این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ناتو شامل چه کشورهایی است

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ناتو شامل چه کشورهایی است را از این سایت دریافت کنید.

  کشورهای عضو ناتو

  معنی کشورهای عضو ناتو - معانی، لغت نامه دهخدا، فرهنگ اسم ها، فرهنگ معین و عمید، مترادف و متضاد و ... در فرهنگ لغت آبادیس - برای مشاهده کلیک کنید

  کشورهای عضو ناتو

  بستن تبلیغات

  دانشنامه عمومی

  ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) (به انگلیسی: North Atlantic Treaty Organization با مخفف NATO) یک اتحاد بین المللی است که متشکل از ۲۹ کشور، از آمریکای شمالی و اروپا است که بعد از امضا پیمان آتلانتیک شمالی در ۴ آوریل ۱۹۴۹ میلادی (۱۵ فروردین ۱۳۲۸) تشکیل شد.

  ماده پنج پیمان این کشورها اینست که اگر یک حمله مسلحانه علیه یکی از کشورهای عضو رخ دهد، باید آن را یک حمله علیه همه کشورهای عضو در نظر گرفت، و سایر اعضا در صورت لزوم باید عضو مورد حمله را با نیروهای مسلح کمک کنند.

  از۲۹ کشور عضو ناتو، دو کشور در آمریکای شمالی (کانادا و ایالات متحده آمریکا) و ۲۶ کشور در اروپا واقع شده اند. این در حالی ایست که ترکیه در اوراسیا قرار دارد. تمام اعضای ناتو مجهز به نیروی نظامی هستند. اگرچه ایسلند به نوعی دارای نیروی نظامی نیست (دارای گارد ساحلی و یک واحد کوچک سرباز برای عملیات ناتو می باشد). سه عضو از اعضای ناتو، دارای جنگ افزار هسته ای می باشند که عبارتند از: فرانسه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا. ناتو در زمان تأسیس ۱۲ عضو رسمی داشت که رفته رفته تا آوریل سال ۲۰۰۹، ۱۶ عضو دیگر به تعداد کشورهای عضو، اضافه شد.

  این پیمان در حال حاضر بزرگترین پیمان نظامی در جهان است و با پیوستن مونته نگرو به این پیمان دارای ۲۹ عضو است.

  wiki: کشورهای عضو ناتو

  گزارش تخلف یا اشتباه در معنی

  بستن تبلیغات

  معنی یا پیشنهاد شما

  + افزودن عکس و لینک

  منبع : abadis.ir

  آشنایی با ناتو (NATO)

  همشهری آنلاین- دکترعلی صباغیان: ناتو واژه مخفف عبارت انگلیسی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی است (North Atlantic Treaty Organization) که در حال حاضر ۲۸ کشور از آمریکای شمالی و اروپا عضو آن هستند.

  مجموع نظرات: ۰

  یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۵ - ۱۲:۲۲

  ۰ نفر

  آشنایی با ناتو (NATO)

  همشهری آنلاین- دکترعلی صباغیان: ناتو واژه مخفف عبارت انگلیسی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی است (North Atlantic Treaty Organization) که در حال حاضر ۲۸ کشور از آمریکای شمالی و اروپا عضو آن هستند.

  وب سایت رسمی: NATO

  اعضای ناتو عبارتند از: اسپانیا، استونی، اسلوواکی، اسلوونی، انگلیس، ایتالیا، ایسلند، آلبانی، آلمان، آمریکا، بلژیک، بلغارستان، پرتغال، ترکیه، جمهوری چک، دانمارک، رومانی، فرانسه،  کانادا، کرواسی، لتونی، لوکزامبورگ، لهستان، لیتوانی، مجارستان، نروژ، هلند ، یونان و مونته‌نگرو عضو آن هستند.

  ناتو سازمانی است که در دوران پس از جنگ جهانی دوم برای اجرای پیمان آتلانتیک شمالی در سال ۱۹۴۹ تشکیل شد. در سال‌های اولیه بعد از جنگ جهانی دوم و در واکنش به توسعه طلبی‌های شوروی سابق در کشورهای اروپای شرقی و مرکزی در ماه مارس سال ۱۹۴۸ پنج کشور انگلیس، فرانسه، بلژیک، هلند و لوکزامبورگ با امضای معاهده بروکسل اتحادیه دفاع جمعی را تشکیل دادند.

  سپس آنها از کشورهای دانمارک، ایسلند، ایتالیا، نروژ و پرتغال دعوت به پیوستن به این فرایند کردند. دو ماه بعد با پیوستن کانادا و آمریکا به این جمع در چهارم آوریل سال ۱۹۴۹ پیمان آتلانتیک شمالی در واشنگتن به امضا رسید و سازمان ناتو تشکیل شد.

  آشنایی با شیوه عضویت کشورها در ناتو

  قلب پیمان ناتو ماده پنج آن است که در آن کشورهای امضا کننده توافق کرده‌اند حمله نظامی علیه یک یا چند کشور عضو در اروپا یا آمریکای شمالی را به عنوان حمله به تمامی کشورهای عضو تلقی کنند و به مقابله آن برخیزند.

  طبق ماده ۹ پیمان آتلانتیک شمالی برای سازمان ناتو یک ساختار متمرکز متشکل از نهادهای نظامی و مدنی در نظر گرفته شده است. در رأس ناتو شورای آتلانتیک شمالی متشکل از وزرای کشورهای عضو قرار دارد که حداقل هر دو سال یک بار تشکیل جلسه می‌دهد. این شورا بالاترین مرجع تصمیم گیری در پیمان ناتو است و تصمیمات آن به اتفاق آرا اتخاذ می شود.

  از آنجا که ناتو برای مقابله با تهدیدات نظامی شوروی سابق و پیمان ورشو تأسیس شده بود برای این سازمان یک سیستم کامل فرماندهی نظامی برای جنگ‌های احتمالی در نظر گرفته شده که متشکل از رؤسای ستادهای ارتش کشورهای عضو و سه سرفرماندهی شامل فرماندهی اروپایی، فرماندهی اقیانوس اطلس و فرماندهی انگلیس است.

  مقر ناتو ابتدا در فرانسه قرار داشت اما پس از آن که ژنرال دوگل سال ۱۹۶۶ در اعتراض به سیطره آمریکا بر این سازمان از فرماندهی نظامی ناتو خارج شد به بروکسل منتقل شد.

  آمریکا در چارچوب پیمان ناتو حدود ۳۰۰ هزار نیروی نظامی و تعدادی از کلاهک‌های هسته‌ای خود را برای مقابله با تهدیدات شوروی در آلمان غربی و سایر کشورهای اروپای غربی مستقر کرد که پس از فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد که موجودیت پیمان ناتو به عنوان یک سازمان نظامی را زیر سؤال می برد به تدریج در صدد انتقال آنها به سایر مناطق برآمده است.

  اگرچه فروپاشی شوروی و وحدت آلمان در سال ۱۹۹۰ موجب شد که نقش نظامی ناتو زیر سؤال برود اما اعضای این سازمان با تمرکز بر ناتو به عنوان یک سازمان سیاسی متولی حفظ ثبات بین المللی در اروپا در صدد گسترش آن نیز برآمده اند.

  پس از تشکیل ناتو در سال ۱۹۴۹ با عضویت ۱۲ کشور به مرور کشورهای عضو آن افزایش یافته است. یونان و ترکیه در سال ۱۹۵۲، آلمان در سال ۱۹۵۵، اسپانیا در سال ۱۹۸۲ و جمهوری چک، مجارستان و لهستان در سال ۱۹۹۹ به ناتو پیوسته‌اند.

  همچنین در گسترش این سازمان به شرق در سال 2004 با پیوستن کشورهای بلغارستان، استونی، لتونی، لیتوانی، رومانی، اسلواکی و اسلوونی تعداد اعضای ناتو به ۲۶ کشور افزایش یافته است.

  در مرحله جدید گسترش اعضای ناتو، با پیوستن کشورهای آلبانی و کرواسی از ابتدای آوریل 2009 تعداد اعضای این سازمان به ۲8 کشور افزایش یافت.

  علاوه بر این ناتو اکنون در چارچوب جنگ علیه تروریسم در صدد ایفای نقش در سایر مناطق جهان از جمله افغانستان و عراق برآمده است. تأکید بیانیه هفدهمین اجلاس سران ناتو در استانبول بر اعزام تعداد بیشتری نیروی نظامی به افغانستان و آموزش نیروهای نظامی عراق توسط ناتو بیانگر تمایلات جدید ناتو است

  کد خبر 14911

  برچسب‌ها

  مجله مجامع بین‌المللی

  در همین زمینه

  آشنایی با صندوق بین‌المللی پول (IMF)

  آشنایی با اتحادیه آفریقا (AU)

  آشنایی با مجمع جهانی اقتصاد (داووس)

  آشنایی با پیمان ان پی تی (NPT)

  آشنایی با گروه ریش سفیدان (متنفذین)

  آشنایی با بنیاد آسیا - اروپا ( ASEF)

  آشنایی با سازمان همکاری اسلامی

  مجله سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی

  آشنایی با پیمان ورشو (1955- 1991)

  آشنایی با سارک (SAARC)

  آشنایی با مرکوسور

  آشنایی با متروپولیس (Metropolis)

  آشنایی با سازمان پزشکان بدون مرز

  آشنایی با سازمان عفو بین‌الملل

  آشنایی با اعضای جنبش عدم تعهد

  آشنایی با اجلاس دوربان 2

  آشنایی با اتحادیه عرب

  آشنایی با جامعه آند (Comunidad Andina)

  آشنایی با اپک (APEC)

  آشنایی با مقر ارتباطات دولت بریتانیا

  آشنایی با اهداف جنبش عدم تعهد

  آشنایی با گروه بریکس (BRICS)

  آشنایی با کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح و عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای

  آشنایی با کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

  آشنایی با گروه هفت (Group of Seven Or G7)

  آشنایی با ایساف

  آشنایی با جامعه توسعه جنوب آفریقا (SADC)

  آشنایی با سازمان دیده‌بان حقوق بشر

  آشنایی با مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

  آشنایی با اصول بنیادین جنبش عدم‌تعهد

  آشنایی با کنفرانس امنیتی مونیخ (MSC)

  آشنایی با مجمع ‎‎جهانی اهل بیت(ع)

  آشنایی با دیوان بین‌المللی کیفری (ICC)

  آشنایی با گروه دی هشت

  آشنایی با اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)

  آشنایی با اجلاس آسیا - اروپا (ASEM)

  آشنایی با کنفرانس‌های پاگواش

  آشنایی با گروه ۱ + ۵

  آشنایی با گروه بیست (G ۲۰)

  آشنایی با سازمان شانگهای (SCO)

  منبع : www.hamshahrionline.ir

  ناتو

  جغرافیا جغرافیای سیاسی

  کشورهای عضو ناتو

  by مت راسنبرگ

  سازمان پیمان آتلانتیک شمالی

  در 1 آوریل 2009، دو کشور تازه وارد در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پذیرفته شدند. بنابراین، اکنون 28 کشور عضو وجود دارد. اتحادیه نظامی تحت رهبری ایالات متحده در سال 1949 در نتیجه بلوک شوروی برلین ایجاد شد.

  Monetized by optAd360

  دوازده عضو اصلی ناتو در سال 1949 عبارت بودند از ایالات متحده، انگلستان، کانادا، فرانسه، دانمارک، ایسلند، ایتالیا، نروژ، پرتغال، بلژیک، هلند و لوکزامبورگ.

  در سال 1952، یونان و ترکیه پیوستند. آلمان غربی در سال 1955 پذیرفته شد و در سال 1982 اسپانیا به شانزدهمین عضو شد.

  در 12 مارس 1999، سه کشور جدید - جمهوری چک، مجارستان و لهستان - تعداد کل اعضای ناتو را به 19 نفر رساندند.

  ad

  در تاریخ 2 آوریل 2004، هفت کشور جدید به این اتحاد پیوستند. این کشورها بلغارستان، استونی، لتونی، لیتوانی، رومانی، اسلواکی و اسلوونی هستند.

  دو کشور جدید که در تاریخ 1 آوریل 2009 عضو ناتو شدند، آلبانی و کرواسی هستند.

  برای مقابله با شکل گیری ناتو، در سال 1955، کشورهای کمونیستی با هم متحد شدند تا پیمان ورشو که اکنون در حال فروپاشی است تشکیل دهند که در اصل شامل اتحاد جماهیر شوروی ، آلبانی، بلغارستان، چکسلواکی، مجارستان، شرق آلمان، لهستان و رومانی بود. پیمان ورشو در سال 1991 با سقوط کمونیسم و ​​انحلال اتحاد جماهیر شوروی به پایان رسید.

  مهمتر از همه، روسیه غیرممکن از ناتو است. به اندازه کافی جالب توجه است که در ساختار نظامی ناتو، افسر نظامی ایالات متحده همیشه فرمانده نیروهای ناتو است، به طوری که نیروهای آمریکایی هرگز تحت کنترل یک قدرت خارجی نیستند.

  28 عضو ناتو فعلی

  آلبانی بلژیک بلغارستان کانادا کرواسی جمهوری چک دانمارک استونی فرانسه آلمان یونان مجارستان ایسلند ad ایتالیا لتونی لیتوانی لوکزامبورگ هلند نروژ لهستان کشور پرتغال رومانی اسلواکی اسلوونی اسپانیا بوقلمون انگلستان ایالات متحده

  Also see

  زندان الكراتز

  جغرافیا

  کنفرانس برلین 1885-1885 برای تقسیم آفریقا

  جغرافیا

  شورای امنیت سازمان ملل متحد

  جغرافیا

  بررسی و تاریخچه یونسکو

  جغرافیا

  تاریخچه کشور پیشین یوگسلاوی

  جغرافیا

  میسون-دیکسون خط

  جغرافیا

  آیا تایوان یک کشور است؟

  جغرافیا

  کشورهای عضو ناتو

  جغرافیا

  خط شرقی نگاه هند

  جغرافیا

  تاریخ و اعضای پیمان ورشو

  جغرافیا

  کانال پاناما

  جغرافیا

  بخش اداری درون ملل

  جغرافیا ad

  Newest ideas

  5 دلیل برای خرید وسایل نقلیه سودمند ورزشی

  اتومبیل و موتور سیکلت

  چگونگی تطبیق فعل فرانسوی 'Participer' ('to Participate')

  زبان ها

  Top Glenn Frey Solo Songs of '80s

  موسیقی

  آشپزی پخت و پز Pagan Sabbat

  دین و معنویت

  گالری عکس معماری ملکه آن

  هنرهای تجسمی

  سالاد کلمه

  زبان ها

  تاریخ یول

  دین و معنویت

  آمار و ارقام جزیره پرنس ادوارد

  مسائل

  نحوه استفاده از پیپ های بلند - روش های اولیه برای استفاده از رب طولانی دندانه دار

  ورزش ها

  مثال تعادلی تعادل مشکل

  علوم پایه

  نقل قول های مشهور درباره سیاستمداران که چهره واقعی سیاست را نشان می دهند

  ادبیات

  یک سیم پیچ کشیدن را در Nitro RC جدا کنید

  سرگرمی و فعالیت ها

  پذیرش دانشگاه فناوری Capitol

  برای دانش آموزان و والدین

  انتخاب جهت در زیست شناسی تکاملی

  حیوانات و طبیعت

  چگونه یک مقاله پژوهشی را تهیه کنید که درآمد کسب کند

  برای بزرگسالان یادگیرنده

  نام و نام خانوادگی لاتین برای اعضای خانواده

  تاریخ و فرهنگ

  Linda McMahon - بیوگرافی نامزد سابق سابق ایالات متحده

  ورزش ها

  Alternative articles

  1942 - آن فرانک به مخفی می رود

  تاریخ و فرهنگ

  چرا انگشتان در آب فرو می ریزند؟

  علوم پایه

  یافتن خط چهارم از تقارن

  ریاضی

  سنت جان، پایتخت نیوفاندلند و لابرادور

  مسائل

  دمای آبی: کدام بلوز گرم یا گرم است؟

  سرگرمی و فعالیت ها

  نمایه آکادمی آمریکایی

  برای دانش آموزان و والدین

  انگلیسی پیش فرض های زمان و مکان: در، در، در، و

  زبان ها

  حملات Incubus Entity

  عجیب و غریب

  درس ژاپنی: ذرات "O" و "No"

  زبان ها

  توده های خاک رس: دانه های نوسنگی نوشتن بین النهرین

  علوم اجتماعی

  کتابهای برتر برای اسکیت مسیحیت

  دین و معنویت

  منبع : fa.eferrit.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید