این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شهرک شهید محلاتی تهران

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شهرک شهید محلاتی تهران را از این سایت دریافت کنید.

  شهرک شهید محلاتی تهران

  شهرک شهید محلاتی به عنوان شمال شرقی ترین محله تهران، در منطقه‌ی یک شهرداری این شهر قرار گرفته است. شهید محلاتی تهران جزئی از محله قدیمی‌تری به نام مینی سیتی بوده است که در تقسیم بندی‌های جدید شهر تهران نامی از آن دیده نمی‌شود. شهرک شهید محلاتی تهران یکی از محله های خوش آب و هوای شمال تهران شناخته می‌شود.

  نقشه خیابان‌های تهران

  شهرک شهید محلاتی تهران

  شهرک شهید محلاتی به عنوان شمال شرقی ترین محله تهران، در منطقه‌ی یک شهرداری این شهر قرار گرفته است. شهید محلاتی تهران جزئی از محله قدیمی‌تری به نام مینی سیتی بوده است که در تقسیم بندی‌های جدید شهر تهرا...

  حمل‌و‌نقل عمومی راحت بافت فرهنگی خوب امکانات رفاهی زیاد میزان ترافیک معمولی

  نقشه‌ شهرک شهید محلاتی تهران

  شهرک شهید محلاتی در شمال شرق تهران و منطقه یک شهرداری، در محدوده شمیرانات قرار گرفته است. در بخش جنوبی این محله بلوار ارتش واقع شده و قسمت شمالی آن به رشته کوهای البرز (ارتفاعات قائم) محدود شده است. خیابان وزارت امور خارجه در غرب این شهرک و بلوار قائم در قسمت شرقی آن قرار دارد. شهرک شهید محلاتی با محله هایی همچون سوهانک، شهرک نفت و ازگل همسایه است.

  کارشناس‌های املاک شهرک شهید محلاتی تهران

  ‌ ‌‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌

  لینک‌های مرتبط

  خرید خانه در تهران

  خرید خانه در شهرک شهید محلاتی

  املاک تهران

  بزرگ بودن شهر تهران سبب شده تا تهران به روش های مختلفی تقسیم بندی شود. هر یک از این روش ها نام‌های خاصی همچون منطقه، ناحیه، محله و غیره دارند. در منطقه بندی انجام شده در شهر تهران، منطقه یک شهرداری در کمربند شمالی شهر دیده می‌شود که محله های مختلفی را در بر می‌گیرد. در این بین محله شهید محلاتی یکی از شهرک ها یا محله های بسیار خوب منطقه یک به حساب می‌آید که ساکنین زیادی در آن سکونت دارند.

  اکثر ساکنین این شهرک کارمندان نیروهای مسلح و سازمانهای وابسته به آن هستند. این موضوع باعث شده است تا امنیت و آرامش خاصی در محیط شهرک برقرار باشد و فرهنگ غنی مذهبی در این شهرک به وضوح دیده شود. این ویژگی شهرک در کنار آب و هوا و مناظر بی نظیر آن باعث شده که افراد زیادی مشتاق سکونت در آن باشند.

  تاریخچه شهرک شهید محلاتی

  شهرک شهید محلاتی بخشی از محله قدیمی تری به نام مینی سیتی است. نام قدیم این محل نیز "مشرق الاذکار" بوده که نام عبادتگاه‌های بهائیان است. این منطقه از تهران قدیم به دلیل اکوسیستم خاص آن، محل زیست حیوانات و پرندگانی همچون روباه و خرگوش، کبک، سار و غیره بود. همین موضوع نیز باعث شده بود که بزرگان قاجار از این منطقه  که مجموعه‌ای از باغ‌ها و قنات ها بوده است، به عنوان شکارگاه استفاده کنند.

  مالکیت این باغ‌ها به فردی با نام میرزا فضل الله نوری، برادر میرزا آقا خان نوری صدراعظم جانشین امیرکبیر، در دوران ناصرالدین شاه قاجار بازمی‌گردد. از آن زمان تا پیروزی انقلاب اسلامی، زمین های اطراف این شهرک محل زندگی و کشاورزی اقلیت‌های مذهبی بوده است. با پیروزی انقلاب اسلامی و فرار مالک بهایی این زمین از کشور، مالکیت اراضی به بنیاد مستضعفان تعلق گرفت.

  در سال 1364 و در میان جنگ ایران و عراق، با دستور امام خمینی و به منظور ساخت مسکن برای رزمندگان سپاه، مالکیت زمین‌ها از بنیاد مستضعفان به سپاه پاسداران منتقل شد. در ادامه ساخت خانه های ویلایی در این شهرک زیر نظر حاج ابوالفضل توکلی بینا آغاز شد. در ابتدا فاز اول این شهرک با هزار واحد کلید خورد و پس از آن فاز های بعدی به آن اضافه شد.

  امروزه هنوز بخشی از حصارهایی که به دور آن باغ بزرگ و سبز کشیده شده بود، باقی مانده است و یادآور تاریخچه ی آن است. با این وجود شهرکشهید محلاتی دارای بافت فرسوده و خیلی قدیمی نیست و ساخت و ساز در آن از اوایل دهه 70 توسعه یافته است.

  بافت شهرک شهید محلاتی

  شهرک شهید محلاتی حدود ۱۸۰ هکتار وسعت دارد. این منطقه وسیع توسط ساختمان هایی پوشیده شده است که تقریباً به شکل منظم و یکپارچه در کنار یکدیگر ساخته شده‌اند. بافت شهرک تا حدود زیادی با طراحی اولیه در ساخت این شهرک گره خورده است. در زمان پیدایش این شهرک هدف سازندگان آن ساخت خانه هایی به شکل ویلایی، نهایتاً دو طبقه و در فاز های جداگانه بوده است. این روند تا پایان ساخت فاز دوم شهرک نیز ادامه پیدا کرد. بافت شهری مربوط به شهرک شهید محلاتی تا سال ها به همین شکل باقی ماند و هیچ مجوزی در جهت ساخت آپارتمان صادر نشد.

  در سال های اخیر (1390 به بعد) روند صدور مجوز در این شهرک دچار تغییر شد و مرتفع سازی در آن استارت خورد. با ادامه ساخت و سازهای جدید و پیدایش آپارتمان ها در این محله، ساکنین خانه های ویلایی نیز به فکر نوسازی خانه های خود افتادند. اما این بار هدف آن‌ها ساخت آپارتمان بود و مجوز ساخت و ساز تا سقف 5 طبقه برایشان صادر شد.

  بافت انسانی این شهرک را اکثراً افراد نظامی و مذهبی از مقامهای لشکری و کشوری تشکیل می‌دهند. در سال های اخیر با فروش زمین های این شهرک به افراد مختلف، بافت انسانی نیز تا حدودی تغییر کرده است و در فازهای 3 به بعد آن تنوع جمعیتی بیشتری دیده می‌شوند. به طور کلی از لحاظ مادی ساکنین این شهرک را قشر متوسط به بالای جامعه تشکیل می‌دهند.

  آب و هوا و ترافیک شهرک شهید محلاتی

  منظره و آب و هوایی که شهرک شهید محلاتی از آن برخوردار است را در کمتر نقاطی از شهر تهران می توان یافت. قرارگیری شهرک در دامنه جنوبی البرز و نزدیکی آن به پارک ها و مناطق جنگلی همچون لویزان، یاس، باغ پرندگان و غیره آب و هوای بسیار پاک و دل انگیزی به این محله بخشیده است.

  شهرک شهید محلاتی به دلیل قرارگیری در شمال شرقی ترین نقطه تهران و دوری از مرکز شهر وضعیت ترافیک قابل قبولی نیز دارد. در این منطقه محدودیت ترافیکی وجود ندارد و ساخت بزرگراه هایی همچون ارتش، صیاد و امام علی در محدوده شهرک، امکان تردد را بسیار راحت کرده است.

  قیمت ملک و خانه در شهرک شهید محلاتی

  منظره شهری مناسب، آب و هوای پاک، امکانات تفریحی فراوان و دسترسی راحت به بزرگراه ها از ابتدایی ترین امکانات شهرک شهید محلاتی محسوب می‌شوند. تنها همین امکانات اولیه سبب شده است که رنج قیمت املاک در شهرک محلاتی از میانگین قیمت ها در مرکز و جنوب شهر تهران بیشتر باشد.

  در حال حاضر نمی توان قیمت دقیقی برای خرید خانه در محله شهید محلاتی تهران مشخص کرد. دلیل اصلی این موضوع هم نوسانات قیمت به دلیل وضعیت اقتصادی کشور است. پیشنهاد می‌کنیم برا آگاهی از قیمت‌های روز منطقه حتما به لیست آگهی های شهرک نگاهی بیندازید یا با مشاورین املاک محله شهید محلاتی ارتباط برقرار کنید.

  منبع مطلب : www.2nabsh.com

  شهرک شهید محلاتی تهران : آشنایی با امکانات و دسترسی های شهرک شهید محلاتی تهران

  شهرک محلاتی تهران: آشنایی با شهرک شهید محلاتی، بالاشهر تهران، مراکز خرید، مساجد، مدارس شهرک شهید محلاتی تهران

  تهران

  شهرک شهید محلاتی تهران : آشنایی با امکانات و دسترسی های شهرک شهید محلاتی تهران

  0

  21,387 زمان تقریبی مطالعه 3 دقیقه

  شهرک شهید محلاتی تهران یکی از محله های شمال شرق، واقع در منطقه 1 تهران است که در سالیان گذشته به آن مشرق الازکار گفته می شد که در ادامه به بررسی و آشنایی با این محله می پردازیم.

  شهرک شهید محلاتی کجاست ؟ شهرک محلاتی منطقه چند است؟

  این محله یکی از محله های شمال شرق تهران است، در منطقه 1 شهرداری تهران و در مجاورت شمیرانات قرار دارد.

  در گذشته به این محله مشرق الادکار گفته می شد. شهرک شهید محلاتی به دلیل قرارگیری در دامنه کوه از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است.

  اراضی این شهرک در سال های گذشته متعلق به ساکنین بهائی آن بود که به شکل باغ های بزرگی بودند، پس ازانقلاب این اراضی به دست بنیاد مستضعفین و بعد از آن به دست سپاه افتاد.

  در حال حاضر قسمت هایی از این باغ ها می توانید حصارهایی بجا مانده از آن دوران را مشاهده کنید که یادآور تاریخچه آن محله است.محله شهید محلاتی دارای بافت قدیمی نیست و ساخت و سازهای موجود در آن به سال 1372 برمی گردد.

  شهرک شهید محلاتی متعلق به سپاه است و اکثر ساکنین آن نیروهای انتظامی هستند و از محط امنیتی و مذهبی تشکیل شده است.

  لوکیشن شهرک محلاتی روی نقشه گوگل مپ

  محدوده جغرافیایی شهرک شهید محلاتی تهران

  شهرک شهید محلاتی از سمت شمال به ارتفاعات قائم

  از سمت جنوب به بلوار ارتش

  از سمت غرب به خیابان وزارت امورخارجه

  از سمت شرق به بلوار قائم

  قیمت خانه در شهرک شهید محلاتی

  چشم انداز و آب و هوایی که این شهرک برخوردار است نسبت به سایر مناطق تهران بی نظیر است و به علت دسترسی هایی که این شهرک به بزرگراه های مختلف دارد سبب شده است تا رنج قیمت خانه و آپارتمان در این شهرک نسبت به محله های مرکزی و جنوبی شهر بیشتر باشد.

  مرتبط:   محله چهارصد دستگاه تهران: بررسی صفر تا 100 دسترسی ها، امکانات و تاریخچه 400دستگاه

  دسترسی به شهرک شهید محلاتی تهران

  به دلیل وجود بزرگراه ارتش که شهرک شهید محلاتی جزو آن است، دسترسی شهرک شهید محلاتی به سایر خیابان ها بسیار خوب است. به علت وجود ایستگاه اتوبوس و تاکسی ها رفت و آمد به درون و بیرون این شهرک را آسان کرده است. اگر قصد دارید برای دسترسی به سایر محله های تهران از مترو استفاده کنید می توانید از ایستگاه مترو قائم که در نزدیکی این محله قرار دارد بهره مند شوید.

  شهرک شهید محلاتی دارای محدویدت ترافیکی نیست و رفت آمد با اتومبیل شخصی بسیار راحت است.

  مسیر رسیدن به شهرک محلاتی روی نقشه گوگل مپ : فاصله محلاتی از ترمینال جنوب 31 کیلومتر و 45 دقیقه است.

  امکانات شهرک شهید محلاتی در تهران

  مناظر بی نظیر و آب و هوای پاکیزه در این شهرک سبب رضایت ساکنین شده است. موقعیت شهرک شهید محلاتی در نزدیکی جنگل های سرسبز لویزان قرار دارد و لذت بردن از مناظر زیبا برای مردم آسان شده است.

  بوستان های شهرک شهید محلاتی تهران

  پارک مهرگان پارک کنگان

  مراکز مذهبی شهرک شهید محلاتی تهران

  مقبره شهدا

  مسجد ولیعصر: تهران، شهید محلاتی، میدان بسیج، خیابان توحید

  مسجد امام حسن مجتبی: تهران، شهرک شهید محلاتی، میدان شاهد

  مسجد انصارالحسین: تهران، شهید محلاتی، بلوار بسیج شرقی

  مسجد امیرالمومنین : شهرک شهید محلاتی، بلوار شاهد شمالی

  مسجد الزهرا: تهران، شهید محلاتی ، بلوار بسیج شرقی

  مسجد جامع پیامبراعظم: تهران، شهید محلاتی، بلوار بسیج

  نقشه هوایی شهرک محلاتی : نقشه ماهواره ای محلاتی تهران

  لیست مدارس شهرک شهید محلاتی تهران

  مدرسه امام هادی (ع) متوسطه دوره اول پسرانه غیردولتی: شهرک شهید محلاتی، میدان امام علی، میدان امام علی، خیابان جهاد

  مدرسه امام جعفر صادق متوسطه دوره اول پسرانه : شهرک شهید محلاتی، فاز3، بلوار شاهد

  مدرسه خدیجه کبری متوسطه دوره دوم دخترانه: شهرک شهید محلاتی، فاز2 نصر5

  مدرسه حضرت مریم دبستان دخترانه شاهد: شهرک شهید محلاتی تهران، خیابان فتح1

  مدرسه اندیشه سبز دبستان دخترانه غیردولتی: شهرک شهید محلاتی، فاز2 مخابرات، خیابان توحید

  مدرسه حضرت معصومه دبستان دخترانه عادی دولتی : شهرک شهید محلاتی، خیابان شهدای گمنام، خیابان ایثار

  مدرسه امام جواد متوسطه دوره اول پسرانه غیردولتی : شهرک شهید محلاتی، فاز3

  مدرسه امام حسین دبستان پسرانه عادی دولتی : شهرک شهید محلاتی، فاز3، میدان امام علی

  مدرسه صبهای صفا متوسطه دوره اول دخترانه غیردولتی : شهرک محلاتی، فاز2، نصر، بن بست صبهای صفا

  مدرسه حضرت زینب متوسطه دوره اول دخترانه عادی دولتی: شهرک شهید محلاتی، فاز2 ، مخابرات، خ توحید

  مدرسه فاطمه زهرا متوسطه دوره اول دخترانه عادی دولتی : شهرک شهید محلاتی، خیابان شهدای گمنام، انتهای آزادگان

  مدرسه اندیشه سبز پیش دبستانی دخترانه غیردولتی : شهرک شهید محلاتی، فاز2 مخابرات، خیابان توحید

  مرتبط:   دربند تهران: بررسی امکانات و تفریحات دربند به همراه تصاویر و عکس

  مراکز خرید شهرک شهید محلاتی تهران

  مرکز خرید سن سون: شهرک شهید محلاتی، خیابان قائم

  گلخانه و گل و گیاه حیدری: شهرک شهید محلاتی

  پاساژ زیتون: شهرک شهید محلاتی، بلوار شاهد

  پاساژ نخل: شهرک شهید محلاتی، مجتمع تجاری نخل

  اتکا شهید محلاتی: میدان صاحب الزمان

  پاساژ مروارید: شهید محلاتی، کنارگذر ارتش

  گالری عکس شهرک محلاتی تهران

  منبع مطلب : iraniju.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید