این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  صبح ها زودتر از همه بیدار میشود و صدا چیزی که در کوچه و خیابان میکشد به گوش میرسد در جدول

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  صبح ها زودتر از همه بیدار میشود و صدا چیزی که در کوچه و خیابان میکشد به گوش میرسد در جدول را از این سایت دریافت کنید.

  نشانه ها و علائم نخستین اوتیسم

  آگاهی ازنشانه ها وعلائم نخستین اوتیسم برای والدین کودکان خردسال بسیارمهم وحیاتی است چراکه تشخیص زودهنگام اوتیسم درروند بهبودی این کودکان تاثیر بسیاری دارد

  نشانه ها و علائم نخستین اوتیسم

  مهدی فولادگر خدمات چکیده:

  اختلال اتیسم(اوتیسم)طیفی از اختلالات رشدی عصبی است که عمدتا با علائم نقص در مهارتهای اجتماعی،مهارهای کلامی و غیر کلامی،اصرار بر یکنواختی و علایق محدود،حرکتهای تکراری و کلیشه ای،عدم همدلی و ارتباط چشمی و گستره دیگری از علائم و نشانه ها مشخص میگردد.این علائم در کودکان دارای اوتیسم به شکل و شدت متفاوتی مشاهده میگردد و همین امر نیز می تواند منجر به تشخیص سطح اختلال اوتیسم گردد.

  فهرست سرفصل های مقاله

  اهمیت آگاهی ازنخستین نشانه ها و علائم اختلال طیف اوتیسم

  علی رغم افزایش آگاهی در مورد اختلال طیف اوتیسم(اتیسم) بسیاری از کودکان اوتیستیک در کشورمان تا سن 6 یا 7 سالگی تشخیص درستی دریافت نمی کنند و یا اصلا تشخیص داده نمی شوند و از انجایی که مداخله بهنگام نتایج مثبت فراوانی در روند بهبودی کودک اوتیستیک دارد تشخیص اوتیسم در اسرع وقت الزامی و حیاتی است. امید بر این است که دریافت خدمات بهنگام کودکان اوتیستیک در سنین پایین و در زمانی که مغز کودک بیشتر مستعد یادگیری و تغییر و به اصطلاح پلاستیسیته است بتواند تا حدودی مسیر اوتیسم را تغییر دهد.خانواده و متخصصان گرامی برای دانستن همه چیز درباره اختلال اوتیسم مطالعه مقاله اوتیسم چیست؟انواع،علت ها و درمانها.. را پیشنهاد می کنیم.در این مقاله شما می توانید کامل ترین اطلاعات و اخرین یافته های اوتیسم را مطالعه کنید.

  برای مثال در حال حاظر کودکان خرد سالی حتی یک سال و نیمه در حال دریافت خدمات به هنگام با استفاده از رویکرد ABA و رویکرد دنور در مرکز اردیبهشت هستند و با دریافت این خدمات در سنین پایین شاید بتوانند عملکرد خود را در منطقه تقریبی رشد عادی نگه دارند و در غیر این صورت پسرفت و آسیبهای جبران ناپذیر به ازای هر روز و هر ماه برای کودک اجتناب ناپذیر است.متاسفانه در کشور ما برخی افراد و مراکز که خود را متخصصین این امر معرفی می کنند به علت عدم توانایی و یا داشتن تخصص لازم در کار با کودک  نوپای اوتیستیک، با ارائه مشاوره های اشتباه خانواده ها را از دریافت خدمات بهنگام منصرف می کنند و این مهم وقفه ای بزرگ در فرایند رشد کودک ایجاد می کند و کودک 2 ساله مشکوک به اوتیسم را پس از وقفه ای چند ساله تبدیل به یک کودک 5 یا 6 ساله اوتیستیک می کنند. با این تفاوت که این کودک تقریبا سنین طلایی تغییر و یادگیری و بهبود خود را از دست داده است و این تاخیر به هیچ عنوان در مراحل رشد کودک جبران نمی گردد و به همین علت است که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های امریکا(cdc) به خانواده ها پیشنهاد می کند در زمانی که حتی در زیر 2 سالگی مشکوک به اوتیسم گردیدند سریعاً برای دریافت خدمات اقدام نمایند.

  در حال حاضر تنها راه تشخیص اختلال طیف اوتیسم در اطفال از طریق مشاهده رفتار کودک و بررسی علائم است. مدت زمان فراوانی است که پژوهشگران و دانشمدان غربی در حال مطالعه اولین نشانه های اختلال طیفاوتیسمدر کودکان نوپا هستند تا با ارائه نتایج بررسی های خود به پزشکان و متخصصان آنها را در جهت تشخیص هرچه سریعتر این اختلال یاری رسان باشند. از انجایی که در حدود 6 تا 9 درصد از خواهران و برادران کودکان اوتیستک ممکن است به اوتیسم مبتلا گردند این محققان به بررسی رفتارهای این کودکان در سنین نوپایی می پردازند و از این طریق به جمع آوری داده های مطمئنی در جهت تشخیص به موقع اوتیسم هستند. وآنچه که توسط این محققان به دست آمده علائمی است که در دوره تقریبی 12 تا 18 ماه قابل مشاهده است

  تشخیص علائم اولیه اوتیسم در نوزادی بسیار دشوار است ولی نوزادان مبتلا به اوتیسم در مواردی از دیگر نوزادان متفاوت اند.در سال نخست زندگی ارتباطات اجتماعی از مهم ترین محدوده ها برای مشاهده اولین نشانه های اختلال طیف اوتیسماست. انجام یا عدم انجام رفتار هایی مانند لبخند زدن،ارتباط چشمی و ایما و اشارات به ما نشان می دهد که آیا یک کودک در حال گذراندن دوران رشدی عادی است یا غیر عادی.

  برخی از نشانه های اولیه اختلال طیف اوتیسم معمولاً در دو سال اول زندگی در کودکان مشاهده می گردد و برخی از کودکان ممکن است این علائم اولیه هشدار دهنده را از خود نشان بدهند ودر مواردی هم ممکن است در کودکان این علائم دیده نشود.برخی از این علائم در اثر افزایش سن تغییر می کنند یا اینکه واضح تر می گردند و در این مقطع سنی است که نقصان های مهارتهای اجتماعی و زبانی برای والدین نگران کننده می گردد.ولی تعداد علائم مشاهده گردیده در هر کودک بسته به سن و شدت اختلال، متفاوت است.برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اختلال طیف اوتیسم مطالعهمقاله خانه مناسب برای کودک مبتلا به اوتیسم چگونه است را پیشنهاد می کنیم.

  در ادامه علائم در دو دسته بندی ارائه می گردد نخست بر اساس تجلی رفتاری و دوم بر اساس ماه مشاهده علامت و در پایان نیز مراحل رشد عادی کودک برای مقایسه و اخرین دستاوردهای پزشکی در زمینه تشخیص نشانه های نخستین اختلال اوتیسم ارائه می گردد.

  مارا در اینستاگرام دنبال کنید و با ما در ارتباط باشید.ادرس ما ordibeheshtautism

  نخست: نوع تجلی

  تعاملات اجتماعی

  کودک:

  به اشیاء اشاره نمی کند تا آنها را به دیگران نشان دهد یا بخواهد.برای مثال کودک به عروسک نگاه نمی کند یا به آن اشاره نمی کند تا شما متوجه شوید که آن را می خواهد بلکه او به شما نگاه می کند تا مطمئن گردد که شما آن عروسک را دیده اید و آن را دراختیارش می گذارید.و یا به جای اینکه یک اسباب بازی را بالا نگه دارد و به شما نگاه کند آن را بر روی زانوهای شما می اندازد و به طرفی می دود.

  به نام خود پاسخی نمی دهد.

  وقتی با او صحبت می کنید به نظر نمی رسد که به شیوه غان و غون به شما پاسخ می دهد.

  کپی کردن شنیده های دیگران یا تلویزیون.برای مثال وقتی از او می پرسید که نوشیدنی بیشتری می خواهید به جای پاسخ بله تکرار می کند “نوشیدنی بیشترمی خواهی”

  ارتباط غیر کلامی

  کودک :

  نمی تواند از ایما و اشارات استفاده کند برای مثال بدون اینکه به او بگویند خداحافظ یا برایش دست تکان دهند برای خداحافظی دست تکان نمی دهد.

  منبع : autism-clinic.com

  بهترین راه برای نشنیدن صدا

  بسیاری از مردم خواب سبکی دارند

  بهترین راه برای نشنیدن صدا

  بسیاری از مردم خواب سبکی دارند. خواب آن ها به قدری سبک است که کوچک ترین صدا در اطراف سبب ایجاد مزاحمت در شخص خواهد شد. این افراد حتی اگر صدایی در اطراف باشد نیز از خواب بیدار خواهند شد. در حقیقت سنجش شنوایی برای این افراد، نشان دهنده همین میزان حساسیت شنوایی است.

  یکی از مهم ترین مواردی که این افراد با آن سر و کار دارند، خروپف کردن اعضای خانواده است. برخی از این افرادی که خوابشان سبک است، می گویند : «ما دیگر داریم دیوانه می شویم. همین دیشب تا صبح ده بار بیدار شدیم و ادامه زندگی برایمان واقعا دشوار است».  به همین جهت این افراد به دنبال راهی برای نشنیدن صدا هستند. ( خروپف یک نوع اختلال خواب بوده و در درازمدت باعث ایجاد اختلال در شنوایی شخص می شود. به همین جهت افرادی که خروپف می کنند بایستی برای درمان آن اقدام نمایند).

  گروهی دیگر نیز با این که شنوایی حساسی ندارند، اما در محیط های پرسر و صدا کار می کنند. این محیط ها همانند تراشکاری و خطوط تولید، در دراز مدت برای شنوایی افراد به شدت مشکل ساز گشته و ممکن است که شخص را محتاج به استفاده از سمعک نماید. به همین جهت می خواهیم وسیله ای را به شما معرفی کنیم که بسیار کاربردی است:

  گوش گیر یا Ear Plug

  جنس:   از جنسی همانند پنبه بوده و بسیار نرم است. این جنس سبب می شود که اولا شما در هنگام استفاده از آن در گوش راحت باشید. ثانیا هیچ محفظه ای در گوش شما برای نفوذ صدا باز نخواهد ماند.

  قیمت:  بسیار ارزان در حدود ۵۰۰ تومان تا ۱۰۰۰ تومان (قیمتش آن قدر پایین است که هرکسی چند جفت می خرد.)

  از کجا بخریم:  می توانید به داروخانه ها رجوع کنید. هم چنین می توانید از مغازه هایی که ابزارفروشی بوده و وسایل ایمنی دارند، تهیه بفرمایید.

  نکات استفاده

  ۱- برای راحتی بیشتر در هنگام خواب، می توانید کمی اضافات آن را از بالایش قیچی نمایید. این سبب می شود که هرگاه به صورت یک طرفه خوابیدید، به داخل گوش شما فشار نیاید.

  ۲- در مورد بهداشت و تمیز نگاه داشتن آن دقت فرمایید. می توانید هر چند وقت یک بار یک گوش گیر جدید تهیه نمایید.

  آیا با استفاده از گوش گیر، دیگر هیچ صدایی نخواهیم شنید؟

  صوت یک نوع موج است. طبیعی است که صوت به هر گونه ای می تواند عبور کرده و در نتیجه شما صدا را احساس خواهید نمود. با این حال کسانی که از گوش گیر هنگام خواب استفاده کرده اند، می گویند که دیگر تا صبح اصلا بیدار نمی شویم. این افراد به قدری خواب راحت دارند که اولین روز پس از استفاده از گوش گیر بسیار خوشحال و هیجان زده هستند! متاسفانه بسیاری با این که به این وسیله نیاز دارند، اما از آن آگاه نیستند. از این رو شما می توانید در آگاه کردن دوستان خود سهیم باشید.

  قبلی بعدی

  منبع : www.samasamak.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 25 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید