این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نوزادی که برگزیده خداوند بود و بعدها به پیامبری رسید

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نوزادی که برگزیده خداوند بود و بعدها به پیامبری رسید را از این سایت دریافت کنید.

  سخن گوی گهواره

  حضرت عیسی(ع) از همان ابتدای تولّد به پیامبری برگزیده شد و با معجزاتش مردم را به اطاعت از خدا تشویق کرد. وقتی هم تنها طفل سخن گو در گهواره، در گهواره زبان به سخن گشود، گفت: «من بنده خدا هستم، او ...

  سخن گوی گهواره

  تاریخ انتشار: 04 دى 1397 شماره مطلب: 674 تعداد بازدید: 2438 نظرات: 0

  حضرت عیسی(ع) از همان ابتدای تولّد به پیامبری برگزیده شد و با معجزاتش مردم را به اطاعت از خدا تشویق کرد. وقتی هم تنها طفل سخن گو در گهواره، در گهواره زبان به سخن گشود، گفت: «من بنده خدا هستم، او ...

  خداوند آفرينش حضرت عیسی(ع) را مانند حضرت آدم(ع) امری عجیب ندانسته و او را فرزند حضرت مريم(س) معرفى كرده است. داستان حضرت مسیح(ع) به نام مادر گرامیشان گره خورده است؛ چرا که نوع خلقت ایشان باعث شده که حضرت عیسی(ع) با عناوینی، چون؛ «اِبْنَ مَرْیَمَ»، «عِیسَى ابْنَ مَرْیَمَ» و «الْمَسِیحُ ابْنُ مَرْیَمَ» به مادر بزرگوارشان نسبت داده شود. در قرآن هم از حضرت مریم(س) به عنوان یک شخصیت برجسته و ویژه با عنوان هایی، همچون: بانوی برگزیده، پاک و مطهر، بهترین زنان عصر خود، مظهر عفاف، الگوی مومنان، دختری عابد، بسیار راستگو، هم سخن با فرشتگان و ... معرفی و یاد شده است. به جهت همین ویژگی هاست که یکی از برجسته ترین کارهای حضرت عیسی(ع) احترام به مقام والای مادر است.(1) داستان میلاد فرزند حضرت مریم(س) آن قدر از اهمیت ویژه ای برخوردار است که خداوند مهربان یکی از سوره های خود را به نام حضرت مریم(س) قرار داده و داستانش را شرح می دهد و آفرینش حضرت عیسی(ع) را یکی از نشانه های قدرت خود بیان کرده و تعبیر به «اِبْنَ مَرْیَمَ» به جاى «عیسى‏» براى توجّه دادن به این حقیقت است که او تنها از مادر و بدون دخالت پدرى به فرمان پروردگار متولّد شده، و این تولّد خود از نشانه های بزرگ قدرت پروردگار است. از آن جا که این تولّد استثنایى و داستان میلاد خاصّ، رابطه‏ اى با حضرت عیسی(ع) و رابطه‏ اى با مادرش حضرت مريم(س) دارد هر دو را به عنوان یک آیه و نشانه مى‏ شمرد.(2) حضرت مریم(س) وقتی حضرت عیسی(ع) را به دنیا آورد، اضطرابی عجیب درونش را فرا گرفت؛ امّا گام هایش را محکم و استوار برداشت، کودکش را به آغوش کشید و به سوی قومش روانه شد. مردم با دیدن او و فرزندش، گفتند: ای مریم، کار بسیار عجیبی انجام دادی! ای خواهر هارون! پدرت مرد بدی نبود و مادرت ...! «مریم» که روزه سکوت داشت به کودکش اشاره کرد؛ یعنی از او بپرسید. گفتند: چگونه با کودکی که در گاهواره است سخن بگوییم؟! ناگهان!... تنها طفل سخن گو در گهواره که کودک چند روزه ایی بیش نبود، زبان به سخن گشود و گفت: «من بنده خدا هستم، او کتاب آسمانی به من عطا کرده، مرا پیامبر قرار داده و هر جا كه باشم با بركتم... سلام خدا بر من، در آن روز که متولد شدم و در آن روز که می میرم و آن روز که زنده برانگیخته خواهم شد». و به این ترتیب شک را از دل پاکدلان زدود و آنان بار دیگر به قداست و طهارت حضرت مریم(س) معتقد شدند... . در جدول پیوستی برخی از مشخصات حضرت مسیح عيسي بن مريم(ع) در قرآن آمده است. با حرف های پراکنده کلمه های مناسب بسازید و در خانه خالی بنویسید تا در ضمن مراجعه به قرآن، با 14خصوصیّت از ویژگی های حضرت عیسی(ع) هم آشنا شوید. ترجمه برخی از آیات منتخب در مورد سیمای حضرت عیسی(ع):

  از صالحان بود. (انعام، ۸۷)

  از گواهان اعمال بود. (نساء، ۱۵۹)

  از برگزیدگان بود. (آل عمران، ۳۳)

  دارای مقام امامت بود. (احزاب، ۷)

  کلمه خدا و روحی از خدا بود. (نساء، ۱۷۱)

  رسولی به سوی بنی اسرائیل بود.(آل عمران، ۴۹)

  بشارت دهنده به آمدن پیامبر اسلام بود. (صف، ۶)

  نامگذاری ایشان ازطرف خدا بود. (آل عمران، ۴۵)

  حضرت عیسی(ع) بنده و رسول خدا بود. (مریم،۳۰)

  در دنیا و آخرت آبرومند و از مقربان بود. (آل عمران، ۴۵)

  از کسانی بود که خداوند کتاب و حکمت را به ایشان آموخت. (آل عمران، ۴۸)

  از پیامبران اولی العزم و صاحب شریعت بود و کتابی به نام انجیل داشت. (احزاب، ۷)

  حضرت عیسی(ع) از این جهت کلمه نامیده شده که با کلمه الهی «کن» آفریده شده است. (آل عمران، ۵۹)

  مبارک بود-هرجا که باشد-زکی و مهذب و آیتی بود برای مردم و رحمتی از جانب خدا-احسانگر به مادرش و از زمره کسانی بود که خداوند به ایشان سلام کرد. (مریم، ۳۹-۳۳)

  خداوند حضرت عیسی(ع) را با اوصافی این چنین ستوده است: او بنده خدا، پیامبر خدا و رسولی به سوی بنی اسرائیل و یکی ازپیامبران اولی العزم و صاحب شریعت است. کتابی به نام انجیل داشت، خدای تعالی نام او را مسیح عیسی نهاد و کلمة الله و روحی از خدا خوانده، او دارای مقام امامت و از گواهان اعمال و بشارت دهندگان به آمدن پیامبر اسلام بود. وجیه و آبرومند در دنیا و آخرت  و از برگزیدگان و صالحان بود، مبارک بود هر جا که باشد، زکی و مهذّب بود، آیتی بود برای مردم و رحمتی از خدا بود و احسانگری به مادرش و از زمره کسانی بود که خدای تعالی به ایشان سلام کرد و از کسانی بود که خدا کتاب و حکمتش آموخت و در رسیدن به مقام بندگی و مقام قرب و صلاح و بعضی از مواهبی اختصاصی، مانند؛ کلمه بودن حضرت و نامگذاری حضرت توسط خداوند بود.(3)

  دخترک کبریت‌فروش(Den Lille Pige med Svovlstikkerne)

  هوا خيلي سرد بود و برف مي باريد. آخرين شب سال بود. در شب سال نو، دخترکی فقیر و ژنده‌پوش که از شدت سرما به خود می‌پیچد سعی دارد تا کبریت‌هایش را به مردمی که برای خرید سال نو آمده‌اند بفروشد اما کسی توجهی به او نمی‌کند. پدر دخترک او را تهدید کرده که اگر تمام کبریت‌هایش را به فروش نرساند حق بازگشت به خانه را ندارد و اکنون که شب سربرآورده و خیابان‌ها خالی از مردمی شده که در کنار آتش گرم خانه‌هایشان مشغول جشن گرفتن سال جدید هستند، او یکه و تنها با کبریت‌هایی که به فروش نرفته‌اند باقی‌مانده و جرأت بازگشت به خانه را ندارد. چرا جرات نداشت به خانه برود؟ چون نتوانسته بود حتي بك كبريت بفروشد و مي ترسيد پدرش كتكش بزند. سرما بیداد می‌کند و دخترک درگوشه‌ای پناه می‌گیرد و برای گرم کردن خود شروع به روشن کردن کبریت‌هایش می‌کند. در نور کبریت‌ها، او صحنه‌های دلپذیری همچون درخت کریسمس و شام سال نو را می‌بیند. سپس سرش را رو به آسمان گرفته و شهابی را می‌بیند و به یاد مادربزرگ درگذشته‌اش می‌افتد که به او گفته بود این ستاره‌ها نشانگر مرگ کسی هستند. با یاد مادربزرگش، دخترک کبریت دیگری را روشن می‌کند و در نور آن مادربزرگش را می‌بیند. دخترک تا آنجا که می‌تواند تمام کبریت‌هایش را یکی پس از دیگری روشن می‌کند تا مادربزرگش که تنها کسی بوده که دخترک را دوست داشته و به او محبت می‌کرده بیشتر در کنارش باقی بماند. دخترک می‌میرد و مادربزرگش روح او را با خود به بهشت می‌برد. صبح روز بعد، مردم پیکر بی‌جان دخترک را، با گونه‌هایی سرخ و لبخندی بر لب در کنار کبریت‌های سوخته‌اش در گوشهٔ خیابان پیدا می‌کنند. مرگ او آن‌ها را اندوهگین ساخته و می‌گویند که او برای گرم کردن خودش این کبریت‌ها را آتش زده است، اما چیزی که نمی‌دانند این است که دخترک در نور شعلهٔ این کبریت‌ها چه مناظر دلپذیری را دیده است و چگونه آغاز سال نو را در کنار مادربزرگش جشن گرفته‌است.(4)

  منبع : el.balagh.ir

  درسنامه آموزشی هدیه های آسمانی پنجم درس 4: از نوزاد بپرسید! با پاسخ

  گفت‌وگو کنید (صفحهٔ 26 کتاب درسی) | بگرد و پیدا کن (صفحهٔ 27 کتاب درسی) | تدبّر کنیم (صفحهٔ 27 کتاب درسی) | ایستگاه فکر (صفحهٔ 28 کتاب درسی) | ایستگاه خلّاقیت (صفحهٔ 29 کتاب درسی)

  درسنامه آموزشی هدیه های آسمانی پنجم

  درس 4: از نوزاد بپرسید! با پاسخ

  آخرین ویرایش 13 آبان 1396

  گزارش خطا 40750 هدیه‌های آسمانی

  درس 1: دسته گلی از آسمان

  درس 2: تنها او

  درس 3: حضرت مریم، بانوی بهشتی

  درس 4: از نوزاد بپرسید!

  درس 5: گل صد برگ درس 6: مال مردم

  درس 7: رنگین کمان جمعه

  درس 8: دو نامه درس 9: یک جهان جشن!

  درس 10: در ساحل دجله

  درس 11: سرو سربلند سامرا

  درس 12: خورشید پشت ابر

  درس 13: کوچک‌های بزرگ!

  درس 14: بزرگ مرد تاریخ

  درس 15: بهمن همیشه بهار

  درس 16: روزنامه‌های دیواری

  درس 17: اینها و آنها

  ویدیو دوره کامل آموزشی، هدیه‌های آسمانی پنجم دبستان

  مدرس: محمدرضا نادری

  مدت دوره: 8 ساعت (19 فایل)

  فارسی

  1771 تست 123,970 تومان

  ریاضی

  1970 تست 137,900 تومان

  علوم تجربی

  1871 تست 130,970 تومان

  هدیه‌های آسمانی

  556 تست 38,920 تومان

  مطالعات اجتماعی

  1158 تست 81,060 تومان

  قرآن

  114 تست 7,980 تومان

  ناباورانه دور گهواره‌ٔ نوزاد حلقه زده بودند و با تعجّب و خشم به یکدیگر نگاه می‌کردند. همهمه‌ای میان جمعیت بلند شده بود:

  - «می‌گوید از نوزاد بپرسید!»

  - «با نوزاد چندروزه چگونه حرف بزنیم؟»

  - «چه حرف بی‌‌معنایی!»

  نوزاد نازنین، چشم‌های زیبایش را چرخاند و ناگهان لب‌های کوچکش را باز کرد:

  «من بنده‌ی خدا هستم!»

  همین که اوّلین جمله را از زبان نوزاد شنیدند، سکوت سنگینی بر جمعیت حاکم شد. نفس در سینه‌ها حبس شده بود!

  - «خیلی عجیب است! خودش حرف زد! چطور ممکن است؟»

  نوزاد با کمال آرامش به حرف‌هایش ادامه داد:

  «خدای بزرگ به من کتاب آسمانی عطا می‌کند. او مرا برای پیامبری برگزیده، و مرا مایه‌ٔ خیر و برکت قرار داده است. من هرجا باشم، سودمند خواهم بود»

  همهمه‌ها میان جمعیت بیشتر شد.

  -«این دروغ است».

  -«این زن با کودکش ما را جادو کرده است».

  -«امّا واقعاً نوزاد سخن می‌گوید».

  مادر با نگاهی نگران، امّا امیدوار به لطف پروردگار به لب‌های کودکش می‌نگریست. سخنان دل‌نشین کودک، ادامه یافت:

  «خداوند به من سفارش کرده است که تا زنده‌ام نماز بخوانم و به نیازمندان کمک کنم؛ نسبت به مادرم مهربان باشم و ستمکار و زورگو و بد اخلاق نباشم».

  همه از تعجّب و شگفتی، دهانشان باز مانده بود و مات و مبهوت به نوزاد چشم دوخته بودند. نوزادی که برگزیده‌ٔ خدا بود، ادامه داد:

  «خدای بزرگ، پروردگار من و پروردگار شماست؛ او را عبادت کنید که راهِ راست همین است».

  * * *

  این نوزاد، «حضرت عیسیٰ علیه السّلام» است.

  لقبش «مسیح» است و کتاب آسمانی او، «انجیل».

  چهارمین پیامبر اُولُواالعَزم است.

  خدای مهربان او را برای هدایت قوم «بنی‌اسرائیل» انتخاب کرد.

  حضرت عیسیٰ علیه السّلام بخش زیادی از عمر پُربارش را در سفر سپری کرد و به کمک یارانش، مردم را راهنمایی و پیام‌های الهی را برایشان بیان می‌کرد.

  او به فرمان و یاری خدا بیماران درمان‌ناپذیر را درمان؛ نابینایان مادرزاد را بینا و مردگان را زنده می‌کرد. او حدود پانصد و هفتاد سال پیش از تولّد پیامبر صلی الله علیه و آله بشارت بزرگی به قوم خود داد:

  «ای بنی اسرائیل!

  من فرستاده‌ٔ خدا به سوی شما هستم؛ و به شما بشارت می‌دهم که بعد از من پیامبری خواهد آمد، به نام احمد.»

  چه مژده‌ٔ بزرگ و چه بشارت بی‌نظیری!

  دشمنان حضرت عیسیٰ از اینکه مردم به او ایمان می‌آوردند، سخت عصبانی بودند. حاکم ستمگر آن زمان دستور داد حضرت عیسیٰ علیه السّلام را به دار بیاویزند؛ امّا خداوند ایشان را به آسمان بالا بُرد تا سال‌ها بعد به همراه حضرت مهدی علیه السّلام دوباره ظاهر شود و در کنار ایشان جهان را پر از عدل و آرامش کند.

  گفت‌وگو کنید (صفحهٔ 26 کتاب درسی)

  یکی از سفارش‌های خدا به حضرت عیسیٰ علیه السّلام را انتخاب، و با دوستانتان در مورد راه‌های عمل به آن گفت‌وگو کنید. مطابق آیات 31 و 32 سوره‌ٔ مریم، حضرت عیسی (ع) به نماز و زکات و نیکوکاری به مادر و زورگو و نافرمان نبودن سفارس شده است.

  بگرد و پیدا کن (صفحهٔ 27 کتاب درسی)

  کلماتی را که به حضرت عیسی علیه السّلام مربوط است، پیدا کنید. (مریم ـ سال هجری ـ زنده بودن ـ سال میلادی ـ انجیل ـ احمد ـ آسیه)

  مریم - زنده بودن - سال میلادی - انجیل - احمد

  این کلمات با حضرت عیسیٰ علیه السّلام چه ارتباطی دارد؟ حضرت مریم (س) مادر حضرت عیسی (ع) است. سال تولد ایشان مبدا تاریخ میلادی و کتاب آسمانی ایشان انجیل می‌باشد. ایشان زنده‌اند و همراه حضرت مهدی (عج) ظهور خواهند کرد و احمد نام پدر ایشان است.

  تدبّر کنیم (صفحهٔ 27 کتاب درسی)

  آیه را بخوانید؛ این آیه به کدام قسمت درس ارتباط دارد؟

  اِذ قالَ عیسَى ابنُ مَریَمَ ... وَ مُبَشِّرًا بِرَسولٍ یَأتی مِن بَعدِى اسمُهُ اَحمَدُ «صف، 6»

  عیسیٰ فرزند مریم گفت: … من به شما بشارت می‌دهم که بعد از من پیامبری خواهد آمد به نام «احمد».

  فکر می‌کنید چرا حضرت عیسیٰ علیه السّلام به آمدن پیامبر بعد از خود بشارت داده است؟ زیرا پیروان حضرت عیسی (ع) باید پیامبری که بعد از ایشان می‌آید را بشناسد و از او حضرت محمد (ع) پیروی کنند که دین خدا را تکمیل نموده است و برای پیروان حضرت عیسی (ع) جای شکی نباشد.

  منبع : gama.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید