این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سوم شعبان میلاد امام حسین

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سوم شعبان میلاد امام حسین را از این سایت دریافت کنید.

  3 شعبان مصادف با ولادت امام حسین (ع)

  میلاد امام حسین (ع) 3 شعیان ولادت امام حسین(ع) 3 شعبان میلاد امام حسین (ع) ولادت امام حسین (ع) چگونگی ولادت امام حسین (ع),مناسبتهای ملی,مناسبتهای مذهبی

  3 شعبان مصادف با ولادت امام حسین (ع)

  مجموعه: مناسبتها در ایران و جهان

  کنیه امام حسین «ابو عبدالله» و کنیه‌ی مخصوصش «ابوعلی» است

  3 شعبان مصادف با ولادت امام حسین (ع)

  امام حسین علیه السلام ، دومین ثمره پیوند آسمانی حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه علیهاالسلام در سوم شعبان سال چهارم هجری در مدینه دیده به جهان گشود.

  مقدمه ای حسین؛امشب همه ستاره‏ ها به پیشواز تو می ‏آیند و همه فرشته‏ ها شادمانه برایت آواز می‏ خوانند. ماه، در پیشانی تو پنهان می ‏شود و آسمان، در چشم‏های کوچکت حلقه می‏ زند. امشب همه پنجره‏ ها باز می‏ مانند تا تو را به تماشا بنشینند. تمام کلمات، به خاطر آمدنت، امشب شعر می‏ شوند و چامه‏ ها و چکامه‏ ها نام تو را بیت به بیت، می‏ رقصند.ولادت امام حسین (ع)

  در روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجرت دومين فرزند برومند حضرت على و فاطمه ، كه درود خدا بر ايشان باد، در خانه وحى و ولايت چشم به جهان گشود. چون خبر ولادتش به پيامبر گرامى اسلام (ص ) رسيد، به خانه حضرت على (ع ) و فاطمه (س ) آمد و اسما  را فرمود تا كودك را بياورد. اسما او را در پارچه اى سپيد پيچيد و خدمت رسول اكرم (ص ) برد آن گرامى به گوش راست او اذان و به گوش چپ او اقامه گفت.

  در روزهاى اول يا هفتمين روز ولادت با سعادتش ، امين وحى الهى ، جبرئيل  فرود آمد و گفت: سلام خداوند بر تو باد اى رسول خدا  اين نوزاد را به نام پسر كوچك هارون (شبير)  كه به عربى (حسين ) خوانده مي شود نام بگذار . چون على براى تو به سان هارون براى موسى بن عمران است، جز آن كه تو خاتم پيغمبران هستى، و به اين ترتيب نام پرعظمت حسين از جانب پروردگار، براى دومين فرزند فاطمه (س ) انتخاب شد. در روز هفتم ولادتش ، حضرت فاطمه زهرا كه سلام خداوند بر او باد، گوسفندى را براى فرزندش به عنوان عقيقه كشت و سر آن حضرت را تراشيد و هم وزن موى سر او نقره صدقه داد.

  پیشنهاد ویژه

  از بین بردن موهای زائد بدن در کمترین زمان !!

  فقط کافیه ثبت نام کنی و 7000 ساتوشی بیت کوین هدیه بگیری

  بلیط آنلاین اتوبوس،متناسب با بودجه ای که میخوای!

  مشهورترین لقب امام حسین(ع) ، «زکیّ» است

  خاندان تابناک امام حسین (ع)

  امام حسین علیه السلام در شریف ترین و اصیل ترین خانواده ها به دنیا آمد. مادرش، فاطمه زهرا علیهاالسلام در پاک دامنی و تقوا یگانه بود و پدرش، علی علیه السلام ، نماد فضیلت، شهامت و مردانگی به شمار می آمد. روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم ، حسین علیه السلام را بر شانه خود گذاشت و در برابر مردم فرمود: «این حسین بن علی، بهترین مردان امت من است. جدّش، محمد رسول خدا صلی الله علیه و آله ، بزرگ پیامبران است و جدّ مادری اش، خدیجه دختر خُوَیلد، پیشی گیرنده زنان جهان به سوی ایمان به خدا و رسول خداست و مادر او فاطمه زهرا علیهاالسلام ، دختر محمد صلی الله علیه و آله وسلم بهترین و سرور زنان جهان است.» امام حسین علیه السلام نیز می فرمود: «در میان همگان کیست که جدی مانند من یا معلمی همچون علی داشته باشد؟ من فرزند دو ماه تابناکم. مادرم، فاطمه زهرا علیهاالسلام و پدرم، درهم کوبنده کفر در بدر و حُنین بود».

  کنیه و القاب امام حسین علیه السلام

  کنیه امام حسین «ابو عبدالله» و کنیه‌ی مخصوصش «ابوعلی» است، و دارای القاب بسیاری است؛ از جمله: الشهید السعید، الامام الثالث، رشید، طیّب، وفیّ، مبارک، سبط، تابع لمرضاه الله (پیرو خشنودی خدا)، الدلیل علی ذات الله (راهنما به ذات خدا).

  مشهورترین لقب امام «زکیّ» است، اما شریف‌ترین لقبش لقبی است که پیامبر گرامی اسلام برای او و برادرش امام حسن علیه السلام قرار داد: «انّ هما سیّدا شباب اهل الجنّه » (حسن و حسین دو آقای جوانان اهل بهشت‌اند.) .بنابراین «سید» شریف‌ترین لقب امام حسین علیه السلام است.

  ابن شهر آشوب در کتاب مناقب بیش از هفتاد لقب برای امام حسین علیه السلام آورده است.

  گردآوری : بخش فرهنگ و هنر بیتوته

  منابع : aviny.com hawzah.net

  daneshnameh.roshd.ir

  خرید فالوور اینستاگرام 100K با 22% تخفیف

  رزرو هتل داخلی با ۷۰٪ تخفیف ویژه

  در ادامه بخوانید اعیاد شعبانیه

  کارت پستال ولادت امام حسین (ع) - سری دوم

  منبع : www.beytoote.com

  3 شعبان / ولادت امام حسین (ع)

  سوم شعبان آقاى شهیدان و سرور و سالار شیعیان و دلباختگان، شهید غریب، عطشان نینوا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) عالم را به نور خود منور فرمود. نام مبارک آن حضرت در تورات شبیر و در انجیل طاب است. پدرشان مولانا و مقتدانا امیرالمؤمنین على بن ابى طالب (ع) و مادرشان حضرت ولیه الله و حبیبته خاتون دو سرا صدیقه کبرى فاطمه زهرا (س) است. نام پرعظمت «حسین» از جانب پروردگار براى دومین فرزند فاطمه (س) انتخاب شد. در این روز ملائکه آسمان‌ها براى عرض تهنیت به مناسب این ولادت خدمت پیامبر (ص) رسیدند و از خاک قبر آن بزرگوار براى پیامبر (ص) آوردند و به آن حضرت تعزیت نیز گفتند.

  ۵۴۶۰

  تقویم شیعه

  تقویم شیعه ۳ شعبان / ولادت امام حسین (ع)

  سوم شعبان آقاى شهیدان و سرور و سالار شیعیان و دلباختگان، شهید غریب، عطشان نینوا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) عالم را به نور خود منور فرمود. نام مبارک آن حضرت در تورات شبیر و در انجیل طاب است. پدرشان مولانا و مقتدانا امیرالمؤمنین على بن ابى طالب (ع) و مادرشان حضرت ولیه الله و حبیبته خاتون دو سرا صدیقه کبرى فاطمه زهرا (س) است. نام پرعظمت «حسین» از جانب پروردگار براى دومین فرزند فاطمه (س) انتخاب شد. در این روز ملائکه آسمان‌ها براى عرض تهنیت به مناسب این ولادت خدمت پیامبر (ص) رسیدند و از خاک قبر آن بزرگوار براى پیامبر (ص) آوردند و به آن حضرت تعزیت نیز گفتند.

  ولادت امام حسین (ع)

  در این روز در سال ۴ ه‍ ق آقاى شهیدان و سرور و سالار شیعیان و دلباختگان، اشک هر مؤمن، امام زاهد عباد، شهید غریب، عطشان نینوا حضرت ابا عبدالله الحسین الشهید (ع) عالم را به نور خود منور فرمود.[۱] اقوال دیگر در ولادت آن حضرت پنجم شعبان[۲] و سی‌ام ربیع الاول[۳] و دوازدهم رجب است.[۴]

  القاب امام حسین (ع)

  نام مبارک آن حضرت در تورات شبیر و در انجیل طاب است.[۵]. پدرشان مولانا و مقتدانا امیرالمؤمنین على بن ابى طالب (ع) و مادرشان حضرت ولیه الله و حبیبته خاتون دو سرا صدیقه کبرى فاطمه زهرا (س) است.

  کنیه آن حضرت ابوعبدالله و کنیه خاص آن حضرت ابو على است.[۶] القاب حضرت الشهید، السعید، السبط الثانى، الامام الثالث، الرشید، الطیب، الوفى، السید، الزکى، المبارک، تابع لمرضات الله است.[۷]

  پیامبر (ص) در ولادت امام حسین (ع)

  هنگامى که خبر ولادت آن حضرت به پیامبر گرامى (ص) رسید، به خانه امیرالمؤمنین (ع) آمدند و به اسماء فرمودند تا مولود را بیاورد. اسماء حضرت را در پارچه‌ای سفید پیچید و خدمت رسول اکرم (ص) آورد. پیامبر (ص) در گوش راست آن حضرت اذان و در گوش چپ اقامه فرمودند.[۸]

  روز اول یا هفتم ولادت امین وحى الهى جبرئیل فرود آمد و عرض کرد: «سلام خداوند بر تو باد اى پیامبر، این نوزاد را به نام پسر کوچک هارون شبیر نام بگذار، که به عربى حسین گفته می‌شود. چون على (ع) براى شما بسان هارون براى موسى بن عمران است، جز آنکه شما خاتم پیامبرانى».[۹]

  به این ترتیب نام پرعظمت «حسین» از جانب پروردگار براى دومین فرزند فاطمه (س) انتخاب شد. در این روز ملائکه آسمان‌ها براى عرض تهنیت به مناسب این ولادت خدمت پیامبر (ص) رسیدند و از خاک قبر آن بزرگوار براى پیامبر (ص) آوردند و به آن حضرت تعزیت نیز گفتند.

  یکى از معجزات روز ولادت آن حضرت این بود که فطرس ملک یا دردائیل پناه به آن امام مظلوم برد و خداوند او را بخشید و او را به مقام قبلی‌اش بازگردانید.[۱۰]

  دوران زندگى امام حسین (ع)

  آن حضرت شش سال و چند ماه با جد گرامى خود رسول اکرم (ص) بود. مدت سى سال با پدر بزرگوار خود مولاى متقیان امیرالمؤمنان (ع) زندگى کرد و در جمل، صفین و نهروان شرکت داشت.[۱۱]

  در دوران زمامدارى غاصبانه عمر، امام حسین (ع) در سن ده سالگى وارد مسجد شد و خلیفه دم را به منبر پیامبر (ص) مشاهده کرد که سخن می‌گفت. از منبر بالا رفت و فریاد زد: «از منبر پدرم فرود آى».[۱۲]!

  بعد از شهادت امیرالمؤمنین (ع) همراه و شریک رنجهاى امام حسین (ع) بود و شاهد بود که معاویه و دیگر منافقین و کافران چگونه دهان آلوده خود را به بدگویى پدر بزرگوارش امیرالمؤمنین و برادرش امام حسن (ع) می‌گشایند.

  پس از آنکه امام مجتبى (ع) را مظلومانه شهید کردند؛ امامت به آن وجود سراپا جود رسید و بعد از مصائب و اذیت‌ها و زخم زبان‌ها، در روز عاشورا آن حضرت را به شهادت رسانیدند.[۱۳]

  در این روز توقیع مبارک از ناحیه امام زمان (ع) در رابطه با ولادت امام حسین (ع) به قاسم بن علاء همدانى صادر شد.[۱۴]

  برگرفته از کتاب «تقویم شیعه»

  تقویم شیعه شعبان ولادت امام حسین (ع) امام حسین (ع) نمایش دادن پی نوشت مطالب برتر سایت

  اقامه باشکوه نماز عید قربان در بین‌الحرمین / گزارش تصویری

  ضریح جدید حضرت زینب (س) آماده اعزام به سوریه / عکس

  آمادگی آستان حسینی برای میزبانی از زائران عرفه

  مراسم سوگواری سالروز شهادت امام باقر (ع) در کربلا/ گزارش تصویری

  شاید این مطالب را هم بپسندید

  ۷ ذی‌الحجه/شهادت امام محمدباقر (ع)

  ۸ ذی الحجه/حرکت امام حسین (ع) از مکه به سوی عراق

  شیعه در بزنگاه آزمایش در عصر امام جواد (ع)

  آخر ذی‌الحجه / مرگ هند جگرخوار

  اولین نظر را ارسال کنید

  منبع : www.karbobala.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید