این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قرص بیزوپرولول فومارات

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قرص بیزوپرولول فومارات را از این سایت دریافت کنید.

  بیزوپرولول : موارد مصرف، عوارض جانبی، بارداری، تداخلات، اشکال دارویی، برندها

  بیزوپرولول با کاهش فشار خون در عروق خونی باعث تسهیل عملکرد قلب و خونرسانی به سایر نقاط بدن می گردد. لذا این دارو برای مبتلایان به فشارخون بالا و نارسایی قلبی که موجب کاهش برون ده قلبی می شود، تجویز می گردد تا قلب با مصرف انرژی کمتری به عملکرد خود ادامه دهد

  بیزوپرولول

  داروهای قلبی عروقی

  در کدام داروخانه موجود است؟

  اطلاعات دارویی مقدار مصرف مصرف در بارداری اشکال دارویی

  ( قرص بیزوفار محصول شرکت تهران شیمی )

  بیزوپرولول چیست؟

  بیزوپرولول دارویی متعلق به دسته ی داروهای مهار کننده ی گیرنده ی بتا (بتا بلاکر) می باشد که در مشکلات قلب و عروق کاربرد دارد.

  این دارو با مهار گیرنده های بتا به تنظیم ضربان قلب و کاهش فشار وارد بر قلب کمک می نماید.

  همچنین با کاهش فشار خون در عروق خونی باعث تسهیل عملکرد قلب و خونرسانی به سایر نقاط بدن می گردد. لذا این دارو برای مبتلایان به فشارخون بالا و نارسایی قلبی که موجب کاهش برون ده قلبی می شود، تجویز می گردد تا قلب با مصرف انرژی کمتری به عملکرد خود ادامه دهد.

  بیزوپرولول همچنین به کاهش درد قفسه سینه در مبتلایان به آنژین کمک می نماید.

  پیش از شروع مصرف بیزوپرولول

  -در صورت بارداری یا شیردهی حتماً پزشک خود را در جریان قرار دهید.

  -چنانچه مبتلا به آسم یا هر گونه مشکل تنفسی می باشید، پزشک را در جریان قرار دهید.

  -در صورت سابقه ی ابتلا به اختلالات کبدی یا کلیوی، پزشک را در جریان قرار دهید.

  -چنانچه سابقه ی افت فشار خون دارید، به پزشک اطلاع دهید.

  -در صورت ابتلا به دیابت، اختلالات پوستی مانند پسوریازیس و اختلال عضلانی میاستنی گراویس، حتماً پزشک را در جریان قرار دهیم.

  -اگر ضربان قلب نامنظم دارید یا دچار افت ضربان قلب می شوید، حتماً به پزشک اطلاع دهید.‌

  -چنانچه سابقه ی درد قفسه سینه ناشی از اسپاسم عروق قلبی دارید (بیماری آنژین پرینزمتال) حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

  -لیست دقیق داروهای مصرفی (حتی داروهای بدون نسخه و فرآورده های مکمل گیاهی) خود را در اختیار پزشک یا داروساز قرار دهید تا در صورت تداخل با بیزوپرولول، اقدامات لازم صورت گیرد.

  -چنانچه سابقه ی حساسیت به این دارو یا داروهای مشابه آن را دارید پزشک را در جریان قرار دهید.

  نحوه صحیح مصرف بیزوپرولول

  -بیزوپرولول را دقیقاً طبق دستور پزشکتان مصرف نمایید.معمولا مصرف این دارو یک بار در روز تجویز می‌گردد اما مقدار مصرف با توجه به علت تجویز، متفاوت می باشد.چنانچه بیزوپرولول جهت درمان نارسایی قلبی تجویز شده باشد، معمولاً درمان با مقدار کم (١/٢۵ میلی گرم) شروع می شود و به تدریج هفته های بعد مقدار مصرف افزایش می یابد تا به حد مورد نیاز برسد. به همین خاطر ممکن است پزشک مقدار مصرف دارو را به تدریج افزایش دهد. لذا به دستور مصرف و توصیه های پزشک به دقت عمل کنید و سوالات خود را با پزشک یا داروساز در میان بگذارید.

  -این دارو به صورت قرص خوراکی در دوز های متفاوت (١/٢۵،٢/۵،٣/٧۵،۵،١٠ میلی گرم )تولید می شود.

  لذا هر بار پیش از مصرف داروی خریداری شده ی جدید دقت نمایید تا دوز دارو با دوز تجویز شده توسط پزشک مطابقت داشته باشد.

  -بیزوپرولول را می توانید همراه یا بدون غذا مصرف نمایید. با این حال سعی کنید آن را هر روز در زمان مشخصی مصرف نمایید تا با مصرف منظم اثرات مطلوب درمانی را زودتر مشاهده نمایید.

  بهترین زمان مصرف این دارو صبح ها به همراه یک لیوان آب می باشد.

  -در صورت فراموشی یک نوبت مصرف، به محض یادآوری قرص را مصرف نمایید. چنانچه مصرف داروی یک روز کامل را فراموش نمودید، نوبت فراموش شده را مصرف ننموده و نوبت‌های بعدی را طبق روال سابق مصرف کنید. از دو برابر نمودن مقدار مصرف دارو در یک نوبت خودداری نمایید.

  توصیه ها

  -در مدت درمان با بیزوپرولول لازم است حتماً تحت نظر پزشک باشید تا معاینات و آزمایشات لازم به صورت منظم و دوره ای انجام شود و روند درمان و بهبودی بررسی گردد.

  -چنانچه قصد انجام هر گونه جراحی یا دریافت خدمات دندانپزشکی را دارید، حتما درمانگر خود را در جریان مصرف بیزوپرولول قرار دهید. زیرا مصرف این دارو می تواند بر روی اثر برخی از داروهای بی حس کننده یا بیهوشی اثر گذار باشد.

  -مصرف همزمان این دارو با فراورده های الکلی می تواند منجر به افت فشار خون شدید و سرگیجه گردد. لذا در مدت درمان با این دارو، مصرف فرآورده های حاوی الکل مناسب نبوده و توصیه نمی گردد.

  -پیش از خرید هر گونه دارو یا فرآورده ی مکمل از داروخانه، دکتر داروساز داروخانه را در جریان مصرف کلیه ی داروهای مصرفی خود قرار دهید تا از مناسب بودن داروی جدید برای شما اطمینان حاصل نماید. برخی داروها از جمله داروهای ضد درد و التهاب و سرماخوردگی با بیزوپرولول تداخل دارند.

  -احتمالاً پزشک به شما رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی را پیشنهاد می نماید.

  رعایت توصیه‌های پزشک در این زمینه، بخشی از درمان شما میباشد.

  -درمان با بیزوپرولول طولانی مدت می باشد. در نتیجه مصرف دارو را تا زمانی که پزشک صلاح می‌داند ادامه دهید. قطع ناگهانی درمان می تواند مشکلاتی برای شما ایجاد نماید. لذا قطع درمان تحت نظر پزشک و با کاهش تدریجی مصرف دارو انجام می‌شود.

  -چنانچه مبتلا به دیابت می‌باشید، مصرف بیزوپرولول می‌تواند موجب مخفی نمودن علائم افت قند خون گردد و لازم است توصیه های لازم در این مورد را از پزشک خود دریافت نمایید.

  -اگر همزمان با مصرف بیزوپرولول مصرف کننده داروی هیدروکلروتیازید نیز می باشید، توصیه می شود در صورت بروز لکه یا هرگونه تغییر در سطح پوست خود به پزشک متخصص پوست مراجعه نمایید. همچنین از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده نمایید.

  عوارض ناخواسته دارویی بیزوپرولول

  -احساس سرگیجه، خواب آلودگی، خستگی و سبکی سر از عوارض شایع مصرف این دارو می باشد. لذا هنگام برخاستن به آرامی بلند شوید و از حرکات ناگهانی خودداری نمایید. در صورت احساس سرگیجه هنگام برخاستن برای چند دقیقه دراز بکشید تا به شرایط طبیعی باز گردید سپس چند دقیقه بنشینید و زمانی که احساس نمودید سرگیجه رفت گردیده است، از جای خود بلند شوید. این عارضه معمولاً در یک الی دو هفته ی ابتدایی بروز می نماید و به تدریج کاهش می‌یابد با این وجود در صورت ادامه، با پزشک خود صحبت نمایید. در صورت احساس سرگیجه و خواب آلودگی، از رانندگی و کار با ابزار خطرناک خودداری نمایید.

  در صورت احساس تهوع و استفراغ، اسهال یا یبوست با مصرف غذاهای ساده و مایعات به مقدار کافی می‌توانید این عوارش را کاهش دهید.

  منبع مطلب : www.darooyab.ir

  بیزوپکس (بیزوپرولول فومارات) – شرکت داروسازي اکسير

  بیزوپکس (بیزوپرولول فومارات)

   نام ژنریک محصول  نام برند محصول  شکل دارویی  دوز دارو  دسته فارماکولوژیک دارو دسته درمانی دارو تعداد در بسته بندی

  بیزوپرولول بیزوپکس قرص 2.5 میلی گرم.5 میلی گرم-10 میلی گرم

  مسدود کننده های بتا قلبی انتخابی

  قلبی عروقی 30

  موارد مصرف

  بیزوپرولول با یا بدون داروهای دیگر برای درمان فشار خون بالا (فشار خون بالا) استفاده می شود. کاهش فشار خون بالا به جلوگیری از سکته مغزی ، حمله قلبی و مشکلات کلیوی کمک می کند.

  این دارو متعلق به یک دسته از داروهای شناخته شده به عنوان بتا بلاکر است. این کار با مسدود کردن عملکرد برخی مواد شیمیایی طبیعی در بدن شما مانند اپی نفرین روی قلب و رگ های خونی کار می کند. این اثر ضربان قلب ، فشار خون و فشار بر قلب را کاهش می دهد.

  نحوه مصرف و بهترین زمان مصرف

  این دارو را با یا بدون غذا ، معمولاً یکبار در روز یا مطابق دستور پزشک مصرف کنید. مصرف دارو براساس شرایط پزشکی شما و پاسخ به درمان است. از این دارو به طور مرتب استفاده کنید تا بهترین اثر را از آن داشته باشید. بهتر است برای جلوگیری از فراموشی دوز این دارو هر روز در زمان مشخص مصرف کنید. برای درمان فشار خون بالا ، ممکن است چندین هفته طول بکشد تا شما اثر این دارو را ببینید. ادامه مصرف این دارو بسیار مهم است. بیشتر افراد مبتلا به فشار خون بالا احساس بیماری نمی کنند. اگر وضعیت شما بهبود نیافته یا بدتر شد به پزشک مراجعه کنید (به عنوان مثال ، فشارخون شما همچنان بالا است یا افزایش می یابد)

  موارد منع مصرف

  در بیماران مبتلا به شوک قلبی ، نارسایی قلبی ، بلوک AV درجه دوم یا سوم و برادی کاردی سینوسی منع مصرف دارد.

  موارد احتیاط مصرف

  قبل از مصرف بیزوپرولول ، در صورت حساسیت به پزشک یا داروساز خود بگویید. یا اگر آلرژی دیگری دارید این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد ، که می تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

  در صورت داشتن شرایط پزشکی خاص نباید از این دارو استفاده کرد. قبل از استفاده از این دارو ، در صورت وجود با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید: انواع خاصی از مشکلات ضربان قلب (مانند ضربان آهسته قلب ، بلوک دهلیزی درجه دوم یا سوم) یا نارسایی شدید قلبی.

  قبل از استفاده از این دارو ، تاریخچه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز خود بگویید ، به خصوص در مورد: مشکلات تنفسی (مانند آسم ، برونشیت مزمن ، آمفیزم) ، بیماری کلیه ، بیماری کبد ، بیماری تیروئید (پرکاری تیروئید) ، واکنشهای آلرژیک جدی از جمله کسانی که نیاز به درمان با اپی نفرین دارند. مشکلات گردش خون (مانند بیماری رینود ، بیماری عروقی محیطی) ، اختلالات روانی / خلقی (مانند افسردگی) ، یک بیماری عضلانی خاص (میاستنی گراویس).

  اگر مبتلا به دیابت هستید ، این دارو ممکن است تپش قلبی را که هنگام افت قند خون حس می کنید، پوشش دهد. اما سایر علائم قند خون پایین ، مانند سرگیجه و تعریق ، تحت تأثیر این دارو قرار نمی گیرند. این محصول همچنین ممکن است کنترل قند خون شما را دشوارتر کند. قند خون خود را بطور مرتب طبق دستورالعمل بررسی کنید و نتایج را با پزشک خود در میان بگذارید. در صورت بروز علائم قند خون بالا مانند افزایش تشنگی / ادرار ، فوراً به پزشک خود بگویید. پزشک ممکن است نیاز به تنظیم داروهای دیابت ، برنامه ورزشی یا رژیم غذایی شما داشته باشد.

  قبل از جراحی ، به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید که این دارو را مصرف می کنید.

  این دارو ممکن است باعث سرگیجه شما شود. الکل یا ماری جوانا (حشیش) می تواند سرگیجه شما را افزایش دهد. تا زمانی که بتوانید با خیال راحت آن را انجام دهید ، رانندگی نکنید ، از ماشین آلات استفاده نکنید و هر کاری را که نیاز به هوشیاری دارد انجام ندهید. مشروبات الکلی را محدود کنید. در صورت استفاده از ماری جوانا (حشیش) با پزشک خود مشورت کنید.

  عوارض شایع بالای 10%

  سیستم عصبی مرکزی: سرگیجه ، ورتیگو ، سردرد ، پارستزی ، هیپوستزی ، هیپراستزی ، خواب آلودگی ، اضطراب / بی قراری ، کاهش تمرکز و حافظه. اختلالات ناخوشایند خوابسیستم عصبی خودمختار: خشکی دهانقلبی عروقی: برادیکاردی ، تپش قلب و سایر اختلالات ریتم ، سردی اندام ها، افت فشارخون ، فشار خون اورتوستاتیک، درد قفسه سینه ، نارسایی احتقانی قلب ، تنگی نفس در ورزشروانپزشکی: رویاهای عجیب و غریب ، بی خوابی ، افسردگی.دستگاه گوارش: درد معده / اپی گاستریک / درد شکم ، گاستریت ، سوء هاضمه ، تهوع ، استفراغ ، اسهال ، یبوست ، زخم معدهعضلانی اسکلتی: درد عضلانی / مفاصل ، درد کمر و گردن ، گرفتگی عضلات ، گزگز / لرزش. آرتروالژیپوست: راش پوستی ، آکنه ، اگزما ، التهاب پوست ، خارش ، گرگرفتگی ، تعریق ، ریزش مو، واسکولیت پوستی ، پسوریازیس ، درماتیت ، آنزیوادما.حسهای خاص: اختلالات بینایی ، درد و فشار چشمی ، لاغری غیر طبیعی ، وزوز گوش ، گوش درد ، مشکلات چشایی، کاهش شنوایی.متابولیک: نقرستنفسی: آسم / برونکواسپاسم ، برونشیت ، سرفه ، تنگی نفس ، فارنژیت ، رینیت ، سینوزیت ، URI.مجاری تناسلی و ادراری: کاهش میل جنسی / ناتوانی جنسی ، سیستیت ، کولیک کلیه ، پولیوریا. بیماری پیرونیهماتولوژیک: پورپوراعمومی: خستگی ، خستگی مفرط، درد قفسه سینه ، ضعف ، ادم ، افزایش وزن ، آنژیوادم.سیستم عصبی مرکزی: افسردگی ذهنی برگشت پذیر، سستی عاطفی.حساسیت: تب ، همراه با گلو درد ، حنجره ، استرس تنفسی.هماتولوژیک: آگرانولوسیتوز ، ترومبوسیتوپنی ، پورپورا ترومبوسیتوپنی.دستگاه گوارش: ترومبوز شریانی ، کولیت ایسکمیک.

  شیردهی و بارداری

  دسته بارداری: c

  منبع مطلب : exir.co.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید