این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  محمد قاسم مکارم شیرازی

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  محمد قاسم مکارم شیرازی را از این سایت دریافت کنید.

  قاسم مکارم شیرازی کیست و چه جرمی مرتکب شده است؟

  قاسم مکارم شیرازی حالا یک هفته است که در بازداشت به سر می‌برد. مقامات رسمی که در دوره‌های مختلف، او را به سمت مشاوران خود منصوب کرده‌اند، تا امروز واکنشی در این مورد نداشته‌اند.

  سیاست سیاست داخلی

  قاسم مکارم شیرازی کیست و چه جرمی مرتکب شده است؟

  اشتراک گذاری: کد خبر: ۱۲۴۲۰۰

  ۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷

  ۱۹

  قاسم مکارم شیرازی حالا یک هفته است که در بازداشت به سر می‌برد. مقامات رسمی که در دوره‌های مختلف، او را به سمت مشاوران خود منصوب کرده‌اند، تا امروز واکنشی در این مورد نداشته‌اند.

  به گزارش شهرآرانیوز؛ در روزهای گذشته انتشار خبر بازداشت قاسم مکارم شیرازی حاشیه های زیادی به همراه داشته است.

  قاسم مکارم شیرازی کیست؟

  قاسم مکارم شیرازی متولد سال ۱۳۶۳ در شهرستان لامرد استاد فارس است. او در حساب شخصی توییترش تحصیلات خود را فوق لیسانس علوم سیاسی و دکتری روابط بین الملل معرفی کرده است.

  ازجمله سوابق اجرایی که خود قاسم مکارم در توییتر به آن اشاره کرده می‌توان به مشاور بین الملل شرکت بازرگانی پردیس بانک رفاه ایران و مشاور بین الملل شرکت مهندسی ایران (ایریتک) اشاره کرد.

  قاسم مکارم شیرازی دو سال پیش، از حوزه انتخابی شیراز، برای نمایندگی مجلس نامزد شد که در آن زمان هزینه های تبلیغات و پشتیبانی ستادهای انتخاباتی خود را در توییتر ۵۸ میلیون تومان اعلام کرد. او در انتخابات مجلس خود را انتخاب اول جوانان شیراز می‌دانست، اما در نهایت با کسب ۷۶۵۰ رای، نتوانست به مجلس شورای اسلامی راه یابد.

  Video Player is loading.

  Current Time 0:00 / Duration 0:00 Loaded: 0% 0:00 Progress: 0% Stream Type LIVE

  Remaining Time -0:00

  1x Chapters

  descriptions off, selected

  captions settings, opens captions settings dialog

  captions off, selected

  This is a modal window.

  The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported.

  Beginning of dialog window. Escape will cancel and close the window.

  Text Background Window Font Size Text Edge Style Font Family

  End of dialog window.

  تعداد بازدید : 541 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

  فیلم تبلیغاتی انتخابات مجلس قاسم مکارم شیرازی در سال ۱۳۹۸

  در زمان نامزدی رستم قاسمی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مسئولیت های ستاد انتخاباتی وزیر راه و شهرسازی کنونی بر عهده قاسم مکارم شیرازی بود. هرچند رستم قاسمی درنهایت برای نامزدی ریاست جمهوری رد صلاحیت شد.

  گفته می‌شود که رستم قاسمی در ابتدا قصد داشت قاسم مکارم شیرازی را در سِمت مسئول دفتر و مدیرکلی حوزه ریاست منصوب کند اما این موضوع عملی نشد و در نهایت قاسم مکارم به عنوان بازرس ویژه و مشاور عالی وزارت راه معرفی و چندی پیش از سوی رستم قاسمی در کمیته شایسته گزینی این وزارتخانه منصوب شد تا انتصابات زیر سایه او انجام شود.

  گزارش های غیررسمی، فساد در پروژه شهر جدید پردیس و دیگر پروژه های کلان شهرسازی در کشور را دلیل بازداشت قاسم مکارم شیرازی دانسته‌اند.

  واکنش دفتر آیت الله مکارم شیرازی

  خبر فوری در این باره نوشت: دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی درباره شایعات اخیر پیرامون انتساب فردی به او توضیحاتی ارائه کرد.

  متن بیانیه به شرح زیر است:

  «بسمه تعالی

  چند روزی است انتشار خبر برخورد با مشاور یکی از وزرا موجب پخش شایعات و بهانه ای برای دروغ و نفرت پراکنی دشمنان در میان مردم شریف و متدین گردیده است.

  به علت عدم ارتباط موضوع با دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، در ابتدا بنا بر موضع گیری خاصی نبود؛ امّا با گذر زمان و ادامه شایعه سازی ها، بیان نکات زیر ضروری به نظر می رسد:

  اولاً؛ شخص نامبرده از فرزندان یا نوادگان مرجعیّت معظم نیست بلکه از منسوبین برادر مکرّم ایشان می باشد.

  ثانیاً؛ وی هیچ گونه ارتباط کاری با این بیت و دفتر نداشته و ندارد و هیچ گاه از جانب این مجموعه مورد حمایت یا سفارشی قرار نگرفته است.

  ثالثاً؛ انتساب افراد به بزرگان نه باعث تایید آنهاست و نه مایه محدودیت؛ بلکه هر کس بر حسب شرایط و توانمندی های خود و بر طبق قوانین می بایست به کار گرفته شود و پاسخگوی اعمال خود باشد. سزاوار است اگر کسی قصد بهره برداری از انتساب به بیت مرجعیت یا دفتر معظم له را داشت از وی پذیرفته نشود و مراتب جهت اقدام مقتضی به اطلاع این دفتر رسانده شود.

  رابعاً؛ انتظار می رود مسئولین نظارتی و قضایی به عنوان مرجع تشخیص و تصمیم گیری نسبت به این اتهامات و موارد مشابه دیگر که دشمنان به شایعه پراکنی علیه بزرگان دین و انقلاب می پردازند به روشنگری و تنویر افکار عمومی بپردازند تا در این شرایط سخت اعتماد و اعتقادات مردم شریف و متدین به بازی گرفته نشود.

  کلام آخر اینکه عزت به دست خداست و کینه ورزان و دشمنان دین و این ملت در طول تاریخ سعی در مخدوش کردن مقدّسات و چهره اولیاء و بزرگان و تضعیف اعتقادات مردم داشته اند؛ اما همیشه دست قدرت خدا برتر از سعی باطل آنها بوده است و دشمنان و ایادی آنان، هرگز راه به جایی نبرده اند.

  از خداوند متعال نصرت و پیروزی ملت شریف ایران و مسلمانان جهان را بر تمامی دشمنان و مستکبران و فتنه انگیزان مسئلت داریم.

  والسلام علیکم و رحمه الله

  دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱»

  سرانجام رستم قاسمی آفتابی شد

  همزمانی غیبت طولانی رستم قاسمی با رسانه ای شدن بازداشت مشاور و بازرس ویژه رستم قاسمی به اتهام فسادمالی و دریافت رشوه یورویی، از سویی و عملکرد ناموفق وزیر راه و شهرسازی در پیشبرد وعده کلیدی رئیسی برای ساخت سالانه یک میلیون مسکن از سوی دیگر و نیز جهش خیره کننده اجاره بها موجب شده تا رسانه ها ، خبر استعفا یا برکناری رستم قاسمی را منتشر کنند.

  یکی از مطالبات جدی منتقدان وزیر راه و شهرسازی، شفاف سازی موارد اتهامی مشاور و بازرس ویژه و یرخی دیگر از مدیران در مظان اتهام وزارتخانه از سوی رستم قاسمی است.

  باتوجه به بازتاب گسترده بازداشت یک مقام عالیرتبه وزارت راه و شهرسازی نزد افکارعمومی، کارشناسان معتقدند، رستم قاسمی، نمی‌تواند با سکوت این پرونده فساد را بدرقه کرده و از خود سلب مسئولیت کند و ناچار به اعلام موضع خواهد شد و البته برای توجیه افکار عمومی، کار بسیار دشواری خواهد داشت.

  منبع مطلب : shahraranews.ir

  قاسم مکارم شیرازی مدیر بازداشت شده در وزارت راه کیست؟

  قاسم مکارم شیرازی بازرس ویژه وزارت راه به اتهام دریافت رشوه بازداشت شده است. اما این فرد کیست و چگونه به وزارتخانه راه یافته است؟ در این گزارش به همین موضوع پرد

  رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

  قاسم مکارم شیرازی مدیر بازداشت شده در وزارت راه کیست؟

  قاسم مکارم شیرازی بازرس ویژه وزارت راه به اتهام دریافت رشوه بازداشت شده است. اما این فرد کیست و چگونه به وزارتخانه راه یافته است؟ در این گزارش به همین موضوع پرداخته شده است.

  رویداد۲۴ رایان حسینی: وزارت راه و شهرسازی این روزها یکی از پرخبرترین وزارتخانه‌هاست؛ اما نه به خاطر اخبار مربوط به ساخت مسکن و کنترل قیمت‌های مسکن یا حمل و نقل بلکه به خاطر حاشیه‌هایی که در این وزاتخانه می‌گذرد. آخرین حاشیه هم مربوط به بازداشت یک مدیر ارشد در آنجا بود که نخستین بار خبرش توسط اردشیر مطهری‌نژاد نماینده گرمسار منتشر شد که اتفاقا مدتی پیش حکم حبس تعلیقی خودش نیز صادر شده بود!

  مطهری نژاد در توییتی سراسر کنایی نوشت: «شنیدید می‌گویند مشاور عالی و بازرس ویژه ‎رستم قاسمی بازداشت شد؟ ماموران وزارت اطلاعات قاسم مکارم شیرازی را دقیقا سر قراری که برای دریافت رشوه به صورت یورو ترتیب داده بود، دستگیر کرده‌اند. از آن روز هم رستم قاسمی کمردرد گرفته، بستری شده. حالا کجا بستری شده نمی‌دانم. می‌گویند دیگر، ما که نمی‌گوییم. رستم خان، شفاف‌سازی کن لطفا! از آقازاده چه خبر؟ از جعفری و درویش‌زاده چه خبر؟ از تربتی و یوسف پورآذری درخصوص زمین‌های پردیس بومهن چه خبر؟»

  او در توییتی دیگر نوشت: «رستم قاسمی از زمان بازداشت مشاور و بازرس ویژه‌اش، به جای اینکه پاسخگوی ابهامات باشد روی تخت افتاده است. این درست نیست. باید بلند شود و پاسخگوی سوالات و ابهامات مردم و نمایندگان باشد.»

  اینکه یک نماینده وقتی از فساد یا تخلفی احتمالی اطلاع دارد اما به جای پیگیری رسمی، آن را به شکلی نالازم و نسنجیده به نوشتاری کنایی و طنز تبدیل می‌کند، یک وجه ماجراست که باید مطهری‌نژاد پاسخگوی آن باشد که اساسا «جعفری» و «درویش‌زاده» و «تربتی» و «یوسف پورآذر» چه کسانی هستند؟ اما مهمتر از آن اتفاقی است که در وزارتخانه راه رخ داده و کسی که به عنوان «بازرس ویژه» منصوب شده، اکنون به اتهام دریافت رشوه بازداشت شده است.

  قاسم مکارم شیرازی مدیر بازداشت شده در وزارت راه کیست؟

  تا پیش از بازداشت قاسم مکارم شیرازی، هیچ اطلاعاتی درباره او وجود نداشت و کسی نمی‌دانست حتی سوابق مدیریتی او چه بوده که با سمت بازرس و مشاور ویژه وزارت راه و شهرسازی منصوب شده است. برخی رسانه‌ها با توجه به نام خانوادگی او، گفته‌اند که این فرد نوه آیت الله ناصر مکارم شیرازی است، با این حال هیچ تایید رسمی برای این موضوع به دست نیامده است.

  در تعهدنامه پاکدستی که خود مکارم منتشر کرده، نامش «محمد قاسم» و فرزند «اکبر» است. در بیوگرافی‌هایی که تا کنون از آیت الله ناصر مکارم شیرازی منتشر شده، نامی از فرزندی به نام «اکبر» دیده نمی‌شود بنابراین به نظر می‌رسد او نوه آیت الله مکارم نباشد و اگر نسبتی باشد، نسبتی دیگر است که اطلاعی از آن در دست نیست. البته برخی گفته‌اند او پسر برادر آیت الله مکارم شیرازی است.

  اطلاعات دیگری که از قاسم مکارم شیرازی وجود دارد، مربوط به همان ایام انتخابات است؛ یکبار نام او در انتخابات شورای شهر و مجلس یازدهم دیده شد که اعلام کرده بود کل هزینه ستاد انتخاباتی‌اش مبلغ ۵۸ میلیون تومان است. البته او در نهایت به هیچکدام از مجالس هم راه نیافت.

  0 seconds of 0 secondsVolume 90%

  کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

  فیلم تبلیغاتی قاسم مکارم شیرازی برای مجلس یازدهم

  او بار دیگر در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است که در آن دوره در کانال‌های خبری و گروه‌های سیاسی که معمولا همزمان با انتخابات راه می‌افتند، فعالیت می‌کرد. او در آن زمان از جمله حامیان رستم قاسمی بود که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بود و با کلیدواژه «دولت جوان حزب‌اللهی» فعالیت می‌کرد.

  به گزارش رویداد۲۴ یک اکانت توییتر نیز به نام قاسم مکارم شیرازی و با عکس وی نیز وجود دارد که چند ماه گذشته ساخته شده است و مدت زیادی از عمر آن نمی‌گذرد. در این اکانت، مکارم شیرازی خود را دانشجو دکترای روابط بین الملل و مشاور بین‌الملل شرکت بازرگانی پردیس بانک رفاه ایران و همچنین مشاور بین الملل شرکت مهندسی ایران معرفی کرده است.

  معلوم نیست این رزومه واقعی باشد یا اساسا این اکانت متعلق به خود مکارم شیرازی باشد، با این حال نشانه‌هایی هم در واقعی بودن آن وجود دارد؛ چنانچه فیلم‌های تبلیغاتی او در آن منتشر شده و مهمتر اینکه برخی توییت‌های آن توسط مدیران وزارت راه لایک شده است؛ مثلا علی جعفری مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی از جمله افرادی است که توییت‌های او را لایک کرده است.

  البته چندی پیش علی جعفری توییتی منتشر کرد که در آن به «مخبرهای فاسد» کنایه زده بود و نوشته بود که حضور آنها باعث تخریب دولت می‌شود. برخی اکانت‌های توییتری اینگونه تفسیر کرده‌ بودند که این توییت کنایه به ماجراهای قاسم مکارم شیرازی دارد.

  قاسم مکارم شیرازی چگونه به وزارت راه وارد شد؟

  قاسم مکارم شیرازی با استقرار رستم قاسمی به وزارت راه و شهرسازی پیوست. خود رستم قاسمی اهل روستای مُهر از توابع شهرستان لامرد در استان فارس است و جالب آنکه برخی از چهره‌هایی که با او به وزارتخانه وارد شدند، اهل استان فارس هستند؛ مثلا خود قاسم مکارم شیرازی در انتخابات مجلس از شهرستان شیراز و زرقان کاندیدا شده بود. حسین رئیسی معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، حسین مذنب مدیرکل بازرسی وزارتخانه و ایمان اسلامیان معاون منابع انسانی از دیگر شیرازی‌هایی هستند که با رستم قاسمی به وزارتخانه رفته‌اند اما ظاهرا در این میان مکارم شیرازی به راه دیگری رفته است.

  از اتهامات دقیق مکارم شیرازی هم اطلاعی در دست نیست. البته بازداشت او تایید شده است؛ چنانچه سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در توضیح آن به خبرگزاری ایسنا چنین گفته است: «افراد دیگری هم بوده‌اند که وقتی تخلف آن‌ها برای دولت مشخص شده، برکنار شده‌اند و دستگیری این فرد ربطی به اینکه رستم قاسمی در محل کار حاضر نشده، ندارد و او همانطور که گفتم به علت مشکل جسمی به طور موقت در دفتر حاضر نشده، اگر چه در همین حال هم کار‌ها را پیگیری کرده است و برخی نمایندگان هم به دیدار وی رفته‌اند و ایشان به کار خود ادامه خواهند داد.»

  منبع مطلب : www.rouydad24.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید