این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شخصیتی در شاهنامه در جدول

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شخصیتی در شاهنامه در جدول را از این سایت دریافت کنید.

  شخصیتی در شاهنامه در حل جدول جواب

  شخصیتی در شاهنامه در حل جدول جواب را از این سایت دریافت کنید.

  شخصیتی در شاهنامه در حل جدول جواب

  دسته بندی : جوابگو مطالب سایت

  ناشناس

  چهار حرفه اخرش ک هست

  جواب و پاسخ شخصیتی در شاهنامه در حل جدول بازی جدولانه از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : شاپور, فرامرز, گودرز, هوشنگ, سیامک, کتایون, افراسیاب, کاوه, گیو, سیاوش, کیانوش.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟

  بله خیر سمیرا 8 روز قبل 0 خالق شاهنانه 1 علیرضا 7 روز قبل اردشیر ناشناس 22 روز قبل -1 . ناشناس 2 ماه قبل 0 شخصیت ناشناس 3 ماه قبل -1

  یکی از شخصیت های شاهنامه که اول اسم آ ن در ساخت کیک کاربرد دارد

  0 رضا ۳۳ 2 ماه قبل اردشیر ناشناس 3 ماه قبل 0

  شخصیتی در شاهنامه در حل جدول جواب

  ناشناس 4 ماه قبل 1 شخصیت در شاهنامه ج 4 ماه قبل -2 آشفته ناشناس 4 ماه قبل 0 تاا فرشاد 4 ماه قبل -2 شخصیتی در شاهنامه سید محسن 4 ماه قبل 2 سیامک ناشناس 5 ماه قبل 1 شخصیتی در ناشناس 5 ماه قبل 2 اردشیر -2 ناشناس 2 ماه قبل البومین ناشناس 5 ماه قبل 1

  یکی از شخصیت های شاهنامه که در کیک کار برد دارد

  1 یاسین 4 ماه قبل اردشیر شخصیتی در شاهنامه 5 ماه قبل 0 شخصیتی درشاهنامه 0 ناشناس 3 ماه قبل اخرش حرف ج است ناشناس 6 ماه قبل 2 ا ناشناس 6 ماه قبل 1 ححختا ناشناس 2 سال قبل 3

  چهار حرفه اخرش ک هست

  22 پاسخ ادمین

  منبع : nexinfo.ir

  شخصیتی در شاهنامه در حل جدول

  شخصیتی در شاهنامه در حل جدول: هوشنگ، کتایون، افراسیاب، کاوه، سیاوش، کیانوش، گیو، طهماسب، سیامک

  شخصیتی در شاهنامه در حل جدول

  جدول آنلاین مسابقه جدول استخاره با قرآن تبدیل تاریخ

  شرح در متن تصویری

  تاریخ امروز شخصیتی در شاهنامه

  شخصیتی در شاهنامه

  هوشنگ کتایون افراسیاب کاوه سیاوش کیانوش گیو طهماسب سیامک

  بخش پیشنهاد معنی و ارسال نظرات

  جهت پیشنهاد معنی لطفا وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که هنوز عضو جدول یاب نشده اید از اینجا ثبت نام کنید

  امتیاز شما به نتایج جستجوی شخصیتی در شاهنامه در سایت جدول یاب:

  Telegram WhatsApp Twitter Facebook Skype اشتراک Gmail Copy Link SMS Email Balatarin WordPress

  معنی این واژه در بانک های دیگر

  شخصیتی در شاهنامه (واژه پیشنهادی): رستم

  کشورشناسی فال حافظ اوقات شرعی آب و هوا

  تعبیر خواب

  باشگاه جدول آنلاین مسابقه جدول استخاره با قرآن تبدیل تاریخ

  شرح در متن تصویری

  تاریخ امروز

  در جدول یاب علاوه بر جستجوی معانی کلمات و لغات فارسی به فارسی از منابع و مواخذ معتبر و فرهنگ لغات ترجمه فارسی به زبان های زیر و زبان های خارجی به فارسی نیز آمده است کافی است کلمه مورد نظر از یکی از زبان های خارجی زیر را در قسمت جستجو سرچ کنید یا کلمه فارسی را به زبان مورد نظر بیابید.

  انگلیسی به فارسی

  اصطلاحات انگلیسی به فارسی

  مخفف اصطلاحات انگلیسی

  ترکی به فارسی عربی به فارسی فارسی به انگلیسی فارسی به عربی

  فارسی به ترکی استانبولی

  فارسی به ایتالیایی فارسی به آلمانی فنلاندی به فارسی فرانسوی به فارسی آلمانی به فارسی ایتالیایی به فارسی اسپانیایی به فارسی سوئدی به فارسی

  «ضرب المثل» در اصطلاح به معنای مثل زدن است. هر زبانی ضرب المثل های خاص خود را دارد. ضرب المثل ها در طول سالیان با زبان مبدا رشد کرده اند و در حافظه ها باقی مانده اند. گاهی یک ضرب المثل می تواند از توضیحات زیاد که شامل به کار بردن لغات و جملات متعددی باشد جلوگیری کند.

  تفاوت مابین «ضرب‌المثل» و «اصطلاحات ضرب‌المثلی» در شکل، ساختار و عمل‌کرد آنهاست. عده ای «ضرب المثل» را معادل «امثال و حکم» دانسته اند. امثال و حکم جمله‌ای است کامل با ساختمانی استوار بر پایه و اساسی غیرقابل تغییر، مانند:

  تب تند زود به عرق میشینه!

  هرکه بامش بیش، برفش بیشتر!

  خواستن توانستن است!

  آدم بی‌سواد کور است!

  سه سکه فروشی!

  اصطلاحات ضرب‌المثلی، برخلاف امثال و حکم، عباراتی مصطلح و عمومی هستند که ابتدا باید در جمله‌ای جایگزین شوند تا عبارتی کامل حاصل آید. این عبارت کامل نیز برحسب قید زمان، فاعل و مفعول متغیر است، مانند:

  پا توی کفش کسی کردن

  دُم خود را روی کول گذاشتن

  بی گُدار به آب زدن

  گلیم خود را از آب بیرون کشیدن

  کلاه خود را قاضی کردن

  کلاه خود را سفت چسبیدن

  این اصطلاحات ضرب‌المثلی، بدون قرار گرفتن در یک جمله کامل، فاقد خصلت‌های ضرب‌المثل خواهد بود؛ لذا تفهیم عبارات اصطلاحیِ یادشده با اضافات مقدور است، مانند:

  پایت را تو کفش بزرگ‌تر از خودت نکن!

  از ترس، دُمش را روی کولش گذاشت و دررفت!

  بی گُدار به آب نزن که پشیمان می‌شوی!

  تو اول گلیم خودت را از آب بیرون بکش، …!

  تو اول برادریت رو ثابت کن

  بنابراین، عبارات ضرب‌المثلی را می‌توان به عنوان مواد اولیه (خام) یک اصطلاح ضرب‌المثلی تعریف نمود: اصطلاحات ضرب‌المثلی، عباراتی هستند که معنا و مفهوم آن‌ها با معنی هریک از کلماتِ تشکیل دهنده آن، نسبت مستقیم نداشته باشد، مانند:

  گربه در انبان فروختن

  گربه را در (دَمِ) حجله کشتن

  دل دادن و قلوه گرفتن

  هر ضرب المثل شامل تفسیرها و معانی خاصی است که در بسیاری مواقع با معانی اصلی کلمات و عبارات به کاربرده شده در آن تفاوت ماهوی زیادی دارند. در بانک اطلاعاتی ضرب المثل های سایت «جدول یاب» این معانی و تفسیرها به صورت کامل وجود دارد.

  کافیست ضرب المثل را در کادر جستجو تایپ کنید تا معنی و تفسیر آن رویت شود.

  امروزه هرچند با پیشرفت تکنولوژی و علم برای بیماری هایی که در گذشته باعث مرگ انسان ها می شد درمان قطعی پیدا شده است و امراض مهلک بسیار ساده شده اند، اما این به معنای پیشگیری از بیماری و بی توجهی به مباحث مربوط به سلامت نیست.

  چه بسیار بیماری هایی که با رشد جوامع صنعتی به وجود آمده اند و بدون پیشگیری باعث مرگ انسان ها می شود. داشتن اطلاعات در خصوص بیماری ها، داروها و خوردنی ها باعث جلوگیری از ابتلا به بسیاری از امراض جدید خواهد شد. در سایت «جدول یاب» 5 بانک اطلاعاتی مهم در حوزه سلامت تدوین شده است که شامل این موارد می شود:

  اطلاعات بیماری ها اطلاعات داروها خواص گیاهان دارویی کالری خوراکی ها دستور پخت غذاها

  با جستجوی لغات مد نظر در این حوزه ها، اطلاعات مفیدی برای کابر در سایت به دست خواهد آمد.

  خوابیدن و خواب دیدن امری طبیعی است که همه انسان ها با آن سر و کار دارند. «خواب» ها انواع متفاوتی دارند. «خواب» ها معمولا با کیفیتی فرا طبیعی رخ می دهند و گاهی ممکن است حاوی معانی خاصی داشته باشند. بسیاری علاقه وافری دارند تا بدانند تحلیل خوابی که دیده اند چیست.

  خواب را به سه نوع تقسیم بندی نموده اند:

  ۱- رویای صالحه یا خواب نیکو که مژده ای از سمت خداوند باری تعالی است. برای نبوت پیامبران ۴۶ قسمت ذکر شده است که رویای صالحه یکی از این ۴۶ قسمت می باشد.

  منبع : www.jadvalyab.ir

  فهرستی از شخصیت های شاهنامه در حل جدول

  نامهای شخصیت های شاهنامه همراه با نسبت آنها. کتایون دختر قیصر روم که همسر گشتاسپ شد و نام دیگرش ناهید است. فهرستی از شخصیت های شاهنامه همراه با نسبت آنها

  فهرستی از شخصیت های شاهنامه در حل جدول

  کتاب شاهنامه شاهکاری از حکیم ابوالقاسم فردوسی می باشد که سی سال زمان برد تا به ثمر برسد. بخش مهمی از شاهنامه را پهلوانان و پادشاهان آن رقم زدند .فهرستی از نامهای شاهنامه در این متن آمده است:

  پولاد = از سرداران ایران در روزگار کیقبادپیروز = از فرزندان کاوه ی آهنگرتاجبخش = رستمتاجور = ایرجتهمورس = پسر هوشنگ ، سومین پادشاه نخستین سلسله ی جهانتهمینه = دختر شاه سمنگان و مادر سهراب پسر رستمجاماسپ = وزیر و حکیم و رایزن گشتاسپ و داماد زرتشتجانفروز = از سرداران بهرام چوبینه در جنگ او با خسرو پرویزجریره = همسر سیاوش و مادر فرودجم = جمشیدجمشید = چهارمین پادشاه نخستین سلسله ی شاهان پسر تهمورس ، شاه جهان که نوروز یادگار اوستجهانبخش = فریدونجهانجو = کنایه از هوشنگ و ایرجچهرزاد = لقب همای دختر بهمنخرداد = فرشته ی نگهبان سومین ماه سال خورشیدیخسرو = خوب چهره ، به معنی مطلق پادشاهخوبروی = کنایه از ارنوازدادبرزین = از سرداران بهرام گوردارا = پسر داراب از زنی دیگر غیر از ناهید مادر اسکندرداراب = پسر بهمن ( اردشیر ) نامی که به نقل شاهنامه گشتاسپ به بهمن نواده خود داده بودداراپناه = از یاران بهرام چوبینهدانا = حکیم ، بزرگمهردلارای = همسر دارای داراب و مادر روشنک همسر اسکندردل افروز = سردار سپاه کیخسرورادفرخ = از یاران هرمزرادمان = سپهدار ارمنستان در روزگار خسروپرویزرام = از سرداران و یاران بهرام چوبینهرام برزین = موبدی که مزدک منشور ولیعهدی انوشیروان را بدو سپردرزمهر = از گواهان انوشیروان بر ضد مزدکرستم = پسر زال زر و رودابه و نواده سام نریمانرودابه = دختر مهراب شاه کابل و همسر زال زر و مادر رستمروزبه = موبد و وزیر بهرام گورروشنک = دختر دارای داراب که به همسری اسکندر در آمدرویین = داماد توسرهنمون = بزرگمهررهام = پسر گودرززردشت = پیامبر پاک ایران زمینزروان = حاجب انوشیروانزریر = پسر لهراسپ و بردر گشتاسپساسان = پسر دارا ، نیای ساسانیان که پسران او تا چهار پشت بعد همه به توالی نام ساسان داشتندسام = پسر نریمان و پدر زال و نیای رستم دستانسروبن = رودابهسروش = فرشته ی پیام آور

  سهراب = پسر رستم از تهمینهسیامک = پسر کیومرثسیاوش = پسر کاووس و پدر کیخسرو که به دست افراسیاب کشته شدسینار = از سرداران بهرام چوبینهسیندخت = همسر مهراب کابلی و مادر رودابهشاپور = دومین شاه اشکانیشادان = گوینده یی که آوردن کتاب کلیله و دمنه را از هند نقل کرده است

  شهربانو = خواهر گیو و همسر رستم دستان

  شهرناز = یکی از دو دختر جمشید که به زور زن ضحاک شد

  شهرو = موبد و وزیری که در کودکی شاپور ذوالاکتاف به نیابت او پادشاهی کرد

  شهریار = به معنی مطلق پادشاه

  شهزاد = کنایه از کیخسرو

  شیرویه = پسر خسروپرویز که نام دیگرش قباد بود

  شیرین = دلدار و همسر خسروپرویز

  فرامرز = پسر رستم

  فرانک = مادر فریدون و همسر آبتین

  فراهین = از گواهان انوشیروان بر ضد مزدک

  فرخ = مرزبان و سالار خسروپریز در نیمروز

  فرخزاد = سرداری که پس از آزرمدخت یک ماه بر ایران شاهی راند

  فرشیدورد = پسر گشتاسپ و برادر اسفندیار که در جنگ با ارجاسپ شرکت داشتفرنگیس = دختر افراسیاب و همسر سیاوشفرود = پسر سیاوش از دختر پیران که بهد دست توس کشته شدفرهاد = از سرداران انوشیروان در جنگ با رومفریبرز = پسر کاووسفریدون = ششمین پادشاه جهان و پسر آبتین از تبار جمشید که مملکت را از ضحاک بازگرفتقباد = پدر کاووس ، کیقبادکتایون دختر قیصر روم که همسر گشتاسپ شد و نام دیگرش ناهید استکسرا = معرب خسروکیخسرو = پسر سیاوش و فرنگیس که پس از کاووس به شاهی ایران رسید و افراسیاب را به کین پدر خود سیاوش کشت . او از شاهان بسیار نجیب و اهورایی شاهنامه استکیومرس = نخستین پادشاه جهان و نخستین آدمگرد آفرید = دختر گژدهم که با سهراب نبرد کردگردیه = خواهر دلیر بهرام چوبینه

  گرشاسپ = پسر زوتهماسپ و پادشاه ایران پس از او

  گرگین = پسر میلاد ، از سرداران کیخسرو که به عنوان همراه و راهنمای بیژن به شکار گرازان رفت اما او را تنها گذاشت

  گشتاسپ = پسر لهراسپ و پدر اسفندیار

  گشسپ = دبیر انوشیروان که موبدی از انوشیروان خواست تا او را برای رسیدگی به شکایتهای مردم بگمارد

  گلشهر = همسر پیران ویسه و مادر جریره

  گلنار = کنیز اردوان که همچون وزیر و گنجور او بود و اردشیر بدو دل بست

  گودرز =پدر گیو و از قهرمانان و سرداران شاهنامه در عهد کاووس و کیخسرو

  لهراسپ =پدر گشتاسپ و شاه ایران به جانشینی و انتصاب از طرف کیخسرو

  مانی = نقاش و نگارگری که از چین برخاست و در روزگار شاپور آیینی نو آورد

  ماه آفرید = همسر ایرج و مادر منوچهر

  ماهرخ = رودابه

  ماهیار = نام گوهرفروشی که بهرام دختر او را به زنی گرفت

  مرزبان = مهراب کابلیمشکناز = یکی از چهار دختر آسیابان که با بهرام گور باده گساری کردند و به همسری او درآمدند

  منبع : jadvalyab.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید