این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  می توان چین را از فضا دید

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  می توان چین را از فضا دید را از سایت نکس اسکرین دریافت کنید.

  آیا می توان دیوار بزرگ چین را از فضا دید ؟

  3 بهمن ماه 1387 ( مطلب شماره 22 ) معمولاً در میام مردم مصطلح است که دیوار بزرگ چین، تنها سازه ساخته شده به دست انسان است که می توان آن را از فضا بدون

  آیا می توان دیوار بزرگ چین را از فضا دید ؟

  3 بهمن ماه 1387 (مطلب شماره 22)

  معمولاً در میام مردم مصطلح است که دیوار بزرگ چین، تنها سازه ساخته شده به دست انسان است که می توان آن را از فضا بدون استفاده از ابزار بزرگنمایی خاصی و با چشم غیرمسلح دید. اما آیا واقعاً چنین چیزی واقعیت دارد ؟

  قسمت هایی از دیوار چین از پنجره ایستگاه فضایی بین المللی؛ عکس از : ناسا

  نخستین فضانورد کشور چین، یانگ لیوی، پس از بازگشت از ماموریت خود گفت که دیوار چین را از پنجره کپسول خود ندیده است. فضانورد ناسا، لئوری چیائو، تلاش کرد تا از دیوار چین از طریق پنجره ایستگاه فضایی بین المللی، عکسبرداری کند. او ناحیه ای در مناطق مرکزی مغولستان و 320 کیلومتر بالاتر از بیجینگ را عکس برداری کرد (عکس بالا). چیائو و ناسا، معتقدند که آنها توانسته اند برخی از قسمت های دیوار را در این عکس مشخص کنند اما به راحتی قابل مشاهده نیستند. این در حالی است که اهرام ثلاثه مصر را براحتی می توان از پنجره ایستگاه فضایی بین المللی مشاهده کرد.

  برخی از این نیز پا را فراتر گذاشته و معتقدند که دیوار بزرگ چین را می توان از ماه دید. فضانوردان آپولو تصریح کرده اند که نتوانسته اند دیوار را از ماه ببینند و در آنجا فقط می توان رنگ سفید و آبی سیاره خودمان را تشخیص داد ! از میان تمامی سازه های ساخته شده به دست بشر، موارد بسیاری است که می توان آنها را از فضا مشاهده کرد، اما دیوار بزرگ چین را از فضا نمی توان دید !

  منبع : UniverseToday

  ***

  + نوشته شده در پنجشنبه سوم بهمن ۱۳۸۷ ساعت 9:33 توسط گروه نجوم شفق  |

  منبع : iyanojumjavan.blogfa.com

  5 نقطه متفاوت که از فضا دیده می شود +عکس

  از زمانی که فضانوردان پا در آسمان گذاشتند همیشه صحبت از دیده شدن دیوار چین از آسمان بوده است اما این دیوار به اندازه کافی پهن نیست که دیده شود ولی می توان آن را از فضا تشخیص داد ولی موارد دیگری هستند که به راحتی از آسمان قابل مشاهده است.

  ۲۰:۳۵ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ۴۹۷۴۳۷۵ نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  5 نقطه متفاوت که از فضا دیده می شود +عکس

  از زمانی که فضانوردان پا در آسمان گذاشتند همیشه صحبت از دیده شدن دیوار چین از آسمان بوده است اما این دیوار به اندازه کافی پهن نیست که دیده شود ولی می توان آن را از فضا تشخیص داد ولی موارد دیگری هستند که به راحتی از آسمان قابل مشاهده است.

  به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، شاید تغییر دادن این ذهنیت که دیوار چین تنها یک جسم کوچک است و به سختی از فضا دیده می شود سخت باشد اما نگران نباشید چرا که ما برای شما نقاط شگفت انگیز دیگری را آماده کرده ایم که به راحتی قابل مشاهده هستند. هر کدام از این موارد توسط دوربین های مخصوص و به کمک فضا نوردان گرفته شده است.

  معدن های با دهانه بزرگ

  معادنی که برای طلا، نقره و مس در دل زمین کنده می شوند یکی از مواردی هستند که به راحتی از آسمان قابل مشاهده اند. برای مثال در عکس معدن مسی را از آمریکا  مشاهده می کنید که دهانه آن حدود 4400 متر است و عمقش به 1.2 کیلومتر می رسد. این معدن جریان هوایی را ایجاد می کند که باعث می شود بالگرد و هواپیماهای کوچک به راحتی درون آن سقوط کنند. اکتشافات در این معدن تا سال 2030 ادامه دارد و معلوم نیست حجم ان چقدر بزرگتر خواهد شد. این معدن به راحتی از فضا قابل مشاهده است .

  مرز میان هند و پاکستان

  یکی از نقاط عجیبی که به راحتی می توان از آسمان مشاهده کرد مرز میان هند و پاکستان است. این مرز همیشه مملو از نیروهای نظامی است تا از ورود تروریست ها و قاچاق اسلحه و دیگر موارد جلوگیری شود. هنگام تاریکی این منطقه به خاطر وجود خودروهای نظامی فراوان و نورافکن های مختلف کاملا به رنگ نارنجی دیده می شود. این خط نارنجی بیش از 3 کیلومتر ادامه دارد و گاهی انفجارهای بزرگی هم به آن اضافه می شود که همگی قابل مشاهده هستند.

  خط میان کشورهای مختلف

  یکی دیگر از مواردی که به راحتی از آسمان قابل مشاهده است اختلاف کشورهای مختلفی است که مهم ترین آن ها تفاوت میان کره شمالی و جنوبی است. از آسمان فرق میان این دو کشور کاملا مشخص است. یکی از فضانوردان تصویر بالا را گرفته است که مرز تو کشور را نشان می دهد. در سمت راست شما کره جنوبی را مشاهده می کنید که در مرکز آن شهر سئول بسیار پر نورتر دیده می شود. اما در مقابل به سمت چپ که می روید کاملا همه جا تاریک می شود و یک نقطه کوچک که شهر پیونگ یانگ است دیده می شود. در انتهای تصویر هم به کور چین میرسیم که پر نور است.

  انفجارهای کوه آتش فشان

  هر ساله 50 تا 60 انفجار آتش فشانی روی زمین صورت می گیرد که تمامی آن ها را به راحتی می توان از فضا مشاهده کرد. در طول سفرهای فضایی معمولا یک یا دو آتش فشان را مشاهده می کنند که در همه آن ها می توان به راحتی مواد مذاب را دید که در حال خروج از کوه هستند اما به گفته فضانوردان زیباترین زمان موقعی است که دود و خاکستر از کوه خارج می شود.

  طوفان های عظیم شن

  برای به وجود آمدن  یک طوفان شن به سه عنصر باد، شن و ماسه نیاز است. اگر همه این موارد کنار هم جمع شوند طوفانی برپا می شود که ممکن است تا 200 کیلومتر در ساعت هم سرعت داشته باشد. تصاویر مختلفی از طوفان های شن گرفته شده است که برخی از ان ها به قدری عظیم است که به راحتی می توان از فضا مشاهده کرد. به گفته فضانوردان طوفان های سهمگین چهره زمین با تغییر داده و به سمت سیاهی و تاریکی می برند.

  باشگاه خبرنگاران جوان وب‌گردی مناسبتی

  منبع : www.yjc.news

  آیا دیوار بزرگ چین از فضا دیده می شود؟ + تصاویر

  یکی از افسانه های رایج درباره ی کاوش های فضایی اینست که دیوار بزرگ چین تنها ساخته ی دست بشر است که از فضا دیده می شود. آیا این حقیقت دارد؟

  آیا دیوار بزرگ چین از فضا دیده می شود؟ + تصاویر

  یکی از افسانه های رایج درباره ی کاوش های فضایی اینست که دیوار بزرگ چین تنها ساخته ی دست بشر است که از فضا دیده می شود. آیا این حقیقت دارد؟

  گروه علمی  - واقعیت اینست که دیوار بزرگ چین را با چشم نامسلح از مدار پایین زمین هم نمی توان به سادگی دید و بی شک، فضانوردان آپولو هم از ماه نمی توانستند آن را ببینند، هر چند که شایعه اش بر سر هر کوی و برزنی باشد.

  به گزارش بولتن نیوز، فضانورد کانادایی، کریس هدفیلد که به تازگی اقامت پنج ماهه اش در ایستگاه فضایی به پایان رسیده و به زمین بازگشته است، این واقعیت ها درباره ی دیدن دیوار بزرگ چین از فضا را تکرار کرد. وی در توییترش نوشت: «دیوار بزرگ چین با چشم نامسلح از مدار زمین دیده نمی شود. این دیوار بسیار باریک است و هم راستا با خط و طرح ها و رنگ های طبیعی زمین ساخته شده است.»

  افزون بر آن، هنگامی که نخستین فضانورد چینی، یانگ لی وی در سال ۲۰۰۳ به فضا رفت، او هم گفت که نتوانسته است ساختار این دیوار بزرگ را از پنجره ی کپسولش ببیند.

  ولی ناسا تایید کرده که فضانورد آمریکایی، لیروی چیائو در سال ۲۰۰۴ از پشت پنجره ی ایستگاه فضایی بین المللی چیزی را ثبت کرده که می تواند نخستین تصویر اثبات پذیر از دیوار بزرگ چین باشد. او عکسی از یک ناحیه در مغولستان مرکزی، حدود ۲۰۰ مایلی شمال پکن گرفت، ولی خودش می گوید دیوار را با چشم خود (بدون دستگاه) ندیده و مطمئن هم نیست که عکسش واقعا آن را نشان می دهد یا نه.

  (این عکس را لیروی چیائو که ساکن ایستگاه فضایی بین المللی بود در سال ۲۰۰۴ گرفت و ظاهرا نخستین عکس اثبات پذیریست که از درون مدار پایین زمین، از دیوار بزرگ چین گرفته شده. می توانید پیدایش کنید؟ اگر نتوانستید، به تصویر پایین که بریده ای از آنست نگاه کنید)

  تصویر بالا با لنز بزرگنمایی ۱۸۰ میلیمتری گرفته شده است. اگر نتوانستید دیوار چین را در آن شناسایی کنید، به عکس زیر نگاه کنید که بریده ای از آنست و ویژگی ها و عوارض درون آن را نیز شرح داده:

  (این عکس در ۲۴ نوامبر ۲۰۰۴ از ایستگاه فضایی گرفته شده و بخش درونی مغولستان مرکزی، حدود ۲۰۰ مایلی شمال پکن را نشان می‌دهد. پیکان زرد به جایی با برآورد مختصات ۴۲.۵ شمالی و ۱۱۷.۴ باختری اشاره دارد که دیوار چین هم در آن دیده می شود. پیکان سرخ نیز بخش دیگری از دیوار که با چشم دیده می شود را نشان می دهد.)

  از میان سازه های دست انسان، کدام یک از فضا دیده می شوند؟ فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی می گویند که اهرام باستانی جیزه (در مصر) را نسبتا آسان می توان از پشت پنجره ی ایستگاه دید، ولی چیزهایی که از همه بهتر دیده می شوند، جاده ها و پل های طولانی روی تنگه ها هستند. این سازه ها خود را به گونه ی خط هایی صاف روی چشم انداز زمین نمایان می کنند، مانند عکس پایین مطلب که کریس هدفیلد به اشتراک گذاشته است:

  (کریس هدفیلد فضانورد درباره ی این عکس می گوید: «یک خط صاف که به دست انسان روی سطحی که به گونه ای باورنکردنی ناهموار است کشیده شده است.)

  البته در شب ها، شهرها هم به دلیل نوری که تولید می کنند از فضا دیده می شوند.

  فضانوردان آپولو تایید کرده بودند که دیوار بزرگ چین از ماه دیده نمی شود. در واقع، بهترین چیزی که از ماه می توان دید، سیاره ی مادریمان است که به گونه ی یک تیله ی سفید و آبی دیده می شود.

  (این تصویر مونتاز "تیله ی آبی" زمین (تیله ی آبی) که جزییاتی خیره کننده از سیاره ی مادریمان را نشان می دهد، از عکس هایی ساخته شده که توسط دستگاه تصویرگر پرتوسنج مریی/فروسرخ سویت (VIIRS)، نصب شده روی ماهواره ی سومی NPP گرفته شده اند.)

  امروزه با ساخت و سازهای بسیاری که روی زمین انجام می شود، ساختمان ها و سازه های بسیاری را می توان از فضا دید. ولی هر چیزی هم که دیده شود، دیوار بزرگ چین دیده نمی شود.

  منبع : www.bultannews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید