این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  معمولا ذخیره انرژی کنترل های تلویزیون از این نوع است

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  معمولا ذخیره انرژی کنترل های تلویزیون از این نوع است را از این سایت دریافت کنید.

  تفاوت ریموت کنترل هوشمند با ریموت کنترل استاندارد

  ریموت کنترل هوشمند یا ریموت کنترل استاندارد کدام بهتر است؟

  تفاوت ریموت کنترل هوشمند با ریموت کنترل استاندارد

  خرداد ۲۵, ۱۳۹۹/۴ دیدگاه /در تصاویر, تلویزیون, تلویزیون OLED, راهنمای خرید از بانه, راهنمای خرید تلویزیون از وبسایت فروشگاه بانه 90 /توسط admin2

  برای مشاهده جدیدترین و پرفروشترین محصولات موجود در بانه به کانال تلگرام فروشگاه بانه 90 بپیوندید

  تلویزیون های موجود در بازار معمولا یا ریموت کنترل هوشمند  را دارا هستند و یا با ریموت کنترل استاندارد وارد بازار می شوند. برای قابلیت هایی که تلویزیون های امروزی دارند معمولا کدام ریموت کنترل بهتر است و کارایی و کاربرد بیشتری دارد؟ در واقع هر دو مورد کارایی خاص خود را دارند، ما در این نوشته کارایی های این ریموت کنترل ها را ارائه می دهیم

  ریموت کنترل

  ریموت کنترل یکی از وسایلی است که اغلب وسایل خانگی ریموت کنترل را به همراه خود دارند، هر چند امروزه با ویژگی های هوشمند موجود وسایل خانگی می توان از گوشی های تلفن همراه هم به عنوان ریموت کنترل استفاده کرد . در اینجا ما ریموت کنترل در تلویزیون های را بررسی می کنیم، نحوه کار و یا کارایی و کاربرد ریموت کنترل بسیار حائز اهمیت است که گاها کارایی و راحتی استفاده یک ریموت کنترل موجب محبوبیت ریموت کنترل می شود.

  ریموت کنترل استاندارد

  ریموت کنترل استاندارد چیست؟ در واقع یک ریموت کنترل استاندارد تمام عملکرد های مورد انتظار یک ریموت کنترل را بر آورده  می کند و در آن فقط از دکمه های جهت دار NAvigation Botton و دکمه های عملکرد استفاده شده است. مصرف باتری و یا انرژی در ریموت کنترل استاندارد کمتر است و معمولا بر روی آن از میکروفون استفاده نشده است.

  ریموت کنترل هوشمند

  ریموت کنترل هوشمند کارایی بیشتر و کاربری آسانتری را نسبت به ریموت کنترل استاندارد دارد. در ریموت کنترل هوشمند همانند ریموت کنترل استاندارد از دکمه های جهت دادر Navigation Button استفاده شده است اما خوب دکمه ها و ویژگی های اضافه تری را نیز دارند. در ریموت کنترل هوشمند از غلطک موسی برای جهت و یا انتخاب گزینه ها استفاده می شود و می توان با آن بالا تا پایین صفحات را اسکرول Scroll کرد. در ریموت کنترل هوشمند قابلیت میکروفون وجود دارد و می توان برای قابلیت های هوشمندی چون Google Assistant، Alexa و Bixby از آن استفاده کرد. مصرف انرژی در این نوع از ریموت کنترل بالا تر است ولی کاربری آسانتری را دارند.

  مزیت های ریموت کنترل هوشمند نسبت به ریموت کنترل استاندارد

  خوب ما تا حدودی ویژگی های این دو نوع ریموت کنترل یعنی ریموت کنترل استاندارد و هوشمند را ارائه دادیم. همان طور که می دانید در بعضی تلویزیون های 2019 و اکثر تلویزیون های 2020 از دستیار صوتی و ویژگی ها و قابلیت های Google Assistant،Alexa و Bixby استفاده شده است. این ویژگی کارایی بهتر و سریعتری را با ریموت کنترل هوشمند خواهند داشت. برای دستیار صوتی و یا Voice Assistant که با صدای کاربر عملکرد هایی از تلویزیون دیده می شود ریموت کنترل باید حتما هوشمند باشد. برای تلویزیون هایی که ریموت کنترل استاندارد را دارند برای ویژگی های ذکر شده باید از یک وسیله جانبی و یا میکروفون جانبی برای استفاده به کار برده شود. نمونه ای از ریموت کنترل هوشمند و استاندارد در تلویزیون ها ال جی  و سامسونگ  را آورده ایم:

  ریموت کنترل هوشمند و استاندارد در تلویزیون های ال جی

  ریموت کنترل هوشمند و استاندارد در تلویزیون های سامسونگ

  جمع بندی

  مشخصات و عملکرد ریموت کنترل هوشمند و استاندارد را بیان کردیم و مزیت های ریموت کنترل هوشمند بر ریموت کنترل استاندار را ارائه دادیم، فقط در یک مورد ریموت کنترل استاندارد بر ریموت کنترل هوشمند برتری دارد و آن هم مصرف انرژی کمتر است. این سوال پیش می آید که آیا می توان برای تلویزیون از ریموت کنترل هوشمند استفاده کرد؟ بله امکان داد، شما می توانید بسته به مدل تلویزیون خود ریموت کنترل هوشمند را برای آن تهیه کنید و یا اگر قص دارید که به جای ریموت کنترل هوشمند از ریموت کنترل استاندارد استفاده کنید می توان با توجه به مدل تلویزیون خود از ریموت کنترل استاندارد برای آن استفاده کنید. هنگام خرید تلویزیون معمولا در داخل جعبه ریموت کنترل همراه دفترچه راهنما و باتری و.. را می توان مشاهده کرد. قیمت ریموت کنترل هوشمند سامسونگ و یا الجی و یا هر برند دیگری نسبت به ریموت کنترل استاندارد  معمولا بیشتر است بنابراین هنگام خرید تلویزیون  ال جی ، سامسونگ و یا هر برند دیگری دقت کنید که ریموت کنترل هوشمند در داخل کارتن و یا باکس باشد.

  لیست تلویزیون های موجود در فروشگاه بانه 90

  منبع : baneh90.com

  کنترل تلویزیون چگونه کار می کند ؟ بررسی قطعات درون کنترل

  کنترل تلویزیون چگونه کار می کند ؟ قطعات به کار رفته در کنترل تلویزیون چیست ؟ کریستال در کنترل چه کاری می کند ؟ ترانزیستور داخل کنترل تلویزیون چه کاری می کند

  علم فردا

  تکنولوژی به زبان ساده

  کنترل تلویزیون چگونه کار می کند ؟ بررسی قطعات درون کنترل

  تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۲

  دهه شصتی ها حتما خاطرشون هست روزی رو که برای جابجا کردن کانال های تلویزیون ، افراد خانواده یک نفر رو مسئول کرده بودن و معمولا هم کوچکترین فرد خانواده انتخاب میشد . این بلا چون سر بنده هم اومده کاملا خاطراتش رو یادم هست . به هر حال سالها گذشت و کنترل تلویزیون اختراع شد و به راحتی همه چیز نه فقط تعویض کانال ها در اختیار کاربر تلویزیون دراومد . حال قصد دارم در مورد این پدیده که به نظر من یکی از بهترین کارهایی بود که بشر می تونست انجام بده و انجام داد مسائلی رو بگم ، باشد که کامروا شویم .

  مخترع کنترل تلویزیون کیست ؟

  اولین کنترل تلویزیون در سال 1950 توسط شرکت Zenith Radio Corporation طراحی شد که البته با یک سیم به تلویزیون وصل میشد اما خب از هیچی بهتر بود . . اسم این کنترل تلویزیون Lazy Bones بود . اولین کنترل تلویزیون بدون سیم در سال 1955 توسط آقای  Eugene Polley  به فارسی “یوجین پلی” طراحی شد. این کنترل اسمش Flashmatic بود و در واقع به نوعی اشعه نور رو روی تلویزیون پرتاب می کرد . عیب این کنترل این بود که اولا گیرنده موجود روی تلویزیون فادر به تشخیص نور کنترل از دیگر نورها نبود و عیب دیگه اینکه کاربر کنترل باید حتما اشعه نور رو درست روی گیرنده فتو الکتریک می انداخت . در کل 4 عدد گیرنده روی تلویزیون نصب میشد که 2 تای بالایی برای تعوض کانال و 2 تای پایینی برای قطع صدا یا میوت و خاموش و روشن کردن تلویزیون به کار می رفت . در سال 1956 آقای رابرت آدلر کنترل دیگری به نام Zenith Space Command ساخت که بر اساس امواج مافوق صوت کار می کرد . 4 دکمه روی اون بود که شامل بالا پایین کردن کانال ها ، کم و زیاد کردن صدا و دکمه Mute و دکمه خاموش روشن بود .

  کنترل بی سیم flashmatic

  امروزه کنترل های تلویزیون از تکنولوژی مادون قرمز استفاده می کنند .

  اشعه مادون قرمز یا فرو سرخ چیست ؟

  ویکی پدیا :

  تابش فروسرخ یا به عبارتی «اشعهٔ مادون قرمز» در علم فیزیک به قسمی از طیف امواج الکترومغناطیسی گفته می‌شود که طول موجآن‌ها بلندتر از دامنهٔ نور مرئی و کوتاه‌تر از دامنهٔ امواج رادیویی باشند. امواج فروسرخ در بازه بسامدی ۳۰۰ گیگاهرتز تا ۴۰۰ تراهرتز و طول موج ۱ میلیمتر تا ۷۵۰ نانومتر قرار می‌گیرند.امواج فروسرخ نوعی از امواج الکترومغناطیسی هستند که بعد از برخورد با جسم موجب گرم شدن آن می‌شود. این امواج دسته‌ای از پرتوهای نامرئی خورشید هستند. به همین سبب وقتی در مقابل نور خورشید قرار می‌گیریم احساس گرما می‌کنیم. این امواج دارای طول موج بیش تر از امواج مرئی و بسامد(فرکانس) کمتر از آن‌ها هستند. به همین دلیل در نمودار طیف الکترومغناطیس بعد از امواج مرئی (قابل مشاهده) قرار دارد. این امواج در نمودار بعد از رنگ قرمز در امواج مرئی که کم‌ترین شکست را نسبت به بقیهٔ رنگ‌ها دارد قرار می‌گیرد. به همین سبب به آن‌ها امواج فروسرخ یا مادون قرمز می‌گویند.

  درون کنترل تلویزیون چه قطعاتی به کار رفته است ؟

  کنترل تلویزیون از یک قاب پلاستیکی ، یک بورد مدار چاپی حاوی قطعات الکترونیکی ، فنر های باتری ، کیبورد لاستیکی و باتری تشکیل شده . یک طرف بورد معمولا سبز رنگ و طرف دیگه قهوه ای روشن هست . طرفی که سبزه ، حاوی چندین کلید یا سوئیچه که توسط کیبورد لاستیکی به هم وصل میشن . اصولا کلید ها در هر شکل و مکانی وظیفه برقرار کردن یک مدار باز رو دارن یعنی باعث میشن مدار بسته شه و ازش جریان عبور کنه . تو کنترل هم همین وظیفه رو دارن . در واقع وقتی شما کلیدی از کنترل رو فشار میدید دارید مداری رو وصل میکنید .

  اون طرف بورد که قهوه ایه ، یک عدد آی سی یا مدار مجتمع ( IC ) می بینید ، ترانزیستور ، خازن ، مقاومت و یک عدد کریستال ( رزوناتور ) که معمولا به رنگ آبی یا نارنجی هست  . همه این قطعات دست به دست هم میدن تا کنترل مثل بچه آدم کار کنه . هر کدوم از این قطعات معیوب شن کنترل به درستی کار نخواهد کرد . اصلی ترین قطعات در کنترل تلویزیون ، آی سی و کریستال هستند .

  وقتی یک کنترل رو باز می کنید با صحنه ای شبیه به عکس زیر مواجه میشید . یک کیبورد لاستیکی که رو مدار چاپی سبز رنگ قرار داره . روی این مدار سبز رنگ ، کلید هایی طراحی شدند که با فشار کیبورد ، به هم وصل میشن دقیقا مثل این میمونه که کلید برق رو روشن می کنید .

  کیبورد لاستیکی و مدار چاپی کنترل

  در شکل زیر می تونید به وضوح کلید ها رو مشاهده کنید . دیود ساطع کننده مادون قرمز 2 پایه که اگه نباشه کلا کنترل از کار می افته همیشه در جلوی مدار چاپی تعبیه میشه تا با گیرنده تلویزیون ( یک فتو دیود ) که شکلش تقریبا مثل همین LED هست ( اما کوچکتر و 3 پایه )  در تماس باشه . این لامپ LED مثل لامپ های LED معمولی سبز و قرمز و … است که در بازار موجوده با این تفاوت که در این لامپ یک عدد لنز مخصوص برای انتشار مادون قرمز کار گذاشتن و شما نمی تونید اونو با لامپ های LED معمولی جایگزین کنید . اما می تونید از یک کنترل دیگه بردارید و روی کنترلی که دیود ساطع کننده مادون قرمزش خرابه بذارید .

  دیود ساطع کننده مادون قرمز

  در شکل زیر به طور دقیق تر می تونید قطعات معمول به کار رفته در یک کنترل رو ببینید . وقتی شما کلیدی رو فشار میدید ، آی سی موجود روی بورد مکان کلید و کد مربوط به اون رو تشخیص میده ، سیگنال رو به ترانزیستور می فرسته و ترانزیستور بعد از تقویت ، اون سیگنال رو به فرستنده مادون قرمز یا همون LED می فرسته .

  اما یه قطعه دیگه روی بورد دیده میشه که به رنگ نارنجیه که البته در برخی کنترل ها رنگش آبی هم هست . اسم این قطعه کریستال یا رزوناتور هست . کار کریستال نوسانسازی و ایجاد یک سیگنال با فرکانس خاص هست که در واقع عمل زمان بندی رو برای قطعات مدار مخصوصا آی سی انجام میده . مقاومت هایی هم که دیده می شوند مقاومت های بایاس هستند برای ایجاد جریان و ولتاژ مناسب برای کریستال ، ای سی و ترانزیستور .

  منبع : www.elmefarda.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید