این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شما نمی توانید یک بدون شکستن تعدادی از این موارد درست کنیم

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شما نمی توانید یک بدون شکستن تعدادی از این موارد درست کنیم را از این سایت دریافت کنید.

  5 دلیل عمده شکسته شدن و ترک خوردن دندان

  شکستگی دندان وعوامل موثر بر شکسته شدن یا ترک خوردن ناگهانی و خود به خودی دندان مانند دندان قروچه، شرایط پزشکی، پوسیدگی ،حرکات ورزشی و کمبود مواد مغذی

  5 دلیل عمده شکسته شدن و ترک خوردن دندان

  خانه » مقاله » 5 دلیل عمده شکسته شدن و ترک خوردن دندان

  ضعیف و شکننده شدن دندان‌ها می‌تواند برای هر کس در هر سنی رخ دهد. اگر تعدادی از دندان‌های شما شکسته یا ترک خورده است ممکن است به این فکر افتاده باشید که دندان‌های شما بیش از اندازه شکننده هستند و مهم‌تر از آن، به این موضوع فکر کرده باشید که چگونه می‌توانید دندان‌های خود را تقویت کنید. شکننده شدن دندان‌ها و بروز شکستگی و ترک خوردن آن‌ها می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. شما می‌توانید این علل را شناسایی کرده و با شرایط خودتان مقایسه کنید تا به علت شکستگی دندان و ترک خوردن دندان‌های خود پی برده و راه درمان آن را پیش بگیرید.

  فهرست مطالب

  1 بیماری‌ها و مشکلات زمینه‌ای

  2 دندان قروچه 3 ورزش‌های پربرخورد 4 پوسیدگی دندان‌ها 5 تغذیه نامناسب

  بیماری‌ها و مشکلات زمینه‌ای

  بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات زمینه‌ای می‌توانند موجب شکننده شدن دندان‌ها شوند. برای مثال ممکن است شما به طور ژنتیکی و ارثی مینای دندان ضعیف و آسیب‌پذیری داشته باشید. برخی بیماری‌های ژنتیکی نیز می‌توانند بر جنس لایه داخلی دندان تاثیر بگذارند. هر دوی این عوامل ارثی، موجب می‌شوند که دندان‌های شما به راحتی بشکنند. بیماری‌های لثه‌ی پیشرفته و وخیم نیز موجب شکننده شدن دندان‌ها می‌شوند. در صورتی که بیماری لثه درمان نشود، التهاب لثه موجب التهابات جدی‌تر در اطراف دندان می‌شود و استخوان را تضعیف می‌کند. درست مانند دیگر استخوان‌ها در بدن ما، دندان‌ها نیز تحت تاثیر پوکی استخوان و بیماری‌های کلیوی (که موجب کاهش جذب کلسیم می‌شوند) قرار می‌گیرند.

  داشتن برخی عادات غلط در زندگی نیز موجب تضعیف دندان‌ها می‌شود. برای مثال، هرچند مسواک زدن منظم دندان‌ها بسیار ضروری است اما بیش از اندازه مسواک زدن یا مسواک زدن با فشار زیاد موجب آسیب به مینای دندان می‌شود و در نتیجه دندان شما در برابر پوسیدگی و شکسته شدن بیشتر آسیب‌پذیر خواهد بود.

  چگونگی تغذیه شما و غذاهایی که می‌خورید نیز در سلامت دندان‌ها تاثیر دارد. خوردن غذاها و نوشیدنی‌های اسیدی یا شیرین و نوشابه‌های گازدار موجب می‌شود که دندان‌های شما ضعیف شوند. خوردن مداوم میان وعده‌های غذایی باعث می‌شود که محیط دهان شما مداوما اسیدی باشد و در نتیجه مینای دندان آسیب ببیند. تغییر ناگهانی دمای دندان بر اثر خوردن نوشیدنی یا غذای بسیار سرد یا گرم نیز موجب انقباض و انبساط بافت دندان و ترک خوردن آن می‌شود. اگر شما به طور کلی تغذیه مناسبی نداشته باشید نیز دچار کمبود ویتامین و مواد معدنی شده و دندان‌های شما ضعیف و شکننده می‌شوند.

  دندان قروچه

  یک نفر از هر سه نفر، به دندان قروچه مبتلا هستند. فشردن و ساییدن دندان‌ها به همدیگر به تدریج موجب خوردگی و فرسایش دندان خصوصا در سطحی که با آن غذا را می‌جوید، می‌شود. زمانی که مینای دندان شما تضعیف می‌شود، بسیار شکننده و آسیب‌پذیر شده و ممکن است دندان شما حتی با کوچکترین فشار بشکند یا ترک بردارد. اگر به دندان قروچه مبتلا هستید می‌توانید با استفاده از یک گارد محافظ دندانی، از دندان‌های خود محافظت کنید. گارد یک نوع وسیله حفاظتی پلاستیکی است که مانند یک روکش روی دندان‌های شما قرار می‌گیرد و از آسیب دیدن آنها جلوگیری می‌کند. از آنجایی که بسیاری از افراد به دندان قروچه مبتلا هستند، معمولا پزشکان، استفاده از گارد در هنگام خوابیدن در شب را توصیه می‌کنند.

  ورزش‌های پربرخورد

  وارد شدن ضربه به دهان، یکی از شایع‌ترین علت شکستگی دندان‌ها است، بنابراین انجام ورزش‌های پربرخورد، خطر شکستن دندان‌ها را افزایش می‌دهد. زمین خوردن، برخورد با بازیکنان دیگر و یا اصابت توپ یا راکت با صورت می‌تواند موجب شکسته شدن یکی یا چند دندان شود. اگر شما به ورزش‌های پربرخورد مانند‌ هاکی، بسکتبال، بیس‌بال و فوتبال آمریکایی مشغول هستید، بسیار مهم و ضروری است که در هنگام ورزش کردن از گارد مخصوص دندان استفاده کنید.

  پوسیدگی دندان‌ها

  باکتری‌هایی که موجب پوسیدگی دندان‌ها می‌شوند، در واقع اسیدی تولید می‌کنند که مینای دندان را می‌خورد و موجب تغییر رنگ آن می‌شود. دندان‌هایی که جرم و پلاک دارند به احتمال بسیار بیشتری شکسته می‌شوند و در ادامه، شکستگی دندان یا ترک خوردن دندان نیز موجب صدمه بیشتر می‌شود چرا که باکتری می‌تواند به بخش داخلی دندان نفوذ کند. اگر ریشه دندان شما عفونت کرده است، لازم است عصب‌کشی انجام دهید و روی دندان شما روکش قرار داده شود تا از شکسته شدن دندان در آینده پیشگیری شود.

  تغذیه نامناسب

  غذایی که می‌خورید ارتباط مستقیمی با احتمال شکستگی دندان شما دارد. خوردن غذاهای شیرین، چسبناک یا اسیدی موجب از بین رفتن مینای دندان شما می‌شود و در نتیجه دندان شما در برابر پوسیدگی آسیب‌پذیر خواهد بود. علاوه بر این خوردن میان وعده‌های که فشار مضاعف به دندان شما وارد می‌کند، احتمال آسیب‌دیدگی دندان را بالا می‌برد. توصیه می‌شود که از جویدن یخ، آب‌نبات و یا هر چیزی سخت دیگری خودداری کنید.

  ایمپلنت

  بیشتر بخوانید:

  نگهداری و مراقبت از دندان مصنوعیایمپلنت و کاشت دندان در دوران بارداری (حاملگی)برفک دهان : علت و درمانراه های درمان دندان قروچه در کودکان و آسیب های ناشی از آنلق شدن دندان ایمپلنت به دلیل عدم بهداشت دهان و دندان و پوکی استخوان

  35 پاسخ

  سلام من دندانهام کم کم خورده میشن و میشکنن دلیلش چیه؟

  و بالای دندان کبود و سیاه هست و شکسته میشه

  پاسخ

  سلام . لازم است که معاینه شوید تا جواب قطعی داده شود.

  پاسخ

  سلام من متوجه شدم که دو دندان بالایی و وسط من که کنار هم هستن بالاشون ینی نزدیک لثم لک سفید هست و ی تیکه کوچیک کوچیک ازش افتاد وقتی افتاد سر تیکه ها یه طرفشون سیاه بود من میخواستم بدونم مشکل چیه الان چیکار کنم مسواک در روز یه بار میزنم و مشکلات ذکر شده در متن مثل دندان قروچه رو ندارم دندونم چیشده امکان داره از این باشه که یک بار مسواک میزنم؟ چیکار کنم؟

  ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ

  سلام . یک بار مسواک زدن کم است . در مورد دندانها بدون معاینه حضوری نمی توان نظر داد.

  پاسخ

  سلام خواهرزاده من یک پسردوساله است و دندون شیریاش دچارپوسیدگی زیاده بطوریکه خطهای سیاه رو دندوناشه و مدام دندوناش میشکنه به پزشک مراجعه کردیم گفته مینای دندوناش ضعیفه میترسیم تادندونای دائمی اش در بیاد همه دندوناش بشکنه و این اتفاق برای دندونای دائمی هم بیفته لطفا راهنمایی کنید،ماامکان اومدن به تهران تو این شرایط نداریم.

  منبع : dencare.ir

  چیستان و معماهای ساده

  در این بخش چیستان و معماهای ساده را برای تمرین و آشنا شدن بیشتر آورده ایم. در ابتدا اول سوالات را بخوانید و به جواب آن فکر کنید.

  سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۵

  چیستان و معماهای ساده

  در این بخش چیستان و معماهای ساده را برای تمرین و آشنا شدن بیشتر آورده ایم. در ابتدا اول سوالات را بخوانید و به جواب آن فکر کنید.

  چیستان 1- چه چیزی باید قبل از استفاده شکسته شود؟

  تخم مرغ

  چیستان 2- من وقتی جوان هستم قد بلندی دارم و وقتی پیر هستم قد کوتاه دارم. من چی هستم؟

  شمع

  چیستان 3- کدام ماه از سال 28 روز دارد؟

  همه ماه ها 28 روز را دارند!

  چیستان 4- به چه سوالی هرگز نمی توانید پاسخ مثبت دهید؟

  آیا هنوز خوابی؟

  چیستان 5- آن چیست که همیشه در مقابل شماست، اما دیده نمی شود؟

  آینده

  چیستان 6- سوراخ های زیادی دارد ولی همچنان آب را در خود نگه می دارد؟

  اسفنج

  چیستان 7- یک خانه یک طبقه ایی وجود دارد که همه چیز (مثلاً دیوارها، درها، پنجره ها، مبلمان) در آن زرد است، پله های این خانه چه رنگی هستند؟

  وجود ندارد. چون خانه یک طبقه دارد.

  چیستان 8- آن چیست که هر گز آن را لمس نکرده اید ولی می توانید آن را بشکنید؟

  قول

  چیستان 9- آن چیست که بالا می رود ولی هرگز پایین نمی آید؟

  سن

  چیستان 10- آن مرد که در زیر باران بدون چتر و کلاه راه می رفت، حتی یک تار موی سرش خیس نشد. چرا؟

  کچل بود

  چیستان 11-آن چیست که هنگام خشک کردن مرطوب می شود؟

  یک حوله

  چیستان 12- من هر روز اصلاح می کنم، اما ریش من تغییر نمی کند. من چی هستم؟

  آرایشگر مردانه

  چیستان 13- چرا در آن قایقی  که مملو از جمعیت است، هیچ فرد تنهایی وجود ندارد؟

  همه افراد قایق ازدواج کرده اند.

  چیستان 14- آن چیست که نمی تواند صحبت کند اما وقتی با او صحبت می شود پاسخ می دهد؟

  پژواک

  چیستان 15- آن چیست که هر چه بیشتر باشد، کمتر می بینید؟

  تاریکی

  #چیستان | #معماهای ساده |

  نظر شما چیست؟

  لیست نظرات

  وبگردی

  الی گشت خرید آنلاین میوه قیمت روز گوشی خرید بلیط هواپیما

  Oraclez Token Generator

  فروش کابل شبکه دکتریاب

  فروشگاه آنلاین لوازم آرایشی

  سرور اچ پی آهن هایپر

  سردخانه محلی مطمئن برای مواد غذایی

  خرید یوسی ایمپلنت یک روزه دانلود فیلم هندی

  خرید فالور اینستاگرام

  مجله سلامت کوئیک فیت

  paraffin wax price فروشگاه اینترنتی

  فروش اقساطی با چک شخصی

  فیلم ترسناک جدید نرم افزار CRM دیدار خرید یوسی خرید سرور hp خرید یوسی پابجی دوره «MBA» طراحی وب سایت neuralink chip کابین آسانسور خرید و فروش تتر چمن مصنوعی شرکت حمل و نقل سرور HP گندم موزیک کد تخفیف رایگان خرید گل قیمت هنگ درام رینگ لایت تبلیغ در گوگل بلبرینگ

  خرید یوسی پابجی موبایل

  سئو سایت سایت ترجمه خرید پرفکت مانی چمن مصنوعی تعمیرگاه اتوداکار خریدار نقره خرید فالوور فیک

  تجهیزات آشپزخانه صنعتی

  هاست ایران انگشتر جواهر خرید لوازم آرایشی دانلود فیلم ایرانی قطعات خودرو

  تجهیزات آشپزخانه صنعتی

  خرید کولر گازی ثبت شرکت آموزش حسابداری طراحی سایت دارالترجمه نزدیک من rdiet.ir خرید فالوور ارزان

  خرید فالوور اینستاگرام

  خرید سرور hp ‏binance signals تهران کنتاکی کلینیک زیبایی آنیل خرید سرور خریدویزاکارت خرید وب مانی جدید ترین آهنگ ها تدریس خصوصی زبان

  خرید اکانت اسپاتیفای

  بهترین آهنگ های ایرانی

  مزایده خودرو درمان بواسیر خارجی دانلود آهنگ جدید قفل دیجیتال

  منبع : aftabir.com

  کامپوزیت دندان،برای شما مناسب است یا خیر؟

  تست این که شما میتوانید دندان خود را کامپوزیت کنید یا خیر؟ با ارسال عکس. تصاویر و فیلم های نمونه کارهای اخیر ما در کامپوزیت دندان. مراحل انجام کامپوزیت دندان با فیلم. عوارض و مزایای کامپوزیت کدام است؟شما کامپوزیت کنید بهتر است یا لمینت؟ پرداخت اقساطی هزینه کامپوزیت چگونه است؟

  آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

  محاسبه قیمت و مشاوره با ارسال عکس

  کامپوزیت دندان،برای شما مناسب است یا خیر؟

  تست این که شما میتوانید دندان خود را کامپوزیت کنید یا خیر؟ با ارسال عکس. تصاویر و فیلم های نمونه کارهای اخیر ما در کامپوزیت دندان. مراحل انجام کامپوزیت دندان با فیلم. عوارض و مزایای کامپوزیت کدام است؟شما کامپوزیت کنید بهتر است یا لمینت؟ پرداخت اقساطی هزینه کامپوزیت چگونه است؟

  10 دی 1398 113

  دسته بندی: خدمات شاخص,لمینت,کامپوزیت,

  کامپوزیت دندان چیست؟

  کامپوزیت، یکی از روش‌های لمینت دندان می‌باشد که برای اصلاح طرح لبخند افراد بکار گرفته مبشود و امروزه طرفداران زیادی دارد.  از ماده ای به نام رزین کامپوزیت ساخته می شود ، در اصل همان ماده ای که برای پر کردن دندان استفاده می شود. کامپوزیت دندان اغلب توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی بطور مستقیم روی دندان قرار داده می شود بدون آنکه لازم باشد در آزمایشگاه ساخته شوند. متخصص دندانپزشک لایه های مختلفی از مواد کامپوزیت را روی دندان قرار می دهد و همانند کار مجسمه سازی به آن شکل و فرم می دهد. هر لایه از کامپوزیت دندان با استفاده از نور روی دندان محکم می شود. تطابق رنگ ، خطوط و ضخامت کامپوزیت دندان از مهمترین چالش های این نوع روکش دندان می باشد.کامپوزیت یک ماده خمیری شکل است که وقتی برای انجام ونییر قرار است بکار رود توسط قلم مخصوص روی دندان قرار می گیرد و فرم داده می شود و سپس با نور دستگاه لایت کیور سخت می شود و در نهایت کاملا به دندان باند می شود . طوریکه هیچ درز و منفذی بین لایه کامپوزیت و دندان باقی نمی ماند .

  با توجه به توضیح ، مشخص است که درمان کامپوزیت کاملا یک کار ظریف و‌دقیق و وابسته به هنر دست دندانپزشک است .پس با این توضیحات ، امیدوارم که جواب سوال بعضی ها که می پرسند علت تفاوت هزینه بین مراکز درمانی مختلف که کار کامپوزیت ونییر انجام می دهند چیست را داده باشم .کامپوزیت ونییر درمانی بسیار محافظه کارانه بمنظور اصلاح ظاهر دندانها است که بدون تراش و یا با حداقل تراش ممکن انجام می شود .

  بنابراین اگر بنا به دلایلی نیاز به درمان زیبایی دندان در سنین پایین باشد ، روش کامپوزیت ونیر بر روش لمینت ارجح است.

  کامپوزیت ونیر بیشتر کاربرد زیبایی دارد. در دندانپزشکی  مدرن اغلب از کامپوزیت دندان های جلو برای پوشاندن نقایص دندان و زیباتر کردن طرح لبخند استفاده می شود. مشکلاتی مانند دندان‌های فاصله‌دار یا دندان‌هایی که دچار شکستگی یا لب پریدگی شده اند، و یا دندان هایی که تغییر رنگ داده اند با استفاده از کامپوزیت دندان می توانند رفع شوند.جواب مسابقه اینستاگرام

  مهراوه شریفی نیا

  جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

  پاسخ دکتر به تصاویر ارسال شده

  کامپوزیت دندان چیست؟نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفیدچه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

  ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

  پاسخ صوتی: کامپوزیت دندان چیست؟پاسخ صوتی: تفاوت کامپوزیت دندان با لمینت دندان چیست؟

  نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید

  انجام شده در 3 اسفند 98

  Previous Next

  جهت دریافت مشاوره، تصویر لبخند خود را از طریق لینک زیر در واتساپ ارسال نماییدhttps://b2n.ir/271803

  اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 690 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

  امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

  برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

  09393558965 زیبایی

  09393559163 درمانی

    مراحل کامپوزیت دندان:

  ;hl\,cdj nknhk کلمه‌ایست که ممکن است به علت اشتباه تایپی، شما را به این صفحه آورده باشد. در واقع شما قصد تایپ کلمه‌ی کامپوزیت دندان را داشتید ولی کیبورد شما انگلیسی بوده است. به هرحال شما وارد بزرگترین آرشیو کامپوزیت دندان شده‌اید، با ما همراه باشید.

  تمام مراحل کامپوزیت دندان برخلاف لمینت دندان که در چند جلسه انجام میشود، فقط در یک جلسه دندانپزشکی توسط متخصص کامپوزیت دندان قابل انجام است. برخلاف لمینت دندان که در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود، کامپوزیت دندان توسط خود متخصص کامپوزیت روی دندان قرار داده می شود. به همین دلیل کامپوزیت دندان بیش از سایر روشها نیاز به ترکیب هنر و مهارت دندانپزشک دارد. بصورت کلی مراحل انجام کامپوزیت دندان بصورت زیر می باشد:

  در مرحله‌ی اول، در صورت نیاز هرگونه کار زیبایی و درمانی دندان باید انجام شود مانند لیفت لثه.

  در صورت نیاز یک آماده سازی کوچک روی دندان بیمار انجام می شود.

  انتخاب رنگ کامپوزیت دندان در این مرحله صورت می‌گیرد.

  ایزوله کردن، اسید زدن، شستن و خشک کردن دندان‌ها.

  منبع : www.sibesefidclinic.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 25 روز قبل
  0

  لطفا جواب بدید

  مهدی 4 ماه قبل
  11

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید