این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سامانه مرات اعتبارسنجی

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سامانه مرات اعتبارسنجی را از این سایت دریافت کنید.

  سامانه مرات

  در این مقاله در رابطه با سامانه اعتبار سنجی مرات بانک رسالت، ورود به سایت irmerat.ir و موارد مورد نیاز هنگام ثبت درخواست اعتبار سنجی در این سامانه آورده شده است.

  سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

  متقاضیان بانک رسالت جهت دریافت تسهیلات بانکی از این بانک می بایست در سامانه مرات بانک رسالت به نشانی imerat.ir ثبت نام نموده و با ثبت درخواست خود برای اعتبار سنجی نتیجه آن را دریافت نموده و برای دریافت تسهیلات اقدام نمایند.

  برای مشاوره اعتبار سنجی در سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

  برای مشاوره اعتبار سنجی در سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

  سامانه اعتبارسنجی مرات بانک رسالت، سامانه‌ ای می باشد که در خدمت اعضای بانکداری اجتماعی بانک قرض‌الحسنه رسالت می‌باشد تا به صورت غیر حضوری و آنلاین، ارزیابی شوند و توان بازپرداخت ماهانه اقساط و ظرفیت بدهی آن‌ها محاسبه گردد.اعتبارسنجی در سامانه مرات بانک رسالت، به صورت ساده، و با لحاظ ماهیت گروهی اعضا انجام می‌ گردد. مرات، بستر ایمن و آسانی در فضای اینترنتی است که متقاضیان اعتبارسنجی، راهنمای کانون‌ها، بانک و همین‌طور گروه‌های دیگر از طریق آن در تعامل خواهند بود.

  برای ورود به سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir کلیک کنید .

  متقاضیان برای ورود به سامانه مرات بانک رسالت باید وارد سایت imerat.ir شوند .

  معرفی سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

  عدم بازپرداخت و بی‌تعهدی مشتریان نسبت به بدهی‌ بانکی و عدم بازپرداخت اقساط تسهیلاتی که دریافت می کنند یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ های بانک ‌ها است. با توجه به همین معضل بزرگ، نیاز به اعتبارسنجی متقاضی تسهیلات بیش ‌ازپیش اهمیت پیدا کرده تا ریسک بانک‌ها و مؤسسات مالی برای پرداخت تسهیلات کمتر شود. در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بانک رسالت، سامانه مرات imerat.ir نقش اعتبارسنجی و دادن رتبه اعتباری به متقاضیان حقیقی تسهیلات را بر عهده دارد و ظرفیت بدهی آن‌ها را مشخص می‌کند.

  یکی از شرایط مهم جهت پرداخت تسهیلات به متقاضیان بانک رسالت این است که بانک، از توان مالی فرد متقاضی برای بازپرداخت اقساط اطمینان حاصل کند. در بانک قرض‌الحسنه رسالت این وظیفه بر عهده سامانه‌ مرات می باشد که وظیفه اعتبارسنجی متقاضی تسهیلات را دارد.

  سامانه پایا، یک سامانه واریز و انتقال وجه، جهت پرداخت از یک بانک به بانک دیگر و برای مبالغ پایین و به دفعات می باشد. نحوه انتقال وجه پایا، نیز هم از طریق مراجعه حضوری به بانک و هم از طریق اینترنت بانک، با رعایت سقف واریز، قابل انجام خواهد بود.

  این سامانه در واقع به‌ صورت غیرحضوری، توان مالی و اعتباری متقاضی تسهیلات را برای بازپرداخت اقساط تسهیلات مورد نیاز را ارزیابی می‌کند.

  در ادامه مطلب به نحوه ورود به سامانه مرات بانک رسالت، ثبت نام در این سامانه و جزئیات سامانه مرات که امکان دارد ذهن کاربران را درگیر کرده باشد پرداخته شده است.

  حتما بخوانید: دانلود اپلیکیشن مرآت بانک رسالت

  نحوه ورود به سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

  متقاضیان جهت دریافت تسهیلات برای اینکه در سامانه مرات اعتبارسنجی شوند باید از طریق سایت imerat.ir اقدام نمایند.

  کاربران جهت ورود به سامانه مرات بانک رسالت ابتدا باید آدرس سایت imerat.ir را در مرورگر اینترنتی خود جستجو نمایند.

  متقاضیان تسهیلات پس از ورود به سایت imerat.ir به راحتی می توانند برای جهت ثبت نام در این سامانه و ثبت درخواست برای اعتبار سنجی خود اقدام نمایند.

  مدارک مورد نیاز سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

  متقاضیان پیش از ورود به سامانه مرات بانک رسالت در ابتدا مدارک و اطلاعات ضروری برای ورود به سایت و ثبت نام در سامانه مرات جهت اعتبار سنجی را می بایست آماده داشته باشند که این مدارک عبارتند از:

  شماره ملی

  شماره تلفن همراه به نام متقاضی تسهیلات

  شماره حساب در بانک قرض‌الحسنه رسالت

  نام و شناسه کانون

  اسکن مدارک شغلی و درآمدی همچون فیش حقوقی، حکم کارگزینی، جواز کسب، پروانه کسب و ...

  مسدود شدن کارت بانکی توسط پلیس فتا، اجرای احکام و دادگاه، یعنی، صاحب حساب، تا زمان دستور رفع مسدودی، حق استفاده از حساب خود را نداشته که این مسدودی، به علت مواردی نظیر ثبت شکایت، علیه دارنده کارت، می باشد. نحوه رفع مسدودی کارت، با دریافت شماره نامه مسدودی از بانک و مراجعه به شعبه پلیس فتا یا دادگاه مسدود کننده، خواهد بود.

  بیشتر بخوانید: سامانه ثبت نام وام بانک رسالت

  ثبت نام مرات بانک رسالت imerat.ir

  برای ثبت نام در سامانه مرات بانک باید ابتدا به آدرس imerat.ir مراجعه کنید و صفحه آن را باز کنید. صفحه ای مطابق شکل زیر باز می شود و شما برای ثبت نام در مرات باید بر روی گزینه ثبت نام آبی رنگ که در عکس مشخص است کلیک کنید.

  سامانه ساتنا، یک سامانه بانکی، جهت انتقال وجه، در مبالغ بالا و به دفعات کم است. نحوه انتقال وجه ساتنا نیز از طریق دو روش مراجعه حضوری و درگاه اینترنتی بانک، انجام می گیرد.

  پس از آن صفحه ای برای شما باز می شود که در آن کد ملی، یک ایمیل و شماره تلفن همراه از متقاضی می خواهد. می بایست در نهایت با وارد نمودن کد امنیتی بر روی گزینه ثبت نام آبی رنگ کلیک کنید.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  سامانه اعتبارسنجی مرات

  سامانه اعتبارسنجی مرآت، ارائه دهنده خدمات اعتبارسنجی، رتبه‌بندی و گزارش اعتباری است. خدمات و گزارش رتبه بندی اعتباری، گزارش رتبه بندی اقتصادی و گزارش اعتبارسنجی به منظور مدیریت ریسک اعتباری برای بانک ها و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه می شود.

  به سامانه اعتبارسنجی مرآت خوش آمدید

  به سامانه اعتبارسنجی مرآت خوش آمدید با اپلیکیشن جامع آی کاپ، بخش مرآت

  مسیر اعتبارسنجی را راحت‌تر از همیشه طی کنید!

  ورود به سامانه

  دانلود از کافه بازار

  فرآیند اعتبارسنجی چیست و چه کاربردی دارد؟

  اعتبارسنجی روشی است که در آن سطح اعتباری و توان فرد در بازپرداخت تعهدات خود، با استفاده از روش‌ها و مدل‌های آماری، الگوریتم‌های هوش مصنوعی و شاخص‌های مالی محاسبه می‌شود. هر چه سطح اعتباری و توان شخص بیشتر باشد، نشان‌دهنده نکول کمتر یا ریسک اعتباری کمتری است.

  گزارش اعتباری به پارامترهای متعددی از جمله عوامل شخصی، اقتصادی و اجتماعی بستگی دارد. مهم‌ترین پارامترها در سابقه اعتباری افراد در انجام تعهدات گذشته می‌باشد. منظور از سابقه اعتباری، خوش‌حساب بودن و یا بد حساب بودن شخص در بازپرداخت وام و یا تعهدات قبلی و توانایی فرد در مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های خود است. خوش حساب بودن فرد و پرداخت به موقع تعهدات تأثیر بسزایی در بالا بردن سطح اعتباری و بهبود نتیجه اعتبارسنجی دارد.

  امروزه از اعتبارسنجی در اکثر بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، وام‌دهندگان خرد، شرکت‌های بیمه و حتی صاحبین املاک، جهت تصمیم‌گیری درخصوص ارائه تسهیلات و خدمات اعتباری برای بررسی تعهد و مسئولیت‌پذیری، ثبات و توان مالی و نیز احتمال نکول مشتریان خود استفاده می‌شود.

  طی سال‌های اخیر در ایران، اعتبارسنجی و فرهنگ استفاده از آن به عنوان روشی کارآمد برای شناسایی مشتریان خوش‌حساب و نیز ابزاری برای کاهش ریسک اعتباری در بانک‌ها، مورد توجه قرار گرفته است. هم اکنون، بانک‌ها در تلاش هستند تا از این طریق بتوانند روند ارائه تسهیلات خود را بهینه کنند و میزان ریسک خود را کاهش دهند.

  با اپلیکیشن جامع آی کاپ، بخش مرآت،

  با اپلیکیشن جامع آی کاپ، بخش مرآت، مسیر اعتبارسنجی را راحت‌تر از همیشه طی کنید!

  دانلود اپلیکیشن کاپ

  چه عواملی در بهبود نتیجه اعتبارسنجی اثرگذار است؟

  اعتبارسنجی باعث افزایش اطمینان خاطر بانک نسبت به دریافت کنندگان تسهیلات می‌شود. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در گزارش اعتبارسنجی و یا سنجش امتیاز حائز اهمیت است، سوابق اعتباری افراد می‌باشد که باید فاقد تأثیرات منفی باشد. سابقه اعتباری افراد در اعتبارسنجی براساس دریافت تسهیلات، مبلغ تسهیلات، نحوه بازپرداخت اقساط، نحوه رفتار در صدور چک‌های معتبر و بلامحل و حتی چگونگی استفاده از کارت‌های اعتباری سنجیده می‌شود. نتایج گزارش اعتباری به موسسات مالی و بانک‌ها کمک می‌کند تا ریسک اعتباری در معاملات به طور چشم‌گیری کاهش پیدا کند.

  برای بهبود نتیجه اعتبارسنجی افراد باید:

  از دریافت تسهیلات در بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری متعدد به صورت همزمان خودداری نمایند.

  اطلاعات کافی در مورد میزان، زمان و نحوه بازپرداخت تسهیلات خود داشته باشند.

  اقساط خود را در موعد مقرر بازپرداخت نمایند و تسهیلات معوق نداشته باشند.

  از دریافت تسهیلات بیش از حد توان پرداخت پرهیز کنند و میزان تسهیلات را با توجه به سطح درآمد خود انتخاب نمایند.

  اگر ضامن فردی دیگر در دریافت تسهیلات هستند، از توان بازپرداخت فرد وام‌گیرنده و گزارش اعتباری قابل قبول فرد اطمینان حاصل نموده و سپس برای ضمانت اقدام کنند.

  جایگاه هوش مصنوعی در اعتبارسنجی

  اعتبارسنجی نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین خدمات و ملزومات بازار مالی است که در طی چند سال اخیر به طور گسترده‌ای از هوش مصنوعی جهت افزایش سرعت و دقت در فرآیندهای پردازش اطلاعات و حصول نتیجه بهره برده است. امروزه بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، فروشگاه‌های اینترنتی، کارفرمایان و حتی صاحبان املاک و مستغلات از هوش‌مصنوعی در فرآیند اعتبارسنجی و با هدف شناسایی الگوی رفتاری مشتریان خوش‌حساب و دارای توانایی بالقوه در بازپرداخت تعهدات، کاهش ریسک نکول تسهیلات و تسریع در مراحل ارائه خدمات مالی و اعتباری استفاده می‌نمایند. اعتبارسنجی مبتنی بر هوش مصنوعی ، رفتار افراد را در زمان حال و براساس اطلاعات واقعی کنونی مورد پردازش قرار می‌دهد که تأثیر بسزایی در پیش‌بینی دقیق میزان ریسک اعتباری دارد و حاشیه اطمینان بالاتری را ایجاد می‌کند. از مزایای هوش مصنوعی در اعتبارسنجی می‌توان به احراز هویت آنلاین (ekyc)، کاهش صرف زمان، کاهش هزینه‌ها، افزایش سرعت در تعیین نتیجه نهایی، افزایش دقت در تجزیه و تحلیل اطلاعات، امکان استفاده از طیف گسترده‌ای از اطلاعات همچون داده‌های شبکه‌های اجتماعی، کاهش ریسک نکول، جلوگیری از اتلاف منابع مالی و غیرمالی و درنهایت افزایش رضایت مشتریان به دلیل حصول نتایج عادلانه، اشاره نمود.

  مزایای اعتبارسنجی و گزارش اعتباری

  اعتبارسنجی فرآیندی است که در حال حاضر در بسیاری از کشورها، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، برای سنجش میزان اعتبار و ریسک متقاضیان انواع اعتبارات و تسهیلات استفاده می‌شود. استفاده از اعتبارسنجی باعث کاهش ریسک اعتباری بانک‌ها و موسسات اعتباردهنده می‌شود. از سوی دیگر، فرآیند اعتبارسنجی و تهیه گزارش اعتباری درآمدهای پایدارتری برای آنان در پی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود:

  اسـتفاده از اعتبارسنجی باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه ارائه‌دهندگان و متقاضیان تسهیلات می‌شود؛ زیرا متقاضیان بدون نیاز به مراجعه حضوری، فقط با استفاده از بستر آنلاین، می‌توانند درخواست تسهیلات خود را ثبت کنند.

  دقت بررسی اطلاعات با استفاده از روش‌های اعتبارسنجی بسیار بالا بوده و امکان وقوع اشتباه در آن بسیار ناچیز می‌باشد.

  نتایج مبتنی بر اصول و روش‌های استاندارد اعتبارسنجی خواهد بود و بدین ترتیب امکان تصمیم‌گیری‌های مغرضانه و جهت‌دار وجود ندارد.

  افراد بیشتری می‌توانند مورد بررسی اعتباری قرار بگیرند و امکان استفاده از منابع بانکی را خواهند داشت.

  امکان اخذ آسان‌تر تسهیلات برای مردم با استفاده از اعتبارسنجی وجود خواهد داشت؛ زیرا سطح اعتباری بالاتر، بانک‌ها را تشویق می‌کند تا با محدودیت‌های کمتر و شرایط منعطف‌تر، اقدام به ارائه تسهیلات نمایند.

  اعتبارسنجی برخلاف روش تسهیلات‌دهی سنتی ، این امکان را دارد که حتی کسانی که فاقد سابقه اعتباری هستند، نیز بتوانند از تسهیلات بانکی و سایر محصولات اعتباری بهره‌مند شوند.

  سوالات متداول در اعتبارسنجی

  آیا اعتبارسنجی فقط مختص دریافت وام است؟

  چه مواردی در نتیجه اعتبارسنجی تاثیرگذار نمی‌باشند؟

  آیا محدودیتی در درخواست گزارش اعتبارسنجی و یا رتبه‌بندی اعتباری وجود دارد؟

  منبع مطلب : imerat.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید