این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مالیات 50 میلیون چقدر است

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مالیات 50 میلیون چقدر است را از این سایت دریافت کنید.

  مالیات 50 میلیون تومان پول در بانک چقدر است ؟

  سلام اگر فردی مثلا 50 میلیون تومان پول در بانک داشته باشد چقدر به آن مالیات تعلق میگیرد ؟

  مالیات 50 میلیون تومان پول در بانک چقدر است ؟

  سایر مالیات 50 میلیون تومان پول...

  1 پاسخ

  مشاوره های مشابه

  منبع : www.bidbarg.com

  مالیات درگاه بانکی

  در این مقاله درباره مالیات درگاه های بانکی و اینکه مالیات دستگاه کارت خوان ۱۴۰۰ چقدر است و مالیات کارتخوان 1400 به طور کامل توضیح داده شده است

  اگر کسب و کاری دارید که در آن از دستگاه کارتخوان و یا درگاه پرداخت اینترنتی استفاده می کنید، لازم است اطلاعاتی درباره ی مالیات درگاه پرداخت اینترنتی، مالیات دستگاه پوز و هم چنین درباره قانون جدیدی که شایعه ها از آن به عنوان مالیات بر تراکنش های بانکی یاد می کنند کسب کنید. با ما در این مقاله همراه باشید. در این مقاله به سوال پر تکرار کاربران که میپرسند مالیات کارتخوان ۱۴۰۰ چقدر است پاسخ داده شده اما اگر ابهامی در انتهای مقاله باقی ماند میتوانید در قسمت دیدگاه ها با ما در یمان بگذارید.

  اگر برای کاهش میزان مالیات کسب و کارتان به دنبال راهکار های قانونی میگردید و سوالات مالیاتی داریاد میتوانید از مشاوره مالیاتی رایگان ما بهره مند شوید و از تخصص برترین کارشناسان مالیاتی در شرکت حسابداری آریا تهران بهره مند شوید.

  مالیات درگاه های پرداخت اینترنتی

  یکی از پرتکرارترین سوالاتی که صاحبان مشاغل از ما میپرسند این است که مالیات دستگاه کارت خوان ۱۴۰۰ چقدر است ؟ نحوه محاسبه مالیات درگاه های پرداخت اینترنتی چگونه است و آیا کارتخوان بئون مالیات داریم؟

  درگاه های اینترنتی که یکی از روش های معمول پرداخت وجه در خرید های آنلاین محسوب می شوند، در مصوبه ی اخیر مشمول مالیات می شود و این درگاه ها هر یک باید به حساب بانکی خاصی متصل باشند تا مالیات بر آن ها اعمال شود.

  نیاز است پرونده ی مالیاتی تشکیل شود و در غیر این صورت درگاه آن ها قطع خواهد شد.

  برای آن که به درگاه های پرداخت اینترنتی یا کارتخوان ها مالیاتی تعلق بگیرد در سال 1398 قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن بانک مرکزی باید به هر دستگاه کارتخوانی یک کد منحصر به فرد و یکتا اختصاص دهد تا بر اساس میزان تراکنش های انجام شده توسط آن میزان مالیات درگاه های پرداخت اینترنتی تعیین شود.

  با استفاده از این کد یکتا کلیه فعالیت های اقتصادی مالک کارتخوان رصد شده و براساس میزان درآمد مالیاتی به آن ها تعلق میگیرد.

  در این راستا در صورتی که فردی از دستگاه پوز استفاده نماید که به تایید بانک مرکزی نرسیده باشد محکوم به مجازات تعیپزیری میشوند درجه 6 میشوند که غیر از حبس میباشد.

  مالیات درگاه های بانکی چقدر است

  پایانه ی فروش که یکی از محبوب ترین و متداول ترین روش های پرداخت الکترونیک می باشد، برای انجام تراکنش های بانکی بدون دخالت پول نقد و با استفاده از کارت بانکی مورد استفاده قرار می گیرد.

  با توجه به ماده 11 قانون پایانه های فروشگاهی، کلیه تراکنش های انجام شده از طریق درگاه های بانکی  که متصل به حساب خاصی هستند، به عنوان تراکنش های مالی مربتط به شغل صاحب حساب بانکی محسوب می شوند.

  به طور کلی برای آن که بفهمیم مالیات دستگاه کارت خوان ۱۴۰۰ چقدر است به میزان تراکنش های صورت گرفته با دستگاه پوز یا همان کارتخوان بستگی دارد.

  مشمولین پرداخت مالیات کارتخوان از 0 تا 25% بنا بر نوع گروه شغلی که در آن هستند تعیین میشود.

  اگر صاحب کسب و کاری هستید و کسب درامد میکنید حتما دانستن این موضوع که مالیات بر ارزش افزوده به چه مشاغلی تعلق میگیرد برای شما مفید خواهد بود و دید آگاهانه تری به شما میدهد.

  مالیات کارتخوان 1400

  هر دستگاه کارتخوان دارای یک کد یکتا است که این شناسه میتواند تمام تراکنش های آن دستگاه کارتخوان را مورد بررسی قرار دهد و فعالیت های شغل دارند آن دستگاه کارتخوان برای بانک مرکزی ارسال میشود.

  دارندگان این دستگاه های کارتخوان باید اطلاعات خود را به سازمان مالیات ارائه دهند و در صورتی که از این عمل سرباز زنند بانک مرکزی موظف است که اطلاعات دارندگان این دستگاه ها را به سازمان مالیات ارائه دهد. در این صورت آن ها به مجازات تعزیری درجه 6 غیر از حبس محکوم میشوند.

  بر اساس قانون باید علاوه بر مالیات مشاغل مالیات کارتخوان را نیز پرداخت کنند. برای این کار باید در سامانه tax.gov.ir ثبت نام کنند و کد اقتصادی بگیرند.

  با دریافت کد اقتصادی تراکنش هایی که توسط کارتخوان انجام میشود به اطلاعات پرونده شخص ارسال میشود و مالیات کارتخوان محاسبه میشود.

  بر طبق ماده 11 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، بانک مرکزی ایران وظیفه دارد با همکاری سازمان امور مالیاتی تا سال 1400 نسبت به سامان دهی دستگاه های پوز و درگاه های پرداخت الکترونیکی اقدام کند.

  هم چنین با ایجاد تناظر بین آن ها مجوز فعالیت و شماره اقتصادی بنگاه‌های اقتصادی به هریک از پایانه های فروش، شناسه ی یکتا اختصاص دهد.

  پس از این که شناسه ی یکتا اختصاص داده شد، همه ی تراکنش های صورت گرفته از طریق حساب بانکی متصل به دستگاه پوز و درگاه های پرداخت الکترونیکی جز تراکنش های بانکی مرتبط به فعالیت شغلی حساب شده و بانک مرکزی وظیفه دارد در چهارچوب قوانین مربوطه، اطلاعات این تراکنش ها را در اختیار سازمان قرار دهد.

  نحوه محاسبه مالیات کارتخوان 1400

  به طور کلی مشاغل افراد در 3 گروه مشاغل خدماتی، بازرگانی و تولیدی قرار میگیرد و بر اساس نوع گروه شغلی میزان 0 تا 25% مالیات را باید بع صورت متغیر پرداخت کنند.

  دقت داشته باشید ک دستگاه های کارت خوان به صورت اتومات در هر تراکنش مبلغی را به عنوان مالیات کسر نخواهند کرد و اگر این اتفاق برای شما افتاد حتما آن را از طریق پشتیبانی ارائه دهنده دستگاه پوز تان پیگیری کنید.

  دقت داشته باشید در مبحث نحوه محاسبه مالیات کارتخوان 1400 سازمان امور مالیاتی کشور به صورت مستقیم تراکنش هایی که بیشتر از 500 میلیون تومان باشند را استعلام میگیرد. این موضوع شامل حال همه مالیات دهندگان میشود و نه تنها صاحبان کسب و کار هایی که مبالغ بزرگ تراکنش میکنند.

  نحوه محاسبه مالیات تراکنش های بانکی به این شرح است که مالیات درآمد محاسبه شده از گردش حساب بانکی شما که توسط سازمان امور مالیاتی محاسبه می شود، بر طبق ماده 131 قانون، در دسته ی مالیات های مستقیم قرار می گیرد.

  بر طبق این قانون، برای درآمد تا 50 میلیون تومان 15 درصد، درآمد بین 50 تا سقف 100 میلیون تومان 20 درصد و برای درآمد بیش از 10 میلیون تومان 25 درصد مالیات محاسبه می شود.

  آموزش دریافت کد مالیاتی برای درگاه پرداخت اینترنتی

  تا اینجای مقاله متوجه شدید که مالیات کارتخوان ۱۴۰۰ چقدر است و نحوه محاسبه مالیات کارتخوان 1400 چگونه میباشد.

  منبع : arya-acc.com

  نحوه محاسبه و میزان قانون مالیات بر دستگاه‌های کارتخوان

  تمامی کارتخوان های بانکی هم مشمول مالیات می‌شوند؛ شرح قانون، شرایط و ضوابط دریافت آن و آخرین خبرها را در این مطلب از «رده» بخوانید

  اخذ مالیات از کارتخوان‌های بانکی

  اخذ مالیات از کارتخوان‌های بانکی همه خبرها و بحث‌های درباره اعمال یک مالیات جدید

  بررسی

  نویسنده: رده 24 دی 1399 به‌روزرسانی: 10 بهمن 1400 123

  همانطور که حتما شنیده‌اید مالیات بر کارتخوان‌های بانکی آغاز شده و حالا مشکلات و سوالات متعددی برای دارندگان دستگاه‌های پز و کارتخوان ایجاد کرده است. اینجا اول شرح مختصری از این قانون و سابقه‌اش داده‌ایم، بعد سراغ محاسبه و علتش می‌رویم. شما هم نظرتان را مطرح کنید. آیا این مالیات عادلانه است؟

  [خبرهای جدیدتر را در ابتدای مطلب می‌خوانید]

  اولتیماتوم به دارندگان کارتخوان

  حتما شنیده‌ایده که دارندگان کارتخوان تا پایان بهمن ماه برای ثبت دستگاه‌هایشان فرصت در سامانه مالیاتی فرصت دارند، حالا مدیرعامل شرکت شاپرک گفته: «سازمان مالیاتی دستگاه‌ها یا درگاه‌هایی که از سوی مالکان آنها به کد مالیاتی متصل نشده‌اند را به شرکت شاپرک جهت غیرفعال‌سازی معرفی می‌کند.» سیدکاظم دهقان تاکید کرده: «اخیرا برخی از افرادی که برای آنها پیامک ارسال شده است، اعلام کرده‌اند فاقد ترمینال بوده یا چند پرونده مالیاتی به نام آنها ایجاد شده است در حالی که تنها یک ترمینال دارند. ممکن است به دلایل مختلفی از جمله تخلف برخی شرکت‌های پرداخت و پرداخت‌یار در ثبت کد ملی بدون اطلاع افراد در سامانه‌ها، اتصال چند کدپستی به یک کارت ملی و یا ثبت درگاه در چند شرکت پرداخت، اسم افراد در سامانه مالیاتی به عنوان دارنده چند ترمینال و پذیرنده ثبت شده باشد، با این حال این افراد نباید هیچ‌گونه نگرانی داشته باشند، چرا که در صورت مراجعه در زمان مقرر و حذف کارتخوان‌ها یا سایر ابزار پذیرش غیر مرتبط متصل به پرونده مالیاتی، این ترمینال‌ها غیرفعال و حذف خواهند شد و مسئولیتی قانونی متوجه آنها نخواهد بود.»

  تمدید شد | پایان بهمن مهلت کارتخوان‌دارها

  آنطور که مسئولان مالیاتی به خبرگزاری‌ها اعلام کرده‌اند، به درخواست مکرر صاحبان کسب‌وکار، مهلت تطابق بین دستگاه‌های کارتخوان بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی با پرونده مالیاتی تا پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۰ تمدید شده است. با رسیدن به زمان خریدهای آخر سال، این زمان آیا مجدد تمدید خواهد شد؟

  پایان دی ماه آخرین مهلت دارندگان دستگاه کارتخوان

  آنطور که خبرگزاری‌ها نوشته‌اند بانک مرکزی و اداره مالیات تا پایان دی ماه به همه افرادی که ابزار پرداخت‌های بانکی (همان کارتخوان‌های خودمان) هستند مهلت داده با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی، پرونده خود را ثبت کنند. این تاریخ به‌هیچ‌وجه تمدید نمی‌شود و پس از اتمام آن، دستگاه‌های کارتخوانی که پرونده مالیاتی ندارند، غیرفعال خواهند شد.

  برای چک کردن پرونده مالیاتی و کارتخوان‌ها به کجا مراجعه کنیم؟

  هر ایرانی می‌تواند با مراجعه به سایت my.tax.gov.ir و وارد کردن شماره ملی خود . ارسال پیامک به شماره موبایلی که به نام خود فرد است، از پرونده مالیاتی و فهرست تمامی پذیرنده‌هایی که به نام او در سیستم مالیاتی ثبت شده، اطلاع کسب کند.

  اصل قانون اخذ مالیات از کارتخوان

  ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان: «بانک مرکزی ایران موظف است با همکاری سازمان امور مالیاتی ظرف مدت یک سال پس از ابلاغ این قانون [یعنی همان سال پیش]، نسبت به ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بانکی یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی اقدام نموده و با ایجاد تناظر بین آنها مجوز فعالیت و شماره اقتصادی بنگاه‌های اقتصادی به هریک از پایانه های فروش، شناسه یکتا اختصاص دهد. پس از تخصیص شناسه مذکور، کلیه تراکنش های انجام شده از طریق حساب‌های بانکی متصل به دستگاه‌های کارتخوان بانکی و نیز درگاه‌های پرداخت الکترونیکی به عنوان تراکنش‌های بانکی مرتبط با فعالیت شغلی صاحب حساب بانکی محسوب شده و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است در چهارچوب قوانین و مقررات مربوطه، اطلاعات این تراکنش‌های بانکی شامل مانده اول دوره، وجوه واریزی، وجوه برداشت شده و مانده آخر دوره هر حساب بانکی را به منظور تکمیل پرونده پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مودیان موضوع ماده (۱۶۹ مکرر) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۳/۱۲/۱۳۶۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی به صورت برخط در اختیار سازمان قرار دهد.»

  تبصره ـ پس از انقضای موعد مذکور در این ماده، اتصال دستگاه‌های کارتخوان بانکی (pos) یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی که تعلق آنها به مودی معین توسط سازمان امور مالیاتی تأیید نشده باشد، به شبکه پرداخت بانکی کشور ممنوع است. بانک مرکزی و حسب مورد کلیه بانک‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت موظف هستند مشخصات بهره‌برداران کلیه دستگاه‌های کارتخوان بانکی (pos) و پایانه‌های پرداخت الکترونیکی را به سازمان اعلام کنند. در صورت تخلف از حکم این ماده، مرتکبان به مجازات درجه ۶ قانون مجازات اسلامی به غیر از حبس محکوم می‌شوند.

  آیا مالیات بر سپرده واقعیت دارد؟

  همه دارندگان کارتخوان باید مالیات بدهند

  معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در مصاحبه‌ای در آذرماه ۹۹ گفته هر فردی که از دستگاه‌های کارتخوان استفاده می‌کند، شناسه یکتا دارد و مشکل این بود که اطلاعات بانکی و مالیاتی با هم همخوانی نداشت و با اجرای این قانون، این معضل برطرف می‌شود. چون بر اساس قانون، تمام کسانی که دارای دستگاه کارتخوان هستند، مودی مالیاتی محسوب می‌شوند.

  بر اساس این قانون هر دارنده ابزار پذیرندگی نقل و انتقالات بانکی -اعم از اینکه کارتخوان (دستگاه پز) یا درگاه پرداخت باشد- باید دارای کد و پرونده مالیاتی باشد؛

  اگر دارنده دستگاه کارتخوان در سازمان مالیاتی پرونده دارد، اطلاعات تراکنش‌های بانکی به آن پرونده متصل می‌شود تا راستی‌آزمایی و تطابق با اظهارنامه مالیاتی صورت گیرد و از هر اشتباهی جلوگیری شود.

  اگر دارنده کارتخوان بانکی پرونده‌ای در سازمان مالیاتی ندارد، با این روش به‌طور خودکار پرونده مالیاتی برای دارنده کارتخوان یا درگاه پرداخت تشکیل می‌شود تا از هرگونه فرار مالیاتی جلوگیری شود.

  نحوه محاسبه مالیات بر کارتخوان‌ها

  پس با توضیحی که در بند قبلی خواندید، برخلاف آنچه در بازار و نقل‌های بین‌فردی شایعه شده، کارتخوان‌ها مالیات جداگانه و مستقلی ندارند که شیوه محاسبه اختصاصی داشته باشند! بلکه راهی هستند برای جلوگیری از فرار مالیاتی یا اظهارنامه اشتباه. شیوه محاسبه مالیات هم بر اساس همان الگوها و زیرگروه‌هایی است که سازمان امور مالیاتی دارد و در آخر سال مالیات مشخص می‌کند و ارتباطی به سیستم بانکی پیدا نمی‌کند.

  منبع : www.rade.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید