این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نگارش درس سیزدهم کلاس ششم

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نگارش درس سیزدهم کلاس ششم را از این سایت دریافت کنید.

  نگارش ششم درس آزاد (درس سیزدهم) فرهنگ بومی ۲ با جواب

  جواب درس هفتم درس آزاد فرهنگ بومی ۱ نگارش ششم ابتدایی مانند درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی 1 به موضوع تعیین شده توسط معلم در کلاس بستگی خواهد داشت.

  نگارش ششم درس آزاد (درس سیزدهم) فرهنگ بومی ۲ با جواب

  دسته بندی : دانش  ۲۰ / ۰۹ / ۱۴۰۰   نویسنده : admin  ۴ دقیقه برای مطالعه

  نگارش ششم درس آزاد (درس سیزدهم) فرهنگ بومی ۲ با جواب

  نگارش ششم درس آزاد (درس سیزدهم) فرهنگ بومی ۲ با جواب درس آزاد نگارش ششم فرهنگ بومی ۲

  جواب درس هفتم درس آزاد فرهنگ بومی ۱ نگارش ششم ابتدایی مانند درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ به موضوع تعیین شده توسط معلم در کلاس بستگی خواهد داشت. موضوعی در مورد آداب و رسوم و فرهنگ بومی یکی از اقوام ایران به صورت گروهی یا فردی به دانش آموزان محول می‌شود و دانش آموز باید بتواند برای آن موضوع یک درس تنظیم و نگارش کند.اما در ادامه یک نمونه برای درس آزاد نگارش کلاس ششم (درس ۱۳) ارائه خواهد شد.

  در مطلب دیگری یک نمونه درس آزاد برای فرهنگ بومی ۲ فارسی ششم ابتدایی تقدیم شما شد (با کلیک بر روی همین لینک بنفش، به آن مطلب هم دسترسی خواهید داشت) که در اینجا بر اساس همان متن، بخش های مربوط به درس ۱۳ نگارش ششم را نیز مشاهده خواهید کرد.

  همچنین در ادامه می‌توانید جواب درس آزاد نگارش ششم فرهنگ بومی ۲ را به صورت عادی مشاهده کنید.

  املا و واژه آموزی صفحه ۸۰ نگارش ششم با جواب

    واژه هايی که در آنها يكی از صداهای /ت/ به کار رفته است را از درس پيدا کنيد و بنويسيد.ت: تهران، تاریخی، تفریحی، تجاری، سنتی، تحمیلی، بیشتر، متفاوت، قسمت، پایتخت، متر، اقتصاد، وضعیت، خسته، قدمت، تاثیرگذار، سکوت، تماشا.ط: طبیعت، نقاط، طی، مناطق، مشروطه، توسط. برای هر يک از واژه‌های زير چند هم‌خانواده بنويسيد.قدیمی: قدیم، قدمت، مقدّم، تقدیمجاذبه: جذب، مجذوب، جَذَبه، جذّاباسلام: مسلمان، تسلیم، مُسلِم، مُسَلَّمتحمیلی: تحمیل، تحمّل، حمل، حامل

  پیشنهادی :  گام به گام درس ۱۳ پیام آسمانی هشتم

  | JalebFa.ir |

  نگارش فرهنگ بومی ۲ کلاس ششم

  صفحه ۸۱ نگارش ششم با جواب

  سوالات بخش نگارش درس آزاد فرهنگ بومی ۲ نگارش ششم نیز بر اساس همان متنی که تقدیمتان شد، مطرح شده و پاسخ داده می‌شود.

    متن زير را تا یک بند ادامه دهيد.یکی از مشکلات شهر تهران وجود ترافیک سنگین خودرو‌هایی است که در این کلان شهر از سویی به سوی دیگر حرکت می‌کنند. مسئله‌ای که باعث شده است تهران یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان محسوب شود.  با استفاده از واژه‌های زیر، یک بند درباره‌ی آداب و رسوم شهر تهران بنویسید.

  شلیته، کلاه پهلوی، قدیم، پوشاک

  پوشاک یکی از مهمترین جنبه‌های آداب و رسوم تهران می‌باشد. در ایّام قدیم، تهرانی‌ها لباس‌های بسیار زیبایی می‌پوشیدند. کلاه پهلوی یکی از لباس‌های سنتی آقایان تهرانی بوده است و خانم‌های تهرانی نیز شلیته می‌پوشیدند.| جالب فا |

  کارگاه نویسندگی نگارش ششم درس سیزدهم

  صفحه ۸۲ نگارش ششم با جواب

  جواب کارگاه نویسندگی درس ۱۳ نگارش ششم ابتدایی نیز مانند بخش‌های قبل به درس تنظیم شده توسط دانش‌آموز در موضوع منحصر بفرد خودش بستگی دارد که جالب فا نیز این بخش را بر اساس همان نمونه درسی که تقدیمتان کرد تکمیل می‌کند:

  مقایسه:

  یکی از راه‌های تمرین در نوشتن، مقایسه است. مقایسه بیان تفاوت‌ها و شباهت‌های دو چیز است.

  برج آزادی و برج میلاد را با هم مقایسه کنید.برج آزادی و برج میلاد هر دو از نمادهای پایتخت ایران به شمار می‌آیند. ارتفاع برج آزادی از سطح زمین ۴۵ متر است اما برج میلاد با ارتفاع ۴۳۵ متر، بلندترین آسمان‌خراش تهران و ایران و چهارمین برج مخابراتی بلند در جهان است. این سازه به خاطر ارتفاع بلند و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است.

  پیشنهادی :  جواب درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم)

  برج آزادی، فرسوده از گذر زمان و رنجیده از بی مهری کَسان، خود را نیازمند مرمت می‌یابد. وقتی وارد برج آزادی می‌شوید، می‌توانید نمونه‌هایی از معماری‌های ساسانی تا اسلامی را ببینید ولی در برج میلاد اصلاً آثاری از معماری فاخر ایرانی مشاهده نمی‌شود. فهم خود را از ضرب المثل «نه سرمو بشکن نه گردو تو جیبم کن» در یک بند بنویسید.یعنی نه مرا آزار بده و نه قربان صدقه‌ام برو! به عبارت دیگر، یعنی: من را اذیت نکن که بعداً مجبور نشوی به من محبت کنی و از من دلجویی کنی.

  امبدوارم جواب درس ۱۳ نگارش ششم ابتدایی (فرهنگ بومی ۲ درس آزاد) مورد رضایت شما واقع شده باشد و باز هم به جالب فا سر بزنید.

  منبع : jalebfa.ir

  جواب درس سیزدهم (فرهنگ و بومی 2) نگارش ششم ابتدایی

  جواب درس سیزدهم (فرهنگ و بومی 2) نگارش ششم ابتدایی,پایه ششم,درس 13 نگارش ششم ابتدایی,جواب تمرین درس سیزدهم نگارش ششم

  جواب درس سیزدهم (فرهنگ و بومی 2) نگارش ششم ابتدایی

  18 مهر, 1400 پایه ششم, درسنامه آموزشی پایه ششم, نگارش ششم

  جواب درس سیزدهم (فرهنگ و بومی 2) نگارش ششم ابتدایی

  جواب املا و واژه آموزی صفحه ۸۰ نگارش ششم ابتدایی

  سوال

  1️⃣ واژه هايی که در آنها يكی از صداهای /ت/ به کار رفته است را از درس پيدا کنيد و بنويسيد.

  پاسخ

  ت: تهران، تاریخی، تفریحی، تجاری، سنتی، تحمیلی، بیشتر، متفاوت، قسمت، پایتخت، متر، اقتصاد، وضعیت، خسته، قدمت، تاثیرگذار، سکوت، تماشا.

  ط: طبیعت، نقاط، طی، مناطق، مشروطه، توسط.

  سوال

  2️⃣ برای هر يک از واژه‌های زير چند هم‌خانواده بنويسيد.

  پاسخ

  قدیمی: قدیم، قدمت، مقدّم، تقدیم

  جاذبه: جذب، مجذوب، جَذَبه، جذّاب

  اسلام: مسلمان، تسلیم، مُسلِم، مُسَلَّم

  تحمیلی: تحمیل، تحمّل، حمل، حامل

  جواب صفحه ۸۱  درس سیزدهم نگارش ششم ابتدایی

  سوال

  1️⃣ متن زير را تا یک بند ادامه دهيد.

  پاسخ

  یکی از مشکلات شهر تهران وجود ترافیک سنگین خودرو‌هایی است که در این کلان شهر از سویی به سوی دیگر حرکت می‌کنند. مسئله‌ای که باعث شده است تهران یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان محسوب شود.

  سوال

  2️⃣  با استفاده از واژه‌های زیر، یک بند درباره‌ی آداب و رسوم شهر تهران بنویسید.

  پاسخ

  شلیته، کلاه پهلوی، قدیم، پوشاک

  پوشاک یکی از مهمترین جنبه‌های آداب و رسوم تهران می‌باشد. در ایّام قدیم، تهرانی‌ها لباس‌های بسیار زیبایی می‌پوشیدند. کلاه پهلوی یکی از لباس‌های سنتی آقایان تهرانی بوده است و خانم‌های تهرانی نیز شلیته می‌پوشیدند.

  جواب کارگاه نویسندگی صفحه ۸۲ نگارش ششم ابتدایی

  سوال

  1️⃣ برج آزادی و برج میلاد را با هم مقایسه کنید.

  پاسخ

  برج آزادی و برج میلاد هر دو از نمادهای پایتخت ایران به شمار می‌آیند. ارتفاع برج آزادی از سطح زمین ۴۵ متر است اما برج میلاد با ارتفاع ۴۳۵ متر، بلندترین آسمان‌خراش تهران و ایران و چهارمین برج مخابراتی بلند در جهان است. این سازه به خاطر ارتفاع بلند و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است.

  برج آزادی، فرسوده از گذر زمان و رنجیده از بی مهری کَسان، خود را نیازمند مرمت می‌یابد. وقتی وارد برج آزادی می‌شوید، می‌توانید نمونه‌هایی از معماری‌های ساسانی تا اسلامی را ببینید ولی در برج میلاد اصلاً آثاری از معماری فاخر ایرانی مشاهده نمی‌شود.

  سوال

  2️⃣ فهم خود را از ضرب المثل «نه سرمو بشکن نه گردو تو جیبم کن» در یک بند بنویسید.

  پاسخ

  یعنی نه مرا آزار بده و نه قربان صدقه‌ام برو! به عبارت دیگر، یعنی: من را اذیت نکن که بعداً مجبور نشوی به من محبت کنی و از من دلجویی کنی.

  جواب درس سیزدهم (فرهنگ و بومی 2) نگارش ششم ابتدایی

  نظر شما درباره این پست چیست ؟

  پیشنهادی  جواب سوالات درس دهم هدیه ششم ابتدایی

  به این پست امتیاز دهید!

  امتیاز کلی 4.1 / 5. رای دهندگان: 135

  منبع : darshub.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید