این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ساخت عروسک با جوراب زنانه

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ساخت عروسک با جوراب زنانه را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش ساخت عروسک با جوراب زنانه

  عروسک سازی - ساخت عروسک با جوراب یک کار زیباست که به کمک آن می توانید با استفاده از جوراب های دور ریختنی یک عروسک زیبا درست کنید.

  هنرهای دستی

  آموزش ساخت عروسک با جوراب زنانه

  توسط ابوالفضل ناظمی 3 5411

  عروسک سازی – ساخت عروسک با جوراب یک کار زیباست که به کمک آن می توانید با استفاده از جوراب های دور ریختنی یک عروسک زیبا درست کنید.

  بساز و بفروش | بدوز – یکی از بهترین استفاده ها از مواد بازیافتی، استفاده کردن آنها برای ساختن اسباب بازی است. پیش از این ساخت عروسک بابانوئل با میوه کاج را به شما آموزش داده بودیم اما می توان از جوراب هم برای ساخت عروسک های کوچک و زیبا استفاده کرد. جوراب را می توان به روش های مختلفی در ساخت عروسک به کار برد. به عنوان مثال می توانید به کمک جوراب های پاریزین زنانه عروسک های نرم و پولیشی زیبایی درست کنید و ما در این مقاله قصد داریم آموزش ساخت عروسک با جوراب را به این شیوه به شما آموزش بدهیم.

  مزایای ساخت عروسک با جوراب

  ساخت عروسک با جوراب یک کار لذت بخش است و شما با این کار توانسته اید یک عروسک دست ساز با مواد دورریختنی داشته باشید که بسیار مقاوم است و به این راحتی ها خراب نمی شود. ضمن این که می توانید آن را داخل ماشین لباسشویی بیندازید تا تمیز شود.

  کاربردهای جوراب در ساخت عروسک

  به روش های زیر می توانید از جوراب برای ساخت عروسک استفاده کنید:

  ۱- در عروسک هایی که با خز و پولیش درست می شود می توان برای پر کردن آن ها از جوراب های از کار افتاده استفاده کرد.

  ۲- در عروسک های چند تکه مثل خرس های عروسکی می توانید قسمت هایی از بدن عروسک مثل دست یا پا را به کمک جوراب درست کنید.

  ۳- اگر جوراب سالم و کامل باشد می توانید کل بدن عروسک را با استفاده از آن درست کنید. حتی در عروسک های بزرگ هم می شود به کمک دو یا چند جوراب عروسک را به صورت افقی یا عمودی دو تیکه در نظر بگیریم و آن را به صورت یک مدل پیاده کنیم. همچنین شما می توانید یک جوراب سالم و کامل را به عنوان بدنه عروسک در نظر بگیرید و سایر اجزای عروسک را به کمک جوراب های دیگر یا تکه های پارچه درست کنید.

  ۴- نوع دیگر عروسک جورابی، درست کردن عروسک با جوراب پاریزین زنانه است. برای ساخت این عروسک جورابی، پشم شیشه یا پولیش نرم را داخل جوراب کرده و مانند یک خمیر با نخ و دکمه برای آن اعضا بدن و چشم و… طراحی می کنید. این عروسک مثل یک آدم برفی است و شما به راحتی می توانید به آن شکل بدهید. در این مقاله قصد داریم تا ساخت عروسک به این روش را به شما آموزش بدهیم.

  وسایل لازم برای ساخت عروسک با جوراب

  جوراب پاریزین زنانه – ۱ عدد

  سوزن و نخ پولیش یا پشم شیشه

  مراحل ساخت عروسک با جوراب

  ساخت بدن عروسک با جوراب

  یک جوراب محکم انتخاب کنید. ترجیحا بهتر است که این جوراب به رنگ پوست باشد تا عروسک شما طبیعی تر در بیاید.

  داخل آن را با استفاده از پولیش یا پشم شیشه پر کنید.

  وقتی که داخل جوراب به اندازه کافی پر شد، بالای جوراب را با استفاده از نخ و سوزن بدوزید. به این ترتیب جوراب شما شبیه بیضی خواهد بود.

  قسمت میانی آن را با نخ و سوزن کوک بگیرید به طوری که یک فرورفتگی در این قسمت به وجود بیاید و مرز بین سر و تنه را مشخص کند.

  برای شکل دادن به پای عروسک به همین شیوه در دو طرف قسمت پایینی با نخ و سوزن کوک بزنید تا محل پاها به صورت دو تا برجستگی نیم کره ای مشخص شود.

  برای این که عروسک شما بامزه تر بشود می توانید سوزن را نخ کنید و انتهای آن را گره بزنید و آن را در قسمت ناف عروسک فرو کنید تا قسمت ناف آن شکل بگیرد.

  ساخت اجزای صورت عروسک با جوراب

  برای شکل دادن به اجزای صورت عروسک ساده ترین راه این است که از ماژیک استفاده کنید. اما استفاده از دکمه های ریز و منجوق کار شما را به مراتب زیباتر می کند.

  روش دیگر هم این است که به همان شیوه ای که ناف عروسک را شکل دادید چشم ها، گوش ها و دهان عروسک را بسازید. البته این کار نیاز به دقت و مهارت دارد ولی توصیه می کنیم هیچ وقت از تجربه کردن این کار ترس نداشته باشید.

  بینی عروسک را با کوک زدن شکل بدهید اما کوک های شما باید بسیار ریز و منظم باشد تا ظاهر عروسک شما خراب نشود.

  برای ساخت گوش های عروسک با جوراب باید دو تا کوک عمود بر هم بزنید.

  بینی عروسک را با کوک زدن شکل بدهید اما کوک های شما باید بسیار ریز و منظم باشد تا ظاهر عروسک شما خراب نشود.

  عضو بعدی که باید شکل بگیرد ابروها و مژه های عروسک است. به روش زیر ابروها و مژه های عروسک را مرحله به مرحله درست کنید:

  در این مرحله به طور همزمان چشم ها و دهان عروسک را شکل بدهید:

  منبع : honarimag.com

  عروسک سازی با جوراب زنانه و ایده های جدید و جالب

  آموزش آسان عروسک سازی با جوراب زنانه در خانه به صورت مرحله به مرحله و با ساده ترین روش برای ساخت عروسک های مختلف را در این مطلب مشاهده خواهید کرد.

  عروسک سازی با جوراب زنانه و ایده های جدید و جالب

  ندا خوشرو ۸ آذر ۱۳۹۹ ۰

  عروسک سازی با جوراب زنانه از انواع روش های ساده و آسان برای دوخت عروسک های بامزه و زیبا است و شما می توانید با کمک پارچه و جوراب زنانه عروسک های زیبایی را در منزل بسازید.

  عروسک سازی با جوراب زنانه از انواع کارهای ساده و راحت است که شما می توانید در منزل با امکانات کم عروسک های زیبا و بامزه ای را درست کنید و برای تزیین اتاق کودک و … از این عروسک های بانمک و جذاب استفاده کنید.

  برای ساخت عروسک می توانید از وسایل ساده ای نظیر کاموا، پارچه، جوراب، پولیش و … استفاده کنید. عروسک سازی با پارچه، عروسک سازی با کاموا و عروسک سازی با گونی و جوراب از انواع روش های آسان برای ساخت عروسک های زیبا و جالب است و شما می توانید با کمک این وسایل و امکانات ساده عروسک های شیکی را در منزل بسازید.

  آموزش مرحله به مرحله عروسک سازی با جوراب زنانه

  برای ساخت عروسک با جوراب همانطور که ذکر شد به وسایل ساده و مقدماتی نیازمند هستید که در ادامه این مطلب آموزش ساخت عروسک با جوراب زنانه را به شما همراهان عزیز و گرامی آموزش می دهیم.

  وسایل لازم

  جوراب : یک جفت

  پنبه : به مقدار لارم

  پارچه رنگی برای لباس عروسک و موی عروسک

  نخ سوزن

  در اولین مرحله ساخت عروسک با جوراب ابتدا درون جوراب را با کمک پنبه پر کنید.

  سر جوراب را ببندید و وسط جوراب را کوک بزنید.

  سپس نخ را جمع کنید تا قسمت بالاتنه و پایین تنه عروسک از یکدیگر جدا شوند و عروسک فرم و حالت خاصی بگیرد.

  با کمک کوک های ریز پاهای عروسک را در قسمت پایین تنه عروسک ایجاد کنید.

  توجه داشته باشید که سایر اندام های عروسک را باید به همین روش درست کنید و با توجه به بزرگی عروسک باید تعیین کنید که چه مقدار از عروسک را باید برای ساخت اجزای مختلف عروسک جدا کنید و کوک بزنید.

  بعد از ساخت اجزای مختلف عروسک باید ابرو و لب و مژه های عروسک های را با کمک نخ قرمز و مشکی درست کنید می توانید به جای چشم عروسک از دو تا دکمه سیاه استفاده کنید.

  در این مرحله از ساخت عروسک با جوراب دست های عروسک را با استفاده از تکه ای از جوراب درست کنید و بعد از پر کردن دست های عروسک با کمک پنبه آن ها را بدوزید و با تکه ای از پارچه برای عروسک آستین درست کنید و آستین ها را به دست ها وصل کنید.

  برای لباس عروسک می توانید از هر پارچه ای که تمایل دارید استفاده کنید و به سلیقه خود لباسی مناسب را برای عروسک بدوزید.

  موهای عروسک را با مدلی مناسب هم می توانید با کمک پارچه درست کنید سپس همه اجزای عروسک را که آماده کنید با کمک کوک زدن به عروسک متصل کنید تا عروسک شما تکمیل شود.

  منبع : arga-mag.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید