این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فاطمه همیشه در محل کار خود حجاب و پوشش مناسب دارد به نظر شما این کار چه فوایدی برای او دارد

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فاطمه همیشه در محل کار خود حجاب و پوشش مناسب دارد به نظر شما این کار چه فوایدی برای او دارد را از سایت نکس اسکرین دریافت کنید.

  حجاب و اثرات مهم اجتماعی

  کرج – ایرنا- نگاه اسلام به زندگی بشریت ، کمال و سعادت دنیوی و اخروی بوده و بر همین اساس یکی از فرامین مهم این دین مبین توجه به فلسفه حجاب و عفاف برای در امان ماندن از گناه و لغزش است.

  ۱۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۶ کد خبرنگار: 1795 کد خبر: 83387561 T T ۶ نفر

  حجاب و اثرات مهم اجتماعی  

  کرج – ایرنا- نگاه اسلام به زندگی بشریت ، کمال و سعادت دنیوی و اخروی بوده و بر همین اساس یکی از فرامین مهم این دین مبین توجه به فلسفه حجاب و عفاف برای در امان ماندن از گناه و لغزش است.

  حجاب و عفاف ۲ اصل مهم در زندگی بشری به شمار می‌رود چرا که رعایت این الزامات دینی موجب می‌شود تا انسان از آسیب‌های اجتماعی دور بماند ضمن آنکه بارعایت دیگر شئون زندگی می‌تواند الگویی والا برای سایرین باشد.

  فلسفه حجاب اسلامی درواقع توجه به تهذیب و تزکیه نفس و ملکات نفسانی است که قرب الهی را فراهم می‌سازد و زمینه رشد معنوی مردان را هم در اثر حفظ نگاه فراهم می‌کند.

  یکی از کارکردهای مهم حجاب در حوزه اجتماعی است زیرا توجه به این مهم انسان از معاشرت‌های بی بند وبار محفوظ می‌دارد و بر تحکیم نظام خانواده افزوده و از انحلال کانون محکم زناشویی جلوگیری و امنیت اجتماعی را فراهم می‌کند.

  حجاب و پوشش اسلامی و به تبع آن، حفظ نظام خانواده نیز از آن رو ارزش دارند که تأمین کننده سعادت آدمی و منشأ قرب الهی هستند.

  حجاب حصار ی محکم و ایمن از نگاه نامحرمان برای زن مسلمان است زیرا زیرا کرامت زن به عنوان مادر در حفظ پوشش و توجه به دستورات خداوند بزرگ در کتاب تعالی بخش به آن اشاره شده است.

  زن از نگاه اسلام دارای جایگاه رفیع و ارزشمندی به نام مادر است که اگر دستورات قرآنی را مورد توجه قرار دهد به آن جایگاه شایسته در پیشگاه الهی دست یافته و خود را از نگاه‌های شیطانی در امان داشته است.

  اسلام بر خلاف غرب، جایگاه زن را والا و ارزشمند می‌داند و به همین منظور در قرآن کریم بر مصونیت زن از نگاه‌های نامحرم تاکید و توصیه‌های فراوان شده است.

  امروزه دنیای غرب جایگاه زن را در حد کالا تنزل داده و آن را متاعی برای لذت مردان و ترویج شهوات می‌داند و کرامت مادری و انسانی او به غارت رفته است.

  در زمینه حجاب و عفاف، آیات قرآن، احادیث و روایات مختلفی برای زنان و مردان در جوامع اسلامی اشاره شده است و جایگاه رفیع زن در دین مقدس اسلام وهویتی که معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به زنان بخشید بیانگر این واقعیت مهم است.

  در جوامع اسلامی، بانوان باید منزلت خود را با توجه به چهارچوب وظایف خود در بخش حجاب و عفاف، اخلاق و رفتار مناسب حفظ کنند تا سلامت فردی و اجتماعی در جامعه اسلامی ایران که دارای ارزش‌های دینی و ملی است ارتقا یابد.

  حجاب برای زن ایرانی که مسئولیت تربیتی و آموزشی یک نسل را بر عهده دارد دارای چهارچوب و دستورالعمل است که هر یک از بانوان که نقش مادری و همسری در کانون خانواده را بر عهده دارند باید به آن اهمیت دهند.

  رفتار حضرت فاطمه (س)، الگو و معیار بسیار روشنی برای همه بشر به ویژه دختران جوان و مسلمان است تا زندگی سعادتمندی داشته باشند، در حقیقت دختران جوان با عفاف خود، گامی مؤثر برای بالا بردن شخصیت و ارزش خود و حفظ موقعیت خویش در برابر مردان بر خواهند داشت.

  حجاب بیمه کننده سلامت زنان

  استاد دانشگاه فرهنگیان البرز و عضو شورای شهر کرج می‌گوید: انسان در پناه محافظ، احساس آرامش می‌کند لذا پوشش اسلامی نیز نگهبان زن است و به او امنیت و آرامش می بخشد، پس هر چه این پوشش کامل‌تر شود، درصد امنیت و حفاظت زنان بالاتر می‌رود.

  فریده بزنی بیرانوند اظهار داشت: زحمت حجاب، حق بیمه‌ای است که زن برای تأمین سلامت خود می‌پردازد؛ زیرا حجاب، مانع جریان یافتن هوای نفس و نگاه‌های آلوده و فساد آمیز به حریم پاک زنان می‌شود.

  وی از پوشش مناسب به عنوان سدی بزرگ در برابر تهاجم فرهنگ غرب یاد کرد و افزود: جایگاه والای زن می‌طلبد که این گوهر آفرینش، در صدف حجاب قرار گیرد تا ارزش‌های انسانی اش در امان بماند.

  بزنی بیرانوند تصریح کرد: چیرگی بر هواهای نفسانی و چشم پوشی از لذت‌های حرام، به انسان هیبت و وقار می بخشد.

  وی تصریح کرد: به صورت ناخودآگاه، برخورد برخی مردان با زنانی که پوشش ناقصی دارند، برخوردی شهوانی و ابزاری است، اما در مقابل بانوان با حجاب، رفتارها متفاوت می‌شود.

  این استاد دانشگاه ادامه داد: حجاب دینی، پادزهر تهاجم فرهنگی و عاملی مهم در کاهش مفاسد اجتماعی است و به زنان و مردان باحجاب، هیبت و وقار می بخشد.

  بزنی بیرانوند بیان داشت: امروزه بعضی لباس‌ها که مد روز نیز هستند، حجم و انحنای بدن را چنان نمایان می‌کنند که اغوای این پوشیدگی گاهی از برهنگی نیز بیشتر است لذا از نظر قرآن، زن نباید به گونه‌ای در اجتماع ظاهر شود که سبب جلب توجه و تحریک مردها شود.

  بی حجابی یک نوع عقده دگر آزاری

  استاد دانشگاه پیام نور و روانشناس گفت: افرادی که به ضرورت حجاب، به درستی پی نبرده اند، در پایبندی به آن نیز از خود ضعف و سستی نشان می‌دهند و همچنین برخی از زنان برای ارضای هوس رانی خود به تنوع پوشش، آرایش و زینت بسیار اهمیت می‌دهند.

  معصومه شکر گزار بیان داشت: این افراد می‌خواهند با نمایش زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعی زنانگی خود، توجه دیگران را به خود جلب و در حقیقت، کمبودهای کمالی خود را از این راه جبران کنند.

  وی اظهار داشت: این زنان از این نکته مهم غافل هستند که بی حجابی، تنها توجه بیماردلان را به زن جلب می‌کند.

  این روانشناس با اشاره به اینکه در این میان، هستند زنانی که عقده دگرآزاری دارند و با خودآرایی می‌کوشند تمایلات مردان را برانگیزانند، گفت: برخی دختران نیز بدلباسی و خودنمایی را پلی برای رسیدن به ازدواج می‌پندارند در حالی که جوانان بی تقوا، از دختران خودنما تنها برای لذت‌های زودگذر استقبال می‌کنند، نه برای ازدواج.

  این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه بی حجابی، رفتاری متمدنانه نیست، افزود: ریشه بی حجابی را باید در غرایز جنسی، ضعف باورهای دینی، فخر فروشی و میل به مدگرایی جستجو کرد.

  وی بیان داشت: بعضی از زنان دوست دارند که رفاه مالی آنان را دیگران نیز ببینند، بدین منظور لباس‌های فاخر می‌پوشند و ارزش خود را در طلا و جواهرات می‌جویند.

  شکرگزار اضافه کرد: مد سازان پشت پرده که با بهره گیری از پژوهش‌های گسترده روان شناسی به طراحی مدهای جدید می‌پردازند، با طرح مدل‌های تحریک آمیز بر روی لباس و آرایش زنان، مقلدان بی اراده را اغفال می‌کنند.

  منبع : www.irna.ir

  درسنامه آموزشی پیام‌های آسمان کلاس هشتم درس هشتم: نشان ارزشمندی با پاسخ

  فعّالیت کلاسی (صفحهٔ 66 کتاب درسی) | قوانین راه سعادت | فعّالیت کلاسی (صفحهٔ 67 کتاب درسی) | آثار پوشش نامناسب | فعّالیت کلاسی (صفحهٔ 70 کتاب درسی) | بیشتربدانیم | خودت را امتحان کن (صفحهٔ 72 کتاب درسی) | پیشنهاد (صفحهٔ 72 کتاب درسی) | الهی

  درسنامه آموزشی پیام‌های آسمان کلاس هشتم

  درس هشتم: نشان ارزشمندی با پاسخ

  آخرین ویرایش 13 آبان 1396

  گزارش خطا 85361 پیام‌های آسمان

  درس 1: آفرینش شگفت‌انگیز

  درس 2: عفو و گذشت

  درس 3: همه چیز در دست تو

  درس 4: پیوند جاودان

  درس 5: روزی که اسلام کامل شد

  درس 6: نردبان آسمان

  درس 7: یک فرصت طلایی

  درس 8: نشان ارزشمندی

  درس 9: تدبیر زندگانی

  درس 10: دو سرمایه گرانبها

  درس 11: آفت‌های زبان

  درس 12: ارزش کار درس 13: کلید گنج‌ها درس 14: ما مسلمانان درس 15: حق‌النّاس

  پاورپوینت دوره کامل آموزشی، پیام‌های آسمان هشتم دوره اول متوسطه

  مدرس: علی یگانه

  مدت دوره: 156 اسلاید (13 فایل)

  ریاضی

  2704 تست 189,280 تومان

  عربی

  1230 تست 86,100 تومان

  علوم تجربی

  3858 تست 270,060 تومان

  فارسی

  1949 تست 136,430 تومان

  پیام‌های آسمان

  759 تست 53,130 تومان

  مطالعات اجتماعی

  2148 تست 150,360 تومان

  کار و فناوری

  184 تست 12,880 تومان

  تفکر و سبک زندگی

  149 تست 10,430 تومان

  انگلیسی

  1621 تست 113,470 تومان

  قرآن

  485 تست 33,950 تومان

  شیشه ماشین پایین بود و هوای پاک و خنک کوهستان صورتش را نوازش می‌کرد. همین طور که بیرون را نگاه می‌کرد چشمش به یک تابلوی راهنمایی افتاد. از پدر پرسید: معنای این تابلو چیست؟ پدرش در حالی که سرعت ماشین را کم می‌کرد پاسخ داد: این تابلو یعنی پیچ خطرناکی در مسیر است. هنوز مسافت چندانی نرفته بودند که دوباره پرسید: این چطور؟ پدر گفت: این تابلوی سبقت ممنوع است؛ یعنی باید با صبوری در مسیر خودمان حرکت کنیم. کمی بعد پدر با اشاره به تابلویی، پیش از آنکه دخترش از او سؤال کند گفت: این تابلو به ما هشدار می‌دهد که جاده لغزنده است، پس باید با سرعتی که بتوان ماشین را مهار کرد، حرکت کنیم. ریحانه با خودش تکرار می‌کرد: پیچ خطرناک! سبقت ممنوع! جاده لغزنده است! احتیاط کنید! سبقت آزاد! …

  فعّالیت کلاسی (صفحهٔ 66 کتاب درسی)

  به نظر شما رانندگی کردن با این همه تابلو دشوار نیست؟ چرا این تابلوها در مسیر رانندگان قرار داده شده است؟ خیر، چون این تابلوها لازم و ضروری هستند تا ما متوجه اطرافمان باشیم و دچار تصادف و سایر خطرات نشویم.

  قوانین راه سعادت

  خداوند دانا با شناختی که از مخلوقات خود و نیازهای آنها دارد، تابلوهایی شبیه به تابلوهای رانندگی را در مسیر ما قرار داده است. راهنمایی‌های این تابلوها دو گونه است برخی از آنها ما را به انجام برخی کارهای لازم و ضروری راهنمایی می‌کنند و برخی دیگر از انجام کارهای خطرناک و زیان آور بازمی‌دارد. در تمام این موارد، معیار و دلیل این احکام فقط رستگاری انسان است؛ بنابراین، می‌توان گفت احکام اسلامی در حقیقت قوانینی هستند که برای حفظ سلامتی و آرامش روحی و جسمی انسان وضع شده‌اند و توجه به آنها می‌تواند انسان را از انحراف و سقوط به دره‌های هولناک محافظت کند.

  احکام مربوط به مَحرم و نامحرم نمونه‌ای از این قوانین اجتماعی اسلام است. ما در سال‌های پیش با موضوع محرم و نامحرم آشنا شدیم و دانستیم که گروهی از مردم نسبت به ما محرم و گروه دیگری به ما نامحرم‌اند.

  فعّالیت کلاسی (صفحهٔ 67 کتاب درسی)

  ضمن مشورت با دوستانتان در کلاس جدول زیر را کامل کنید.

  محرم‌ها برای زنان محرم‌ها برای مردان نامحرم‌ها برای زنان

  نامحرم‌ها برای مردان

  1- پدر 5- پدربزرگ 1- مادر 5- مادر بزرگ 1- پسر دایی 5- شوهر خواهر 1- دختر دایی 5- زن عمو 2- شوهر 6- پدر شوهر 2- زن 6- مادر زن 2- پسر عمو 6- شوهر عمه 2- دختر عمو 6- زن دایی 3- پسر 7- عمو 3- خواهر 7- عمه 3- پسر خاله 7- شوهر خاله 3- دختر خاله 7- زن برادر 4- برادر 8- دایی 4- دختر 8- خاله 4- پسر عمه 8- برادر شوهر 4- دختر عمه 8- خواهر زن

  در این درس با برخی دیگر از قوانین اجتماعی اسلام آشنا می‌شویم:

  ١- حفظ نگاه: وظیفهٔ هر مرد و زن مسلمان در برابر افراد نامحرم، چشم پوشی از نگاه به آنهاست.

  امام صادق (ع) دربارهٔ بی‌توجهی به این قانون الهی می‌فرماید:

  نگاه کردن (به نامحرم) تیری از تیرهای زهرآگین شیطان است که تخم گناه را در دل انسان می‌کارد و همین برای به گمراهی کشیدن صاحبش کافی است. چه بسیار نگاه‌های کوتاهی که حسرتی طولانی در پی دارند.٭

  نگاه حرام علاوه بر آنکه خودش گناهی بزرگ است، مقدمه و زمینه ساز گناهان بزرگ دیگر نیز به شمار می‌رود. برخی جرم‌ها و جنایت‌های بزرگ، در ابتدا تنها با یک نگاه حرام آغاز شده‌اند. میان نگاه و گناه فاصله اندکی است. گاهی زهر مسمومیت این نگاه‌ها تا آخر عمر در وجود انسان می‌ماند و هیچ پادزهری آن را درمان نمی‌کند. کسی که از «خط قرمزهای» نگاه عبور می‌کند، به منطقهٔ «ورود ممنوع» وارد می‌شود و گرفتار می‌گردد؛ گرفتار غم، گرفتار حسرت و اندوه، گرفتار ناآرامی و اضطراب. ولی اگر انسان نگاه خود را کنترل کند، پاداش عظیم الهی هم در این دنیا و هم در جهان آخرت در انتظار اوست.

  منبع : gama.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید