این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید تفاوت و شباهت

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید تفاوت و شباهت را از سایت تکست لس دریافت کنید.

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید صفحه 62 کتاب نگارش فارسی ششم

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید صفحه 62 کتاب نگارش فارسی ششم را از این سایت دریافت کنید.

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید صفحه 62 کتاب نگارش فارسی ششم

  دسته بندی : نکس لود مطالب سایت

  E.S

  چرا مطلب ناقص بود ؟🤔😕🙁

  سلوا

  خوب بود ولی کمی ابتدایی می نوشت عالی بود

  محدثه

  سلام. ممنون چون توی درس نگارش ششم به من خیلی کمک کردوبه نکته ها خیلی خوب اشاره شده نظر من عالیییییییییییی

  ناشناس

  ممنون … خیلی به درد من خورد

  ارمیس

  سلام متن شما خیلی عالی بود👌👌👌👌👌

  تحقیق صفحه ۶۲ نگارش فارسی ششم مقایسه شخصیت دهخدا با فردوسی شخصیت دهخدا را با یکی از نام آورانی که در کلاس پنجم با آن آشنا شدید مقایسه کنید مقایسه شخصیت تفاوت و شباهت دهخدا و فرشچیان مقایسه دهخدا با آریو برزن مقایسه دهخدا با ابن سینا از سایت نکس لود دریافت کنید.

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران مقایسه کنید

  در کلاس ها و مدارس موضوعات مختلفی مورد بحث قرار می گیرد و تحقیقاتی که در کتاب های مختلف برای دانش آموزان خواسته می شود بسیار متنوع می باشد. ولی سوال اینجاست که چگونه بتوانیم این تحقیقات را از اینترنت پیدا کنیم و بهترین راه جواب دادن به تحقیقات چیست. مثلاً امروز شما دانش آموزان برای مطلب شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران کلاس پنجم مقایسه کنید وارد سایت ما شده اید. ما این تحقیق را نتوانستیم در اینترنت پیدا کنیم این مطلب را زاده ایم تا در نظرات با یکدیگر به گفتگو بپردازیم و هر یک از دانش آموزان جواب این بخش تحقیق را دارد برای ما در نظرات پایین سایت بفرستند. به زودی کانالی برای شما معرفی خواهد شد که در آن میتوانید تمرین‌ها و تحقیقات خود را درخواست دهید و با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

  شخصیت دهخدا را با فردوسی مقایسه کنید

  موضوع : تفاوت و شباهت فردوسی و دهخدا

  لغت‌نامه دهخدا در نشر و گسترش و حفظ زبان مادری‌مان ماندگار است. بر اساس این گزارش، مریم حق‌روستا رئیس این دانشکده در سخنانی ابراز داشت: اینک که به بهانه بزرگداشت دو تن از این عزیزان و ادبا دور هم جمع شدیم بر آنیم که به پاس زحمات آنها در عرصه ادبیات با نگاهی منصفانه و خلاصه، از آن یاد کنیم، بی‌اساس نیست اگر دهخدا را به فردوسی معاصر بنامیم. مردی که حدود 40 سال از زندگی خود را صرف نوشتن کتابی کرد که به جرئت می‌توان گفت در حفظ زبان فارسی نقشی کمتر از فردوسی ندارد.

  به گفته وی، لغت‌ نامه دهخدا در گسترش و حفظ زبان مادری‌ مان ماندگار است. کسی که در از بین بردن بی‌سوادی نقش قابل ملاحظه‌ای در زمان خویش ب ثمر رساند.دهخدا با اشعار و گفتار خویش قسمت و خوی انسانی بشر پارسی را تلنگری می‌زند برای بیداری انسان است. حق روستا خاطرنشان کرد: دهخدا در نوشته‌های خود برای بیداری انسانی آزاد، برای گرفتن و تشخیص حق در تلاش است.

  دهخدا زبان عربی و علوم دینی را در مدرسه حاج شیخ هادی نزد غلامحسین بروجردی فراگرفت و با تاسیس مدرسه عالی علوم سیاسی در آزمون ورودی آن شرکت کرد تا در زمره نخستین دانش آموختگان این رشته تازه وارد در کشور باشد. یکی از بزرگترین امتیازهای فردوسی ایمان به اصول اخلاقی است. فردوسی هرگز لفظ رکیک و سخن ناپسند در کتاب خودنیاورده، اندرزهای گرانبهای او گاه با چنان بیان موثری سروده شده است که خواننده نمی تواند خود را از تاثیر آن برکنار دارد.

  مقایسه استاد محمود فرشچیان و علی اکبر دهخدا

  تفاوت ها : یکی از تفاوت های آن دو نام آور این است کع علی اکبر دهخدا به نوشتن لغات فارسی می پرداخت ولی استاد محمود فرشچیان به کشیدن نقاشی می پرداخت مانند نقاشی عصر عاشورشباهت ها : دهخدا برای ساخت کتاب خوتد استراحت نمی کرد هردوی آنها هم دهخدا و هم استاد فرشچیان برای اثر خود تلاش کردند. هر دو انسان زحمت کش و سخنان زیبا به مردم گفته اند.

  مقایسه فردوسی با علی اکبر دهخدا

  شباهت علی اکبر دهخدا با فردوسی : هر دو برای مردم ایران مطلب های امو زنده ای می نوشتند و هردو برای کامل کردن اثرات خود شب و روز نخوابیدند. هر دو نام را جاودانه نمی دانستند هر دو زبان فارسی را در خود حفظ می کردند. به نظر من هردوی آنان برای پاسداری از زبان و ادب پارسی کوشیدند و سبب سربلندی میهن عزیزما،ایران،شدندتفاوت علی اکبر دهخدا با فردوسی : فردوسی شعر مینوشت اما دهخدا لغات عربی را به فارسی پایان این متن را یکی از افراد در نظرات پایین فرستاده با تشکر از ایشان.

  جواب بچه ها در نظرات پایین صفحه

  نویسنده : فردوسی برای نوشتن شاهنلمه ۳۰ سال زحمت کشید و دهخدا نیز بیشتر عمر خود را صرف نوشتن لغت نامه کرد.رز ایرانلی : معنی ضرب المثل =یعنی هر قدر انسان در انجام کار نیک تلاش و پیگیری بیشتری داشته باشد در ان کار نتیجه ی بهتری خواهد داشت.کوثر مشایخی : وقتی فردوسی می خواست شعر بنویسد شاه ان زمان مانع کار او می شد و چند بار هم لب های او را دوخته بودند ولی دهخدا به راحتی کتاب خود را می نوشت.فاطمه باوی : به نظر من هر کسی میتواند به کتاب علاقه داشته باشد ولی علی اکبر دهخدا علاقه ی بیش از اندازه ای به کتاب داشت و نتایج بیشتری گرفت اما محمد تقی جعفری کنجکاو وانسانی دقیق بوده است و علاقه ی چندانی به کتاب و خواندن ان نداشته است.نویسنده : مثلا می تونیم علی اکبر دهخدا را با اریوبرزن دلاور مرد ایرانی مقایسه کنیم: تفاوت های انها : علی اکبر دهخدد نویسنده ایرانی بود اما اریوبرزن دلاور مرد ایران بود. شباهت : هردو برای سربلندی وطن عزیزمان ایران تلاش می کردند.نویسنده : شخصیت دهخدا با محمود فرشچیان هر دو نام اور بودنند و اثر خوبی به یاگار برای مردم به جا گذاشته اند.مهدیه : هردوی ان بزرگ مردان تاریخ برای سربلندی وطن خود تلاش کردند یعنی علی اکبر دهخدا و استاد محمود فرشچیان از انها ممنونم که همچین یادگار باارزشی را برای ما به جا گذاشته اندنازنین : هردوی ان بزرگ مردان تاریخ برای سربلندی وطن خود تلاش کردند یعنی علی اکبر دهخدا و استاد محمود فرشچیان از انها ممنونم که همچین یادگار باارزشی را برای ما به جا گذاشته اند

  منبع : nexload.ir

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران مقایسه کنید

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران مقایسه کنید/ مقایسه شخصیت دهخدا با اریو برزنمقدمه:در راه حق و حقیقت مردان و زنان

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران مقایسه کنید

  دسته بندی: تحقیق فارسی, مقالات

  بازدید

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران مقایسه کنید

  مقایسه شخصیت دهخدا با اریو برزن

  مقدمه:

  در راه حق و حقیقت مردان و زنان والایی مبارزه کرده اند و هر کدام از آنها با در اختیار داشتن سلاح مخصوص به خود به جنگ فساد و ظلم رفته ، بعضی از افراد با قلم و کتاب و نوشته و بعضی با جنگ و شمشیر و سلاح.

  شخصیت دهخدا را با یکی از نام آوران مقایسه کنید

  شباهت های علی اکبر دهخدا با آریوبرزن:

  علی اکبر دهخدا

  پژوهشگر، روزنامه نگار و نویسنده برجسته دوره مشروطه از مبارزان سرسخت حقوق مردم و دفاع از مشروطیت بود و علیه فساد دولت و دربار با کتاب ها و نوشته ها و مجلات طنز مبارزه کرد و فرهنگ مردم را در زمان مشروطیت بالا برد . و تا پایان عمر همواره بر باورهای خود پایدار بود.

  آریو برزن

  آریو برزن یک جنگجوی وطن پرست بود و در مقابل حرکت لشکر اسکندر تا آخرین لحظه جنگید و تسلیم نشد . این سربازان وطن چندین روز مانع ادامه پیشروی ارتش ده‌ها هزار نفری اسکندر شده بود.

  در حقیقت بیشترین وجه اشتراک دهخدا و آریوبرزن حس وطن پرستی و دفاع از وطن در برابر هرگونه ظلم و بیداد از جانب هر کسی است.

  تفاوت ها علی اکبر دهخدا با آریوبرزن :

  علی اکبر دهخدا با ظالمان داخلی و آن هم با افکار و نوشته ها جنگید و مردم را در برابر ظلم بیدار کرد ، در حالی که آریوبرزن در مقابل تهاجم خارجی لشکر اسکندر دفاع کرد و جنگید و در راه میهن کشته شد.

  علی اکبر دهخدا در مقابل افکارهای ظالمانه جنگید و اریوبرزن در مقابل تهاجم فیزیکی.

  انشا دیدن یک شکارچی از نگاه اهو انشا درباره ی دیدن مورچه ای که باری میکشد انشا درباره سردار سلیمانی

  منبع : KelaseDarsi.ir

  منبع : kelasedarsi.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید