این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شهادت نیروی انتظامی شیراز

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شهادت نیروی انتظامی شیراز را از این سایت دریافت کنید.

  جزئیات درگیری پلیس شیراز و شهادت مأمور ناجا

  حوزه/ درگیری پلیس با فرد قمه به دست و شهادت مأمور ناجا در شیراز، منجر به جنب و جوش مسئولان برای تغییر در قانون استفاده پلیس از سلاح گرم شد.

  خبرگزاری حوزه پخش زنده

  سه‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱ |۱۹ ذیحجهٔ ۱۴۴۳ | Jul 19, 2022

  کد خبر: 1006188

  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵

  چاپ

  جزئیات درگیری پلیس شیراز و شهادت مأمور ناجا | جنبش مسئولان برای تغییرات «قانون استفاده از سلاح»

  حوزه/ درگیری پلیس با فرد قمه به دست و شهادت مأمور ناجا در شیراز، منجر به جنب و جوش مسئولان برای تغییر در قانون استفاده پلیس از سلاح گرم شد.

  به گزارش خبرگزاری حوزه از شیراز، سرتیپ پاسدار رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس، در تشریح جزئیات شهادت جانشین پاسگاه بیدزرد شیراز با بیان اینکه مأموران پلیس مسئولیت حفظ آرامش و آسایش مردم را به عهده داشته و در این راستا از آسایش خود و خانواده و حتی جان خود نیز می‌گذرند به جانفشانی مأمور رشید ناجا در منطقه بیدزرد شیراز اشاره و تصریح کرد: شهید سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر از جمله پرسنل شجاع و رشید ناجا بود که هفته قبل نیز در همین محور، بیش از ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر را از قاچاقچیان کشف و ضبط کرده بود.

  فرمانده انتظامی استان فارس به تشریح جزئیات درگیری و شهادت مأمور ناجا اشاره و اعلام کرد: چهارشنبه ۱۳ بهمن سرهنگ دوم رنجبر جانشین پاسگاه بیدزرد در راستای مأموریت روزانه همراه با یک سرباز که رانندگی خودروی دو کابینه پلیس را به عهده داشت به گشت زنی در مسیر جاده اصلی شیراز به کوار می‌رود.

  وی گفت: برابر قرائن به دست آمده یک خودروی پراید، تردد ماشین پلیس را رصد می‌کرده تا آنجا که وقتی ماشین پلیس به یک رستوران می‌رسد قاتل از یک خودروی پراید که متوقف شده بود پیاده شده و به سمت ماشین پلیس آمده و در وهله اول با قمه به سرباز ضربه زده و وی را زخمی می‌کند؛ از آن طرف مأمور رشید ما که این صحنه را می‌بیند در راستای دفاع از جان سرباز از ماشین پیاده شده، اسلحه خود را مسلح کرده و بدون آنکه شلیک کند، در راستای حفظ جان مردم و همچنین قوانین موجود به مجرم هشدار داده و به سمت او رفته و با او درگیر می‌شود؛ که در نهایت در این درگیری فرد مهاجم با قمه به جانشین پاسگاه ضربه زده و هنگامی که وی می‌افتد ضربه‌ای نیز به گلوی او زده و سوار خودرو شده و فرار می‌کند.

  سردار حبیبی در پاسخ به این پرسش که آیا مردم در صحنه حضور نداشتند گفت: مردم در رستوران بوده و بعد از درگیری و شنیدن سر و صدا به صحنه می‌آیند اما زمانی است که کار از کار گذشته؛ فرد مجرم ضربه را زده و سوار خودرو شده و فرار می‌کند.

  وی در پاسخ به دیگر پرسش در این خصوص که آیا مأموران پلیس بر حسب تماس تلفنی در آن صحنه حاضر شده یا در حال مأموریت بوده‌اند گفت: تماس تلفنی در کار نبود؛ تردد مأموران پلیس در آن مسیر طبق معمول و برنامه روزانه و روتین همیشگی در راستای رصد و اشراف در منطقه انجام شده است.

  فرمانده انتظامی استان فارس با بیان این مطلب که شواهد و قرائن نشان می‌دهد فرد مجرم با قصد و نیت برای زدن پلیس وارد عمل شده، به جریحه‌دار شدن احساسات عمومی مردم فارس اشاره و اظهار داشت: از روز گذشته شاهد تماس متعدد اقشار مختلف مردم با پلیس و همدردی آنها هستیم که خواهان دستگیری و مجازات فرد مجرم و برخورد قاطع با مخلان امنیت هستند.

  وی با بیان اینکه ناجا افتخار می‌کند که مأموران برای حفظ آسایش مردم از جان خود می‌گذرند به دیدار با خانواده شهید اشاره و اظهار داشت: پدر شهید رنجبر نیز بازنشسته ناجا بوده‌اند که فوت کرده‌اند؛ دیداری هم با خانواده محترم شهید از جمله مادر، همسر و دو فرزند شهید داشتیم.

  دستور ویژه فرمانده کل انتظامی برای استمرار برخورد قاطع با اراذل و اوباش

  فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن مطالبه جدی و عاجل از قوای مقننه و قضائیه در خصوص اصلاح قانون به‌کارگیری سلاح و حمایت قضائی همه جانبه از مأموران جان بر کف ناجا دستور ویژه‌ای برای استمرار برخورد قاطع و جدی با اراذل و اوباش به فرماندهان انتظامی در سطح کشور صادر کرد.

  سردار حسین اشتری، فرمانده کل انتظامی کشور ضمن تبریک و تسلیت شهادت سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر جانشین پاسگاه انتظامی بیدزرد شیراز در درگیری با اراذل و اوباش به خانواده وی و مجموعه انتظامی جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد: مأموران جان‌برکف و ولایتمدار انتظامی همیشه و در همه جا با مخلان نظم و آرامش مردم، شجاعانه برخورد قاطعی داشته و با افتخار جان گران‌بهای خود را تقدیم امنیت و آرامش جامعه نموده‌اند و مردم عزیز نیز قدر آنها را می‌دانند.

  فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه طی هماهنگی به عمل آمده با دادستان محترم کل کشور مجازات‌های سنگینی در انتظار عامل یا عاملان شهادت این مأمور جان‌برکف انتظامی است، بر برخورد قاطع و دستگیری هرچه سریع‌تر این اراذل و اوباش که باعث احساس ناامنی در مردم شده‌اند، تأکید کرد.

  سردار اشتری اعلام کرد: نمی‌گذاریم خون این شهید بزرگوار پایمال شود و اراذل و اوباش بدانند در برابر پنجه فولادین پلیس توان مقابله را نخواهند داشت و سرانجام آنها جز تسلیم در برابر قانون و مردم نخواهد بود.

  فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امنیت مردم خط قرمز پلیس و برخورد مقتدرانه با اراذل و اوباش مطالبه به حق مردم است.

  وی بیان داشت: اقتدار پلیس لازمه امنیت است و ضرورت دارد همه نهادها و دستگاه‌های ذیربط اعم از مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و وزارت دادگستری نسبت به تقنین قوانین مورد نیاز پلیس و اصلاح قانون به‌کارگیری سلاح و بخشی از آئین دادرسی کیفری، قضات محترم قوه قضائیه با حمایت‌های جدی قضائی و صدا و سیما با حمایت رسانه‌ای، پلیس مقتدر را در استقرار نظم و تأمین امنیت و آرامش مردم همراهی و یاری نمایند.

  رئیس مجلس: رسیدگی خارج از نوبت اصلاحات «قانون استفاده از سلاح» | اصلاحیه به مجلس ارائه شود

  محمدباقر قالیباف، رئیس‌مجلس شورای اسلامی طی توئیتی در واکنش به شهادت جانکاه مأمور وظیفه‌شناس ناجا در درگیری با اراذل و اوباش تاکید کرد: اصلاحات «قانون استفاده از سلاح» خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: امنیت جامعه و آسایش مردم جز با فراهم کردن زمینه‌های اعمال اقتدار و قاطعیت پلیس تأمین نخواهد شد.

  قالیباف ادامه داد: ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی در اسرع وقت اصلاحات مورد نیاز «قانون استفاده از سلاح» برای مأمورین شجاع و جان‌برکف ناجا را به مجلس ارائه کنند تا خارج از نوبت در دستور رسیدگی و تصویب قرار گیرد.

  منبع : www.hawzahnews.com

  یک مامور نیروی انتظامی شیراز در درگیری با اراذل و اوباش به شهادت رسید

  گروه استان‌ها_معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: ستوانیکم علی اکبر رنجبر جانشین پاسگاه انتظامی بیدزرد شیراز در درگیری با اراذل و اوباش به خیل یاران شهیدش پیوست.

  یک مامور نیروی انتظامی شیراز در درگیری با اراذل و اوباش به شهادت رسید

  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰ اخبار استانها اخبار فارس

  گروه استان‌ها_معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: ستوانیکم علی اکبر رنجبر جانشین پاسگاه انتظامی بیدزرد شیراز در درگیری با اراذل و اوباش به خیل یاران شهیدش پیوست.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز و به نقل از پلیس استان فارس، سرهنگ کاووس محمدی اظهار داشت: ساعاتی پیش ماموران انتظامی پاسگاه بیدزرد شهرستان شیراز هنگام اجرای ماموریت با اراذل و اوباش، درگیر می‌شوند.

  وی گفت: در این درگیری ستوانیکم علی اکبر رنجبر براثر ضربه سلاح سرد (قمه) از ناحیه گردن به شدت مجروح و در اثر خونریزی شدید به خیل شهدا پیوست.

  معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: همچنین یک سرباز وظیفه نیز در این درگیری مجروح و به مرکز درمانی انتقال می‌یابد که حال وی رضایتبخش است.

  سرهنگ محمدی گفت: تلاش برای شناسایی و دستگیری عاملان این حادثه ادامه دارد و اخبار تکمیلی متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

  انتهای پیام/ 424/ی بیشتر بخوانید...

  فرهنگ شهادت فکر تجاوز به مرزها را از دشمن دور می‌کند

  شهادت رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر سیب و سوران در عملیات درگیری با قاچاقچیان مسلح

  منبع : www.tasnimnews.com

  جزئیات شهادت مامور نیروی انتظامی در بید زرد شیراز تشریح شد

  معاون دادستان شیراز جزییات شهادت مامور نیروی انتظامی در بید زرد شیراز را تشریح کرد.

  مشرق نیوز

  سه‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱ - Jul 19 2022

  کد خبر 1335057

  تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸

  ۷۵ نظر چاپ جامعه

  جزئیات شهادت مامور نیروی انتظامی در بید زرد شیراز تشریح شد

  معاون دادستان شیراز جزییات شهادت مامور نیروی انتظامی در بید زرد شیراز را تشریح کرد.

  به گزارش مشرق، افشین محمدی دره شوی درباره جزییات حادثه شهادت مامور پلیس در بید زرد شیراز عنوان کرد: ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه روز چهارشنبه سرگرد علی اکبر رنجبر جانشین پاسگاه بیدزرد به همراه یک سرباز وظیفه برای تامین شام پاسگاه به رستورانی مراجعه می کنند.

  معاون دادستان شیراز افزود: طبق فیلم‌های موجود خودرو پرایدی در محل منتظر بوده که به محض رسیدن خودرو انتظامی، مجرمان با یک سلاح سرد بزرگ از خودرو پراید پیاده می شوند.

  محمدی عنوان کرد: مجرمان پس از باز کردن درب عقب خودروی انتظامی سرباز وظیفه را مجروح می کنند که سرباز به دلیل مسلح نبودن به سمت رستوران برای یافتن وسیله دفاع حرکت می کند.

  وی افزود: در این بین مجرمان با سلاح سرد چند ضربه به مامور نیروی انتظامی وارد می کنند که مامور برای مسلح کردن سلاح کمری خود اقدام و یک تیر هوایی نیز شلیک می کند که بنا بر گمانه زنی‌ها تیر شلیک نشده است.

  محمدی ادامه داد: در نهایت ضاربان مامور مجروح نیروی انتظامی را با قساوت تمام به شهادت می رسانند و از محل متواری می شوند.

  وی با بیان اینکه تلاش‌ها برای دستگیری متهمان ادامه دارد، افزود: به این پرونده با سرعت و قاطعیت رسیدگی خواهد شد و اشد مجازات در انتظار عوامل شهادت این پلیس وظیفه شناس خواهد بود.

  منبع: میزان

  اخبار مرتبط

  حکایت شهادت ۱۹ جوان بی ادعای ناجا +تصاویر

  اقدام شایسته سرباز وظیفه در ماکو

  لحظه شهادت مأمور پلیس توسط اراذل اوباش+ فیلم

  شهادت ۶ مأمور پلیس در کمتر از ۴ روز +عکس

  چگونه مأمور ناجا به شهادت رسید؟

  شهادت سرباز ناجا در حمله افراد مسلح به هنگ مرزی

  اصلاح قانون استفاده از سلاح در دستور کار مجلس

  ملاقات فرمانده انتظامی فارس با خانواده شهید رنجبر+ فیلم

  جزییات شهادت مامور ناجا اعلام شد/ پلیس: قاتلین سه نفر بوده‌اند

  عملیات «شبکه بدامن» در پارک پردیسان/ پشت پرده ماجرای خلع سلاح پلیس در تهران چه بود؟

  برچسب‌ها

  فارس شهادت نیروی انتظامی شیراز اخبار حوادث اخبار داغ

  نظر شما

  نظر شما نظرات

  انتشار یافته: 75 در انتظار بررسی: 0 غیر قابل انتشار: 47

  هموطن ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴

  76 2 پاسخ

  دست نیروی انتظامی رو بستن. هر چی دزد و جنایتکار و قاتل هست راحت برا خودشون میگردن اما اگه یک مامور نیروی انتظامی برای دفاع از خودش اسلحه بکشه، ۱۰۰۰ تا دادگاه و جریمه و توبیخ میشود. حداقل یک نگاه به غرب بکنید، کسی جرات نداره به پلیس نگاه چپ بکنه، تمام دولت و سیستم قضایی پشت سرش میایسته

  16 0

  آیا تو آمریکا کسی جرئت داره به پلیس چپ نگاه کنه؟ اگر این پلیس شهید برای حفظ جانش اسلحه کشیده بود و قمه کش رو با تیر زده بود الان یه گله سلبریقی با BBC بی ناموس عرعرشون به هوا بود. منتظرم ببینم چندتا سلبریدی این جنایت رو محکوم می کنن و چندنفرشون برای دلجویی به خونه سرگرد شهید میرن.

  12 4 اسلحه خراب بود ؟؟ 17 1

  من همان پزشکی هستم که می گوید معتاد بیمار نیست . عزیز من چون اکثر خلافکاران بدبخت که حتی حاضرن برای مصرف یکبار مواد خود دست به هر اقدامی بزنند ، معتادن . از ابنور دستگیر میشوند و از آن طرف دوباره رها میشوند و دوباره دست به خلاف بزرگتری میزنند و حتی آدم میکشن . شما بگوئید کسی که بچه حودش را میفروشد ، لاله گوش دختربچه معصوم مردم را برای دزدیدن گوشواره اش پاره میکند ، زن مردم را برای دزدیدن کیفش روی زمین میکشد ، صدبار ترک کرده و دوباره مواد میزند ، لیاقت زنده ماندن دارد؟ اونوقت اون آقا میگه تو دکتر نیستی . تو بیا جای من تا ببینی اعتیاد چه بر سر خانواده ها آورده . باز هم میگویم خودمان را گول نزنیم ، این بلا را انگلستان سر کشورمان درآورده و برای آنکه دست و پای ما را ببند ، یک کلمه مقدس به نام بیمار را به معتادها نسبت داده. علاج فقط اعدام بعد از یکسال فرصت و یکبار ترک رایگان توسط دولت است.

  11 1

  اگر زده بود همینهایی که الان اینجا نشستن پیام میدن دادشون بلند بود که وای ما رو نکشید.....

  محمد 10 1

  قوه قضائیه تنها چیزی ک این شرورها و لمپن ها ازش میترسن ن زندان هست ن اعدام اینها فقط از نقض عضو وحشت دارند دستشان رو قطع کنید مطمئن باشید اگه دستشون رو قطع نکنید دیر یا زود سراغ مجریان قوه قضائیه هم خواهند امد مطمئن باشید

  محمد 1 0

  این ک من گفتم راه حل ریشه کنی لمپن ها و شرورها قطع عضو هست منظورم کسانی بود ک قتل انجام ندادن وگرنه مشخص هست ک جرم قتل اعدام هست

  محمد 0 0

  به نظر من یکی از مشکلات این حکومت اینه ک کارشناسان درستی تو موضوعات مختلف ندارد مقلا همین نام اراذا و اوباش برای افراد شرور این اسم اصلا کارشناسی شده نیست و ب نظر من خود این اسم باعث جری شدن این شرورها شده من نظرم اسم لمپن برای اینها بهتر هست

  ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴ 27 9 پاسخ

  امان از اسلحه های قدیمی و از کار افتاده

  ۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴ 14 0 پاسخ

  دولت باید به دلیل چند نفر بودن قصاص همه رو خواستار و دستگاه قضاییی به ایم امر حکم کند. به نظرم دیه هم نبایدند بدهند ولی دولت از بیت المال دیه باقی نفرات رو پرداخت کند و قصاص انجام شود

  5 0

  قصاص چی؟ اینا باید به اعدام محکوم بشن که حتی اگه ولی دم‌ رضایت داد، نظام خودش اعدام کنه

  7 0

  مگر این قاتلین انسانند که دیه داسشته باشند. مربیانشان هم باید مجازات شوند

  علیرضا ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴

  33 0 پاسخ

  سرباز وظیفه مسلح نبوده !!!!!!!افسر انتظامی تیری شلیک نکرده!!!!!!تا کی باید نیروی انتظامی شهید بده بخاطر ماماشات و بی توجهی و ضعف قوانین..؟؟

  ۱۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴ 15 0 پاسخ

  بنا بر گمانه زنی‌ها تیر شلیک نشده است...

  عباس ۱۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴

  18 0 پاسخ

  سلام پلیس نیاز به آموزشهای تخصصی دارد. چرا یک پلیس مسلح باید به این راحتی به قتل برسد. قوانین بکارگیری سلاح توسط پلیس نیز باید اصلاح گردد تا حداقل پلیس فرصت دفاع از خود در برابر جانیان را داشته باشد.

  منبع : www.mashreghnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید