این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  ده فیلم ترسناک که بر اساس داستان های واقعی ساخته شدند

  ده فیلم ترسناک که بر اساس داستان های واقعی ساخته شدند

  معمولا اغلب ما فیلم های ترسناک را دوست داریم. حتی اگر دوست نداشته باشیم بازهم برای اثبات شجاع بودن مان آن ها را تماشا می کنیم. اما چیزی که شاید ندانید این است که برخی از فیلم های ترسناک براساس واقعیت ساخته شده اند. در اینجا برخی از داستان های واقعی که الهام بخش فیلم های ژانر ترسناک بودند را به شما معرفی می کنیم.

  فیلم جن گیر داستان یک دختر ۱۲ ساله به نام رگان و مادرش کریس است. رگان پس از بازی با تخته ویجا توسط شیاطین تسخیر شده و علائم اضطراب و افسردگی را نشان می دهد. او رفتارهای عجیبی از خود نشان داده و حتی یک شب وارد اتاق مادرش شده و اصرار می کند که تخت او در حال لرزیدن است. کریس به تدریج خودش هم این اتفاقات را تجربه کرده و مطمئن می شود که اتفاق عجیبی رخ داده و به دنبال کمک به دخترش است. پزشکان رگان را نادیده گرفته و به کریس پیشنهاد می دهند برای رهایی از مشکلات روانی خود جن گیری کند.

  سپس کریس به خانه بازگشته و می بیند که یک مرد مرده روی درگاه در افتاده است. او که می ترسد دخترش آن مرد را کشته باشد به دنبال یک کشیش می گردد تا عمل جن گیری را انجام دهد. کشیش که در ابتدا مطمئن نیست آن دختر تسخیر شده است بعدا مطمئن شده و به دنبال یک کشیش متخصص برای جن گیری می گردد. هر دو کشیش در نتیجه این کار از دنیا می روند، رگان درمان می شود و اصلا یادش نمی آید که چه اتفاقاتی رخ داده است. کریس و رگان پیش از اینکه دلیل اصلی قتل ها مشخص شوند شهر را ترک می کنند.

  فیلم جن گیر از رمانی اقتباس شد که آن رمان هم از داستان چاپ شده در واشنگتن پست در سال ۱۹۴۹ الهام گرفته بود. این داستان درباره یک پسر ۱۴ ساله به نام رابی بود. رابی به همراه مادربزرگش زندگی می کرد و هر دو از تخته ویجا استفاده می کردند. یک شب رابی با شنیدن صداهای عجیب از پله ها پایین رفته و متوجه می شود یکی از تابلوهای مذهبی خانه در حال چرخیدن است، گویی یک نفر پشت دیوار آن را می چرخاند. چند روز بعد مادربزرگش می میرد.

  او پس از مرگ مادربزرگ اتفاقاتی که در این فیلم ترسناک رخ می دهد را تجربه می کند. همه چیز خانه در حال تکان خوردن هستند و برخی از اشیا در هوا به چرخش درمی آیند. پس از مدتی خانواده عمل جن گیری را انجام داده و رابی مدتی را در یک بیمارستان روانی می گذراند تا اینکه کلمه “خارج شو” روی بدنش ظاهر می شود و ناگهان تمام اتفاقات متوقف می شوند. در حالی که برخی رخ دادن این اتفاقات را قبول دارند برخی دیگر آن را افسردگی ناشی از مرگ مادربزرگ می دانند که باعث شده ان پسر رفتارهای عجیب داشته باشد.

  کاراکترهای اصلی این فیلم چهار نوجوان به نام‌های گلن، نانسی، راد و تینا هستند. صحنه ابتدایی فیلم اینگونه آغاز می‌شود که مردی در حال آماده کردن یک سلاح به شکل دستکش است. دستکش طوری است که در جای انگشتانش چاقو قرار دارد. در همین حال تینا در حال عبور از کوچه ای نشان داده می‌شود که آن شخص با سلاحش شکم تینا را پاره می‌کند. اما این یک خواب است و تینا از خواب بیدار می شود. با این حال شکمش کمی زخم شده است. تینا سپس متوجه می شود که دوستانش هم همین کابوس را تجربه کرده و در خواب هم راه می روند. اما بار دیگر که تینا این خواب را می بیند کشته شده و دوست پسرش راد از ترس متهم شدن فرار می کند.

  راد پس از این حادثه زندانی شده و نانسی متوجه شدت این خواب می شود. پس از مدتی راد در زندان توسط یک مرد خیالی کشته شده و نانسی برای کمک نزد والدین اش می رود. او را به یک مرکز خواب برده و در آن جا نام حمله کننده، فردی کرگر را برملا می کند. در اینجا متوجه می شویم که فردی کرگر یک قاتل سریالی بود که از سیستم عدالت گریخت و توسط مردم شهر کشته شد. حالا برای انتقام گرفتن به خواب این نوجوانان می آید. پس از مرگ گلن، نانسی تصمیم می گیرد فردی را از رویاهایش بیرون کند و موفق می شود، اما سپس متوجه می شود مادرش در خواب توسط او کشته شده و سپس متوجه شده که تنها یک خواب بوده است. درنتیجه یک پیچش روانی تمام نوجوانان سوار خودرو شده و توسط فردی کرگر بلعیده می شوند، او همچنین مادر نانسی را هم تسخیر می کند.

  داستان واقعی این فیلم ترسناک توسط مجموعه داستان هایی که در سال ۱۹۸۱ در لس آنجلس تایمز منتشر شدند الهام گرفته است. داستان های اول درباره فراری هایی بودند که از لائوس به ایالات متحده گریخته و سپس در خواب از دنیا رفتند. این اتفاق تنها برای مردان جوان رخ میداد و هیچ گزارش پزشکی نتوانست مرگ ۱۳ مرد جوان را توضیح دهد.

  داستان های دیگر درباره داستان خانواده ای از کامبوج است که به ایالات متحده آمده و پس از مدتی یکی از پسران خانواده مدام کابوس می بیند تا جایی که دیگر از خوابیدن می ترسد. این پسر چند روز پس از نخوابیدن سرانجام به خواب رفته و خانواده اش تصور می کنند که داستان تمام شده است. آن ها نیمه شب بیدار شده و می شنوند که پسر در حال داد و فریاد است اما زمانی او را آرام می کنند که پسر از دنیا رفته است.

  فیلم روانی داستان نورمن بیتس صاحب بیتس متل است که ماریون با دزدیدن ۴۰،۰۰۰ دلار از رئیس اش به آنجا می رود. پس از مدتی نامزد و خواهر او هم به دام او افتاده و پلیسان به دنبال او می گردند. در نهایت ماریون توسط مادر بیتس کشته می شود. کارآگاه پلیس هم کشته می شود. در نهایت نامزد و خواهر او به سوی پلیس فراخوانده شده و در آنجا متوجه می شوند که خانم بیتس معشوقه و خودش را ده سال قبل با سم کشته است. بعدها متوجه می شویم که اگرچه او از سم کشته شده اما این کار توسط پسرش انجام گرفته که در نتیجه عذاب وجدان و برای زنده نگه داشتن مادرش همانند او لباس پوشیده و رفتار می کند. او با پوشش مادرش ماریون و کارآگاه و شاید بسیاری دیگر را به قتل رساند.

  داستان این فیلم ترسناک بر اساس واقعیت و از ماجرای «اد گین» اقتباس شده است. اد گین یکی از قاتلان مخوف آمریکاست. شهرت این قاتل در حدی بود که علاوه فیلم روانی ، داستان فیلم سکوت بره ها نیز با الهام از این قاتل ساخته شده است. اد گین از اجساد برای درست کردن لباس استفاده می‌کرد و صورتشان را روی دیوار خانه‌اش نصب می‌کرد. اد گین در نهایت دیوانه شد.

  سرانجام رد خون فروشگاهی که گین آخرین مشتری آن ها بود باعث شد گین را دستگیر کنند. پلیس تنها می خواست از او بازجویی کند اما با دیدن خانه او به موضوع پی برد. گین که همه افراد خانواده اش را از دست داده بود به مادرش شدیدا وابسته شد و پس از مرگ مادرش وابستگی اش شدت یافت. کاراکتر نورمن بیتس در فیلم روانی از اد گین الهام گرفته شده است.

  داستان فیلم ترسناک احضار یا کانجورینگ درباره یک خانواده هفت نفره خوشبخت است. این خانواده بعد از جابجایی به خانه جدید شاهد اتفاقات عجیبی می‌شوند. سگ خانواده می‌میرد و بعد از این اتفاق یکی از دخترهای خانواده رفتارهای عجیبی از خود بروز می‌دهد. پدر و مادر خانواده تصمیم می‌گیرند از یک زوج متخصص کمک بگیرند. آن‌ها در خلال کند و کاو هایشان متوجه می‌شوند که خانه محل سکونتشان متعلق به زنی بوده که قصد قربانی کردن بچه اش را داشته است. بعد از آن، خانه تسخیر می‌شود و زن خودش را می‌کشد. روح زن، خانه و هر ساکن بعدی آن را به تسخیر در می‌آورد. کاری که می‌کند تسخیر کردن مادرهای خانواده‌ها برای قربانی کردن فرزندانشان است. داستان تا جایی پیش می‌رود که مادر خانواده در آستانه کشتن دو نفر از بچه‌هایش قرار می‌گیرد. در اینجا عمل جن گیری را روی مادر خانواده انجام می‌دهند.

  کاراکترهای متخصص در فیلم احضار واقعی بودند و در دنیای واقعی نیز در همین زمینه‌ها فعالیت می‌کردند. متاسفانه اد پیش از شروع فیلم فوت می‌کند اما لورین در تمام مدت فیلمبرداری به عوامل فیلم مشاوره می‌دهد. برخلاف فیلم، این خانواده در یک خانه مزرعه ای در جزیره رود به مدت نه سال زندگی کردند و پس از مشاهده اتفاقات غیرطبیعی آن جا را ترک نمودند. اگرچه واقعا این خانه تسخیر شده بود و روح شیطانی در مادر حلول کرده بود با این حال برخی از اتفاقات فرعی و جن گیری به آن افزوده شد. لورین قسم خورد که او و اد هرگز در طی جن گیری چنین عمل خطرناکی را انجام نداده بودند.

  در این فیلم زوجی به نام میا و جان گوردون را میبینیم که درباره یک عروسک تسخیر شده به نام آنابل به اد و لورین اطلاع می دهند. این عروسک نام خود را از دختر همسایه گرفته، این دختر والدین اش را به قتل رسانده و خودکشی می کند، در نتیجه روحش آزاد شده و ساکنین خانه را آزار می دهد. این شیطان می خواهد روح افراد را تسخیر کند و در این میان بر دختر گوردون یعنی لیا تمرکز می کند.

  پس از مدتی آنابل میا را از اتاق کودک بیرون کرده و حملات اش را آغاز می کند. اولین یکی از همسایه های این زوج است که در زمان وقوع این اتفاقات در کنار میاست و درباره عذاب وجدانش در رابطه با مرگ دخترش با او صحبت می کند. به همین دلیل زمانی که شیطان یک روح طلب می کند برای طلب بخشش از دخترش عروسک را از میا گرفته و خودکشی می کند.

  در حقیقت عروسکی به نام آنابل وجود دارد. و داستان واقعی فیلم ترسناک آنابل بر اساس روایت‌های این عروسک ساخته شده است. اما عروسک چوبی موجود در فیلم با آرایش عجیبش با آنابل واقعی فرق دارد. عروسک اصلی نوعی عروسک پارچه ای است که به چای چشم دکمه و به جای مو کاموا دارد. این عروسک در حال حاضر در موزه وارن و در یک کمد شیشه ای قرار داشته و کشیش هفته ای یک بار آن را تطهیر می کند.

  وقایع مرتبط با این عروسک از سال های ۱۹۷۰ آغاز شد که یک مادر یک عروسک را به عنوان هدیه برای دخترش خرید و پس از آن حملات مختلفی برایش رخ داد، از جمله یک بار نزدیک بود یکی از دوستان خانوادگی اش خفه شود. گفته می شود چندین سال پس از قرار دادن عروسک در موزه یک زوج در مقابل آن قرار گرفته و به او خندیدند و مسخره اش کردند. موتور این زوج در مسیر بازگشت به به درخت برخورد کرد. آیا آنقدر جرات دارید که این عروسک را از روبه رو ببینید؟

  در این فیلم ترسناک ‌، قهرمان داستان مایکل کواک که از کار پدرش در مراسم های مذهبی و خاکسپاری خسته شده تصمیم می گیرد از این کار دور شده و از دانشگاه معارف دینی فارغ التحصیل می شود. پدر متیو، بالاسری اش که می خواهد مانع فعالیت او شود یک تصادف وحشتناک به وجود می آورد که منجر به کشته شدن یک زن می شود. مایکل در لباس یک کشیش می خواهد در زمان مرگ زن گناهان او را پاک کند و مراسم را اجرا می کند. پدر متیو پس از مشاهده توانایی مایکل در مدیریت شرایط او را به رم می فرستد تا در کلاس های جن گیری شرکت کند، با این شرط که مدرسه علوم دینی هزینه تحصیلات او را پرداخت کند، حتی اگر از ادامه تحصیل منصرف شود.

  در رم مایکل شاهد جن گیری دختری باردار است که فرزند پدرش را در شکم دارد و به کشیش کمک می کند تا روح دختر را از چنگ شیطان رها کند. اما شکست می خورند و دختر و فرزندش از بین می روند. نهایتا مایکل در می‌یابد که کشیش با همان شیطانی که در جسم دختر رفته بود تسخیر شده و نمی‌تواند جن گیری را به سرانجام برساند. بعد از تمام کردن جن گیری، ایمان مایکل بیشتر شد و برای ادامه دادن تحصیلات به آمریکا برگشت.

  داستان فیلم تشریفات مذهبی در واقع از پدر «گری توماس» ساکن ساراتوگا در کالیفرنیا الهام گرفته شده است. پدر توماس یکی از ۱۴ جن گیر آموزش دیده و مجوز دار جهان است. کاراکتر مایکل کواک در واقع از گری توماس اقتباس شده است. گری در واتیکان آموزش دید و از همانجا مجوز جن گیری دریافت کرد. سفر او توسط یک روزنامه نگار به ثبت رسیده است. کتاب منتشر شده توسط گری «تشریفات مذهبی: آموزش دادن یک جن گیر مدرن» است که عنوان فیلم از این کتاب اقتباس شده است. داستان فیلم یعنی باردار شدن یک دختر جوان توسط پدر خودش یک داستان واقعی بود و توماس گری در مدت یک هفته به سازندگان فیلم تشریفات مذهبی راهنمایی‌های لازم را داده بود.

  داستان فیلم تسخیر در کنتیکت درباره یک مادر و پسر به نام‌های سارا و مت است. مت مبتلا به سرطان است و در یکی از بیمارستان‌های کنتیکت تحت درمان است. سارا که از رفت و آمد و رانندگی به بیمارستان خسته شده با همسرش صحبت می کند تا نزدیک بیمارستان مکانی را اجاره کنند. پس از مدتی مردی را می بیند که خانه ای را برای اجاره گذاشته و درباره آن با او صحبت می کند. صاحبخانه درباره گذشته خانه با او صحبت می کند و به او توصیه می کند تا هفته اول را رایگان اقامت داشته باشد که در آن مدت سایه های سیاه را در اطراف او مشاهده می کنیم. سارا در ابتدا در این باره مطمئن نیست و پس از پیچیده شدن ماجرا خانه را اجرا می کند. پس از نقل مکان خانواده به آنجا وقایع مختلفی برایشان رخ می دهد.

  مت پس از چندین هفته چیزهای عجیبی دیده و کابوس می بیند به همین دلیل درباره تاریخچه خانه اطلاعاتی را کسب نموده و متوجه می شود مردی که در آنجا زندگی می کرد احضار ارواح انجام می داد. در یکی از این جلسات تمام افراد کشته شده و یکی از آنها ناپدید شد. چند سال بعد حین بازسازی خانه کارگران با اجساد مواجه شده و متوجه شدند که آن اجساد هیچ گاه دفن نشده بودند. سرانجام مشخص می شود که یکی از ارواج برای آزاد کردن ارواح موجود در خانه می خواهد جسم پسربچه را تسخیر کند. در صحنه پایانی مت از بیمارستان خارج شده، دیوارها را با تبر شکسته و اجساد را خارج نموده و به همه نشان می دهد. زمانی که ارواح از بدن مت خارج می شوند سرطانش هم از بین می رود.

  داستان فیلم الهام گرفته از خانواده‌ای به نام اسنکدر است. این خانواده که یک دختر و سه پسر دارد به یک خانه قدیمی در سوتینگتون واقع در کنتیکت نقل مکان می‌کنند. هنگامی که پدر و مادر خانواده در حال کند و کاو خانه هستند، کارمن اسنکدر مادر خانواده، وسیله‌ای مربوط به کفن و دفن پیدا می‌کند. بزرگ‌ترین پسر خانواده بعد از مدتی در خانه روح می‌بیند و دچار کابوس‌های شبانه می‌شود. در همین زمان متوجه می‌شوند که این خانه زمانی متعلق به یک کارگزار مراسم خاکسپاری بوده است. سرانجام کارمن، لورین و اد وارن را راضی می کند که این خانه توسط ارواح تسخیر شده است. پس از آن این خانواده در چندین برنامه تلویزیونی ظاهر شده و داستان را تعریف کردند.

  این فیلم ترسناک ، داستان زوجی به نام کریستن و جیمز است که پس از عروسی یکی از دوستان در نیمه های شب به خانه والدین جیمز می روند. ناگهان یک زن مسن در زده و دنبال فردی به نام تامارا می گردد. جیمز که از چیزی خبر ندارد کریستن را در خانه تنها می گذارد تا سیگار بخرد، سپس کریستن توسط یک مرد ماسک پوش و زنی که ماسک عروسکی داشته شکنجه می شود.

  جیمز به خانه بازگشته و متوجه می شود کریستن در کمد پنهان شده و فریاد می کشد، او سپس کل خانه را گشته و چیز غیرعادی نمی بیند. جیمز در ابتدا تصور می کند که کریستن خیال پردازی کرده است. اما او هم پس از مدتی متوجه زن ماسک پوش می شود. تلفن همراه و خودرویشان خراب شده و آن دو تصمیم می گیرند آن جا را ترک کنند، سپس متوجه شخص دیگری هم می شوند. آن سه غریبه تمام شب آن ها را شکنجه می دهند. سپس ان ها را به صندلی بسته و در کمال خونسردی به قتل می رسانند.

  کارگردان فیلم برایان برتینو ماجرای فیلم را از حوادث واقعی الهام گرفته است. اولین حادثه یکی از خاطرات کودکی او بود که والدین اش خارج از شهر بودند و او و خواهرش در را به روی افرادی باز کردند که به دنبال فردی می گشتند، اما آن فرد اصلا در آن شهر حضور نداشت. بعدها مشخص شد که این افراد با این کار می خواستند بدانند آیا فردی در خانه حضور دارد تا در صورت خالی بودن خانه دزدی کنند.

  یکی دیگر از حوادث الهام بخش این فیلم داستان خانواده منسون بود. آن ها به خانه ای رفته و متوجه شدند همسر خانواده روی مبل و زنش روی تخت خوابیده است. آن ها این دو را با طناب بسته و بارها با چاقو زخمی شان کردند. و اشیای با ارزش خانه و پول های نقد را با خود بردند. فرضیه های مختلفی در مورد دلیل به قتل رسیدن این زوج وجود دارد. از این جهت برتینو با ترکیب کردن تجربه خود با این حادثه یک فیلم ترسناک متفاوت ساخته است. چه اتفاقی رخ می دهد اگر غریبه هایی به خانه تان آمده و شما را آزار دهند؟

  پس از اینکه پدر مور برای خارج کردن روحی که امیلی رز را تسخیر کرده بود روی او جن گیری را انجام می دهد این دختر از دنیا می رود. در نتیجه این کشیش را به جرم قتل دختر دستگیر می کنند. از آنجاییکه قاضی به خدا چندان اعتقاد ندارد بنابراین این کشیش برای اثبات بی گناهی خود شانس چندانی ندارد. در این فیلم کشیش اظهار می کند که در طی جن گیری توانسته نام شیاطینی که روح دختر را تسخیر کرده اند را برملا کند. اما پس از این جن گیری آن دختر دیگر آن را ادامه نداده و درمان های پزشکی اش را نیز متوقف کرد زیرا می دانست قرار است از دنیا برود. اگرچه داستان درباره محاکمه کشیش است اما از طریق فلش بک به ماجرای جن گیری برده شده و با قسمت های ترسناک فیلم مواجه می شویم.

  داستان واقعی فیلم ترسناک جن گیری امیلی رز از داستان آنه لیز میشل که در سال ۱۹۵۲ در بایرن به دنیا آمد اقتباس شده است. او به یک خانواده چهار نفره تعلق داشت که به طور مرتب به کلیسا می رفتند. میشل پس از ۱۶ سالگی به حملات صرع دچار می شد. داروهایی ضد صرع که به او تجویز میشد علائم افسردگی و خودکشی را در او به وجود آورد. حال او بدتر شد و چیزهای عجیب و غریب می دید. مشکل او را شیزوفرنی گزارش داده و داروهای بیشتری به او تجویز کردند. او سرانجام از هر چیزی که به کلیسا مربوط بود متنفر شد و خانواده اش به این نتیجه رسیدند که او تسخیر شده است. به همین دلیل برای جن گیری دخترشان به سراغ یک کشیش رفتند.

  پس از حدود ۶۷ جن گیری آنلیز از دنیا رفت و کشیش مسئول مرگ او شناخته شد. کشیش معتقد بود اهریمن وجود او پیروز شده است اما معاینات پزشکی دلیل مرگ او را کاهش وزن، کم آبی بدن و ذات الریه معرفی کرد. پرونده او با معرفی والدین و کشیش به عنوان متهم شکنجه او مختومه شد.

  فیلم ترسناک جن گیری امیلی رز اینطور آغاز می‌شود، یک دختربچه که به همراه پدرش کلاید و خواهر هانا به یک حراجی رفته یک جعبه آنتیک می خرد. او با یافتن کلید درب جعبه را باز کرده و شیطانی را آزاد می کند که روح دختر را تسخیر می کند. کلاید متوجه می شود که دخترش با مشکل مواجه شده اما نمی تواند دیگران را متقاعد کند، درنتیجه همسر جدید زن قبلی اش او را متهم می کند.

  او که از کمک به دخترش ناامید شده نزد یک پروفسور رفته و او به کلاید می گوید جعبه ای که دخترش خریداری کرده جعبه ای است که روح شیاطین را به دام می اندازد و هرگز نباید در آن را باز کرد. کلاید که حالا متوجه حقیقت شده یک فرقه یهودی پیدا می کند تا در جن گیری دخترش به او کمک کنند. با وجود مشکلات جن گیری موفق از آب درآمده و روح شیطانی دوباره به جعبه باز می گردد.

  داستان این فیلم ترسناک از یک مقاله قدیمی در لس آنجلس تایمز الهام گرفت که درباره یک کمد چوبی بود که در  eBay به حراج گذاشته شده بود. در این جعبه دو طره مو، یک تکه سنگ گرانیت، یک گل رز خشک شده، یک جام، دو پنی، یک شمعدان و ظاهرا یک دیبوک، ارواح خبیث که یهودیان آن را دیبوک می نامند، وجود داشت. این جعبه به عنوان “جعبه شراب یهودی تسخیر شده” به فروش رسید که در کنار آن نام صاحبین قبلی و حادثه های عجیبی که در کنار آن رخ داد نیز معرفی شده بود.

  جعبه به قیمت ۲۸۰ دلار به موزه دانشگاهی فروخته شد. صاحبان جعبه هرکدامشان، مشکلاتی مثل سکته، توهم، خراب شدن خانه و از دست دادن کامل موها پیدا کرده بودند. مراقب اشیای قدیمی باشید! شاید برای شما هم اتفاق بیفتد.

  مطالب مرتبط:

  منبع مطلب : hodhod.ca

  مدیر محترم سایت hodhod.ca لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فیلم‌های ترسناکی که بر اساس داستان واقعی ساخته شدند

  به گزارش خبرنگار حوزه سینماگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، جنایات در دنیای واقعی همیشه رایج بوده اند و با وجود موارد زیاد در این زمینه مثل گزارش مفقودی افراد یا خودکشی‌های فجیع، محتوای زیادی برای ساخت فیلم‌های ترسناک وجود دارد. گاهی هم فیلم‌های این ژانر از روی تخیل ساخته می‌شوند، اما تعداد بسیار زیادی هستند که روایتگر رویداد‌های ترسناک واقعی اند.

  چیزی که فیلم‌های ترسناک بر اساس واقعیت را برای مخاطبان ملموس‌ می‌کند، این است که این ایده در ذهن ببینده شکل می‌گیرد که این اتفاق می‌تواند برای آن‌ها نیز رخ بدهد. ممکن است این بیننده‌ها خودشان را قربانی بعدی یک قاتل یا نفر بعدی که به صورت غیر منتظره گم می‌شود، ببینند.

  دنیای واقعی به اندازه خود ترسناک است و وقتی با ایده‌های یک فیلم ترسناک ترکیب می‌شود، جلوه موثرتری به خود می‌گیرد. اینجا ۱۰ فیلمی که بر اساس جنایات واقعی ساخته شده اند را معرفی می‌کنیم:

  سکوت بره‌ها

  برترین فیلم‌های ترسناک اقتباسی از حوادث واقعی
  در فیلم سینمایی «سکوت بره‌ها» با یک قاتل سریالی به نام بوفالو بیل طرف هستیم که در واقع یک شخصیت غیر واقعی است؛ اما برای رسیدن به این شخصیت از چندین قاتل سریالی واقعی از جمله اد گین که پوست قربانی‌های خود را می‌کند، استفاده شده است. در شخصیت این فیلم سینمایی نیز چنین چیزی را شاهد هستیم.

  کشتار با اره برقی در تگزاس

  برترین فیلم‌های ترسناک اقتباسی از حوادث واقعی
  شخصیت شرور این فیلم سینمایی، صورت چرمی نام داشت و همانند فیلم سکوت بره ها، از اد گین برای خلق آن استفاده شد. شخصیت صورت چرمی به این موضوع معروف بود که اعضای صورت قربانیان خود را تکه تکه می کرد و از آن‌ها برای خود ماسک می‌ساخت. بیشتر تمرکز فیلم روی آخرین قربانی است.

  روانی


  قاتل سریالی که با نام اد گین معرفی کردیم، تاثیر زیادی در دنیای فیلم‌های ژانر وحشت گذاشته است. فیلم سینمایی «روانی» به کارگردانی آلفرد هیچکاک هم از این شخصیت و جرم هایش استفاده کرده است. از جرائم دیگری که اد گین مرتکب شده بود، نبش قبر مردگان بود که در فیلم سینمایی هیچکاک هم شخصیت شرور این عمل را مرتکب شده بود.

  فانوس دریایی

  برترین فیلم‌های ترسناک اقتباسی از حوادث واقعی
  این فیلم سینمایی بر اساس مفقود شدن رازآلود فردی در فانوس دریایی واقع در جزایر فلانل ساخته شد. در داستان واقعی سه مرد ناپدید می‌شوند و در ادامه تنها یک نامه از سوی یکی از نگهبانان فانوس دریایی پیدا می‌شود. در این نامه صحبت از یک طوفان شدید می‌شود، اما در واقع هیچ اتفاقی آنجا نیفتاده بود. چیزی که در این جزیره اتفاق افتاده، هنوز نامشخص است.

  جیغ


  در فیلم سینمایی جیغ شاهد شخصیتی با ماسک روح هستیم که قاتل اصلی فیلم است. اولین قسمت از این فیلم سینمایی در سال ۱۹۹۶ منتشر شد و در آن شاهد روایت داستان یک قاتل واقعی بودیم. دنی رولینگ قاتل سریالی آمریکایی بود که چندین نفر را که بیشتر آن‌ها دانش آموز بودند، در فلوریدا به قتل رساند.

  وحشت در آمیتی ویل


  در حالی که این فیلم سینمایی به داستانی فراطبیعی مشهور است و با مواردی مثل روح و تسخیر روح آمیخته شده، پایه‌ای بر اساس داستان واقعی دارد. شخصیت‌های این فیلم سینمایی در خانه‌ای ساکن می‌شوند که تاریخ خون باری داشته است.

  از جهنم

  برترین فیلم‌های ترسناک اقتباسی از حوادث واقعی
  این فیلم سینمایی داستان یک بازپرس با بازی جانی دپ است که در جست و جوی یک قاتل سریالی به نام جک ریپر است. پرونده واقعی جک ریپر راز‌های زیادی را در خود داشت، هیچکس هنوز نمی داند که تنها یک قاتل وجود داشت یا چندین نفر در این قتل‌ها دخیل بودند. فیلم «از جهنم» از نظر تاریخی دقیق نیست، اما تئوری آن برای ژانر وحشت، مورد پسند مخاطبان است.

  منبع: ScreenRant

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فیلم ترسناک واقعی ؛ داستان هولناک ترین فیلم های تاریخ

  فیلم ترسناک واقعی ؛ داستان هولناک ترین فیلم های تاریخ

  10 فیلم ترسناک واقعی برتر تاریخ

  این فیلم بر اساس یک داستان واقعی است! جمله ای که در آغاز بعضی فیلم های سینمایی می بینید و قطعا با دیدی دیگر به این فیلم ها نگاه می کنید. چیزی که بدتر از یک فیلم ترسناک است، این است که بر اساس داستان واقعی باشد ؛

  دیدن فیلم هایی مثل خون آشام و سایر فیلم ها ساده است، چون در واقع دلیلی برای ترسیدن در دنیای واقعی وجود ندارد اما چیزی که سبب ترس واقعی انسان پس از دیدن فیلم می شود ، فیلم های ساخته شده بر اساس داستان واقعی است، مثل شکار و شکارچی.

  گرچه خیلی ها ممکن است که با دیدن فیلم به حوادث واقعی پشت صحنه ها شک کنند، اما حقیقت در درون فیلم ها نهفته است. فیلم های دیگری نیز هستند که بر اساس زندگی واقعی اند ، اما فیلمسازان ترجیح می دهند آن را به گونه ای بسازند که متوجه این قضیه نشوید.

  فیلم هایی ترسناک با داستان واقعی

  10-جن گیر:

  ویلیام پیتیر بلیتی در سال 1971 داستان فیلم جن گیر را نوشت که در مورد یک دختر 12 ساله به نام مرگان و دو کشیشی بود که سعی می کردند جن را از بدن دختر خارج کنند.این فیلم بعدا در سال 1973 در سینما و تئاتر به نمایش درآمد و نامزد اسکار بهترین فیلم ترسناک و جلوه های بصری در طول تاریخ شد.

  این تنها فیلم ترسناک بر اساس داستان واقعی بود یا حداقل نسخه ای از یک داستان واقعی. فیلم مشابه دیگری در سال 1949 ساخته شد، که در مورد پسر جوانی در مریلند به همراه سه مرد بود ، دو کشیش و یک عضو کلیسای دانشگاه که آنها سعی کردند تا جن را از بدن پسر خارج کنند تا به زندگی عادی خود بازگردد.

  فیلم ترسناک واقعی

  فیلم های ترسناکی که واقعی هستند

  9-آبهای آزاد :

  این فیلم در سال 2003 منتشر شد، این فیلم داستان زوجی را بازگو می کند که وقتی تصادفا قایقشان آنان را در وسط اقیانوس جا گذاشت مجبور شدند در آب های آزاد دریای کارائیب که پر از کوسه بود، برای نجات جان خود شنا کنند.

  این فیلم بر اساس داستان واقعی بود که در سال 1998 برای تام و الین اتفاق افتاد طوریکه این فیلم باعث شد تا مردم سالها پای خود را به اقیانوس نگذارند. این داستان تقدیر زوج جوان را نشان می دهد که جسدشان هرگز پیدا نشد.

  8-وحشت در آمیتی ویل:

  این فیلم در سال 1979 منتشر شد و داستان جیمز برولین و مارگارت کیدر زوج جوانی است که خانه ای را می خرند و آن خانه هدف شکار قرار می گیرد .یکی از فیلم های مستقل در زمان خودش بود، اما این روزها اینطور به نظر نمی رسد ، رایان رینالد نیز در سال 2005 قابل توجه است.

  این فیلم بر اساس داستان واقعی جرج و کتی لوتز بود و خانه ای که نزدیک جزیره ای در نیویورک خریدند.تراژدی اصلی فیلم در سال 1974 اتفاق افتاد، وقتی یک مرد جوان جان 6 نفر از اعضای خانواده اش را گرفت ؛ یک سال بعد خانواده لوتز از آن خانه نقل مکان کردند.

  7-ساحره ( عروسک ترسناک آنابل):

  ساحره داستان زندگی اد و اورین وارن است ،که بدنبال شکار می گردند.در اوایل فیلم آنها به کمک خانواده ای می روند که حوادث تلخی را در زندگی شان تجربه کردند.در بخش دوم فیلم آنها به خانواده ای در بریتانیا کمک کردند.اد و لورین وارن تنها جست و جو گران در دنیای واقعی هستند ، که این امر از داستان واقعی در گذشته آنان نشات می گیرد.

  این فیلم درباره خانواده ای است که تجربیات دراماتیکی را در خانه جدیدشان تجربه می کنند، داستان از اینجا شروع می شود که کارولین و همسرش راگر به همراه 5 دختر خود به خانه ای قدیمی در سال 1970 نقل مکان می کنند.بلافاصله پس از وارد شدنشان آنان متوجه جابه جایی اثاث منزل، باز و بسته شدن درها و صداهای عجیب و غریب می شوند و توسط ارواح نامشهود آسیب می بینند .

  در این فیلم اد و لورین وارن کشف می کنند که این خانه توسط چندین ارواح احاطه شده است آنان پی به این ماجرا می برند که زنی که در سال 1800 میلادی در آن خانه می زیسته و قاتل اولین فرزندش بوده و روح آن فرزند در آن خانه است.

  فیلم ساحره 2 درباره دختر خانواده هاگسون در لندن است خانواده اش شهادت دادند که او در منزلش در اگوست 1977 پدیده های غیرمعمول را مشاهده میکرد.مشهورترین آنها جانت بود یکی از 3 دختر خانواده هاگسون که مدعی بود روح مردی به نام بیل ویکنز را دیده که در آن خانه زندگی می کرده است و در اثر تومور مغزی مرده است.جانت در ذهنش با صدای بلند داستان انابلا را تصویر سازی می کند. شیطانی که روحش را تسخیر کرد آنابلا عروسکی بود که روح شیطان در آن دمیده بود که سرانجام باعث مرگ صاحبش شد.

  داستان این عروسک چنانچه قبلا هم در نمناک خواندید در سال 1970اغاز شد ، زمانیکه یک پرستار آن را بعنوان هدیه تولد از مادرش دریافت کرد. او بعدا متوجه شد که عروسک مدام جایش را عوض می کند و تغییر می دهد.

  اول یادداشت کمکم کن را روی عروسک می بیند ، سپس عروسک را غرق خون می بیند دوباره درخواست کمک می کند عروسک توسط یک روح هدایت میشد. آنها عروسک را به موزه شان بردند، جائیکه در آن باقی بماند ، همان زمان در روزنامه ها، کتاب ها و تلویزیون بریتانیا گزارشی از این شکار ارائه شد.

  عروسک ترسناک آنابل

  ترسناک ترین فیلم واقعی کدام است؟

  6-روانی :

  روانی یکی از فیلم های ترسناک کلاسیک است، که تا بحال ساخته شده و توسط آلفرد هیچکاک کارگردانی شد. داستانی که بینندگان را با حوادث غیرمترقبه اش شوکه می کند . نورمن بیتس در فیلم بر اساس همان داستان واقعی قاتل سریالی است.

  گرچه این فیلم تخیلی است، اما برای من گفته های مردی بازگو شده که خودش را مقصر مرگ دو زن می داند. اما در عین حال خود را بیگناه حس می کند، چون دچار شیزوفرنی است. مشکل روانی او از آنجایی بیشتر شد که با مادرش احساس نزدیکی بیشتری کرد.

  5-حریص:

  حریص فیلم ترسناکی است که به شکل کمدی سیاه ساخته شد، که اشتباه بود . گاهی پرس هدایت فیلم را در ارتش ایالت متحده آمریکا به عهده داشت . در سال 1800 میلادی این فیلم ترسناک بر اساس دو داستان واقعی بود.

  اولین آن دانر پارتی و دومین آلفرد پاکر بود، که نویسنده به این صورت این متن را نوشت. هر جفت آنان از زمستانی سخت در نوادا با تغذیه ی همراهانشان جان سالم به در بردند.

  4-جن گیری امیلی رز:

  قبل از آنکه او این فیلم را کارگردانی کند، دکتر استرنج و اسکات دریک سون فیلمی بر اساس داستان واقعی به نام جن گیر امیلی رز ساختند. فرمت این فیلم متفاوت از سایر فیلم ها بود.

  این فیلم در کلیسا شکل می گیرد که در آن کشیش کاتولیک پس از جن گیری ناموفق امیلی رز تصمیم به قتل آن می گیرد. این فیلم بر اساس داستان انالیس میشل بود. او مرگ امیلی را خودکشی جلوه داد، اما خانواده اش پی به مرگ او توسط کشیش بردند.

  3_هنری:تصویری از یک قاتل سریالی:

  اکثر هواداران امروزه میشل راکر را در فیلم مرده متحرک می شناسند. طی سه دهه گذشته او یک قاتل سریالی به نام جان ناتان را در فیلمش به تصویر کشید، که فیلمی اختلالگر از جانب قاتل است و بیش از 600 قتل در طی 8 سال مرتکب شده است.

  2-جهنم:

  این فیلم در سال 2001 منتشر شد و بر اساس داستان گرافیکی آلن مور و ادی کمبل شکل گرفت. در فیلم از جهنم، که در آن جانی دپ نقش پلیس را بازی می کرد، وظیفه اش دستگیری جک ریپر قاتل بود.

  اما در زندگی واقعی قاتل ناشناخته باقی ماند. ابرلین پلیسی بود که به بازجویی از جک ریپر پرداخت، تمام سکانسهای آن واقعی بودند و در نتیجه بازجویی شخصی خود ابرلین بود.

  1-داهمر (دامر):

  جفری داهمر یک قاتل سریالی بود که 17 مرد را از سال 1978 تا 1991 به قتل رساند و سرانجام دستگیر شد. او از اختلال روانی و شیزوفرنی رنج می برد، اما در دادگاه تشخیص داده شد که به هنگام قتل 16 مورد در سلامت کامل عقلی و روانی به سر می برده است. به همین دلیل محاکمه شد و به حبس محکوم شد.

  تمامی شبکه های تلویزیونی و فیلم ها بر اساس داهمر ساخته شدند، اما فقط یکی از آنها در سال 2002 داهمر واقعی نامیده شد و داستان مردی را به تصویر می کشد که دنباله رو پدرش است و به دلیل مشکلاتی که در بچگی متحمل شده است، به جنون و دیوانگی کشیده می شود.

  جفری داهمر

  سایر فیلم های ترسناک:

  فیلم دیگر، فیلمی بود که در 13ام نوامبر 1974 در ساعت 3:15 صبح، مردی کل اعضای خانواده اش را به قتل رساند و دلیلش هم شنیدن صداهایی بود که در خانه می شنید او بعدا به 25 سال زندان محکوم شد. در سال بعد خانواده لوتر زمانیکه به خانه رفتند متوجه پدیده های نامشهود و غیرطبیعی شدند.

  خانواده اسنیکرز به خانه ای جدید در سال 1980 میلادی رفتندکه به بیمارستانی در نزدیکی دانشگاه نزدیک بود چون پسرشان فیلیپ تحت درمان سرطان بود . آنها سرانجام فهمیدند خانه ای که در آن رفتند، خانه ارواح بوده است.

  مادر فیلیپ می گوید او زمانیکه شروع به صحبت با ارواح می کرد ، عصبانی و خشن میشد. او تحت فرمان آن مرد بود و مادرش سرانجام فیلیپ را از خانه دور کرد. اما گزارشات نشان می دهد که هم همراه خانواده بوده و هم از آنان جدا بوده است. بعد از رفتن فیلیپ همه چیز برای خانواده اش بدتر شد.

  ورونیکا:

  درباره یک نوجوان اسپانیایی است که در ارتباط با شخص مرده ای که دوستش داشته بوده است. این فیلم بر مبنای داستان واقعی نوجوان اسپانیایی است، که معمای مرگش هرگز حل نشد . در سال 1992 دانش آموز دبیرستانی به نام استفانیا گاترز چند ماه بعد در بیمارستان مرد.

  این دو با هم دوست بودند . ورونیکا روح دوستش استفانی را می دید و با او حرف می زد. بعد از مرگ استفانی خانواده اش به پلیس گزارش دادند که آنها متوجه اتفاقات فراطبیعی شدند ، همان چیزهایی که دخترشان نیز تجربه کرده بود. پلیس به بررسی موضوع و شنود صدا پرداخت و سرانجام آن خانه را مرموز نامید.

  کشتار با اره برقی در تگزاس :

  گروهی از آدمخواران را توصیف میکند که خانواده ای را به اشتباه گرفتند تا آن را به قتل برسانند . واین فیلم برمبنای زندگی شخصی اد جین قاتل بود. او در واشنگتن بزرگ شد. در اوایل سال 1900 میلادی توسط مادرش آذارو اذیت میشد .

  او کم کم رابطه اش را باهرکسی که کنار مادرش بود قطع کرد و وقتیکه مادرش مرد احساس آزادی کرد. او به قصاب شناخته شد و چندین قربانی را کشت او زنانی را که به تازگی مرده و دفن شده بودند را از قبر در میاورد واز پوست بدنشان لباس زنانه میساخت و وانمود میکرد که مادرش است. او کمربند و سایر اشیای مختلف را از قسمت های بدن آنان میساخت .

  شبح :

  شبح داستان خانواده ای است که خانه ای را در بالای زمین بومی آمریکا خریداری میکنند. فیلم کلاسیک شبح چنانچه در نمناک اشاره شده است درسال 1982 برمبنای خانواده ی هرمن بود که مدعی بودند اثاثیه آنها جابجا میشود. خانواده هرمن آن خانه را ترک کردند، اما همچنان به همان شکل باقی ماند .

  فیلم برمبنای قتل واقعی و مرموز جانت کریسمس 13ساله درسال 1950 بود رومک 3سال پرستار کریسمس بود وقتی کریسمس به پلیس کلمبیا زنگ زد تا پلیس را باخبر کند گوشی تلفن قبل از ردیابی پلیس قطع شد وقتی رومک به خانه برگشت کریسمس را غرق خون دید سپس مظنون شد که قاتل داخل خانه است چون خانه وراههای ورودی آن را به خوبی میشناخته است اول به او تجاوز شد سپس حلقه آویز شده بود .

  کوسه :

  داستان یک کوسه سفید است که در نیوجرسی در سال 1916 حمله میکند. و اولین قربانی او چارلز وان سانت 25ساله بود 5روز بعد ودر 45مایلی شمالی این کوسه در دریاچه شمالی قربانی دیگری گرفت.

  قسمت وحشتناک داستان آنجاست که به فاصله 30مایل و10 مایل در شمال این کوسه یک مردو پسررا که درحال نجات یک پسر دیگر در رودخانه بودند را میکشد. اما پنجمین قربانی که 30دقیقه بعد مورد حمله قرار گرفت، زنده ماند. محقق جارج برگس گفت که این اولین موردی بوده که تابه حال اتفاق افتاده است .

  فیلم کوسه

  داستان های انواع فیلم ترسناک واقعی

  دختر همسایه بغلی :

  این فیلم درباره پسری است که سعی میکند همسایه اش را از دست خانواده اش نجات بدهد . قاتل سیلویا لیکنز که همان کارگر خانه بنام بنزیسکی 37ساله به عنوان بدترین مجرم درتاریخ ایالت اینوانا شناخته شده است.

  لیکنز تنها 16ساله بود که درخانه اش به قتل رسید . والدینشان سیلویا و خواهرش را درخانه با کارگر منزلشان تنها گذاشتند، که او جسد سیلویا را هفته ها پنهان کرده بود. 3ماه بعد در26 اکتبر 1965 پلیس جسد سیلویا را با صدها زخم بر روی بدنش پیدا کرد.

  بنزیسکی به 20سال حبس محکوم شد اما سرانجام آزاد شد بچه های دیگری که مثل سیلویا به قتل رسیده بودند. آنها 2ساله و7ساله بودند .

  جعبه دیباک:

  ماجرای یک خانواده است که توسط شیطانی درون جعبه دیباک شکنجه میشدند. جیمز هاکسون مدعی است از زمانیکه این جعبه رااز سایت ebay بخاطر تولد مادرش خریداری کرده بود، این مشکل برایش پیش آمد .

  این جعبه نه تنها دائما به مادرش آسیب میزد ،بلکه خواهر، برادر وزن برادر جیمز هم همین مشکل را داشتند . او میخواست که از شر این جعبه خلاص شود. شاید بخواهید بدانید که دیباک چیست دیباک همان روح سرگردان است که ازشخص مرده درون جعبه رفته است .

  زنده زنده خورده شده :

  این فیلم درباره صاحب هتل تگزاس است که از بدن مردم برای تغذیه کروکودیل خانگیش استفاده می کرد. دراوایل سال 1900میلادی او حتی چندین سوسمار را نزدیک سالن هتل نگهداری میکرد.

  بال که همان صاحب هتل است، با گارسون های مختلف خانم رابطه داشته است. 3نفر ازآنها گم میشوند. بال دوتا ازآنها را کشته بود. خیلی ها براین باورند که او برای تغذیه سوسمار های خانگیش ازآنها استفاده کرده است.

  اما شواهدی در این باره یافت نشد. همین نگهداری سوسمار وتمساح کاملا نگران کننده بود. زمانیکه پلیس برای بازجویی ازاو درسال 1938 آمده بود او با گلوله به قلبش شلیک کرد .

  کابوس درخیابون الم :

  فیلمی که درآن یک قاتل سریالی افراد را در خواب میکشت .

  این ایده از مقاله ای درلس آنجلس نشأت میگیرد که وس کراون نویسنده وکارگردان درباره پسری فیلم ساخته که پس ازآنکه توسط قاتل درخواب جان سالم به درمیبرد بسیار وحشت زده میشود کراون میگوید او به خانواده اش گفته بود میترسد ازاینکه یک شب بخوابد و کسی درشب قصد جانش را بکند او سعی میکرد که روزها بیداربماند.

  زمانیکه به خواب فرو رفت والدینش فکر کردند که بحران تمام شده است.

  یکدفعه نصف شب صدای جیغ شنیدند، وقتی سراغش رفتند او مرده بود ، او به هنگام خواب مرده بود و این همان ترسی است که بزرگترها آن را انکار میکنند، این خط مرکزی داستان فیلم کابوس خیابون الم بود و این داستان اززبان پسربچه برای کراون بازگو شده بود و کراون این فیلم را ازروی آن ساخت.

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید