این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فراموش کردن رمز کارت سوخت

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فراموش کردن رمز کارت سوخت را از این سایت دریافت کنید.

  رمز کارت سوخت را فراموش کردم، آموزش بازیابی رمز کارت سوخت

  در حقیقت تنها راه بازیابی رمز عبور کارت سوخت این است که آن را اشتباه وارد کردن رمز بسوزانید و سپس به صورت حضوری برای رفع قفل آن مراجعه کنید

  رمز کارت سوخت را فراموش کردم، آموزش بازیابی رمز کارت سوخت

  نوشته سینا عطایی

  3 سال قبل | بدون دیدگاه | آموزش و راهنمایی، اخبار داخلی، خودرو

  بیا اینستاگرام بیا تلگرام بیا توییتر

  به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، تاکید می شود مالکین خودرو یا موتور سیکلت که کارت سوخت فعال در سامانه هوشمند دارند در صورت ثبت تقاضای صدور کارت المثنی، کارت اولیه آنها ابطال خواهد شد. بنابراین توصیه می شود صرفا افراد فاقد کارت سوخت برای ثبت نام مراجعه کنند. اما اگر شما کارت سوخت دارید ولی رمز آن را فراموش کرده اید باید چه تدبیری بیاندیشید؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید تا آموزش بازیابی رمز کارت سوخت را با هم داتشه باشیم.

  آپدیت مرداد ۹۸: آموزش بازیابی رمز کارت سوخت

  با توجه به اجباری شدن استفاده از کارت سوخت یکی از مواردی که پیش می آید، فراموش کردن رمز کارت سوخت است. اگر شما از آن دسته افراد هستید که مثل ما رمز کارت سوخت قدیمی خود را فراموش کرده اید این مطلب برای شماست.

  مدارک مورد نیاز حذف رمز کارت سوخت

  رمز کارت سوخت

  حذف رمز کارت سوخت نیاز به مدارکی دارد که متاقضیان باید با در دست داشتن آن به مکان‌های اعلام شده مراجعه کنند. بر اساس اعلام وزارت نفت پس از چند سال وقفه از ۲۰ مردادماه مجددا کارت سوخت به چرخه سوخت گیری باز می‌گردد و پس از این تاریخ دارندگان خودرو باید حتما با کارت سوخت شخصی اقدام به سوختگیری اقدام کنند.

  وزارت نفت برای آن دسته از افرادی که فاقد کارت سوخت هستند یا رمز کارت خود را فراموش کردند تمهیداتی اندیشیده است.

  بر این اساس افراد حقیقی باید هنگام مراجعه برای حذف رمز کارت سوخت خود، مدارک شناسایی مالک و اشخاص حقوقی، معرفینامه سازمان مربوطه با درج شماره ملی به همراه کارت ملی نماینده معرفی شده به همراه داشته باشند.

  افراد مراجعه کننده باید کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه و بیمه نامه معتبر و اصل کارت هوشمند سوخت به همراه داشته باشند همچنین باید فرم درخواست رمزگشایی را پر کنند.

  گفتنی است؛ برای حذف رمز کارت سوخت، حضور مالک وسیله نقلیه الزامی است و در صورت حضور فرد غیر از مالک، حذف رمز فقط با وکالتنامه محضری و یا برگه انحصار وراثت ممکن است.

  افراد برای حذف رمز کارت سوخت خود می‌توانند به آدرس های زیر مراجعه کنند:

  ۱- میدان آرژانتین، جنب فروشگاه شهروند، جایگاه گاز بیهقی.۲- خیابان پاسداران، خیابان گیلان شرقی، خیابان شهید عراقی شمالی، روبه‌روی پارک آینده، پلاک ۱۰۰ واحد ۴۶.۳- میدان راه‌آهن، میدان بهداری، پشت بیمارستان بهارلو، خیابان انبار نفت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران.۴- خیابان ستارخان، نبش خیابان بهبودی.۵- نارمک، دردشت، پایین‌تر از ایستگاه مدرسه، روبه‌رو کوچه شهید ثابتی، پلاک ۲۲۸.۶- شهر ری میدان معلم، خیابان شهید بیات، ۲۴ متری سابق، طبقه فوقانی بانک گردشگری.۷- پاکدشت جاده خراسان، شهر پاکدشت، شهرک الهیه، روبه‌رو درب شمالی شهرداری، پلاک ۲۹۴.

  آپدیت شد: آموزش پیگیری صدور کارت سوخت از سایت شرکت پست

  آپدیت شد: آموزش روش جدید بازیابی رمز کارت سوخت (کلیک کنید)

  فراموشی رمز کارت سوخت

  این یک موضوع کاملا طبیعی است، تازه اگر شما تا همین حالا کارت سوخت خود را نگاه داشته اید باید به خود افتخار کنید. طبق بررسی های ترنجی بر اساس پاسخ های رسمی پورتال اطلاع رسانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بازیابی رمز کارت سوخت روش مدونی ندارد اما می توانیم به روشی این کار را انجام دهیم.

  ابتدا و پیش از این که به روش بازیابی کارت سوخت بپردازیم، بیایید درباره رمز پیش فرض کارت سوخت صحبت کنیم تا اگر رمز خود را تغییر نداده اید، یک بار دیگر آن را امتحان کنید، شاید صحیح باشد.

  به لحاظ ایمنی بیشتر، چهار رقم آخر کد ملی مالک خودروهای نوشماره و المثنی رمز کارت هوشمند سوخت آنها می باشد. اگر این رمز کارت سوخت شما بود که هیچ، اگر نبود باید مراحل زیر را انجام دهید.

  با افزایش قیمت بنزین کرایه اسنپ و تپسی افزایش میابد؟

  با افزایش قیمت بنزین کرایه اسنپ و تپسی افزایش می‌یابد؟

  جزئیات افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی بنزین ماهانه با کارت سوخت

  جزییات افزایش قیمت بنزین + میزان سهمیه بندی بنزین ماهانه با کارت سوخت

  جزئیات افزایش یارانه به دلیل گران شدن قیمت بنزین

  جزییات افزایش مبلغ یارانه به دلیل گران شدن قیمت بنزین

  افرادی که کارت سوخت ندارند این مطلب را بخوانند

  افرادی که کارت سوخت ندارند این مطلب را بخوانید

  بازیابی رمز کارت سوخت

  ** آپدیت مهم درباره فراموش کردن رمز کارت سوخت ۵ آذر ساعت ۲۰:۲۵ **

  رمز کارت سوخت

  روش اول: اولین سوخت گیری

  زمانی که مالک خودرو برای نخستین بار برای سوخت‌گیری به جایگاه مراجعه و کارت خود را وارد نازل کند، پیامی مبنی بر انتخاب رمز روی صفحه نقش می‌بندد و مالک می‌تواند رمز خود را انتخاب کند. پس نگران رمز کارت سوخت خود نباشید و پس از اولین مراجعه به پمپ بنزین به راحتی این کار را انجام خواهید داد.

  بیشتر بخوانید: از دی ماه سوخت گیری فقط با کارت سوخت انجام می شود

  منبع : toranji.ir

  نحوه بازیابی رمز کارت سوخت ، فراموشی رمز کارت سوخت / آبان سال ۹۸

  رمز کارت سوخت خود را فراموش کردم چه کنم ؟ نحوه بازیابی رمز کارت سوخت 98 با Z4Car همراه باشید. پس از آن که بازگشت کارت سوخت قطعی شد، جدا از افرادی که کارت سوخت ندارند و باید برای گرفتن المثنی آن به طرق گوناگونی که معرفی شده است اقدام کنند، برای مالکان خودرو یا موتورسیکلتی که کارت سوخت دارند ولی رمز خود را فراموش کرده‌اند هم تمهیداتی اندیشیده شده است.

  خانه مطالب سايت اخبار خودرویی ایران نحوه بازیابی رمز کارت سوخت

  نحوه بازیابی رمز کارت سوخت

  بروزرسانی در: شنبه 14 دی 98 ساعت 01:22

  رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده ام، چه کنم ؟! رمز کارت سوخت چیست ؟ پس از آن که بازگشت کارت سوخت در سال ۹۸ قطعی شد، جدا از افرادی که کارت سوخت ندارند و باید برای گرفتن المثنی آن به طرق گوناگونی که معرفی شده است اقدام کنند، برای مالکان خودرو یا موتورسیکلتی که کارت سوخت دارند ولی رمز خود را فراموش کرده‌اند هم تمهیداتی اندیشیده شده است.

  چندی پیش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از بازگشت قطعی کارت سوخت خبر داد و از مالکانی که فاقد کارت سوخت هستند خواست تا برای دریافت کارت سوخت المثنی به طرق گوناگونی که اعلام شده، اقدام کنند. این شرکت تاکید کرد خودروهای نوشماره دارای کارت سوخت بوده و اگر کارت سوخت به دستشان نرسیده، در زمانی که براساس شماره سمت راست تلفن همراه آن‌ها تعیین شده، برای ثبت نام اقدام کنند و چنانچه کارت سوخت آن‌ها در شرکت پست مانده، این شرکت در آینده برای ارسال کارت‌های سوخت اقدام خواهد کرد.

  در این بین مالکانی هم هستند که کارت سوخت خود را حفظ ولی رمز آن را فراموش کرده‌اند. و اما کسانی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند برای بازیابی رمز خود چه باید بکنند؟ چون مدت‌هاست که سوخت گیری با کارت سوخت جایگاه‌دار انجام می‌گیرد و خیلی از افرادی که دارای کارت سوخت هستند، رمز خود را فراموش کرده‌اند و حالا که بازگشت کارت سوخت قطعی شده، در خصوص بازیابی رمز کارت سوخت خود نگران هستند.

  لازم به تاکید است که مالکانی که دارای کارت سوخت هستند ولی رمز خود را فراموش کرده‌اند نباید از هیچ کدام از روش‌های معرفی شده برای اخذ کارت سوخت المثنی اقدام کنند. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرده است این افراد نگران نباشند و منتظر اطلاع رسانی این شرکت در این حوزه باشند.

  همچنین پیش از این زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در این خصوص توضیح داده بود: هم اکنون افرادی که کارت سوخت دارند ولی رمز آن را فراموش کرده‌اند، نباید اقدامی انجام دهند. قرار است رمز همه کارت‌ها بازیابی شود و از زمانی که استفاده از کارت سوخت الزامی شد، زمانی که مالک خودرو برای اولین بار برای سوخت گیری به جایگاه مراجعه و کارت خود را وارد نازل کند، پیامی مبنی بر انتخاب رمز روی صفحه نقش می‌بندد و مالک می‌تواند رمز خود را انتخاب کند.

  فراموشی رمز کارت سوخت

  اگر رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده اید نگران نباشید ! ابتدا و پیش از این که به روش بازیابی کارت سوخت بپردازیم، بیایید درباره رمز پیش فرض کارت سوخت صحبت کنیم تا اگر رمز خود را تغییر نداده اید، یک بار دیگر آن را امتحان کنید، شاید صحیح باشد.

  به لحاظ ایمنی بیشتر، چهار رقم آخر کد ملی مالک خودروهای نوشماره و المثنی رمز کارت هوشمند سوخت آنها می باشد. اگر این رمز کارت سوخت شما بود که هیچ، اگر نبود باید مراحل زیر را انجام دهید.

  نحوه بازیابی رمز کارت سوخت

  روش اول: اولین سوخت گیری

  زمانی که مالک خودرو برای نخستین بار برای سوخت‌گیری به جایگاه مراجعه و کارت خود را وارد نازل کند، پیامی مبنی بر انتخاب رمز روی صفحه نقش می‌بندد و مالک می‌تواند رمز خود را انتخاب کند.پس نگران رمز کارت سوخت خود نباشید و پس از اولین مراجعه به پمپ بنزین به راحتی این کار را انجام خواهید داد ! به همین راحتی !

  روش دوم: مراجعه حضوری

  ۱-مراجعه حضوری مالک وسیله نقلیه یا بستگان درجه یک به نواحی یا مناطق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

  ۲-ارائه مدارک شناسایی مالک و وسیله نقلیه

  الف)اشخاص حقیقی: یکی ازمدارک شناسایی مالک وسیله نقلیه اعم از (شناسنامه،کارت ملی،گواهینامه یا گذرنامه)

  ب)اشخاص حقوقی: ارائه معرفی نامه از سازمان ذیربط که وسیله نقلیه در مالکیت آن قرار دارد الزامی است.

  ۳-مدارک شناسایی وسیله نقلیه

  -اعم از (کارت،سند یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه)

  نکته:درصورتیکه بستگان درجه یک مالکین جهت بازگشایی رمز کارت هوشمند سوخت مراجعه نمایند،همراه داشتن مدرک شناسایی مالک و شخص مراجعه کننده الزامی می باشد.

  در رابطه با رمز کارت هوشمند سوخت، سازمان ها،نهادهای دولتی،شرکت ها وموسسات خصوصی ۴ رقم سمت راست کد ملی نماینده قانونی آن ها به عنوان رمز کارت سوخت می باشد

  از آنجا که در رابطه باخودروهای نوشماره سازمان ها و ارگان های دولتی، مالک حقوقی دارای کد ملی نمی باشد به صورت پیش فرض ۴ رقم انتخابی توسط سیستم به عنوان رمزتعیین میگردد و نمایندگان قانونی سازمان ها می باید با ارائه مدارک ذکر شده نسبت به حذف رمز اقدام نمایند.

  تغییر رمز کارت سوخت

  اما اگر کارت سوخت خود را دریافت کردید و خواستید رمز آن را تغییر بدهید، مراحل زیر را انجام دهید:

  مراحل رمز گذاری کارت هوشمند سوخت

  ۱- کارت خود را در کارت خوان قرار دهید

  ۲ –  با مشاهده پیام )فعال سازی رمزبا کلید سبزتائید)انجام می گیرد ) در نمایشگر بلافاصله دکمه سبزتائید) را فشاردهید

  ۳ – رمز ۴ رقمی مورد نظر خود را بلافاصله وارد نمائید

  ۴ –رمز انتخابی را مجددا وارد نمائید

  ۵ – با مشاهده پیام رمز با موفقیت فعال گردید لطفا صبر کنید …  در نمایشگر کارت سوخت شما رمز دار شده است و می توانید سوخت گیری را ادامه دهید .

  همچنین شما می توانید رمز کارت سوخت خود را حذف کنید اما از نظر امنیتی چنین کاری توصیه نمی شود.

  مراحل حذف رمز کارت سوخت

  ۱ –  کارت خود را در کارت خوان قرار دهید

  ۲ – با مشاهده پیام رمز را وارد کنید در نمایشگر بلافاصله کلید / را فشار دهید

  ۳- با مشاهده پیام عملیات تغییر رمز – رمز را وارد نمائید در نمایشگر رمز خود را وارد نمائید

  ۴ – با مشاهده پیام آیا می خواهید رمز شما حذف گردد ) در نمایشگر بلافاصله کلید سبز (تائید را فشار دهید

  ۵ – با مشاهده پیام رمز با موفقیت حذف گردید لطفا صبر کنید … در نمایشگر رمز حذف شده است و می توانید با کمی تامل سوخت گیری را ادامه دهید.

  در صورتی که در اجرای هر یک از مراحل فوق اشتباه نمودید و یا منصرف شدید کارت را از کارت خوان خارج نموده و مجدداً وارد نمائید.

  منبع : z4car.com

  چگونه رمز کارت سوخت فراموش شده را پیدا کنیم؟

  نحوه بازیابی و حذف رمز کارت سوخت برای مالکان خودروها و موتورسیکلت‌هایی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند، در این گزارش بیان شده است.

  مجموع نظرات: ۳

  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳

  ۰ نفر

  چگونه رمز کارت سوخت فراموش شده را پیدا کنیم؟

  نحوه بازیابی و حذف رمز کارت سوخت برای مالکان خودروها و موتورسیکلت‌هایی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند، در این گزارش بیان شده است.

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در باره زمانی ۱۶ مرداد ۹۸ تا ۱۶ شهریور ۹۸، چهار رقم انتهای کد ملی شخصی که کارت سوخت به نام او صادر شده، به عنوان رمز پیش فرض تعریف شده است؛ بنابراین، هنگام سوختگیری باکارت سوخت شخصی، درصورت فراموش کردن رمز کارت سوخت و درخواست رمز مجدد، می‌توان با وارد کردن رمز پیش فرض یعنی چهار شماره سمت راست کدملی، کارت را فعال کرد.

  لازم است مالکان خودروها و موتورسیکلت‌هایی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند، ابتدا ۴ رقم پایانی کد ملی شخصی که نام آن در کارت سوخت درج شده است را امتحان کنند و در صورت بروز خطا، جهت حذف رمز، اقدام کنند.

  حذف رمز کارت سوخت چگونه انجام می‌شود؟

  این کار نیازمند مراجعه مالک وسیله نقلیه به یکی از نواحی یا مناطق شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران در سراسر کشور به همراه مدارک هویتی مالک و وسیله نقلیه است.

  تاکید می‌شود که حضور مالک وسیله نقلیه جهت حذف رمز کارت الزامی بوده و درخواست این کار توسط شخص دیگر، صرفا با ارائه وکالتنامه محضری یا برگه انحصار وراثت امکان پذیر است.

  مدارک هویتی لازم برای حذف رمز کارت هوشمند سوخت برای اشخاص حقیقی و حقوقی عبارتند از:

  اشخاص حقیقی: یکی از مدارک شناسایی مالک وسیله نقلیه (شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه)

  اشخاص حقوقی: معرفی نامه رسمی سازمان مربوطه با درج شماره ملی به همراه کارت ملی نماینده معرفی شده

  مدارک شناسایی وسیله نقلیه هم شامل کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه است.

  پس از ارائه این مدارک، مالک یا وکیل قانونی او باید نسبت به تکمیل فرم درخواست رمز گشایی اقدام کند. ضمن این که باید توجه شود، در دست داشتن اصل کارت هوشمند سوخت دارای فیزیک سالم یعنی بدون چسب خوردگی، شکستگی و ...، جهت حذف رمز آن الزامی است.

  صاحبان کارت‌های سوخت، در صورت هر گونه ابهام و پرسش ضروری، می‌توانند با شماره تلفن ۰۹۶۲۷ مرکز پاسخگویی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تماس بگیرند.

  کد خبر 628946

  برچسب‌ها

  سوخت - بنزین (کارت سوخت هوشمند)

  منبع : www.hamshahrionline.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید