این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قرص متروماکس برای چی خوبه

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قرص متروماکس برای چی خوبه را از این سایت دریافت کنید.

  متروماکس؛ موارد مصرف، عوارض جانبی و تداخلات دارویی

  مترونیدازول یا متروماکس از موثرترین داروها برای درمان عفونت است. در این مطلب با موارد مصرف، عوارض جانبی و تداخلات دارویی آن آشنا می‌شوید.

  داروهازنان و بارداری

  معرفی دارو: متروماکس

  آخرین به روز رسانی: 1 اسفند 14002 زمان مطالعه: 8 دقیقه

  از روزگاران گذشته تاکنون داروهای مختلفی برای درمان انواع عفونت مورد استفاده افراد قرار گرفته که موثرترین آن متروماکس یا مترونیدازول است به گونه‌ای که همواره افراد آن را به آسانی و به وفور مصرف می‌کنند. مترونیدازول یا متروماکس از موثرترین داروها برای درمان بیماری است که در اشکال مختلف همچون قرص متروماکس، شربت متروماکس، ژل، شیاف و … مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد. این دارو در دوزهای مختلف و تنها به واسطه پزشک متخصص تجویز می‌شود و مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد.

  فهرست مطالب نمایش

  متروماکس یا مترونیدازول و تاثیرات آن بر روی بدن

  یکی از رایج ترین و پرکاربردترین داروها مترونیدازول یا همان متروماکس است که حداکثر افراد با این دارو و کاربرد آن آشنایی کلی دارند. علی الرغم مزایا و فواید این دارو باید در نظر داشت از مصرف ناآگاهانه و خودسرانه آن اجتناب شود چرا که در برخی اوقات نه تنها موثر نیست بلکه می تواند آسیب های جدی به شخص وارد کند. از آنجایی که در برخی آزمایشات که بر روی حیوانات انجام شده این دارو می تواند اثر سرطان زایی داشته باشد بنابراین استفاده از آن باید تحت نظر پزشک متخصص و با تجویز او باشد.

  برای آشنایی هر چه بیشتر با مترونیدازول باید طریقه مصرف و موارد تجویز آن را به خوبی شناسایی کنیم و آگاهی لازم را در خصوص عوارض جانبی این دارو داشته باشیم. به طور کلی با آگاهی کامل از متروماکس دیگر افراد از این دارو خودسرانه استفاده نمی کنند.

  نکته قابل توجه این است مترونیدازول زیر مجموعه ای از آنتی بیوتیک است و بیشترین تاثیر را بر روی از بین رفتن باکتری، انگل و میکروب در بدن دارد و اکثر موارد استفاده آن کاهش عفونت و از بین رفتن آن است و تنها روش تهیه آن نیز تجویز به واسطه پزشک است.

  نحوه عملکرد متروماکس بر روی بدن

  چنانچه مترونیدازول به واسطه خوراکی مصرف شود به آسانی جذب بدن می شود و پس از نهایتا دو ساعت در خون جریان می یابد. این دارو پس از اتصال به میکروارگانیسم بیماری زا که همان باکتری، قارچ، میکروب و… است روی dna ان تاثیر می گذارد و سبب می شود تولید پروتئین کاهش یابد و در نتیجه منجر به از بین رفتن ارگانیسم می شود.

  اقدامات و جزئیات پیش از مصرف مترونیدازول

  مصرف مترونیدازول ممکن است سبب بروز حساسیت در برخی افراد شود از این رو پیش از مصرف باید علائم حساسیت خود را به طور دقیق با پزشک خود در میان بگذارید. به عنوان مثال: خارش، تنگی نفس، سرفه، تورم و…

  در صورت استفاده از الکل باید حتما پزشک در جریان باشد و لازم به ذکر است که مصرف الکل از قبل مصرف این دارو تا سه رو بعد از اتمام آن ممنوع می باشد چرا که ممکن است عوارضی همچون سردرد، درد شکم، تپش قلب و … را به همراه داشته باشد.

  نکته: در برخی اوقات پس از قطع متروماکس ممکن است علائم تا یک روز دیگر نیز نمایان شود.

  نوشته های مشابه

  آیا از دوش واژینال استفاده کنم یا خیر؟

  19 اردیبهشت 1401

  یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می‌شود؟ 

  4 فروردین 1401

  گاهی افراد برای ترک الکل داروی دی سولفیرام مصرف می کنند که در صورت استفاده از این دارو در طی دو هفته اخیر باید پزشک به صورت کامل در جریان باشد.

  خانم های باردار باید بدانند مصرف مترونیدازول یا متروماکس در سه ماه اول بارداری می تواند سبب سقط جنین شود از این رو برای استفاده از آن باید با پزشک مشورت کند.

  مصرف این دارو برای خانم های شیرده تا 24 ساعت پس از اتمام ان ممنوع است.

  عوارض جانبی متروماکس

  سردرد حالت تهوع کم اشتهایی درد شکم اسهال یا یبوست

  التهاب و درد واژن که می تواند منجر به افزایش درد در زمان رابطه جنسی شود.

  درد عضلات کاهش میل جنسی

  تغییر رنگ ادرار و تیره شدن آن

  خشکی دهان و احساس بوی بد آن

  دوز رایج در مترونیدازول

  با توجه به کاربردی که متروماکس برای درمان اکثر بیماری ها دارد به اشکال مختلفی می توان از آن استفاده کرد حال آنکه تعیین دوز دارو با در نظر گرفتن بیماری به واسطه پزشک مشخص می شود. به طور کلی در نسخه ای که توسط پزشک ارائه می شود مدت زمان استفاده از دارو و تعداد دوز آن به صورت دقیق تعیین می شود.

  نکته: مترونیدازول یا متروماکس را نه تنها به صورت خوراکی، بلکه می توان به شکل موضعی نیز مورد استفاده قرار داد و از تاثیرات آن بر روی بدن بهره مند شد.

  نحوه مصرف دوزهای رایج و متداول متروماکس برای درمان بیماری‌های مختلف

  اسهال خونی: قرص مترونیدازول ۵۰۰ تا ۷۵۰ میلی گرم هر هشت ساعت یکبار به مدت یک هفته تا ۱۰ روز توسط پزشک تجویز می شود.آبسه های کبدی: قرص مترونیدازول ۵۰۰ تا ۷۵۰ میلی گرم هر هشت ساعت یکبار به مدت یک هفته تا ۱۰ روز توسط پزشک تجویز می شود.عفونت واژن: قرص مترونیدازول ۵۰۰ میلی گرم دو بار در طول روز و به مدت یک هفته مصرف شود البته می توان به جای قرص از ژل مترونیدازول واژینال نیز به مدت ۵ روز استفاده کرد.بیماری مقاربتی با تریکوموناس: این قرص را باید با دوز ۵۰۰ میلی گرم دو بار در طول روز و به مدت یک هفته استفاده کرد. نکته قابل توجه این است شریک جنسی نیز باید تحت درمان قرار بگیرد و رابطه جنسی به صورت کاملا کنترل شده انجام شود.روزاسه یا آکنه بزرگسالان: برای درمان این بیماری باید از ژل مترونیدازول یا متروماکس استفاده کرد البته توصیه می شود صبح و عصر این اقدام صورت بگیرد.نکته: در صورتی که فرد به بیماری های کبدی مبتلا باشد باید حتما با پزشک متخصص مشورت کند و تغییراتی در میزان دوز آنها صورت بگیرد.

  نحوه مصرف مترونیدازول

  همانطور که می دانید هر دارو به طریقه خاصی مصرف می شود حال آنکه متروماکس را نیز می توان بعد از صرف غذا یا بین غذا میل کنید و مصرف آن بستگی به عملکرد بدن دارد. برای اینکه این دارو بتواند نهایت تاثیر را بر روی بدن ایفا کند لازم است سطح و مصرف آن ثابت بماند و همچنین باید سر ساعت به مصرف آن اقدام شود. چنانچه پیش از اتمام دارو علائم درد برطرف شده باشد لازم است تا پایان دارو از آنها استفاده شود.

  منبع : snapp.doctor

  قرص متروماکس

  قرص متروماکس | یکی از روش های جا افتاده برای درمان عفونت های باکتریایی، مصرف قرص متروماکس می باشد. در این مقاله به سوالاتی از قبیل اینکه متروماکس چیست و موارد مصرف و عوارض آن چیست و ... پاسخ داده شده است.

  پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

  سایر منابع بازدید: 302497

  قرص متروماکس | قرص متروماکس 250 برای چیست؟

  قرص متروماکس | یکی از روش های جا افتاده برای درمان عفونت های باکتریایی، مصرف قرص متروماکس می باشد. در این مقاله به سوالاتی از قبیل اینکه متروماکس چیست و موارد مصرف و عوارض آن چیست و ... پاسخ داده شده است.

  قرص متروماکس چیست؟

  از لحاظ علمی قرص متروماکس (METRONIDAZOLE) یک داروی موثر است که برای درمان بعضی از عفونت ها مصرف می شود.گروهی از آنتی بیوتیک ها هستند که به نیتروایمیدازول مشهور هستند و متروماکس نیز به این گروه تعلق دارد.شاید برایتان جالب باشد که متروماکس فقط بر روی عفونت های باکتریایی و تک یاختگان اثر دارد و بر روی عفونت های ویروسی بی تاثیر است.اگر بیش از حد و غیر اصولی از متروماکس استفاده کنیم کترایی اش کم می شود.

  قرص متروماکس برای چیست؟

  قرص متروماکس برای از بین بردن باکتری ها و میکروارگانیسم ها که باعث عفونت در دستگاه تولید مثل، دستگاه گوارش، پوست، واژن و سایر قسمت های بدن هستند، تجویز و مصرف می شود و اگر درست و اصولی مصرف شود بسیار مفید و موثر خواهد بود.بسیاری از دکترها قرص متروماکس را همراه با داروهای ضد زخم برای درمان زخم معده تجویز می نمایند.

  نحوه مصرف قرص متروماکس چگونه است؟

  متروماکس را می توان با وعده های اصلی غذا یا مقداری خوراکی مصرف کرد تا معده را ناراحت نکند. بهتر است این دارو طی شبانه روز در نوبت هایی با فواصل یکسان مصرف شود تا سطح دارو در خون ثابت باقی بماند. اگر قراراست روزی ۴ نوبت متروماکس مصرف کنید،

  هر ۶ ساعت (مثلاً ۱۲ ظهر، ۶ عصر، ۱۲ شب ، و ۶ صبح ). اگر این با برنامه کاری یا خواب شما تداخل دارد، برای تعیین یک برنامه مناسب تر از پزشکتان کمک بخواهید. مهم است که دارو سر وقت و به طور کامل مصرف شود، حتی اگر احساس بهبودی دارید.

  اگر پیش از اتمام دارو، مصرفش را قطع کنید، ممکن است علایمتان مجدداً عود کند. اگر یک نوبت را فراموش کردید، به مجردی که به یاد آوردید مصرفش کنید. البته اگر تقریباً موقع نوبت بعدی رسیده است ، به برنامه دارویی معمولتان بازگردید. مقدار دارو را دو برابر نکنید.د

  عوارض جانبی قرص متروماکس چیست؟

  سرگیجه سردرد اسهال تهوع استفراغ معده درد کاهش اشتها یبوست خشکی دهان

  قرص متروماکس برای چیست

  قرص متروماکس 250

  اگر دچار موارد فوق شدید حتما به دکتر مراجعه کنید

  مصرف قرص متروماکس می تواند باعث سیاه شدن ادرار شود ولی مشکل زا نیست.پزشکان فقط به این دلیل قرص متروماکس را تجویز می کنند چون معتقدند که فواید این قرص برای بیمار بیش از ضرر هایش است.اکثرا این دارو مشکلی را در افراد ایجاد نمی کند.

  اگر مشکلات زیر را پس از مصرف قرص متروماکس در شما به وجود آمد حتما پزشکتان را در جریان بگذارید

  بی ثباتی، تشنج، تغییرات خلقی و ذهنی (همچون گیجی)، بی حسی و سوزن سوزن شدن دست ها و یا ادرار دردناک

  اگر تغییراتی غیرمعمول ولی بسیار جدی، همچون درد چشم ها، سردرد شدید و مداوم، تغییرات ناگهانی در بینایی، خشکی و درد گردن، گلودرد، تب مزمن، خونریزی و کبودی غیرطبیعی، درد شدید شکم و تهوع و استفراغ مداوم و شدید برای شما اتفاق افتاد، سریعا پزشک خود را باخبر نمایید.استفاده بلند مدت می تواند برفک دهان و یا نوع جدیدی عفونت قارچی واژنی را بوجود بیاورد.اگر برفک دهان و یا ترشحات چرکی در واژن خود مشاهده نمودید، پزشکتان را در جریان گذارید.واکنش و حساسیت بسیار شدید و جدی به این دارو، غیرمعمول است اما اگر اتفاق افتاد سریعا با اورژانس تماس حاصل فرمایید.لیست ارائه شده، عوارض جانبی کامل این دارو نیست و در صورتیکه مشکل دیگری حس کردید با پزشکتان تماس حاصل نمایید.

  اگر مصرف قرص متروماکس را فراموش کردید چکار باید کنید؟

  در صورت فراموش کردید که سر ساعت قرص متروماکس را بخورید بلافاصله پس از یادآوری مصرف نمایید به شرطی که نوبت بعدی خوردن قرص نشده باشد.همه ی موارد در مورد داروهای دیگر را در مورد قرص متروماکس رعایت کنید و از رطوبت و گرما و دسترس کودکان دور نگه دارید.

  منبع : www.aftabir.com

  قرص متروماکس 250 میلی گرم

  METROMAX 250MG TAB | قرص متروماکس 250 میلی گرم | داروسازی تهران شیمی

  داروسازی تهران شیمی

  قرص متروماکس 250 میلی گرم

  قرص متروماکس 250 میلی گرم METROMAX 250MG TAB

  دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟

  داروسازی تهران شیمی [ ایران ]

  داروهای ضد پروتوزوآها

  موارد مصرف

  مترونیدازول در درمان عفونت های بی هوازی ( از جمله عفونت های دندان ) ریشه کنی هلیکوباکترپیلوری و عفونت های تک یاخته ای مصرف می شود. این دارو در درمان واژینوز باکتریایی ناشی از هموفیلوس یا گاردنلا یا کورینه باکتریوم، واژینیت غیر اختصاصی و واژینوز بی هوازی مصرف می شود.

  رقیه اسماعیلی (1401/3/12)

  سلام من سوزش ادرار داشتم خانم دکتر به من قرص متروماکس دادنددوسه روز استفاده کردم خوب بودم حالا خوابم نمی بره ممکنه از این قرص باشه همراه باقر ص فلوکوبازول

  دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/3/13)

  ربطی به مصرف این دارو ندارد

  محمدرضا (1401/2/12)

  سلام ببخشید من دندونم عصب کشی کردم دکتر گفت دوازده روز دیگه بیا پر کنم قرص هم داد امکسوسلین همن متروماکس الان چند روز میخورم ولی گلو درد شدم احتمال داره چون دکتر عصب کشی کرد ولی پور نکرده عفونت کرده باشه احتمال داره به این قرص حساسیت دارم دلیل گلو دردم چیه یک رگهای سفید مثل رگ تو لپم داخل دهانم هست قبلا نبوده نظر میدید

  دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/2/14)

  به نظر می رسد حساسیت دارویی باشد. برای تغییر دارو به پزشک مراجعه کنید

  حسین آذرنیوند (1400/11/23)

  سلام امروز به دندان پزشکی مراجعه کردم.عصب کشی وپر کردند.آموکسب سیلین ومترومتکس برام تجویز کردند،اگر درد ومشکلی ظاهر نشود که تاکنون پس از حدود سه ساعت نشده،نیاز به استفاده دارم؟

  دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/11/27)

  ربطی به درد ندارد. دوره درمان را کامل کنید

  بهرامی (1400/11/22)

  سلام وخسته نباشید. سه روز پیش به پزشک مراجعه کردم گفتم ورم معده دارم دلم هم درد میکن دکتر گفت ممکن رودهات عفونی شده ولی قبلاً فقط ورم داشتم ولی الان به محض این غذا میخورم معده و دلم درد میگیره آیا ممکن امیکرون گرفته باشم چون گلودرد و آبریزش بینی هم دارم دکتر به من میتروماکس 250 هر8ساعت داده لطفاً راهنماییم کنید

  دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/11/27)

  اگر به دلیل اُمیکرون باشد این دارو بی تاثیر است. دوره درمان را کامل کنید

  Aliakbar (1400/5/8)

  سلام من دندونموکشیدم بعدعفونت شدیدی کرده رفتم پیش دکترعمومی اموراکس بامتروماکس بهم داده اولی گفته هرهشت ساعت دومیوگفته دوازده ساعت اخه یه بارهم این بلاسرم اومده بوددندون پزشک گفته بودجفتشوهرهشت ساعت مصرف کن الانم خواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنیدممنون ازسایت بسیارعالیتون❤❤❤

  دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/5/8)

  هر ۸ ساعت از هر استفاده کنید. اگر عفونت زیاد است می توانید هر ۱۲ ساعت ۲ عدد متروماکس و ۲ عدد آموراکس مصرف کنید.

  سارا عباسی (1400/4/29)

  من چند روز آمدم خونه ی مادربزرگم ببمونم و معدم شروع به درد کردن کرد هر چی می‌خورم سر دلم میمونه و احساس حالت تهوو دست میده و بعد اسال میرم رفتم بیمارستان یه خانم گفت شاید تیکه سر معدت گیر کرده به نظر شما من قرص متروماکس استفاده کنن

  دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/4/29)

  متروماکس کمکی به شما نمی کنه. به متخصص گوارش مراجعه کنید

  فاطمه (1400/2/15)

  سلام من دهنم بوی خیلی بدی میده و گاهی اوقات پهلوی راستم بدجور درد میگیره و وقتی ماست یا دوغ یا در کل چیز های ترش میخورم گوش هام تیر می‌کشه و گاهی اوقات سوزش معده هم دارم دکتر ب من قرص متروماکس داده گفته هر 12ساعت دو عدد مصرف کن میخواستم بدونم اشکالی ک نداره

  Tania (1400/2/10)

  سلام مامانم دندونشون خیلی درد نیکنه ومتاسفانه رفتیپ دندون پزشکی اما تعطیل بود داروخونه قرص متروماکس و اموکسی سیلین و کلاتوزکس و ناپروکسن رو دادن کدومش برای رفع درد شدید دندان موثره؟؟

  فاطمه موسوی (1400/1/28)

  سلام من CRPمثبت1 دارم دکتر گفته عفونت کلیه هست،اما چمد جا خوندم کرونا هست میشه بهم بگید CRPچیه؟

  شکیلا نجفی (1400/1/23)

  سلام من دکتر بهم قرص متروماکس ۲۵۰ داده هر ۱۲ساعت ولی نمیدونم باید چ موقع هایی بخورم

  somi (1400/1/21)

  سلام رفتم دکترعفونت داشتم بهم قرص متروماکس250 دادن هر12ساعت 2عدد ماه رمضان طریقه مصرفش چجوریاس ممنون میشم

  سما (1400/1/18)

  سلام ۵۰ سالمه ۱۰ساله یائسه شدم همش سوزش دهانه رحم دارم حتی لباس زیر نمی تونم بپوشم بخاطر سوزش چکار کنم ی بار دکتر قرص متروماکس بهم داد میتونم دوباره مصرف کنم ولی هیچ گونه عفونت یا ترشه ندارم

  ... (1399/12/23)

  سلام وقت بخیر،من چند روزه خون ریزی از مقعد دارم همراه با مدفوع این قرص و بهم دادن مشکلم نمیدونم چیه ممنون میشم کمکم کنید

  خدیجه کریمی (1399/12/22)

  سلام میخواستم بدونم مصرف همزمان آموکسی کلاو و متروماکس باهم مشکلی نداره چون من اینا رو مصرف کردم احساس میکنم عفونت دندونی که داشتم بیشتر شده و دهنم مزه خیلی بدی میده

  عادل حسینی (1399/12/20)

  سلام وقت بخیر من یه مشکلی دارم ببخشید من ربه ره التم راست میشه باید چیکار کنم اصلانم نیازی به تحریک ندارم اینجوری میشه

  ایمان (1399/12/9)

  با عرض سلام وادب من قرص متروماکس استفاده میکنم ایا برای کلیه ها تاثیر داره تندتر بکار باشن

  حسین (1399/12/7)

  خسته نباشید "....هرچند ساعت یکبار از قرص مترو نیدازول استفاده کنیم

  حسین فروغ (1399/12/7)

  سلام خسته نباشید .....قرص مترونیدازول رو به تنهایی مصرف کنیم یا به همراه آموکسی سیلین(برای رفع عفونت دندان )

  امیررضا خلیلی (1399/11/25)

  سلام این قرص برای دل درد تاثیر داره؟

  مریم (1399/11/15)

  آیا عفونت دندان باعث سرگیجه میشه واستفاده از متروماکس اون رو تشدید نمیکنه؟

  مارال (1399/11/13)

  سلام خسته نباشید، من قبل از خوردن متروماکس کمی معده درد میگرفتم هرروز ولی الان واقعا کلافم کرده هرروز معده دارم دارم و بی اشتها، چجوری میتونم ارومش کنم؟!

  فاطمه (1399/11/11)

  سلام من یه چند وقتیه یه غده زیر باستن م در اوردم چگونه بفهمم سرطانی هست یا خوش‌خیم ممنون میشم بگسد

  ...Zahraaa... (1399/11/8)

  منبع : www.darooyab.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید