این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  متنی به زبان های مختلف

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  متنی به زبان های مختلف را از این سایت دریافت کنید.

  تایپ به زبان‌های مختلف

  تایپ به زبان های مختلف

  همه ی ما ممکن است در موقعیت‌های مختلف به تایپ کردن مطالب خود نیاز داشته باشیم و اگر فرصت، مهارت و ابزار مناسب در اختیارمان نباشد به سراغ تایپیست برویم. خدمات تایپ در  ترجمه آی آر انواع مختلفی دارد. تایپ از روی PDF، تایپ از روی عکس، تایپ از روی فایل صوتی، اعزام تایپیست به محل و تایپ لحظه‌ای از جمله این خدمات هستند. امروزه با پررنگ شدن تکنولوژی در زندگی افراد و تبدیل شدن کره‌ی زمین به دهکده جهانی مردم از سراسر دنیا هر روزه به دسترسی به اخبار و اطلاعات و منابع ملل دیگر نیاز پیدا می‌کنند. این روز‌ها یکی از انواع خدمات تایپ بویژه در قشر دانشگاهی تایپ زبان های خارجی است که در زمره‌ی تایپ‌های تخصصی قرار می‌گیرد.

  چالش‌ها و مشکلات تایپ زبان های خارجی

  تایپ زبان های خارجی به دلیل وقت گیر بودن و نیاز به تسلط بر زبان متن از جمله دشوار‌ترین و پرهزینه‌ترین تایپ‌ها است. تایپیست زبان خارجی باید از سرعت و دقت کافی برخوردار باشد. یکی از مشکلات تایپ زبان های خارجی بویژه در تایپ از روی دست نویس و تایپ از روی فایل صوتی لزوم تشخیص درست کلمات و عبارات است. چرا که ممکن است تایپیست با متنی نا‌خوانا و یا غیر واضح مواجه شود و نیاز باشد تا به دلیل تسلطش بر زبان، محتوای متن را تشخیص دهد. تایپ هر یک از زبان های خارجی نیز دشواری‌های خاص خود را دارد. خدمات تایپ در ترجمه آی آر تایپ زبان انگلیسی، تایپ زبان روسی، تایپ زبان فرانسه، تایپ زبان عربی، تایپ زبان آلمانی، تایپ زبان چینی و ... را پشتیبانی می‌کند. یکی از چالش‌‌هایی پیش روی تایپیست زبان انگلیسی، تفاوت سبک آمریکایی و بریتانیایی است که حتی ممکن است در صورت بروز اشتباه، باعث عدم ثبت مقالات دانشجویان شود. زبان های روسی، آلمانی و فرانسوی از زبانهای تصریفی هستند و تسلط تایپیست بر این زبانها موجب تسریع در تایپ متون و کاهش غلط‌های تایپی خواهد شد. در زبان عربی نیز، اعراب گذاری بخشی از فرایند تایپ است که تسلط تایپیست بر آن باعث سرعت بخشیدن به کار می‌شود.

  همانطور که قبلا هم اشاره کردیم یکی از سخت ترین انواع خدمات تایپ مربوط به تایپ در لحظه و ترجمه‌ی همزمان آن است. زمانی که همایش شما به زبان دیگری برگزار می‌شود و لازم  است که تایپیست آن را بلافاصله تایپ کند و همزمان برگردان از زبانی به زبان دیگر و تایپ آن در لحظه صورت گیرد؛ جایی که تایپیست نقش مترجم را نیز ایفا می‌کند.

  ترجمه آی آر و ارائه خدمات تایپ به زبان های مختلف

  سرعت، دقت، فهم درست کلمات و تسلط بر زبان خارجی از جمله مواردی است که یک تایپیست حرفه‌ای برای تایپ زبان خارجی به آن نیاز دارد. از سوی دیگر این نوع کار‌ها نیاز به حوصله زیادی نیز دارد. به همین دلیل ما نمی‌توانیم تایپ خود را به دست هر شخصی بسپاریم. تایپیست‌هایی که در گروه «ترجمه آی آر» فعالیت دارند، نه تنها از  مهارت و توانایی‌های لازم در زمینه تایپ فایل پی دی اف و تایپ متن دست نویس و... برخوردارند بلکه تایپیست‌های حرفه‌ای ما بر زبان های خارجی نظیر انگلیسی، روسی، فرانسه، آلمانی، عربی و چینی نیز مسلط هستند و می‌توانند نیاز‌های شما به خدمات تایپ به زبان های مختلف را با بهترین کیفیت و سرعت بالا و قیمت مناسب برطرف سازند.

  Link: https://tarjome.ir/page/تایپ-به-زبان‌های-مختلف.html

  منبع مطلب : tarjome.ir

  بهترین مترجم آنلاین متن در سال 2021 و 2020، معرفی 10 سرویس برتر

  در این مقاله با 9 مورد از بهترین سرویس های ترجمه آنلاین در دنیا از نگاه کاربران آشنا شوید و به راحتی از فارسی به انگلیسی و سایر زبان های زنده دنیا ترجمه کنید.

  عمومی

  بهترین مترجم آنلاین متن در سال 2021 و 2020، معرفی 10 سرویس برتر

  تیم تولید محتوا ترنسنتاسفند 7, 139921

  پیدا کردن مترجم آنلاین متن، یکی از مهم ترین نیازهای روزانه کاربرانی است که برای ترجمه متن های کم حجم خود به آن نیاز دارند. تمام سرویس‌های مترجم آنلاین متن شبیه به هم ساخته نشده‌اند. برخی از آنها امکانات ویژه‌ای دارند مثلاً، جملات گفتاری را به متن تبدیل و متن ایجاد شده را به زبان دیگری ترجمه می‌کنند و در نهایت، ترجمه انجام شده را به زبان مقصد بازگو می‌کنند. برخی هم از دقت کمتری برخوردار هستند و برای ترجمه‌ متن‌های ساده و کلمه به کلمه یا ترجمه وبسایت‌ها مناسب هستند.

  همان‌طور که می دانید ترجمه ماشینی، مثل ترجمه گوگل ترنسلیت، همواره ایرادهایی دارد. به عبارت ساده، هیچ ترجمه‌ای جای ترجمه انسانی را نمی‌گیرد. اگر می‌خواهید ترجمه‌تان را مترجمی کاربلد و حرفه‌ای انجام دهد، می‌توانید به شبکه مترجمین ایران، بزرگ‌ترین سایت تخصصی ترجمه در ایران، اطمینان کنید. همواره، برندهای معتبری مانند سامسونگ، مزدا و هواوی به ما اعتماد کرده‌اند و ترجمه‌شان را به مترجمین مجرب ما سپرده‌اند. ما بیش از 45,000 مترجم داریم که هر کدام در رشته‌‌های تخصصی مشخصی تبحر دارند. برای مثال، محتوای تخصصی حوزۀ صنایع را به مترجمی می‌سپاریم که در این رشته تحصیل کرده است یا این‌که مسلط به متون این حوزه است. برای استفاده از خدمات ترجمه مقاله، ترجمه متن، ترجمه کتاب، ترجمه سایت، ترجمه کاتالوگ و بروشور و حتی ترجمه همزمان، کافی است وارد سایت شبکه مترجمین ایران شوید و سفارش‌تان را ثبت کنید. ثبت نام و آپلود فایل در سایت شبکه مترجمین ایران

  اگر شما هم دوست دارید به غیر از گوگل ترنسلیت با مترجم‌های آنلاین به روز دنیا آشنا شوید، با جدیدترین مطلب وبلاگ با عنوان بهترین مترجم آنلاین متن در سال 2020، همراه باشید تا آن‌ها را با یک مثال واقعی با هم مقایسه کنیم:

  1- گوگل ترانسلیت (Google Translate): معروف‌ترین مترجم آنلاین متن

  گوگل وبسایت ترجمه آنلاینی به نام گوگل ترانسلیت دارد که تا به حال بهترین نمونه ترجمه آنلاین در نوع خود بوده است. اگر فقط از یک سایت ترجمه استفاده می‌کنید، سعی کنید از این سایت استفاده کنید.

  به طور خلاصه، گوگل ترانسلیت برای یادگیری زبان‌های جدید و جستجو به دنبال معنی کلمات یا عبارات در زبان‌های دیگر، بسیار مناسب است. اگر لازم است با کسی صحبت کنید که هیچکدام از شما زبان طرف دیگر را نمی‌داند، این سرویس شگفت‌آور برای کمک به شما خوب و مناسب است.

  البته برای ترجمه های حساس و تخصصی پیشنهاد می کنیم از سرویس های ترجمه آنلاین و ماشینی استفاده نکنید چرا که شما می توانید با سفارش ترجمه فوری متون خود را به شکلی تخصصی و حرفه‌ای در نیمی از زمان معمول ترجمه کنید و تحویل بگیرید.

  خصوصیات مثبت گوگل ترانسلیت:

  سریع عمل می‌کند.

  به طور خودکار زبانها را تشخیص می‌دهد.

  زبان‌های بسیار متنوعی را پوشش می‌دهد.

  می‌تواند متون ترجمه شده را با صدای بلند بخواند.

  متن ورودی را می‌توانید به صورت صوتی یا از طریق دوربین ترجمه گوگل به سایت بدهید.

  برخی ترجمه‌ها توسط انجمن ترجمه گوگل بررسی شده تا مشخص شود که ترجمه دقیقی از آنها ارائه می‌شود.

  با استفاده از موتور جستجوی گوگل هم به درستی کار می‌کند.

  ترجمه‌ها را می‌توانید در واژه‌نامه ترجمه گوگل برای استفاده در آینده ذخیره کنید.

  از ترجمه URLها پشتیبانی می‌کند.

  خصوصیات منفی گوگل ترانسلیت:

  از خصوصیات مشهور این مترجم آنلاین متن، ارائه ترجمه‌های بسیار اشتباه است.

  یکی از بهترین خصوصیات گوگل ترانسلیت این قابلیت است که می‌توانید هر متنی را به داخل باکس ترجمه کشیده و رها کنید که در این صورت، سرویس گوگل ترانسلیت به دقت تشخیص می‌دهد متن رها شده به کدام زبان است و بلافاصله آن را به زبانی که می‌توانید بفهمید ترجمه می‌کند. این خصوصیت مخصوصاً زمانی بسیار عالی است که زبان مبدا را نمی‌دانید و فقط کافی است بر روی هر کدام از زبان‌ها که مایل هستید ترجمه به آن زبان انجام شود، کلیک کنید.

  اگر حالت ترجمه سریع فعال باشد، کافی است متن خود را تایپ کنید تا ترجمه آن در سمت راست ظاهر شود. این قابلیت بسیار خوب است چون لازم نیست هر بار که متنی را تایپ می‌کنید، بر روی دکمه ترجمه هم کلیک کنید.

  می‌توانید متن را تایپ کنید، آن را بخوانید یا از کیبورد مجازی بر روی صفحه نمایش استفاده کنید. در قسمت متن ترجمه شده هم می‌توانید از سیستم بخواهید متن را به زبانی که به آن ترجمه شده است برای شما قرائت کند که نه تنها در یادگیری زبان بسیار مفید است، بلکه اگر در حضور کسانی باشید که نمی‌توانند خوب بخوانند ولی می‌توانند زبان گفتاری را درک کنند، فوق‌العاده سودمند خواهد بود.

  نمونه ترجمه متن مترجم آنلاین گوگل

  اگر کلمه‌ای را در باکس متن ورودی هایلایت کنید، تعاریف، جملات نمونه و اطلاعات ترجمه مربوط به آن کلمه نمایش داده می‌شود. می‌توانید بر روی هر یک از تعاریف ارائه شده کلیک کنید تا بلافاصله به باکس ترجمه افزوده شده و به این ترتیب، از شیوه‌ای مشابه با دیکشنری برای یادگیری زبان استفاده کنید. در یک کلمه ترجمه گوگل سرویس بهترین مترجم آنلاین متن است اما نباید از خصوصیت سایت‌های ترجمه دیگر ناغافل بود.

  پیشنهاد می‌کنیم درباره سرویس‌های دیگر گوگل این مطلب را نیز مطالعه کنید: ترفندهای جستجوی گوگل برای معادلیابی

  2- مترجم بینگ مایکروسافت (Bing Microsoft Translator)، ساده‌ترین مترجم آنلاین برای استفاده

  مترجم بینگ مایکروسافت هم مانند برخی سایت‌های مترجم از یک ویژگی تشخیص خودکار استفاده می‌کند تا در صورتی که نمی‌توانید زبان متنی را که می‌خواهید ترجمه کنید تشخیص بدهید، به طور خودکار این کار را انجام بدهد. چیزی که باعث تمایز این وبسایت می‌شود سادگی آن است: در کنار باکس ترجمه تقریباً هیچ چیزی نمایش داده نمی‌شود ولی با این‌حال، این مترجم بسیار عالی کار می‌کند.

  خصوصیات مثبت مترجم مایکروسافت:

  کار کردن با آن واقعاً ساده است.

  بلافاصله عمل ترجمه متن را انجام می‌دهد.

  زبان‌های بسیار زیادی را شامل می‌شود.

  امکان نوشتن متن در باکس ورودی تا 5000 حرف وجود دارد.

  منبع مطلب : transnet.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید