این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ساعت طرح آلودگی هوا تهران

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ساعت طرح آلودگی هوا تهران را از این سایت دریافت کنید.

  تغییر مجدد ساعت اجرای طرح ترافیک از فردا

  تهران- ایرنا- ساعت ورود و خروج به محدوده طرح ترافیک پایتخت از فردا/۱۰ آبان/ تغییر و دوربین های طرح از ساعت ۷:۳۰ آغاز به کار می کند.

  ۹ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۰ کد خبر: 84524178 T T ۰ نفر

  مینا افشاری ترک

  تغییر مجدد ساعت اجرای طرح ترافیک از فردا

  تهران- ایرنا- ساعت ورود و خروج به محدوده طرح ترافیک پایتخت از فردا/۱۰ آبان/ تغییر و دوربین های طرح از ساعت ۷:۳۰ آغاز به کار می کند.

  به گزارش ایرنا، از آغاز سال جاری تاکنون، زمان اجرای طرح ترافیک پایتخت سه بار تغییر کرده است تا آنکه در تصمیم نهایی شورای ترافیک تهران تصمیم گرفت برای مدیریت تردد شهروندان و کاهش شلوغی معابر، بار دیگر ساعت ورود و خروج به محدوده طرح را تغییر دهد.

  پیش از این در ۱۸ تیر امسال برای صرفه جویی در مصرف برق، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرده بود که بناست زمان‌بندی جدید اجرای طرح ترافیک در پایتخت بر اساس ابلاغیه وزارت کشور و تصمیم هیات پنج نفره از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۶ اجرا شود.

  البته علت این تغییر نیز تغییر ساعت کاری کارکنان بود که پس از فروکش کردن فشار بار بر شبکه برق پایتخت، این زمان نیز تغییر کرد و به ساعت ۸ صبح تا ۱۶ بعد از ظهر موکول شد.

  معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ۳۱ مرداد اعلام کرد که با تغییر ساعات کاری کارکنان ادارات و سازمان های دولتی تهران، از ابتدای شهریور و شروع ساعات کاری از۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰، ساعت اجرای طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از تاریخ مذکور از ۸:۳۰ تا ۱۶ اجرا می شود.

  با وجود همه این تغییرات و جابجایی ها، مسئولان ستاد مقابله با کرونا، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران و شهروندان در مورد این جابجایی ها و بی تاثیری آن اعتراض داشتند و به انحای مختلف این اعتراض را اعلام کردند.

  علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران، که بارها و بارها پاشنه آشیل شیوع ویروس کرونا در تهران را حمل و نقل عمومی اعلام کرده و خواستار لغو طرح ترافیک شده بود، به تازگی گفته است: کاهش ساعت اجرای طرح ترافیک برخلاف توقع، نقشی در کاهش بار حمل و نقل عمومی و کم شدن ابتلا به کرونا نداشت و این کار باعث تغییر و کاهش میزان ابتلا نیز نشد و حتی شاهد افزایش سفرهای غیرضروری در سطح شهر و کُندشدن وضعیت حمل و نقل و عمومی بودیم.

  از سوی دیگر شامگاه هشت آبان جعفر شربیانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، طی توئیتی اعلام کرده است که «برخی از کارشناسان خروجی عملی طرح ترافیک را درآمدزایی می‌دانند تا کمک به کاهش آلودگی هوا. همه متخصصان هم براین باورند که "طرح محدودیت تردد شبانه" نقشی در کاهش کرونا نداشته و آن هم درآمدزا شده است. محصول مشترک هر ۲ طرح این است که روز و شب تهران مختص به پولدارها شده است.»

  همین موضوع هم سبب شد تا رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در ابتدای نوزدهمین جلسه شورای شهر و البته در جمع خبرنگاران اعلام کند: هدف از افزایش ساعت طرح ترافیک درآمدزایی نیست بلکه ‌موضوع اصلی آسایش و آرامش مردم است.

  این نوع واکنش ها از سوی بسیاری از شهروندان در فضای مجازی نیز قابل مشاهده است، از اعتراض به نحوه مدیریت حمل و نقل و ترافیک در شهر تا تلاش برای درآمدزایی از طرحی که تغییر مستمر در آن، ثمره ای ندارد.

  با تمام این شرایط و اعتراضات، به تازگی در آخرین خبرهای منتشر شده از شهرداری تهران، در نهایت اطلاعیه در خصوص تغییر ساعت طرح ترافیک به منظور کاهش حجم خودروها در معابر و تسهیل عبور و مرور شهروندان منتشر شد.

  بر اساس این اطلاعیه، در هفتادهمین جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران مقرر شده است: در مرحله نخست و قبل از بازگشایی دانشگاه ها و مدارس از تاریخ ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت شروع اجرای محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از ساعت ۸:۳۰ به ۷:۳۰ و ساعت خاتمه آن از ۱۶ به ۱۷ تغییر یابد.

  همچنین در مرحله دوم و پس از بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس، ساعات اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا مطابق با وضعیت قبل از شیوع کرونا (با توجه به مصوبات قبلی) تغییر می یابد.

  براساس ساعات اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا در شهر تهران در ۶ ماه نخست سال از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ و در ۶ ماه دوم سال از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸ است.

  از سوی دیگر مقرر شد که شورای حمل و نقل و ترافیک تهران لغو منع تردد شبانه در تهران را از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست کند.

  البته پیگیری خبرنگار ایرنا به این نتیجه رسید که با وجود تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک البته یک بار خروج از طرح، مطابق روال قبل، بعد از ساعت ۱۴:۳۰ رایگان است.

  به گزارش ایرنا، به طور معمول ۲ طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود و شرط ورود به این محدوده‌ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه «تهران من» و شارژ حساب شهروندی است.

  محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می‌شود.

  برچسب‌ها

  کرونا طرح ترافیک تهران ستاد ملی شهر تهران شهرداری تهران تهران اخبار مرتبط

  ساعت اجرای طرح ترافیک تهران از اول شهریور تغییر می‌کند

  سرخط اخبار استان‌ها

  تصویب بیش از ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهور؛ کرمانشاه روی ریل توسعه قرار می گیرد

  ۳ دقیقه قبل

  معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور: تجهیز و توسعه بخش کودک کتابخانه ها در اولویت است

  منبع : www.irna.ir

  ساعت طرح ترافیک تهران

  ساعت و محدوده طرح ترافیک و آلودگی هوا و همچنین طرح ترافیک پنجشنبه را در این مطلب می خوانید. بعلاوه می توانید با شاپ بدهی طرح ترافیک را پرداخت کنید.

  ساعت طرح ترافیک سال 1400 تهران + محدوده و طرح ترافیک پنجشنبه

  ۱۴۰۰ شهریور ۱ بلاگ

  طرح ترافیک تهران چند سالی است که با هدف کنترل ترافیک تهران، جلوگیری از آلودگی هوا این شهر و تشویق مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌شود. با آمدن پاندمی ویروس کرونا، ساعت طرح ترافیک دچار تغییراتی نسبت به گذشته شده است.

  در این مطلب به تشریح ساعت طرح ترافیک تهران، محدوده طرح ترافیک و چگونگی خرید آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

  ساعت طرح ترافیک تهران در سال 1400

  با توجه به شیوع ویروس کرونا زمان تردد در محدوده طرح ترافیک تهران و محدوده آلودگی هوا و یا همان طرح زوج و فرد سابق شامل تغییراتی شده است:

  اجرای طرح از ساعت 7:30 صبح هر روز آغاز و تا ساعت 17 ادامه خواهد شد. شرط ورود به این محدوده‌ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه «تهران من» است.

  در نظر بگیرید که با استفاده از اپلیکیشن شاپ هم می‌توانید به راحتی طرح ترافیک خود را خریداری کنید.

  در ضمن،  در سال 1400 طرح ترافیک تهران در روزهای پنجشنبه اجرا نمی شود و تنها طرح کنترل آلودگی هوا(همان زوج و فرد سابق) پنجشنبه برقرار خواهد بود. بر این اساس ساعت طرح ترافیک پنجشنبه حذف شده و ساعت طرح کنترل آلودگی هوا(طرح زوج و فرد سابق) پنجشنبه از 7:30 الی 13 بعد از ظهر است.بهتر است بدانید که با ورود به محدوده دوم یا محدوده طرح آلودگی هوا (زوج و فرد) در روز پنجشنبه از سهمیه 20 روزه هر خودرو در هر فصل کسر می شود و پس از آن خودرو امکان تردد در تمام نقاط شهر حتی محدوده طرح ترافیک را بدون پرداخت وجه اضافی خواهد داشت.

  همچنین در صورتی که سهمیه 20 روزه ورود به طرح زوج و فرد قبلا استفاده شده باشد فرد پس از هر بار تردد در این محدوده باید با مراجعه به اپلیکیشن شاپ و یا سایت تهران من اقدام به پرداخت عوارض تردد خود نماید توجه داشته باشید پس از هر بار تردد (بیش از 20 روز مجاز در هر فصل) تا قبل از یک ماه فرصت دارید جهت عدم جریمه با مراجعه به اپلیکیشن شاپ مبلغ بدهی خود را پرداخت نمایید.

  شایان ذکر است که خودرو‌های پلاک تهران مجوز 20 روز تردد رایگان در هر فصل را  در محدوده آلودگی هوا (طرح زوج و فرد سابق) را دارند. که این تعداد تردد برای خودرو‌های پلاک شهرستان 15 روز است.

  استعلام بدهی طرح ترافیک

  شماره پلاک خودروی خود را وارد کنید

  “بعلاوه، شما می توانید برای پرداخت بدهی طرح ترافیک خودروی خود از اپلیکیشن شاپ استفاده کنید. برای دانلود از اینجا اقدام کنید.”

  نوشته های مرتبط : استعلام راحت خلافی خودرو – پرداخت آسان عوارض جاده ای

  محدوده طرح ترافیک تهران در سال 1400

  محدوده طرح ترافیک تهران از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح جدید کنترل آلودگی هوا از لحاظ محدوده جغرافیایی تغییری پیدا نکرده و همان محدوده طرح زوج و فرد قدیم است. مرزهای طرح آلودگی هوای تهران از شمال به بزرگراه همت (از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید چمران) ، از سمت جنوب به بزرگراه بعثت ( از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید نواب)، از سمت شرق به بزرگراه امام علی(ع) از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) و از سمت غرب به بزرگراه شهید چمران ( از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) محدود خواهد شد.

  برای مثال باید در نظر بگیرید که هنگام حضور در بزرگراه همت شرق نباید به سمت چهران حرکت کنید زیرا در این صورت وارد طرح خواهید شد. این موضوع در مورد ورود از سمت بزرگراه شهید کاظمی به بزرگراه شهید نواب صفوی و شهید چمران نیز صدق می‌کند. از سمت خیابان آزادی هم تا قبل از خیابان شادمان می‌توانید بدون پرداخت عوارض حرکت کنید اما بعد از آن دوربین‌ها ورود شما به طرح آلودگی هوا را ثبت خواهند کرد. این موضوع در مورد حرکت از بزرگراه رسالت به سمت مرکز شهر و اتوبان امام علی به سمت خیابان مازندران نیاز صدق می‌کند. در ادامه می‌توانید نقشه این طرح را مشاهده کنید.

  محدوده طرح ترافیک

  شرایط جدید پرداخت بدهی طرح ترافیک تهران

  شهروندان تهرانی برای ورود به محدوده طرح ترافیک تهران از تاریخ ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ باید در سامانه‌های مربوطه نسبت به رزرو روز ورود خود به طرح ترافیک اقدام کنند. بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، تا پیش از این شهروندان می‌توانستند ابتدا به طرح وارد شوند و سپس با وارد شدن به اپلیکیشن شاپ از روش گفته شده در اینجا  هزینه طرح ترافیک خود را پرداخت کنند. اما در شرایط جدید شهروندان می‌بایست پیش از ورود به طرح، روز مورد نظر خود را رزرو نمایند در غیر این ‌صورت محاسبه عوارض تردد خودرو با بیشینه ضرایب و به‌ازای هر روز تردد با نرخ ۷۸۷.۵۰۰ ریال بصورت مستقل از ساعت تردد و نوع معاینه فنی خودرو انجام خواهد شد. برای رزرو طرح ترافیک می‌توانید از اپلیکیشن‌ تهران من یا سایر سامانه‌های در دسترس استفاده کنید. در صورت ورود غیرمجاز به طرح ترافیک و رزرو نکردن طرح ترافیک می‌توانید جریمه ورود به طرح ترافیک خود را از طریق اپلیکیشن شاپ پرداخت کنید. شهرداری تهران برای رزرو طرح شرایط خاصی را در نظر گرفته است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

  •    امکان رزرو مجوز روزانه طرح از ظهر روز چهارشنبه هر هفته، برای هفتۀ آتی وجود خواهد شد. همچنین امکان رزرو مجوز روزانه طرح برای روزهای هفته‌‏ای که در آن قرار داریم در صورت عدم تکمیل ظرفیت روزانه وجود دارد.

  •    امکان رزرو مجوز روزانه طرح برای هر روز تا پایان همان‏روز (ساعت ۲۴) در صورت عدم تکمیل ظرفیت مجاز روزانه، امکان‏‌پذیر است. لذا در صورتی‏‌که به هر دلیلی بدون رزرو، تردد انجام شده باشد، حتما تا پایان وقت همان‏‌روز می‏‌بایست نسبت به رزرو اقدام شود.

  منبع : shopp.ir

  ماجرای تغییر ساعت طرح ترافیک /متهم اصلی آلودگی هوای تهران کیست؟

  جامعه  /  شهری

  ۰۰:۰۱ ۱۴۰۰-۹-۱ http://fna.ir/4xwvz ۱۷ ۰

  ماجرای تغییر ساعت طرح ترافیک /متهم اصلی آلودگی هوای تهران کیست؟

  آلودگی هوا و ترافیک گریبان تهرانی ها را گرفته است. سیستم حمل ونقل عمومی فرسوده است. در چهار سال گذشته عقب ماندگی های جدی در این زمینه داشته ایم. مدیران جدید شهری می گویند که اتفاقات خوبی در راستای تقویت حمل و نقل عمومی در پیش رو است.

  گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، از امروز  سومین مرحله از بازگشایی مدارس جهت فعالیت‌های حضوری را خواهیم داشت که دانش‌آموزان دوره ابتدایی در تمام پایه‌ها و دانش‌آموزان دوره متوسطه اول راهی مدارس می شوند. قرار بود همزمان با  بازگشایی کامل مراکز آموزشی شهر تهران ساعات محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا تغییر کند تا شاید بتوان ترافیک را در محدوده مرکزی کاهش داد.

  اما معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران طی اطلاعیه ای  این موضوع را منتفی اعلام کرد و خبر  داد  با توجه به عدم بازگشایی کامل مدارس و دانشگاه ها تغییر ساعت اجرای محدودیت های ترافیکی (طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا)  کماکان از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۷ پا برجا خواهد بود.

  پیش از این بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهر تهران قرار بود، همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها  ساعت اجرای محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از ساعت ۰۶:۳۰ لغایت ۱۸:۰۰(در نیمه دوم سال)تغییر یابد، که با توجه به عدم بازگشایی کامل مدارس و دانشگاه ها در تهران به صورت کامل، کما فی السابق از اول آذر ۱۴۰۰ ساعت اجرای طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از ساعت ۷:۳۰ لغایت ۱۷ است.

  ترافیک و آلودگی هوا در تهران بیداد می کنند و مشکلاتی ایجاد کرده است مدیران جدید شهری وعده پیگیری این مشکلات را داده اند.

  سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افزایش آلودگی هوا در فصول سرد سال می گوید: امیدواریم بتوانیم گام های اساسی در موضوع کاهش آلودگی هوا برداریم.

  رفع آلودگی نیازمند  یک کار و برنامه ریزی مستمر و چندین ساله است/بسیاری از کشورها توانستند به صورت علمی مشکل آلودگی هوایشان را حل کنند

  به گفته این عضو شورای شهر تهران، پدیده آلودگی هوا موضوعی نیست که ما همزمان با غبار آلود شدن هوای تهران به فکر حل آن باشیم بلکه نیازمند یک کار و برنامه ریزی مستمر و چندین ساله است.

  منابع متحرک 80 درصد آلودگی هوا را شامل می شوند/ تغییر رویکرد  نسبت به خودروهای فرسوده

  تشکری هاشمی ادامه داد: بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا با پدیده آلودگی هوا دست به گریبان بوده و یا هستند؛ اما توانستند به صورت علمی مشکل آلودگی هوایشان را حل کنند. بر اساس مطالعات شرکت کنترل کیفیت هوا، غالب آلودگی هوای تهران ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون هستندکه منشاء این ذرات صنعتی و منابع متحرک است بطوریکه منابع متحرک بیش از ۸۰ درصد تولید آلودگی هوا را شامل می شود.

  تشکری هاشمی تاکید کرد: ناگزیر به تغییر رویکرد  نسبت به خودروهای فرسوده و رفت و آمد خودروهای شخصی و توسعه  ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم، متاسفانه شبکه اتوبوسرانی تهران نسبت به نیاز شهروندان و پاسخگویی به تقاضای سفرشان فقیر و ناتوان است در حالی که باید بیش از ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس داشته باشیم امروز تنها  ۲۲۰۰ دستگاه اتوبوس در شهر تهران فعالیت دارند این مهم نشان می‌دهد با توجه به کمبود اتوبوس در شهر تهران ناگزیر شهروندان بیشتری از وسیله شخصی استفاده می‌کنند.

  این عضو شورا بیان کرد: وزارت نفت بایددر تولید سوخت با کیفیت برای نیروگاه‌ها و کارخانه وارد عمل شود از سوی دیگر  باید با اهتمام بیشتر و عزمی جدی تامین ناوگان حمل و نقل عمومی را پیگیری کنیم.

  در این دوره مدیریت شهری دو موضوع ترافیک و آلودگی هوا  را با جدیت دنبال خواهیم کرد

  وی به ابراز نارضایتی مقام معظم رهبری  از وضعیت ترافیک تهران اشاره کرد و گفت: متاسفانه مدیران تا لحظه بحران صبر می کنند. اما بدون شک در این دوره مدیریت شهری دو موضوع ترافیک و آلودگی هوا  را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

  آبان آلوده ترین ماه سال جاری/زنگ خطر برای افزایش غلظت آلایندگی و تعداد روزهای آلوده در روزهای سرد سال

  سولماز احدی کارشناس واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران می گوید: وقوع شرایط نسبتاً پایدار و سکون نسبی جوی در بیشتر روزهای ماه جاری در تشدید غلظت بیشتر آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات ریز معلق موثر بوده‌اند.

  وی با اشاره به اینکه ۹ روز از مجموع روزهای آلوده آبان طی ۱۳ روز انتهایی ماه گذشته اتفاق افتاده است، گفت: این وضعیت می‌تواند زنگ خطری برای افزایش غلظت آلایندگی و تعداد روزهای آلوده در روزهای سرد سال باشد.

  وی ادامه داد: تردد و ترافیک بالا در معابر شهری، اجرا نشدن قوانین و مقررات مربوط به نوسازی ناوگان، سهم بالای خودروهای فرسوده و آلاینده و تردد انواع موتورسیکلت‌های آلاینده و فرسوده در تولید و انتشار آلاینده‌های هوا از نقش تعیین کننده‌ای برخوردار هستند.

  بر اساس این گزارش، تعداد روزهای فراتر از حد مجاز از ابتدای سال جاری ۵۳ روز بوده است که در مدت مشابه سال گذشته این آمار برابر با ۶۲ روز گزارش شد بنابراین در مجموع کیفیت هوا در سال جاری تاکنون مطلوب‌تر از سال قبل بوده است.

  بعد از شیوع کرونا طرح ترافیک به  منظور کاهش ازدحام جمعیت در ناوگان حمل و نقل عمومی مدتی لغو شد .برخی از کارشناسان معتقدبودند که لغو طرح ترافیک در کاهش شیوع کرونا تاثیری نداشته و برخی هم نظر عکس داشتند.

  شرایط طرح ترافیک تغییر کرد به طوری که کارمندان و افراد شاغل در مرکز شهر امکان ورود بدون جریمه به محدوده طرح ترافیک و یکبار خروج از آن را پیدا کردند.

  اما بعد از واکسیناسیون دوباره ساعت قدری افزایش یافت و قرار بود با بازگشایی کامل مدارس و دانشگاه ها دوباره ساعت طرح تغییر کند که فعلا شهرداری اعلام کرد ساعت طرح ترافیک تغییر نمی کند.

  منبع : www.farsnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید