این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سبحان الله یافارج الهمّ ویا کاشف الغم فرّج همی ویسرّ أمری وأرحم ضعفی وقلة حیلتی و أرزقنی من حیث لاأحتسب یارب العالمین

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سبحان الله یافارج الهمّ ویا کاشف الغم فرّج همی ویسرّ أمری وأرحم ضعفی وقلة حیلتی و أرزقنی من حیث لاأحتسب یارب العالمین را از این سایت دریافت کنید.

  دعایی برای از بین بردن غمها/مردخدا

  حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: هرکس مردم را از این دعا با خبر کند در گرفتاریش گشایش پیدا می کند.

  ۱۳:۴۲ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ۴۰۵۵۰۵۰ نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  دعایی برای از بین بردن غمها/مردخدا

  حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: هرکس مردم را از این دعا با خبر کند در گرفتاریش گشایش پیدا می کند.

  (سبحان الله یا فارِجَ الهَمّ و یا کاشفَ الغَم فرِّجْ هَمّی و یَسِّرْ امری و ارحَمْ ضعفی و قِلةَ حیلتی و ارزُقنی من حیث لا اَحتَسِبُ یاربّ العامین)

  ترجمه:

  منزه است خداوندی که بر طرف کننده غم ها است. غم و مشکل من را برطرف کن، بر ضعف و کمی چاره ام رحم کن و مرا از جایی که گمان نمی کنم روزی ده ای پروردگار جهانیان.

  حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: هرکس مردم را از این دعا با خبر کند در گرفتاریش گشایش پیدا می کند.

  باشگاه خبرنگاران جوان وب‌گردی

  برچسب ها:

  وبلاگستان ، شبانه ، باشگاه ، وبلاگ

  اخبار پیشنهادی

  تبادل نظر نظرات کاربران انتشار یافته: ۱۸ در انتظار بررسی: ۰ ناشناس ۲۱:۵۷ ۲۶ فروردين ۱۴۰۱

  سوال و واضح جواب بدین

  ۰ ۰ پاسخ دادن مسعودی ۲۰:۵۸ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰

  دعا همیشه ودر همه حال خوب

  ۰ ۰ پاسخ دادن ناشناس ۲۰:۵۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰

  دعا همیشه خوب وممدوح هست/و خواست خداوند از بندگانش هم همین است/حالا میخواد سند داشته باشد میخواد نداشته باشد

  ۰ ۰ پاسخ دادن .... ۱۱:۵۲ ۱۷ شهريور ۱۴۰۰

  مطلبی در پیامها دست به دست می شود با این عنوان:

  حضرت محمد(ص) فرمودند: هر کسی مردم را، از این دعا باخبر کند در گرفتاریش گشایش پیدا میکند

  سُبحانَ الله یا فارِجَ الهَمّ وَ یا کاشِفَ الغَمّ فَرِّج هَـمّی وَ یَسّر اَمری وَ ارحِم ضَعفی وَ قِلَـّةَ حیلَتی وَ ارزُقنی حَیثَ لا اَحتَسِب یا رَبَّ العالَمین

  آیا این موضوع صحت دارد؟

  پاسخ:

  چنین حدیثی نیافتیم و حدیث هایی که در اینترنت مشاهده می کنید تا در منابع معتبر ندیده اید یا در سایت های معتبر و شناخته شده تایید نشده اند، نپذیرید.

  متاسفانه کارخانه حدیث سازی در فضای مجزای به شدت فعال است و حتی در قالب های ظاهر الصلاح اهداف شومی را تعقیب می کنند.

  الفاظ دعا هم از دعاهای مختلف گرفته شده و اساسا با این عبارت دعا کردن مانعی ندارد چون در مجموع، مضمون خوبی دارد اما:

  اولا نسبت دادن آن به پیامبر و از زبان پیامبر ترویج کردن (تا زمانی که یقین به استناد آن نداریم) دروغ بستن بر پیامبر خداست که بزرگترین گناهان می باشد.

  ثانیا، چون ابدا چنین دعایی وجود ندارد، بنابراین خواصی هم که به دروغ درباره آن گفته می شود، لزوما حاصل نخواهد شد.

  ۰ ۰ پاسخ دادن سید بهروز الماسیان ۱۰:۵۰ ۰۹ شهريور ۱۴۰۰

  برگردان نخستین نیایش ( به فارسی) این است :

  پاک است خداوند ای دور کننده نگرانی و آشکار کننده اندوه و پریشانی مرا از بین ببر و کارهایم را آسان کن و مهربانی کن بر ناتوانیم و درماندگیم و از جایی که گمان نمی کنم ، روزی ام ده ، ای پروردگار دو جهان

  ۱ ۰ پاسخ دادن ناشناس ۱۷:۵۳ ۲۶ فروردين ۱۴۰۰

  سلام. دعای خوبی است. لطفاً سند حدیث. من چیزی پیدا نکردم.

  ۱ ۰ پاسخ دادن سید علی ۰۲:۱۵ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ سلام علیکم ۰ ۰ پاسخ دادن محمود ۱۹:۵۶ ۰۵ اسفند ۱۳۹۸

  تورابخدابسه دیگه !منتطر چی هستید ریزگردآمد سیل وزلزله آمد مردم مظلوم خوزستان شاهد بالازدن فاضلاب درخونه هاشون شدن که شایدگفت از جنگ۸ساله بدتربود! ملخ هم که بجون کشاورزیشون افتادوحالاهم کرونا این بلای آسمانی تشریف آورد!که مرده هامونم نه کسی جرئت میکنه تشییع کنه نه غسل وکفن!فقط فعلا سنگ بسرمون نباریده ! یه عده هم مدام برطبل یاس وناامیدی میدمند مثل اینکه این حضرات کاردیگه ای از دستشون برنمیاد!!! بیائیدامشب شب اول ماه رجب ماه خدا متوسل بشیم ودعاکنیم مخصوصا درحق همدیگه بلکه درین خدا ،خداوند بهمون رحم کنه واین بلای خانمانسوزرو دورکنه ودست ازاین مسخره بازیها درفضای مجازی بر داریم التماس دعا....

  منبع مطلب : www.yjc.news

  صحت و سقم یک حدیث و معنی استغفار

  با سلام سوال 1 – چندی است در برخی از سایتها و وبلاگ ها عبارت زیر تبلیغ می شود آیا تبلیغ این عبارت درست است و من می توانم این عبارت را تبلیغ کنم و معنی دقیق این دعا چیست؟ {{{{{{ لطفا این حدیث را بطور ثابت در بالای وبلاگتان قرار دهید حضرت محمد(ص) فرمودند: هر کسی مردم را، از این دعا باخبر کند در گرفتاریش گشایش پیدا میکند سُبحانَ الله یا فارِجَ الهَمّ وَ یا کاشِفَ الغَمّ فَرِّج هَـمّی وَ یَسّر اَمری وَ ارحِم ضَعفی وَ قِلَـّةَ حیلَتی وَ ارزُقنی حَیثَ لا اَحتَسِب یا رَبَّ العالَمین }}}}}

  صحت و سقم یک حدیث و معنی استغفار

  با سلام

  سوال 1 – چندی است در برخی از سایتها و وبلاگ ها عبارت زیر تبلیغ می شود آیا تبلیغ این عبارت درست است و من می توانم این عبارت را تبلیغ کنم و معنی دقیق این دعا چیست؟

  {{{{{{ لطفا این حدیث را بطور ثابت در بالای وبلاگتان قرار دهید

  حضرت محمد(ص) فرمودند: هر کسی مردم را، از این دعا باخبر کند در گرفتاریش گشایش پیدا میکند

  سُبحانَ الله یا فارِجَ الهَمّ وَ یا کاشِفَ الغَمّ فَرِّج هَـمّی وَ یَسّر اَمری وَ ارحِم ضَعفی وَ قِلَـّةَ حیلَتی وَ ارزُقنی حَیثَ لا اَحتَسِب یا رَبَّ العالَمین }}}}}

  سوال 2 – بزرگان دین توصیه زیاد می کنند که زیاد استغفار کنید استغفار به چه معنی است آیا تکرار زیاد کلمه توبه در طول روز کافی است و یا استغفار روش خاصی دارد و نیاز به انجام اعمالی یا گفتن ذکرهای خاصی دارد.

  ممنون التماس دعا

  پرسش گر گرامی در مورد حدیث مذکور باید بگوییم که چنین حدیثی نیافتیم و حدیث هایی که در اینترنت مشاهده می کنید تا در منابع معتبر ندیده اید یا در سایت های معتبر و شناخته شده تایید نشده اند، نپذیرید. متاسفانه کارخانه حدیث سازی در اینترنت به شدت فعال است و در قالب های ظاهر الصلاح اهداف شومی را تعقیب می کنند.

  الفاظ دعا هم از دعاهای مختلف گرفته شده و با این عبارت دعا کردن مانعی ندارد. چون مضمون خوبي دارد. اما نسبت دادن آن به پیامبر و از زبان پیامبر ترویج كردن (تا زماني كه يقين به استناد آن نداريم ) دروغ بستن بر پیامبر خداست که بزرگترین گناهان می باشد.

  ترجمه عبارت به شرح زیر است:

  منزه است خدا؛ ای گشایش دهنده گرفتاری ها، ای برطرف کننده غم ها، در کار مهم من گشایش قرار ده و امر مرا آسان کن و به ضعف و بیچارگی ام رحم کن و [و ارزقنی (من) حیث لا احتسب]مرا از جایی که گمان نمی برم، روزی بده ای پروردگار جهانیان.

  درمورد سوال دوم تان بدانید که استغفار نیاز به ذکر خاصی ندارد. بلکه همان ذکر توبه و استغفار کافی است یعنی ذکر استغفرالله و اتوب الیه. و گفتن این ذکر در طول روز خودش اثرات زیادی دارد. ولی در مورد حقیقت استغفار و معانی کامل و بلند آن حدیثی از امیرالمومنین نقل شده: شخصى درحضور حضرت على (ع)گفت: استغفراللّه. حضرت فرمود: مادرت به عزایت بنشیند. آیا مى دانى استغفار چیست؟(چون استغفارش به زبان تنها بود و دلش از حقیقت آن خالى بود) استغفار درجه بلند مقامان و صدرنشینان عالم اعلا است. در معناى استغفار شش چیز لازم است:

  1. پشیمانى و حسرت از کردار گذشته.

  2. عزم بر ترک آن براى همیشه.

  3. ادا کردن حقوق مردم به طورى که هنگام مردن پاک باشد.

  4. هر واجبى که ضایع کرده، جبران نمایید.

  5. آن چه گوشت بدنش از حرام روئیده، با حزن بر آخرت آبش کند تا پوست به استخوان بچسبد و گوشت نو در بدنش پیدا شود.

  6. زحمت عبادت را به بدن خود بچشاند، چنان که خوشى و شیرینى گناه را چشانیده است. هرگاه این شش چیز در تو پیدا شود، آن گاه بگو: استغفراللّه.(1)

  علمای اخلاق گفته اند که چهار شرط اول از شرایط قبولی توبه است. دو شرط آخر کمال توبه است، یعنی دست یافتن به بالاترین مقام و مرتبه توبه کنند گان این گونه حاصل می شود.

  پی نوشت ها:

  1. ابن ابى الحديد معتزلى، شرح نهج البلاغة، انتشارات كتابخانه آيت الله مرعشى قم، چاپ 1404 ه. ق، ج20، ص56.

  منبع مطلب : www.pasokhgoo.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید