;
  در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فیلم ۲۳ نفر به علاوه یک نفر تفکر هفتم

  1 بازدید

  فیلم ۲۳ نفر به علاوه یک نفر تفکر هفتم را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  دانلود فیلم 23 نفر به علاوه یک نفر تفکر هفتم (بزرگ مردان کوچک)

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  فیلم 23 نفر به علاوه یک نفر که در درس بزرگ مردان کوچک کتاب درسی تفکر و سبک زندگی پایه هفتم به آن اشاره شده است و از دانش آموزان خواسته شده است تا آن را مشاهده کنند. در واقع عنوان این فیلم مستند ۲۳ نفر و آن یک نفر می باشد. در ادامه ی این نوشتار از ساینس هاب می توانید به مشاهده و دانلود فیلم 23 نفر به علاوه یک نفر تفکر هفتم بپردازید.

  فيلم مستند ۲۳ نفر به علاوه آن يک نفر نسخه‌ی کوتاه شده و خلاصه ای از مجموعه‌ی ۱۳ قسمتی 23 نفر محصول سال ۱۳۸۷ است. این مستند در دو گام به روایت یک گروه بیست و سه نفر از رزمندگان نوجوان ایرانی می پردازد که در جریان جنگ ایران و عراق در سال 1361 به اسارت عراقی ها در آمدند؛ به علاوه ی یک نفر که مترجم عراقی هاست.

  مستند ۲۳ نفر بعلاوه آن يک نفر درباره ۲۳ نوجوان ايرانی است كه در جنگ 8 ساله ایران و عراق اسير شدند و در مقابل توطئه صدام و سوء استفاده تبليغاتی ايستادگی كردند و حالا در این مستند پس از سالها در كنار هم جمع شده اند. اين برنامه در گام دوم به سراغ ملا صالح قاری می‌رود، مترجمی كه در دوران اسارت نوجوانان به آنها كمک های زيادی كرده است و ابهامات زيادی درباره‌ی او وجود داشت.

  ملاصالح قاری مترجم صدام در دیدار آن 23 نفر بود که بعدها پس از آزادی به جرم خیانت به ایران از طرف وزارت اطلاعات ایران زندانی و بازجویی شد و نهایتاً با نامه سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد، روحانی آزاد شده از اسارت بی گناهی وی اثبات شده و از وی رفع اتهام شد. اما لحظه ديدار ۲۳ نفر با وی پس از سال‌ها، حقايق زيادی بازگو می‌شود.

  </ مشخصات فیلم 23 نفر به علاوه یک نفر />

  </ مشاهده فیلم 23 نفر به علاوه یک نفر />

  در این قسمت می توانید به تماشای فیلم مستند 23 نفر به علاوه یک نفر بپردازید.

  DownLoad

  توجه: در بخش بعدی می توانید نسخه ی جدید (فبلم سینمایی 23 نفر) را با کیفیت بسیار بهتر دانلود کنید.

  </ دانلود فیلم 23 نفر به علاوه یک نفر />

  مستند ۲۳ نفر و آن یک نفرجزو اولین آثار در معرفی نوجوانان حاضر در جنگ بوده است اما مهدی جعفری پس از آن در سال 1397 با تدوین جدید و با کیفیت‌تر، فیلم جدیدی با عنوان 23 نفر تولید کرده است که در این بخش با آن آشنا می شوید و می توانید در صورت تمایل آن را به صورت قانونی دانلود کنید. ( این فیلم در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است و بنابراین امکان دانلود رایگان آن وجود ندارد.)

  برای دانلود فیلم سینمایی 23 نفر به علاوه یک نفر که در درس بزرگ مردان کوچک (درس سوم تفکر و سبک زندگی کلاس هفتم متوسطه) معرفی شده است، از مرجع رسمی انتشار این اثر، از بخش زیر کیفیت مد نظر خودتان را انتخاب و دانلود کنید.

  کیفیت فوق العاده BLURAY مناسب برای تماشا در پروژکتورهای سینمایی و سینمای خانگی:

  دانلود با کیفیت BLURAY و حجم 5.8GB (قیمت 7000 تومان)

  کیفیت عالی HQ مناسب برای تماشا در در نمایشگر LCD:

  دانلود با کیفیت HQ و حجم 2.7GB (قیمت 6000 تومان)

  کیفیت 1080p مناسب برای تماشا در تلویزیون:

  دانلود با کیفیت 1080p و حجم 1.8GB (قیمت 5500 تومان)

  کیفیت 720p مناسب برای تماشا در لپ‌تاپ و تبلت:

  دانلود با کیفیت 720p و حجم: 881MB (قیمت 5200 تومان)

  کیفیت 480 مناسب برای تماشا در تبلت و موبایل:

  دانلود با کیفیت 480p و حجم: 453MB (قیمت 5050 تومان)

  ✅✅✅

  همچنین پس از تماشای این فیلم می توانید از پست پاسخ فعالیت های درس سوم تفکر هفتم نیز بازدید کنید.

  بزرگ مردان کوچک 23 نفر

  عکسی از گروه 23 نفر در اولین روز ورود به بغداد را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

  </ فیلم سینمایی 23 نفر />

  23 نفر از نوجوانان 13 تا 18 ساله در عملیات مقدماتیِ بیت المقدس اسیر می‌شوند. صدام پس از شکست در خرمشهر سعی دارد از این ماجرا سوء استفاده کند. لذا آنها را به کاخ خود می‌آورد و اعلام می‌دارد که به زودی آنها را به ایران خواهد فرستاد. مطبوعات عراق عکس‌هایی از آنها منتشر می‌کنند. 23 نفر که در موضع انفعالی قرار گرفته‌اند اعتصاب غذا می‌کنند تا به جمع سایر اسرا بازگردند. آنها به خواسته خود می‌رسند و به این سبب تا روز 26 مرداد 1369 در اسارت می‌مانند.

  خاطرات این افراد توسط خودشان بازگو می‌شود و از فیلم‌ها و تصاویر آرشیوی نیز به زیبایی استفاده شده است. حکایت ملا صالح قاری اسیر ایرانی که پیش‌تر جاسوس فرض می‌شد نیز در گام دوم حکایت می‌شود. این فیلم در سیزده قسمت چهل دقیقه‌ای در سال 1388 از شبکه چهارم سیما پخش شده است و این مستند تدوین جدیدی از آن مستند است.

  فیلم «23 نفر» با تمرکز بر زندگی 23 نوجوان ایرانی اسیر شده در عراق و بررسی رفتارهای این گروه از زمان اسارت تا پذیرفته شدن درخواستشان، یک طیِ طریق زیبا دوره نوجوانی تا جوانی را نشان می دهد تا آنها مرد شوند.

  اول: آنچه که در تاریخ درباره 23 نفر آمده، این است: بیست و سه نفر، گروهی از رزمندگان نوجوان ایرانی بودند که در جریان جنگ ایران و عراق در سال 1361 به اسارت نیروهای عراقی درآمدند. این گروه کم سن و سال بین 13 تا 17 سال داشتند، اکثراً از تیپ ثارالله کرمان اعزام شده بودند و اردیبهشت 1361 در مرحله مقدماتی عملیات بیت‌المقدس در مناطق مختلف جبهه اسیر شدند.

  فیلمنامه ای که تلاش می کند تا به متون اصلی ذکر شده وفادار باشد و از همین رو داستان با دو راوی در بخش هایی با صدای احمد و در بخش های دیگر با صدای ملا صالح قاری روایت می شود.

  اگر چه فیلم 23 نفر  در ساختار خود بیان روایی و لحن مناسبی دارد اما به نظر می رسد در ساختار همچنان با نوعی مستند سینمایی مواجهیم که هویت خاطره را با خود به همراه داشته و به طور کامل سینما نشده است.

  امیدوارم مشاهده و دانلود فیلم 23 نفر به علاوه یک نفر معرفی شده در درس بزرگ مردان کوچک کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم  برای شما مفید باشد.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خلاصه داستان و نقد فیلم 23 نفر

  خلاصه داستان و نقد فیلم 23 نفر

  دوات آنلاین-فیلم «23 نفر» با تمرکز بر زندگی 23 نوجوان ایرانی اسیر شده در عراق و بررسی رفتارهای این گروه از زمان اسارت تا پذیرفته شدن درخواستشان، یک طیِ طریق زیبا دوره نوجوانی تا جوانی را نشان می دهد تا آنها «مرد» شوند.

  اول: آنچه که در تاریخ درباره 23 نفر آمده، این است: بیست و سه نفر، گروهی از رزمندگان نوجوان ایرانی بودند که در جریان جنگ ایران و عراق در سال 1361 به اسارت نیروهای عراقی درآمدند. این گروه کم سن و سال بین 13 تا 17 سال داشتند، اکثراً از تیپ ثارالله کرمان اعزام شده بودند و اردیبهشت 1361 در مرحله مقدماتی عملیات بیت‌المقدس در مناطق مختلف جبهه اسیر شدند.

  صدام پس از آگاهی از این موضوع و دیدن گزارش اسارت قوای ایرانی به دلیل شکست در خرمشهر سعی می‌کند از این ماجرا سوءاستفاده و به نفع خود بهره‌برداری تبلیغاتی کند و دستور می‌دهد که آن‌ها را از بقیه اسرا جدا کنند و به کاخ وی بیاورند.

  در دیداری که این نوجوانان با شخص اول کشور عراق صدام حسین داشتند وی سعی می‌کند تا با ناراحت شدن از این موضوع که اینها کودکانی بیش نیستند که به زور به جنگ فرستاده شدند، با آن‌ها احساس همدردی کند و به دختر کوچکش «حلا» می‌گوید که شاخه گل‌هایی را به آن‌ها بدهد و بعد با آن‌ها عکس یادگاری می‌گیرد و می‌گوید که به زودی با موافقت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ آن‌ها را به ایران برمی‌گرداند.

  مطبوعات عراق پس از این ماجرا فیلم‌ها و عکس‌هایی از آن‌ها منتشر می‌کنند و در تیتر روزنامه‌های عراق جمله معروف صدام را می‌نویسند: «کل اطفال العالم اطفالنا» همه بچه‌های دنیا بچه‌های ما هستند. این 23 نفر که در موضع انفعالی قرار گرفته بودند اعتصاب غذا می‌کنند تا به جمع دیگر اسیران بازگردند. آن‌ها در نهایت پس از اتفاقات زیادی به خواسته خود می‌رسند ولی تا 26 مرداد 1369 در اسارت می‌مانند.

  اسیر ایرانی دیگری به نام ملاصالح قاری مترجم صدام در این دیدار بود که بعدها پس از آزادی به جرم خیانت به ایران از طرف وزارت اطلاعات ایران زندانی و بازجویی شد و نهایتاً با نامه سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد روحانی آزاد شده از اسارت بی گناهی وی اثبات شده و از وی رفع اتهام می‌شود.

  لینک‌های دانلود قانونی فیلم 23 نفر

  دانلود فیلم 23 نفر با کیفیت 480

  دانلود فیلم 23 نفر با کیفیت 720

  دانلود فیلم 23 نفر با کیفیت 1080

  دوم: آنچه در فیلمنامه با آن مواجهیم: کتاب آن بیست و سه نفر خاطرات خود نوشت احمد یوسف زاده و کتاب ملا صالح، سرگذشت ملا صالح قاری مترجم اسرا به قلم رضیه غبیشی به انضمام آنچه در بخش نخست این یادداشت آمد همگی پایه اصلی فیلمنامه 23 نفر را تشکیل می دهند.

  فیلمنامه ای که تلاش می کند تا به متون اصلی ذکر شده وفادار باشد و از همین رو داستان با دو راوی در بخشهایی با صدای احمد و در بخشهای دیگر با صدای ملاصالح روایت می شود.

  استفاده از شیوه روایی در اثر مهدی جعفری سبب می شود تا فیلم شکل مستند گونه ای پیدا کند که به جذابیت های محتوایی آن کمک می کند.

  اما مساله اینجاست که اگرچه ملاصالح نیز در برهه ای مترجم گروه 23 نفره نوجوانان بوده چرا خط داستانی درباره او که به شکل موازی با داستان اصلی روایت می شود اینقدر پر رنگ است؟ این مساله سوالی را در ذهن مخاطب و تماشاگر ایجاد می کند که وقتی حتی اسم فیلم هم 23 نفر است و موضوع داستان نیز روایتی از اسارت تا آزادی گروه 23 نفر است توجه و تاکید به نقش ملا صالح در پیشبرد داستان چه نقشی دارد؟

  جز اینکه بپذیریم حضور ملاصالح و قصه اش هم راستا با قصه اصلی فیلم از روی علاقه شخصی و یا شاید ادای دین نویسنده فیلمنامه به این فرد فداکار صورت گرفته است و بس. فیلمنامه اما نگاه خود را متمرکز می کند بر روی کنکاشی به زندگی و رفتارهای این گروه از زمان اسارت تا پذیرفته شدن درخواستشان برای انتقال به اردوگاه اسرا و در این سفر و کنکاش نشان می دهد که چگونه نوجوانان یاد شده در یک طیِ طریق زیبا دوره نوجوانی را پشت سر گذاشته و «مرد» می شوند.

  پرهیز آگاهانه از وضعیت اسرا در اردوگاه ها، ریتم تند و بسیار کوتاه از صحنه درگیری رزمندگان فیلم با سربازان بعثی و بلافاصله به اسارت درآمدن گروه که معنایش پرهیز از به تصویر کشیدن صحنه های گسترده درگیری و اکشن است، از نکات بارز فیلمنامه 23 نفر به شمار می رود که اوج آن در صحنه بازجویی نوجوانان توسط مامور عراقی به تصویر کشیده می شود که به اجبار از آنان می خواهد سن خود را بسیار کمتر از آنچه هست بگویند و همین مساله موقعیت جالبی را می آفریند.

  سوم: ساختار و تکنیک اثر: اگر چه فیلم در ساختار خود بیان روایی و لحن مناسبی دارد اما به نظر می رسد در ساختار همچنان با نوعی مستند سینمایی مواجهیم که هویت خاطره را با خود به همراه داشته و به طور کامل «سینما» نشده است.

  دلیل این مساله شاید تجربه و تبحر مهدی جعفری (کارگردانی که با 23 نفر، دومین فیلم سینمایی خود را تجربه می کند و البته از مدیران خوب فیلمبرداری آثار سینمایی و خود کارگردان تعداد زیادی مستند داستانی است) در حوزه مستندسازی است که این تجربه و نگاه در تلفیق با تصاویر آرشیوی که البته وجودشان به شدت برای پیشبرد فیلم ضرورت دارد اثر را از حالت سینمایی خارج ساخته و شکل مستند داستانی به آن داده است.

  با این حال اما انتخاب بازیگران گروه 23 نفر که الحق همگی از پس نقشهای محوله خود برآمده اند و انتخاب بازیگر نقش ملا صالح که با ظرافت و زیبایی ویژگی های آشکار و پنهان این شخصیت را به نمایش می گذارد از جمله نقاط قوت 23 نفر به حساب می آید. ضرباهنگ مناسب، تصویربرداری منطبق با حس و حال و فضای داستان، از جمله سایر عوامل تاثیرگذار فیلم به شمار می روند.

  در مجموع معتقدم جنگ تحمیلی آنچنان ظرفیت های زیادی برای تولیدات سینمایی دارد که متاسفانه سینمای ایران تاکنون در این زمینه کم کار بوده و ساخت فیلمهایی همچون 23 نفر می تواند علاوه بر یادآوری این ظرفیتها، این نکته مهم را نیز اثبات کند که می توان با بودجه محدود و جمع و جور هم فیلمی خوش ساخت و ماندگار در عرصه سینمای دفاع مقدس ساخت و به ثبت رساند.

  منبع: ایرنا/ نساء نیکو - عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

  منبع مطلب : davatonline.ir

  مدیر محترم سایت davatonline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  ت

  زهرا 1 سال قبل
  1

  لطفاًفیلم‌کاملشو‌‌بزارین

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید