این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نقاشی در مورد بهداشت روان

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نقاشی در مورد بهداشت روان را از این سایت دریافت کنید.

  نقاشی بهداشت : 30 نقاشی روز جهانی بهداشت برای رنگ آمیزی کودکان

  نقاشی روز جهانی بهداشت، در ادامه برای آشنایی کودکان دلبندتان با بهداشت و روز جهانی بهداشت که 7 آوریل میباشد نقاشی های زیبایی با مضمون نقاشی بهداشت طراحی شده است . نقاشی در مورد روز جهانی بهداشت .

  نقاشی بهداشت : 30 نقاشی روز جهانی بهداشت برای رنگ آمیزی کودکان

  37 0

  زمان مطالعه: 2 دقیقه

  نقاشی روز جهانی بهداشت، در ادامه برای آشنایی کودکان دلبندتان با بهداشت و روز جهانی بهداشت که 7 آوریل میباشد نقاشی های زیبایی با مضمون نقاشی بهداشت طراحی شده است . نقاشی در مورد روز جهانی بهداشت .

  نقاشی روز جهانی بهداشت

  نقاشی روز جهانی بهداشت نقاشی بهداشت

  نقاشی در مورد هفته سلامت و بهداشت

  نقاشی بهداشت جهانی

  نقاشی بهداشت جهانی 2021

  نقاشی روز جهانی بهداشت برای دانش آموزان

  نقاشی برای روز جهانی بهداشت

  نقاشی درباره روز جهانی بهداشت

  نقاشی درمورد روز جهانی بهداشت

  نقاشی کودکانه روز جهانی بهداشت

  مسابقه نقاشی روز جهانی بهداشت

  نقاشی هفته بهداشت

  نقاشی بهداشت برای کودکان

  نقاشی کودکانه روز بهداشت

  نقاشی رعایت بهداشت برای کودکان

  نقاشی روز جهانی بهداشت برای دبستان

  نقاشی روز جهانی بهداشت برای دوم دبستان

  نقاشی روز جهانی بهداشت برای سوم دبستان

  نقاشی روز جهانی بهداشت برای مسابقه

  نقاشی هفته بهداشت برای دبستان

  نقاشی روز جهانی بهداشت برای مدرسه

  نقاشی بهداشت برای طرح جابر

  نقاشی رعایت بهداشت

  منبع : www.delgarm.com

  نقاشی با موضوع بهداشت روانی

  نقاشی با موضوع بهداشت روانی یک مقاله آموزشی است که مربیان می توانند با استفاده از آن به بچه ها موضوع نقاشی بهداشت روانی را کار کنند

  نقاشی با موضوع بهداشت روانی

  2697 بازدید

  دسته بندی: آموزش نقاشی چهارم پنجم دبستان - آموزش هنر دبستان - نقاشی اول دبستان - نقاشی دوم و سوم دبستان منتشر شده در مهر ۲۰, ۱۳۹۸ نویسنده: آقای مهربان زمان مطالعه: 8 دقیقه 3 نظر به روز شده در بهمن ۸, ۱۴۰۰

  موضوعات خاص برای بالا بردن مهارت های درونی کودکان 

  من این مقاله آموزشی را برای مربیانی که به دنبال موضوعات خاص هستند و یا اینکه این موضوع از طریق اداره  آموزش پرورش به آنها ابلاغ شده نوشته ام که امیدوارم راهنمای خوبی برای این همکاران محترم باشد. نقاشی با موضوع بهداشت روانی در واقع فقط یک عنوان نیست چرا که کودک در وحله اول بایددرک کند بهداشت روانی به چه چیزی گفته میشود و بعد بتواند آن را به تصویر بکشد. همیشه این را بدانید که اگر کودک موضوع – تکنیک یا هدف شما را درک نکند اگر هم کارهنری او در حد ایده آل هم باشد نتیجه نخواهد داشت و کودک بعد از مدتی آن را فراموش میکند . از این رو من میخواهم ضمن بیان  نقاشی با موضوع بهداشت روانی شیوه اجرایی را هم برای شما بیان کنم که البته این شیوه اجرایی پیشنهادی است از طرف من به شما خواهد بود  ولی شما به هر گونه که مایل بویدد می توانید آن را اجرا کنید .

  بهداشت روانی چیست و چرا برای کودکان این موضوع مهم است؟

    بهداشت روانی یا سلامت روان به معنی وجود بهزیستی روانشناختی یا عدم وجود بیماری روانی است. وضعیت سلامت روان به کسی اطلاق می‌شود که عملکردش «در سطح قابل قبولی از تنظیم عاطفی و رفتاری» باشد.به نظر من خیلی از موضوعات را باید از همان زمان تولد با کودک کار شود و نباید آن را به زمانی که کودک به سن یلوغ رسید مطرح کرد چرا که کودک وقتی به سن نوچوانی رسید سخت تر میشود به او چیزی را که تصوری از آن ندارد به او  آموزش داد. یکی از این موضو عات همین موضوع بهداشت روانی است. چرا که کودکان باید به مرور این بحث را درک کنند تا بتوانند در آینده سالم زندگی کنند و متاسفانه پدر و مادرها در این خصوص بسیار کوتاهی میکنند.

  بهداشت روان به چه معنا است؟ اگر بخواهم به زبان ساده این تعریف را بیان کنم بایستی بگویم بهداشت روانی یعنی داشتن احساس آرامش و امنیت درون به نحوی که فرد از تمام ناراحتی ها تعارض های چالش ها و نگرانی ها به دور باشد. شاید فکر کنید مگر میشود آدمی هیچ گونه نگرانی و ناراحتی و.. نداشته باشد؟ بله حق باشماست ولی در اینجا منظور ناراحتی ها و تعارضات مزمن است به گونه ای که روی روند زندگی فرد تاثیر مستقیم بگذارد .

  یک فرد با سلامت روانی دارای اندیشه و تفکر سالم است. ذهن فرد مثبت اندیش و پر انرژی است در صدد ترقی و پیشرفت است و…سازمان جهانی بهداشت از بهداشت روانی تحت عنوان بهداشت روان و فکر نام برده و جنبه های زیادی برای آن در نظر گرفته که درک عاطفی – ارتباط با آدمها و جامعه و دهها مورد دیگر زا شامل میشود و حتما در این خصوص در اینجا مطالعه بیشتری داشته باشید .

  با این مقدمه کوتاه متوجه شودید که چرا آموزش و یاد گیری بهداشت روان برای کودکان اهمیت دارد . ولی متاسفانه برنامه های خاص به این صورت در مدارس کمتر اجرا میشود و محدود میشود به برنامه هایی تکی  که بدون هدف از طرف مربی هنر اجرا میشود . البته من قبول دارم خیلی از مربیان هنر فعالیت های هنری خودشان را بر مبنای سلامت روان به صورت غیر متسقین تنظیم کردند و واقعا آموزشهای هنری آنها به بچه ها به سلامت روان آنها بسیار کمک میکند .

  دو جنبه مهم این مقاله برای مربیان

  کودکان باید از همان کودکی بیاموزند تا وقتی بزرگ شدند از مشکلات روحی و روانی به دور باشند .این مقاله برای من از دو جنبه مهم است اول اینکه به موضوع نقاشی بهداشت روانن می پردازد و این موضوع را که از طرف آموزش پرورش به مدارس ابلاغ شذه را برای مربی هنر شفاف سازی میکند و دوم اینکه بستری فراهم میشود برای اینکه مربی هنری از این تاریخ به بعد با نگرش و تفکر تازه تری به این موضوع بیاندیشد و از هنر برای ارتقاء سطح بهداشت روان  کودکان بهره بگیرد .

  شیوه اجرایی برای کلاس نقاشی با موضوع بهداشت روان

    حال به سراغ شرح شیوه اجرای این موضوع برای بچه ها میرویم . در وحله اول مشخص کنید برای چه گروه سنی میخواهید اجرا کنید. من در توضیحاتم بچه های سوم دبستان را در نظر گرفته ام که دلیل آن را برای شما بیان میکنم وقتی وارد کلاس شدم همه بچه ها از دیدنم  خوشحال شدم همین موضوع خوشحالی بهانه ای شد برای شروع درس. از بچه ها پیرسیدم چرا شما از دیدن من خوشحال میشوند و همه به گونه های مختلف دوست داشتن مرا بیان کردند . هر کدام از بچه ها برای دوست داشت جملاتی گفتند چند نفر گفتند شما خیلی مهربان هستید – چند نفر دیگر گفتند شما مارو خیلی دوست دارید. یکی گفت آقا شما خیلی خوش پوش هستید. یکی دیگه گفت شما آروم حرف میزنید و داد نمیزنید یکی گفت  شما به ما هنر و نقاشی یاد میدید و.. و من تمام موارد را پای تخته نوشتم و بعد خودم را به صورت ساده و خندان روی تخته کشیدم . به همه بچه ها گفتم یعنی هر کسی این موارد را داشته باشدآدم خوبیه ؟ بچه ها هم تایید کردند . من به گونه ای میخواستم آدم خوب و بد را به بچه ها معرفی کنم از این رو یک آدمی خیالی باچهره عصباین و بد شکلی را  انطرف تخته کشیدم و به بچه ها گفتم این آدم قبلا همسایه ما بوده .  آدمی که همیشه عصبانی بود داد میزد بچه ها را دوست نداشت و … و دقیقا متضاد تمام آن موارد ی که روی تخته نوشته بودم را بیان کردم بعد پرسیدم این مرد به نظر شما آدم خوبی بود ؟ بچه ها همه به هم گفتند نه . من به بچه ها گفتم یه آدم خوب کارهای خوب انجام میدهد و یک آدم های کارهای  بد.

  منبع : www.artkoodak.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید