این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مفهوم شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی از دیدگاه امام خمینی دفاعی دهم

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مفهوم شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی از دیدگاه امام خمینی دفاعی دهم را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی

  استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی‏‏

  ‏یکی از ویژگیهای مهم نهضت اسلامی مردم، شعارهای آنها در طول دوران مبارزه است.‏‎ ‎‏از همان آغاز شعار «یا مرگ یا خمینی» در پانزده خرداد 42، داده می شد و تا روزهای‏‎ ‎‏اوج انقلاب که شعار «نهضت ما حسینی، رهبر ما خمینی» در شهر طنین انداخت، ادامه‏‎ ‎‏داشت و حتی در روزهای بعد از آن. همیشه شعارهای مردم، ساده، روان و برخاسته از‏‎ ‎‏روحیه اسلامی و انقلابی آنها و متناسب با زمان و موقعیت مبارزه بود. یکی از مهمترین‏‎ ‎‏این شعارها، شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بود که مردم آن را از سخنان‏‎ ‎‏امام گرفته بودند. ایشان در همان روزهای آغازین اوجگیری دوباره نهضت (در تاریخ‏‎ ‎‏24 بهمن 1356) طی پیامی به اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا فرمودند:‏‎ ‎‏«... سرلوحه هدفتان اسلام و احکام عدالت پرور آن باشد و ناچار بدون حکومت اسلامی‏‎ ‎‏عدالتخواه، رسیدن به این هدف محال است. تولاّ و تبرّا دو اصل اساسی اسلام است،‏‎ ‎‏باید با حکومت عدل موافق و به حاکم عادل دل ببندید و از رژیم غیراسلام و غیراسلامی‏‎ ‎‏که در رأس آن رژیم منحط پهلوی است، تبرّا کنید و با کمال صراحت، مخالفت خود را‏‎ ‎‏اظهار و در سرنگون کردن آن کوشا باشید و در غیر این صورت، روی استقلال و آزادی را‏‎ ‎‏نمی بینید.‏‎[1]‎

  ‏همین اشارات امام کافی بود که مردم مؤمن و انقلابی، با سر دادن این شعار در‏‎ ‎‏تظاهرات و راهپیماییها، اشتیاق خود را به استقرار جمهوری اسلامی اعلام کنند و با این‏‎ ‎‏کار، راه آینده انقلاب را نشان دهند.‏‎[2]‎

  ‎ ‎

  منبع مطلب : www.imam-khomeini.ir

  مدیر محترم سایت www.imam-khomeini.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مفهوم شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی از دیدگاه امام خمینی صفحه 23 آمادگی دفاعی دهم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  حسن خمینی:آرمان‌های نظام اسلامی در شعار "استقلال آزادی جمهوری اسلامی" خلاصه می‌شود

  حسن خمینی:آرمان‌های نظام اسلامی در شعار

  سید حسن خمینی تولیت آستان حضرت امام خمینی(ره) در مراسم افتتاح فرهنگسرای انقلاب اسلامی با بیان اینکه این فرهنگسرا باید بیش از هرجایی مروج آرمان‌های انقلاب باشد اظهارداشت: آرمان‌های این نظام مقدس در شعار بنیادین استقلال آزادی جمهوری اسلامی خلاصه می‌شود که جامع چهار مفهوم اساسی است که همه هویت انقلاب را بر دوش دارد.

  وی با بیان اهمیت استقلال و آزادی تصریح کرد: کشور ما سال‌ها درگیر مشکلات و بحران‌های وابستگی، استعمار و استبداد ستم‌شاهی بود که به دست آوردن استقلال و آزادی برای مردم دردی بزرگ و آرزویی دست‌نیافتنی شده بود که با شکل‌گیری انقلاب روح استقلال آزادی جمهوری اسلامی در جان این کشور و ملت دمیده شد.

  تولیت آستان حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به اهمیت بازخوانی تاریخ، تأکید کرد: فرهنگسرای انقلاب اسلامی باید بیش از هر چیزی مجموعه‌های مردم سالاری، دین‌داری و استقلال و آزادی‌خواهی مردم ایران را نمایندگی کند و با ارتباط با زائران و مردم وظیفه و رسالت خود را در این زمینه انجام دهد.

  به گزارش فارس، همزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر فرهنگسرای انقلاب اسلامی با حضور سید حسن خمینی تولیت آستان حضرت امام خمینی(ر‌ه) و سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ضلع شرقی حرم امام(ره) افتتاح شد.

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید