این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نتیجه جنگ اوکراین و روسیه

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نتیجه جنگ اوکراین و روسیه را از این سایت دریافت کنید.

  جنگ بین روسیه و اوکراین نتیجه اعتماد اوکراین به آمریکا است

  امام‌جمعه فریدون‌شهر گفت: کشوری که زمانی سومین قدرت هسته‌ای بوده است با تکیه بر غرب و آمریکا زرادخانه‌های خود را از بین برد و وابستگی تلخ به آمریکا و عواقب آن را تجربه کرد.

  ۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴

  امام‌جمعه فریدون‌شهر:

  جنگ بین روسیه و اوکراین نتیجه اعتماد اوکراین به آمریکا است

  امام‌جمعه فریدون‌شهر گفت: کشوری که زمانی سومین قدرت هسته‌ای بوده است با تکیه بر غرب و آمریکا زرادخانه‌های خود را از بین برد و وابستگی تلخ به آمریکا و عواقب آن را تجربه کرد.

  به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت‌الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز در فریدون‌شهر، جنگ بین روسیه و اوکراین را نتیجه اعتماد اوکراین به آمریکا دانست و اظهار کرد: کشوری که زمانی سومین قدرت هسته‌ای بوده است با تکیه بر غرب و آمریکا زرادخانه‌های خود را از بین برد و وابستگی تلخ به آمریکا و عواقب آن را تجربه کرد.

  وی افزود: اگر درایت مقام معظم رهبری نبود برخی شخصیت‌ها در کشور با انحلال قوای نظامی کشور را به باد داده بودند، یکی از همین شخصیت‌های کشوری در سال ۹۵ آرزو داشت مانند آلمان و ژاپن ارتش را منحل و هزینه‌هایش را صرف علم و اقتصاد کنیم که مورد اعتراض رهبری قرار گرفت.

  امام‌جمعه فریدون‌شهر افزود: رهبری معظم انقلاب این افراد را یا ناآگاه یا خائن تلقی کرد هر چند بعید می‌دانم این نوع سخن ناشی از ناآگاهی باشد.

  شامحمدی با اشاره به اینکه اقدام دولت در آزادسازی سواحل رودخانه زاینده‌رود انقلابی و جهادی است، گفت: اماکن و نهادهای دولتی صدها هکتار از زمین‌ها را تحت عنوان حیاط اداره تصرف کرده‌اند که از فرماندار فریدون‌شهر می‌خواهم ضمن ارزیابی میزان احتیاج این ادارات به زمین‌های مذکور مازاد بر نیازشان را اعلام و پیگیری کنند تا به نفع مردم آزادسازی شود چراکه علاوه بر رفع احتیاج مردم باعث شکسته شدن قیمت‌های گزاف زمین می‌شود.

  کد خبر 557960

  برچسب‌ها

  فریدونشهر امام جمعه فریدونشهر نماز جمعه زمین رفع تصرف اراضي ملي جنگ ترکیه اوکراین حجت الاسلام شامحمدی جنگ اوکراین و روسیه

  منبع : www.imna.ir

  چرا روسیه به اوکراین حمله کرد؟

  یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان این‌که «تنش میان روسیه و اوکراین پیچیدگی چند بعدی دارد» گفت: این مسئله جز از طریق مذاکره حل نمی شود، غرب هم خودش را گرفتار عضویت ناتو نمی کند ضمن این‌که بعید به نظر می رسد جنگ تمام عیار رخ دهد.

  پنجشنبه / ۵ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۳

  دسته‌بندی: سیاست خارجی

  کد خبر: 1400120504055

  خبرنگار : 71290

  یک کارشناس مسائل بین الملل پاسخ داد:

  یک کارشناس مسائل بین الملل پاسخ داد: چرا روسیه به اوکراین حمله کرد؟

  یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان این‌که «تنش میان روسیه و اوکراین پیچیدگی چند بعدی دارد» گفت: این مسئله جز از طریق مذاکره حل نمی شود، غرب هم خودش را گرفتار عضویت ناتو نمی کند ضمن این‌که بعید به نظر می رسد جنگ تمام عیار رخ دهد.

  علی بیگدلی در گفت و گو با ایسنا در تحلیلی نسبت به افزایش تنش میان روسیه و اوکراین اظهار داشت : از آغاز دهه دوم فروپاشی اتحاد شوروی در سال ۱۹۹۱ روسیه تحت فشار دو جریان از طرف غرب قرار گرفت یکی گسترش اتحادیه اروپا و دیگری گسترش ناتو بود.

  وی تصریح کرد : همان روزهای اول روسیه به طور مستقیم و غیر مستقیم نسبت به این مساله اعتراض کرد اما غرب توجهی نکرد اکنون که مساله عضویت اوکراین در ناتو مطرح شده روسیه به دلیل این که یک نوع تسلط سنتی و دیرینه در اوکراین داشته حساسیت نشان داده و ژست نظامی گری گرفته است.

  این کارشناس مسائل بین الملل افزود: در سال ۲۰۱۴ در پی انقلاب مخملی در اوکراین حکومت طرفدار روسیه فروکش کرد و زلینسکی که طرفدار غرب بود حاکم شد، بلافاصله روس ها همان سال شبه جزیره کریمه را ضمیمه خاکشان کردند با این اعتقاد که ساکنین این منطقه روس تبار هستند، البته با مراجعه به پارلمان و رأی گیری این کار را کردند.

  این استاد دانشگاه همچنین بیان کرد: در سال ۲۰۱۴ کنفرانسی تشکیل شد که رئیس جمهور فرانسه، آنگلا مرکل و مقامات اوکراین و روسیه حضور داشتند و به جمهوری های دونتسک و لوهانسک خودمختاری داخلی داده شد، اکثریت مردمان این مناطق روس هستند.

  بیگدلی خاطرنشان کرد : این اتفاق مساله ای بود که زلینسکی که در اوکراین به قدرت رسیده بود به آن توجه نکرد و چه بسار رفتارهای غیرانسانی با ساکنین داشت، در نتیجه مردم این مناطق بارها از روسیه درخواست داشتند تا به آن بپیوندند.

  وی اظهار داشت : با همه این شرایط روسیه طی چند روز اخیر استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناخت و اکنون هم هنوز جنگ به سرزمین اصلی اوکراین کشیده نشده و تنها نیروهای نظامی روسیه برای حمایت از این دو منطقه در مقابل نیروهای اوکراین وارد شده اند.

  این کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر این‌که «فکر نمی کنم روسیه خودش را آلوده جنگ کند»، یادآور شد : در زمان خروشچف هم این مناطق مستقل اعلام شد اما در مجموع زیر نظر امپراطوری سوسیالیستی شوروی بود.

  وی خاطرنشان کرد: بنابراین نیروهای روسیه در حمایت از دونتسک و لوهانسک وارد شده اند اما هنوز جنگ به سرزمین اوکراین نرسیده است.

  این استاد دانشگاه با بیان این‌که «شرایط امروز به دلیل این بحران بسیار پیچیده است»، گفت : آمریکایی ها اعتقادشان این است که اگر در برابر روسیه سر مساله اوکراین کوتاه آیند و اوکراین متعهد شود که عضو ناتو نمی شود، همین تصور را چینی ها در قبال تایوان خواهند داشت لذا شرایط به لحاظ سیاسی حساس است اما بعید به نظر می رسد جنگ تمام عیار رخ دهد.

  بیگدلی درباره این که بعید است غرب و آمریکا حمایت نظامی از اوکراین داشته باشند،. اظهار داشت: دلیل این رفتار غرب و آمریکا این است که اوکراین عضو ناتو نیست، مساله اصلی این است که آمریکا نگرانی دارد اگر در مورد روسیه نسبت به اوکراین واکنش نشان دهد، از طرف دیگر چین هم چنین برخوردی را در قبال تایوان خواهد داشت. لذا در این مانده که با روسیه چه کار کند.

  این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: از طرفی پوتین هم اعلام کرده اگر کشورهای خارجی دخالت کنند دست به اقدامی می زند که اروپا تا به حال ندیده، گرچه فعلا پوتین در حال نشان دادن نمایش قدرت است و غرب هم. کاری جز صدور بیانیه و تحریم نمی تواند کند.

  وی ابراز داشت : البته اعمال تحریم هم برای غرب کار مشکلی است زیرا اروپای غربی به انرژی روسیه نیاز دارد، روسیه هم در مقابل نیازهای دیگری دارد  لذا پیچیدگی چند بعدی وجود دارد که جز از طریق مذاکره حل نمی شود ضمن این که غرب خودش را گرفتار عضویت اوکراین در ناتو نمی کند. تنها راه اوکراین این است که تعهد دهد عضو ناتو نمی شود.

  بیگدلی در پایان گفت : پس از انقلاب مخملی در اوکراین که حکومت طرفدار غرب روی کار آمد برای روسیه نوعی شکست تلقی شد، روسیه و مخصوصا پوتین به قصد این نشسته بودند تا اقدام متقابلی انجام دهند و اکنون همان فرصت برای روسیه فراهم شده است.

  انتهای پیام

  خبرنگار فاطمه خوش نیت

  دبیر لیلا داودی

  اخبار مرتبط

  یک کارشناس مسائل اوراسیا پاسخ داد

  آیا روسیه به اوکراین حمله خواهد کرد؟

  وزیر امور خارجه

  بحران اوکراین ریشه در اقدامات تحریک آمیز ناتو دارد

  خطیب زاده:

  ایران با نگرانی عمیق تحولات در اوکراین را پیگیری می‌کند

  یک استاد ژئوپلیتیک دانشگاه مطرح کرد

  روسیه ژست حمله به اوکراین را گرفته است/ آمریکا و اروپا در مسئله اوکراین اختلاف نظر دارند

  اطلاعیه شماره سه سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین

  تمامی ایرانیان مقیم از هر امکانی برای خروج از اوکراین اقدام کنند

  پاک‌آیین: امیدواریم پوتین بتواند بحران اوکراین را "عاقلانه" مدیریت کند

  سفیر پیشین ایران در آذربایجان:

  نه روسیه به اوکراین حمله می‌کند و نه ناتو به جنگ روس‌ها می‌رود

  شمخانی هشدار داد

  بحران اوکراین؛ عبرتی پندآموز

  یک  پژوهشگر ارشد مسائل استراتژیک تشریح کرد

  ۳ فرضیه روسیه در قبال بحران اوکراین

  ضمن کسب اطلاع از آخرین وضعیت اوکراین انجام شد

  توصیه امیرعبداللهیان به ایرانیان مقیم اوکراین

  روسيه در تحريم‌هايش عليه اوکراين تجديد نظر کرد

  یک دیپلمات پیشین کشورمان مطرح کرد

  تنها راه‌حل بحران اوکراین

  توصیه سفارت کشورمان در اوکراین به ایرانیان مقیم

  با اشاره به احتمال بروز بحران میان روسیه و اوکراین

  سفیر ایران در لندن: جامعه بین‌الملل نگران بروز یک فاجعه باشد

  منبع : www.isna.ir

  حمله روسیه به مراکز نظامی اوکراین/ اعلام وضعیت بحرانی توسط ناتو

  خبرگزاری تاس گزارش داد، دو کشتی باری غیرنظامی روسیه در حمله موشکی اوکراین در دریای آزوف مورد اصابت قرار گرفتند. این آژانس با استناد به داده های نهادهای اطلاعاتی گزارش می دهد که قربانیانی نیز در این حمله وجود داشته است.

  حمله روسیه به مراکز نظامی اوکراین/ اعلام وضعیت بحرانی توسط ناتو

  تسنیم : خبرگزاری تاس گزارش داد، دو کشتی باری غیرنظامی روسیه در حمله موشکی اوکراین در دریای آزوف مورد اصابت قرار گرفتند. این آژانس با استناد به داده های نهادهای اطلاعاتی گزارش می دهد که قربانیانی نیز در این حمله وجود داشته است.

  به گفته مقامات محلی، حداقل ۱۸ نفر در حمله موشکی روسیه به منطقه بندر اودسا در دریای سیاه اوکراین کشته شدند. به گفته شهردار حداقل شش نفر در شهر برواری در نزدیکی کیف جان هم باختند. جزئیات در این باره هنوز مشخص نیست‎.

  کرملین: مدت زمان عملیات روسیه در اوکراین را پوتین تعیین می‌کند

  دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین گفت که مدت زمان عملیات روسیه در اوکراین را رئیس جمهور تعیین خواهد کرد.

  نشست مجازی سران ناتو درباره جنگ اوکراین فردا برگزار می‌شود

  سران کشورهای عضو ناتو روز جمعه یک نشست ویژه درباره جنگ روسیه علیه اوکراین برگزار خواهند کرد. این خبر را نماینده بریتانیا در ناتو امروز در بروکسل اعلام کرد. مذاکرات باید از طریق ویدئو کنفرانس انجام شود.‎

  واکنش روسیه به تصمیم اوکراین درباره قطع روابط دیپلماتیک

  وزارت امور خارجه روسیه امروز، پنجشنبه اعلام کرد که تصمیم مقامات کی‌یف برای قطع روابط دیپلماتیک با فدراسیون روسیه نتیجه منطقی دنباله روی از "سیاست روس‌هراسی" در این کشور است.

  در بیانیه وزار خارجه در این باره آمده است: «قطع روابط دیپلماتیک اوکراین با روسیه نتیجه منطقی سیاست روس هراسی هدفمند مقامات کی‌یف است که با کودتای خونین سال ۲۰۱۴، فروپاشی پیمان دوستی، همکاری و مشارکت در سال ۲۰۱۸ و مجموعه کاملی از قوانین در جهت تبعیض علیه حقوق و آزادی‌های مردم روسی زبان اوکراین آغاز شده و همچنان ادامه دارد.»

  رئیس جمهوری اوکراین پیش از این اعلام کرد که کی‌یف روابط دیپلماتیک خود با مسکو را قطع می‌کند.

  بلند شدن دود از مقر اطلاعات وزارت دفاع اوکراین

  به گزارش خبرنگار رویترز، دود از مقر اطلاعات وزارت دفاع اوکراین در کی یف بلند می شود. این ساختمان در مرکز پایتخت اوکرین قرار دارد.

  تماس تلفنی صدر اعظم آلمان با رئیس جمهور اوکراین

  "اولا شولتز"،، صدر اعظم آلمان  از یک روز وحشتناک برای اوکراین و یک روز غم انگیز برای اروپا سخن گفت. وی در سخنانی تاکید کرد: "پوتین رئیس جمهور روسیه با حمله خود بار دیگر آشکارا قوانین بین‌المللی را زیر پا می گذارد."

  وی همچنین از تماس تلفنی با رئیس جمهور اوکراین و ابراز همبستگی با وی خبر داد. شولتز به عنوان رئیس گروه جی 7 اعلام کرد که بعد از ظهر امروز در یک کنفرانس ویدئویی با متحدان درباره یک واکنش واحد و آشکار از طرف قوی ترین کشورهای اقتصادی دنیا تصمیم گیری خواهد کرد.

  وی همچنین گفت که به عنوان گام بعدی تحریم های سخت دیگری در هماهنگی تنگاتنگ با ناتو و اتحادیه اروپا علیه مسکو اتخاذ خواهد شد.

  صدر اعظم آلمان همچنین گفت: پوتین رنج و ویرانی را برای همسایگان نزدیک خود به ارمغان می آورد و زندگی افراد بی گناه بی شماری را در اوکراین به خطر می اندازد. وی تاکید کرد:  "در نهایت، او نظم صلح در قاره ما را نیز زیر سوال می برد."

  اوکراین از موج دوم حملات موشکی به این کشور خبر داد

  مشاور رئیس جمهور اوکراین خبر داد که موج دوم حملات موشکی به این کشور در حال اصابت است.

  اعلام آمادگی اتریش برای ایفای نقش میانجی گرانه

  "کارل نهامر"، صدر اعظم اتریش هم درباره حمله روسیه به اوکراین ابراز حیرت و شگفتی کرده و روسیه را متهم کرد که صراحتا از تاریخ درس نگرفته است.

  وی در این باره گفت: این حمله نقض آشکار قوانین بین المللی است. "قدرت قانون باید اعمال شود، اما نه قانون قوی ترین ها.

  وی همچنین گفت که اتریش به عنوان یک کشور بی طرف نظامی به ویژه برای ایفای نقش میانجی در آینده مناسب است.

  ناتو وضعیت بحرانی اعلام کرد

  ناتو به دلیل حمله روسیه به اوکراین وارد حالت بحران می شود. در بیانیه 30 کشور عضو این ائتلاف آمده است: «ما تصمیم گرفته‌ایم گام های بیشتری برای تقویت بازدارندگی و دفاع در سراسر ائتلاف برداریم. همه اقدامات به صورت "پیشگیرانه، متناسب و غیر تشدید کننده" بوده و خواهد بود.

  اصابت 6 گلوله خمپاره ارتش اوکراین به مناطق مرزی روسیه

  فرماندار منطقه بلگوراد روسیه امروز پنجشنبه اعلام کرد که در این منطقه، شش مورد تخریب به دلیل اصابت گلوله‌های خمپاره شلیک شده از خاک اوکراین ثبت شده است. به گفته وی، به رغم ویرانی، این حوادث هیچ مصدومیتی در پی نداشته است.

  مقامات منطقه بلگوراد ستادی جمع آوری اطلاعات، کنترل اوضاع و تصمیم گیری سریع ایجاد کرده‌اند. در این رابطه، در این منطقه هم مرز با اوکراین، مدارس و مهدکودک‌ها تعطیل شدند.

  علاوه بر این دو غیرنظامی در نتیجه گلوله باران نیروهای مسلح اوکراین در منطقه دونتسک زخمی شدند.

  پیش از این نیز اعلام شده بود که در جریان گلوله باران یک روستای منطقه دونتسک یک نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند.

  جدایی طلبان طرفدار روسیه: تخلیه غیر نظامیان به روسیه به حال تعلیق درآمده است

  خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از جدایی طلبان طرفدار روسیه گزارش داد که تخلیه غیر نظامیان این منطقه  به روسیه به حال تعلیق درآمده است.‎

  وزارت کشور اوکراین: مراکز فرماندهی نظامی در چندین شهر مورد حمله قرار گرفته‌اند

  بر اساس اطلاعات وزارت کشور اوکراین، مراکز فرماندهی نظامی در چندین شهر این کشور مورد حمله قرار گرفته است.

  یک مقام در این وزارتخانه گفت که کی یف نیز تحت تأثیر این حملات قرار گرفته است. خبرنگار رویترز پیشتر از وقوع یک انفجار در پایتخت اوکراین خبر داده بود.‎

  این مطلب برایم مفید است

  63 نفر این پست را پسندیده اند

  کلمات کلیدی: حمله روسیه به اوکراین بحران اوکراین و روسیه

  منبع : donya-e-eqtesad.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید