این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شهدای مدافع امنیت 1401

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شهدای مدافع امنیت 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  شهادت ۴۶ مدافع امنیت از آغاز اغتشاشات تاکنون/ روزشمار و لیست شهدای اغتشاشات ۱۴۰۱

  شهادت ۴۶ مدافع امنیت از آغاز اغتشاشات تاکنون/ روزشمار و لیست شهدای اغتشاشات ۱۴۰۱ : آتش افروزی دشمنان اسلام در ایران و ایجاد اغتشاش و آشوب در کشور تاکنون منجر به شهادت 46 نفر از نیروهای امنیتی و نظامی، بسیجیان و همچنین زائران حادثه تروریستی حرم شاهچراغ شده است. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

  گروه: استان اصفهان ساعت: 12:52

  منتشر شده در مورخ: 1401/08/11

  شناسه خبر: 1907803

  شهادت ۴۶ مدافع امنیت از آغاز اغتشاشات تاکنون/ روزشمار و لیست شهدای اغتشاشات ۱۴۰۱

  آتش افروزی دشمنان اسلام در ایران و ایجاد اغتشاش و آشوب در کشور تاکنون منجر به شهادت 46 نفر از نیروهای امنیتی و نظامی، بسیجیان و همچنین زائران حادثه تروریستی حرم شاهچراغ شده است.

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز؛ این روزها دل ایران پر از درد است از فریب‌هایی که موجب میدان پیدا کردن دشمنان این نظام برای به آشوب کشیدن شهرهای کشور شده است. ایران این روزها شاهد به زمین ریختن خون بیگناه مردمش است، از مردمی که برای زیارت به حرم حضرت شاهچراغ در شیراز رفته تا مأموران مدافع نظم و امنیت و تا شهروندانی که برای اجرای پروژه کشته سازی ضدانقلاب توسط اغتشاشگران به قتل رسیدند.

  در این مطلب روزشمار روزهای سرخ شهریور، مهر و آبان 1401 را گردآوری کردیم که هر روز آن با ایثارگری هزاران نفر از مدافعان حریم نظم و امنیت در اقصی نقاط کشور همراه بوده است.

  در این اغتشاشات به دلیل صدور دستور همراه نداشتن سلاح و فشنگ جنگی توسط نیروهای نظامی و امنیتی، شمار تلفات این نیروها رقم بالایی است.

  29 شهریور «رضا زارع مویدی» فرزند شهید انوشیروان زارع‌ مویدی، همیار پلیس و مدافع امنیت ۳۷ ساله، که دارای دو فرزند دختر یک و ۹ ساله بود در خیابان معالی آباد تهران توسط آشوبگران به درجه شهادت نائل آمد.

  30 شهریور «‌مسلم جاویدی‌مهر» از افسران نیروی زمینی ارتش واقع در تیپ ۲۷۷ پیاده قوچان، در جریان آشوب‌های شب گذشته این شهر به شهادت رسید. وی جانباز ۵۰ درصد بوده و در حین کمک برای متفرق سازی اغتشاش‌گران این شهر به شهادت رسید.

  در همین روز «عباس خالقی» از حوزه شهید قاسم سلیمانی پایگاه امام رضا(ع) تاکستان قزوین بر اثر شلیک گلوله اغتشاشگران به شهادت رسید.

  «محمدرسول دوست محمدی» بسیجی دیگری بود که در این روز برای مقابله با داعشی‌های وطنی در حوالی مسجد حضرت زهرا(س) احمد آباد در خیابان راهنمایی مشهد حضور پیدا کرده بود اما بر اثر ضربات چاقو اغتشاشگران به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

  «حسین اوجاقی» یکی از بسیجیان تبریز بود که او نیز در همین روز با ضربات چاقو توسط داعشی‌های وطنی جام شهادت را سرکشید.

  4 مهر 15 نفر از زائران حضرت احمدبن موسی کاظم (شاهچراغ) در شیراز در اثر عملیات تروریستی یک داعشی به شهادت رسیدند. این حمله تروریستی، همزمان با نزدیک شدن به موعد اذان مغرب به وقوع پیوست و زمانی که زائران و مجاوران حرم شاهچراغ(ع) برای برپایی نمازجماعت در این حرم آماده می‌شدند، فردی مسلح به شیوه تروریست‌های تکفیری با شروع تیراندازی از بیرون حرم مطهر شاهچراغ(ع) به داخل حمله کرد، از ورودی خیابان ۹ دی و باب‌الرضا(ع) وارد حرم شده و پیش از ورود به حرم و از همان در، خدام‌ و زائران حاضر در آن ورودی را به رگبار بسته‌اند.

  5 مهر «فرید کرم‌پور حسنوند» درجه‌دار یگان امداد شهرستان رباط کریم که در حین انجام ماموریت کنترل اغتشاشات و مقابله با آشوبگران در تاریخ 30 شهریور ماه بر اثر حمله وحشیانه اشرار آشوبگر به علت شدت و تعدد جراحات وارده مجروح  شده بود، به فیض شهادت نائل آمد. شهید استوار یکم «فرید کرم پور حسنوند» ۲۱ ساله و متولد شهرستان چگنی و ساکن شهر پرند بود که در آشوب‌های خیابانی شهرستان رباط کریم بر اثر زیر گرفتن یک خودروی سواری مجروح و در اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

  8 مهر در درگیری بین تروریست‌ها و معاندین با عوامل امنیتی و انتظامی در شهر زاهدان و در نزدیکی مسجد مکّی، سرهنگ «سیدعلی موسوی» فرمانده اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان از ناحیه قفسه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت. وی پس از اصابت گلوله به بیمارستانی در زاهدان منتقل شد اما اقدامات درمانی مؤثر واقع نشد و این پاسدار اسلام در نهایت به شهادت رسید.

  همچنین در این روز سرهنگ پاسدار «سیدحمیدرضا هاشمی»، پاسدار شهید «محمدامین آذشکر» و بسیجی شهید «محمد امین عارفی» نیز به شهادت رسیده و همچنین ۳۲ نفر مجروح شدند.

  با شهادت پاسدار «علی بیک» در درگیری‌های خیابان جام جم زاهدان، تعداد شهدای بسیج و سپاه این شهر در درگیری 8 مهر به پنج تن رسید.

  10 مهر «مهدی زاهدلویی» از بسیجیان استان قم که توسط اغتشاشگران مورد حمله قرار گرفته بود، ‌در بیمارستان‌ به شهادت رسید.

  همچنین در این روز «مجتبی امیری‌دوماری» بسیجی دیگری که در اغتشاشات سی‌ام شهریور‌ماه در قشم به دست اغتشاشگران زخمی شده بود به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

  سرهنگ دوم «داوود عبداللهی» فرمانده یگان امداد نیروی انتظامی مریوان نیز که در اثر تیراندازی شخصی ناشناس در  اغتشاشات زخمی شده بود، در این روز در بیمارستان آسمانی شد.

  13 مهر «پوریا احمدی» بسیجی مدافع امنیت که چندی قبل در اغتشاشات تهران مجروح شده بود، به شهادت رسید. شهید احمدی یکی از بسیجیان تهرانی بود که مورد حملات وحشیانه اوباش در درگیری قرار گرفته و بر اثر اصابت ۹ ضربه چاقو به شدت مجروح شده بود.

  «ناصر براهویی» یکی از بسیجیان اهل سنت ناحیه سپاه زاهدان نیز که در اغتشاشات و آشوب‌ها مجروح شده بود، در این روز به خیل شهدا پیوست.

  16 مهر شهید «غلامرضا بامدی» از نیروهای لشکر ۲۲ بیت‌المقدس سپاه کردستان در جریان اغتشاشات سنندج به شهادت رسید. غلامرضا بامدی در محوطه بازارچه تاناکورای سنندج در حالی که می‌خواست از اموال مردم محافظت کند مورد هدف تیر عوامل گروهک‌ها قرار گرفت و به شهادت رسید.

  در این روز همچنین در جریان اغتشاش فتنه‌گران در محله امام‌زاده حسن تهران «سلمان امیراحمدی» از بسیجیان ناحیه حبیب‌بن‌مظاهر که در حال مقابله با اغتشاشگران بود جام شهادت را سرکشید.

  22 مهر در پی درگیری دو اغتشاشگر حین شعارنویسی با گشت بسیج بیرم، سرگرد «نورالدین جنگجو» از نیروهای سپاه پاسداران و طلبه بسیجی «احمدرضا عرفانی‌نیا» از بسیجیان بیرم به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.این مأموران هنگام رو به رو شدن با این دو نفر که در حال نوشتن شعارهای هنجارشکنانه بودند اقدام به تعقیب آنان کرده که در این عملیات دو متهم اقدام به تیراندازی با اسلحه کمری کلت به سمت مدافعان امنیت کرده و منجر به شهادت سرگرد نورالدین جنگجو و احمدرضا عرفانی‌نیا شدند.

  منبع مطلب : dana.ir

  شهدای امنیت ایران را بهتر بشناسید + پوستر

  مجموعه پوستر «شهید امنیت» از سوی خانه طراحان انقلاب اسلامی تولید و منتشر شد.

  شهدای امنیت ایران را بهتر بشناسید‌ + پوستر

  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱اخبار فرهنگیاخبار موسیقی و تجسمی

  مجموعه پوستر «شهید امنیت» از سوی خانه طراحان انقلاب اسلامی تولید و منتشر شد.

  به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، خانه طراحان انقلاب اسلامی در راستای ادای احترام به مقام والای شهدای حوادث و اغتشاشات اخیر، مجموعه پوستر «شهید امنیت» را تولید و منتشر کرد.

  این مجموعه پوستر با شعار «جان تو و جان شهر...» طراحی شده است.

  بیشتر بخوانیدچه کسی قهرمان‌های همه ملت‌ها را کشت؟ + عکس

  عوامل اجرایی این مجموعه عبارتند از: تصویرساز: علیرضا باقری، طراح گرافیک:‌روح‌الله مختاری، طراح نوشتار: مجتبی حسن‌زاده.

  در ادامه،‌ مجموعه پوستر «شهید امنیت» را از نظر می‌گذرانید:

  انتهای پیام/

  R1527/P/S4,40,38/CT1

  واژه های کاربردی مرتبط

  پوسترخانه طراحان انقلاب اسلامیاغتشاشات 1401شهیدهنرهای تجسمی

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید