این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  میزان مجاز مصرف آب برای یک فرد در شبانه روز چقدر است

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  میزان مجاز مصرف آب برای یک فرد در شبانه روز چقدر است را از این سایت دریافت کنید.

  سوالات درس 14 مطالعات هفتم با جواب

  سوالات درس 14 مطالعات هفتم با جواب سوالات متن مطالعات اجتماعی نام درس : منابع آب و خاک | موضوع : سوالات متن | پایه هفتم سوال درس ۱۴ مطالعات اجتماعی هفتم

  سوالات درس 14 مطالعات هفتم با جواب

  نوشته : HamGamDars تعداد نظرات : 93

  سوالات درس 14 مطالعات هفتم با جواب

  سوالات متن مطالعات اجتماعی

  نام درس : منابع آب و خاک | موضوع : سوالات متن | پایه هفتم

  سوال درس ۱۴ مطالعات اجتماعی هفتم

  سوالات مطالعات هفتم /  درس چهاردهم :: منابع آب و خاکتوجه : در این مطلب 2 سری سوالات متن برای شما آماده کرده ایم

  سری اول سوالات : تعداد کم تر برای مطالعه سریع تر درس ها میباشد (اکثر دانش آموزان نمره بالای 19 با این سوالات گرفته اند)

  سوالات سری دوم : سوالات بیشتر و بروز تر است که با توجه به وقت و یا حوصله شما دانش آموز ؛ هرکدوم رو که راحت تر بودید بخونید . تعداد سوالات سری اول : 14 | تعداد سوالات سری دوم 26

  1-انسان آب مورد نیاز خود را چگونه تأمین می کند ؟پاسخ: 1-آبهای سطحی( رود ها )پاسخ: 2-آب های زیرزمینی( چاه، چشمه و قنات)2-چرا ایران با کمبود آب مواجه است؟پاسخ: رشته کوه هایی چون البرز و زاگرس مانند دیواری مانع از نفوذ رطوبت به قسمتهای داخلی ایران می شود. که در مجموع میانگین بارش سالانه در ایران حدود 230 میلیمتر است.3 -بیشتر رودهای دائمی و پرآب ایران از کجا سرچشمه می گیرند؟پاسخ: از کوه های البرز و زاگرس4-چرا رودهای پرآب ایران قابل کشتیرانی نیستند؟پاسخ: رود های پرآب ایران چون از شیبهای تند کوهستانی جاری می شوند، قابل کشتیرانی نیستند و فقط در بخشی از رود کارون میتوان کشتیرانی کرد.5 -رودهای ایران از نظر جهت جریان آب به چند حوضە آبریز تقسیم می شود؟

  6-میزان مصرف آب در ایران برای یک فرد چه مقدار است؟ میزان مجاز مصرف آب چقدر است؟پاسخ: میزان مجاز مصرف آب برای یک فرد در شبانه روز 150 لیتر تعیین شده است اما درایران متوسط مصرف در شبانه روز 250تا 300 لیتر است.7-در گذشته مردم آب را در چه مکانهایی ذخیره می کردند؟آیا این آب تصفیه شده بود؟پاسخ: در گذشته در اغلب مناطق کشور ما، آب را در آب انبار ها ذخیره میکردند .در آن زمان آب تصفیه شده و لوله کشی وجود نداشت.8-چرا خاک برای انسان اهمیت دارد؟پاسخ: خاک یک منبع مهم تأمین غذا است .اما علاوه بر غذا، انسان در طی سالیان دراز از خاک برای ساختن ظروف و وسایل زندگی، جاده ها و خانه ها استفاده کرده است.9 -خاک چگونه تشکیل می شود؟پاسخ: خاک، لایه نازکی از پوسته زمین است که از خرد شدن سنگها پدید آمده است .خاک طی زمان طولانی با توجه به عواملی مانند سنگها، آب، دمای هوا و موجودات زنده یک منطقه تشکیل می شود10-علت تنوع خاک ها چیست؟پاسخ: هر نوع خاک مواد معدنی خاصی دارد که انواع مختلف خاک ها را تشکیل می دهد.11-خاک های حاصلخیز کشور ما در کدام مناطق قرار دارد؟ و علت حاصلخیزی آن چیست؟پاسخ: در کشور ما در جلگه ها و اطراف رود ها و برخی کوه پایه ها خاک های حاصلخیزی وجود دارد که مواد آلی و معدنی مناسب دارند .12-خاک کدام مناطق ایران برای کشاورزی مناسب نیست وعلت آن چیست؟پاسخ: خاک برخی مناطق مرکزی، داخلی یا جنوبی کشور به علت وجود نمک یا آهک در خاک، برای کشاورزی مناسب نیست . در این مناطق به علت خشکی هوا و کمبود بارندگی، هوموس خاک بسیار کم است.13 -چه عواملی موجب از بین رفتن خاک می شود؟پاسخ: – مصرف بیش از حد موادّغذایی و کشت پی در پی یک محصول در زمین و استراحت ندادن به خاک.

  – قطع بوته ها و کندن درختان که موجب می شود خاک در اثر باد و باران به راحتی شسته شود.

  – استفاده نامناسب و بی رویه از کودهای شیمیایی.

  – ایجاد ساختمان و جاده و کارخانه روی خاک های قابل کشت.

  – دفن زباله ها در خاک.

  14-کدام سازمان وظیفه حفاظت از خاک را برعهده دارد؟پاسخ: سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری ❤ همگام درس ❤سوالات سری دوم برای آمادگی بیشتر در امتحانات 1_ به طور کلی آب مورد نیاز انسان از کجا تامین می شود؟جواب:  آب های سطحی رودها یا آب های زیرزمینی چاه، چشمه و قنات

  2_ چرا ایران با کمبود آب مواجه است؟

  جواب:  رشته کوه هایی همچون البرز و زاگرس مانند دیواری مانع از نفوذ رطوبت به قسمتهای داخلی ایران می شود. که در مجموع میانگین بارش سالانه در ایران حدود 230 میلیمتر است.3_ بیشتر رودهای دائمی و پرآب ایران از کجا سرچشمه می گیرند؟جواب:  اغلب رودهای دائمی و پرآب ایران از کوه های البرز و زاگرس سرچشمه می گیرند.

  4_ رودهای پر آب ایران چرا قابل کشتیرانی نیستند؟

  جواب:  چون از شیب های تند کوهستانی جاری می شوند. قابل کشتیرانی نیستند و فقط در بخشی از رود کارون می توان کشتیرانی کرد.5_ حوضه آبریز رودهای ایران را نام ببرید.جواب:  حوضه آبریز دریای خزر – حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان – حوضه آبریز داخلی6_ رودهای پر آب کدام کوه به حوضه آبریز دریای خزر می ریزند؟جواب:  کوه های البرز7_ رودهای پر آب کدام کوه به حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان می ریزند؟جواب:  کوه های زاگرس8_ میزان مصرف آب در ایران برای یک فرد چه مقدار است؟ میزان مجاز مصرف آب چقدر است؟جواب:  میزان مجاز مصرف آب برای یک فرد در شبانه روز 150 لیتر تعیین شده است اما در ایران متوسط مصرف در شبانه روز 250 تا 300 لیتر است.9_ در گذشته مردم آب را در چه مکان هایی ذخیره می کردند؟ آیا این آب تصفیه شده بود؟جواب:  در گذشته در اغلب مناطق کشور ما، آب را در آب انبارها ذخیره می کردند. در آن زمان آب تصفیه شده و لوله کشی وجود نداشت.10_ برای کاهش مصرف آب باید چه کار کنیم؟

  منبع : hamgamdars.com

  مصرف آب شرب در ایران به ازای هر ایرانی چقدر است؟

  سرانه مصرف آب شرب در ایران هم اکنون 220 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است که این رقم در برخی از کلانشهرهای کشور مانند تهران به بیش از 300 لیتر در شبانه روز می رسد.

  مصرف آب شرب در ایران به ازای هر ایرانی چقدر است؟

  ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۰اخبار اقتصادیاخبار نفت و انرژی

  سرانه مصرف آب شرب در ایران هم اکنون ۲۲۰ لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است که این رقم در برخی از کلانشهرهای کشور مانند تهران به بیش از ۳۰۰ لیتر در شبانه روز می رسد.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در حال حاضر میانگین سرانه کل مصرف آب شرب در ایران (شامل تجاری – صنعتی – خانگی – فضای سبز و…) در حدود 220 لیتر در شبانه روز است که در مقایسه با اکثر کشورهای جهان رقم بالاتری را نشان می‌دهد.

  هدایت فهمی معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو در این خصوص گفت: سرانه مصرف آب در ایران هم اکنون 220 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است که این رقم در برخی از کلانشهرهای کشور مانند تهران به بیش از 300 لیتر در شبانه روز می رسد.

  وی افزود: مصرف بهینه و معقول از آب شهری مستلزم فرهنگ سازی، بکارگیری از تجهیزات کاهنده مصرف آب، استفاده از لوازم خانگی با میزان مصرف استاندارد، روش بازچرخانی آب خاکستری و بسیاری موارد دیگر است.

  همچنین مصرف سرانه آب در بخش خانگی (آب شرب لوله کشی خانگی) در ایران به طور متوسط در طول سال 157 لیتر در روز به ازای هر نفر برآورد می شود که شامل پنج لیتر آشامیدن، 10 لیتر پخت‌وپز، 50 لیتر حمام و شست‌وشو، 20 لیتر لباس‌شویی، 15 لیتر ظرف‌شویی، 30 لیتر مصارف بهداشتی، 10 لیتر نظافت خانه و 17 لیتر مصارف متفرقه می‌شود.

  در برخی کلانشهرهای کشور از جمله تهران، این میزان (مصرف سرانه آب در بخش خانگی) در فصل گرم سال به حدود 250 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر می رسد، در حالی که متوسط سرانه مصرف آب در بخش خانگی در دنیا 135 تا 140 لیتر در روز به ازای هر نفر است. این رقم در کشورهای اروپایی که از میانگین بارشهای بالایی نیز برخوردارند، به طور متوسط 130 لیتر در شبانه روز است.

  انتهای پیام/

  R32317/P1010114/S7,80/CT1

  واژه های کاربردی مرتبط

  بحران آب ایرانشرکت آب وفاضلاب

  منبع : www.tasnimnews.com

  متوسط مصرف آب هر فرد ایرانی در شبانه روز چقدر از مصرف مجاز بیشتر است؟

  متوسط مصرف آب هر فرد ایرانی در شبانه روز چقدر از مصرف مجاز بیشتر است؟

  Loading [Contrib]/a11y/accessibility-menu.js

  ثبت نام   ورود

  پربازدیدها: #نمونه_دولتی_نهم#مدرسه_یاب#آزمون‌ساز

  ** فصل 7: جمعیت و منابع مطالعات اجتماعی هفتم دوره اول متوسطه درسنامه آموزشی این مبحث

  متوسط مصرف آب هر فرد ایرانی در شبانه روز چقدر از مصرف مجاز بیشتر است؟

  1 ) 100 تا 150 لیتر 2 ) 250 تا 300 لیتر 3 ) 100 تا 150 متر مکعب 4 ) 250 تا 300 متر مکعب گزارش خطا یک تست دیگه بزن یک آزمون کامل بده

  تحلیل ویدئویی تست

  تحلیل ویدئویی برای این تست ثبت نشده است!

  پاورپوینت دوره کامل آموزشی، مطالعات اجتماعی هفتم دوره اول متوسطه

  مدرس: غلامرضا خمرانی

  مدت دوره: 421 اسلاید (12 فایل)

  ریاضی

  2738 تست 191,660 تومان

  فارسی

  2218 تست 155,260 تومان

  علوم تجربی

  3603 تست 252,210 تومان

  پیام‌های آسمان

  721 تست 50,470 تومان

  مطالعات اجتماعی

  1712 تست 119,840 تومان

  کار و فناوری

  147 تست 10,290 تومان

  انگلیسی

  1738 تست 121,660 تومان

  عربی

  1129 تست 79,030 تومان

  قرآن

  514 تست 35,980 تومان

  نمونه سوالات مرتبط

  آزمون آنلاین

  15 تست

  آزمون آنلاین درس 23 مطالعات هفتم / عقاید و سبک زندگی مردم در ایران باستان…

  تیم مدیریت گاما

  آزمون آنلاین

  15 تست

  آزمون آنلاین درس 19 مطالعات هفتم دبیرستان دهخدا | آریایی ها و تشکیل حکومت…

  تیم مدیریت گاما

  آزمون آنلاین

  15 تست

  آزمون چهارگزینه ای دروس 12 تا 18 مطالعات اجتماعی هفتم دبیرستان شهید رجائی…

  تیم مدیریت گاما

  2 صفحه

  آزمون نوبت دوم مطالعات اجتماعی پایه هفتم مدرسه آیت الله طالقانی | اردیبهشت 1397

  Yazdan .b

  2 صفحه

  آزمون نوبت دوم مطالعات اجتماعی پایه هفتم مدرسه والعصر | خرداد 1397

  علی بیرانوند

  3 صفحه

  امتحان نوبت دوم مطالعات اجتماعی پایه هفتم دبیرستان شاهد برادران حیدری خوئی | خرداد…

  علی زینال پور

  10 صفحه

  نکات آموزشی، روش تدریس و طرح درس مطالعات اجتماعی هفتم | درس 12: حفاظت از زیستگاه‌های…

  احمدرضا محمدزمانی

  2 صفحه

  آزمون نوبت اول مطالعات اجتماعی هفتم دبیرستان شهید پرهیزگار جهرم | دی 95

  احسان حسن زاده

  1 صفحه

  پاسخ کاربرگه‌ شماره 6 مطالعات اجتماعی هفتم | ایران در جهان

  مهسا ترابی

  2 صفحه

  امتحان داخلی مطالعات اجتماعی هفتم | فصل 2: قانون

  سبحان خسروی

  2 صفحه

  آزمون نوبت دوم مطالعات اجتماعی هفتم مدرسه آل محمد (ص) | خرداد 1397 + پاسخ

  یونس شادان

  3 صفحه

  ارزشیابی درس 17 تا 19 مطالعات اجتماعی هفتم آموزشگاه شهید مصطفوی

  محمد یگانه

  منبع : gama.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید