این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  هدفی را برای خود مشخص کنید و فهرستی از کارهایی را که برای رسیدن به آن لازم است بنویسید

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  هدفی را برای خود مشخص کنید و فهرستی از کارهایی را که برای رسیدن به آن لازم است بنویسید را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  ۵ راه ساده برای رسیدن به اهداف

  ۵ راه ساده برای رسیدن به اهداف

  چگونه به اهداف‌مان برسیم؟

  همه‌ی ما در زندگی اهدافی داریم که می‌خواهیم به آن‌ها برسیم اما مشکل اینجا است که چطور به اهداف و آرزوهایمان برسیم؟ رسیدن به آرزوها و اهداف آسان نیست اما آیا ترفند و روش‌هایی برای رسیدن به اهداف وجود دارد؟ به آسانی نمی‌توان به این سوال پاسخ داد اما در این بخش نکات ساده‌ای می‌گوییم که با آن‌ها می‌توانید به اهدافتان جامه‌ی عمل بپوشانید.

  در وب‌یادهای زیر می‌توانید نکات بیش‌تری در این مورد بیاموزید:

  دستیابی به اهداف در کار و زندگی

  تغییر در مسیر زندگی

  داستان مسیر موفقیت

  روش‌های رسیدن به آرزوها و اهداف

  ۱- خودتان را باور کنید>

  حتما می‌گویید این جمله تکراری است اما برای رسیدن به هر هدفی در زندگی باید خود و توانایی‌هایتان را باور کنید. خودباوری کلید موفقیت در هر کاری است که می‌خواهید انجام دهید. برای انجام هر کاری علاوه بر علاقه به آن، باید باور داشته باشید در آن موفق خواهید شد. خودباوری سنگ بنای شروع هر کاری است. بسیاری از ما هنگام انجام کارهایی مثل آشپزی، رانندگی یا صحبت در کلاس این ویژگی را داریم فقط لازم است آن را به کارهای دیگر نیز تعمیم دهیم.

  ۲- درباره‌ی مراحل رسیدن به اهدافتان فکر کنید.

  برنامه‌ریزی بسیار مهم است به خصوص هنگامی که برای رسیدن به هدفی خاص تلاش می‌کنید. به علاوه بسیار مهم است که هر مرحله از این برنامه را برای خود مجسم کنید یعنی خودتان را در حال انجام این مراحل تصور کنید. این کار روشی ساده برای برنامه‌ریزی است و به شما کمک می‌کند در طول مسیر رسیدن به آرزوها و اهدافتان هیچ چیز را فراموش نکنید. با تصور کردن  مراحل رسیدن به آرزوهایتان متوجه می‌شوید چه کارهایی برای رسیدن به آن‌ها باید انجام دهید. هنگامی که می‌خواهید مراحل برنامه‌ی خود را عملی کنید چون قبلاً آن‌ها را برای خود تجسم کرده‌اید احتمالاً برایتان آسان‌تر می‌شوند.

  ۳- قبل از خواب مراحل برنامه‌ی خود را تصور کنید.

  درست متوجه شدید تصور کردن مراحل برنامه‌تان قبل از خواب نه تنها در رسیدن به آرزوها و اهدافتان به شما کمک می‌کند بلکه ممکن است خواب آن‌ها را نیز ببینید و این نوعی تمرین کارهایی است که می‌خواهید انجام دهید. آیا می‌دانستید هنگامی که خواب هستید مغز فرق بین واقعیت و خیال را نمی‌داند؟ این مسئله نشان می‌دهد چرا رویاها گاهی درست و همچنین چرا کابوس‌ها گاهی شبیه واقعیت به نظر می‌رسند. بنابراین می‌توانیم از فواید خواب دیدن به درستی برای رسیدن به آرزوها و اهدافمان استفاده کنیم.

  ۴- تلاش کنید و مثبت‌نگر باشید.

  یک شبه و بدون تلاش نمی‌توانید به اهدافتان برسید بلکه باید از موانع زیادی بگذرید. همیشه موانع یا افرادی در مسیر رسیدن شما به اهدافتان هستند که باید بر آن‌ها غلبه کنید. هیچگاه حتی هنگامی که فکر می‌کنید همه چیز را از دست داده‌اید دلسرد و ناامید نشوید؛ همیشه مثبت فکر کنید و بر حل مشکل و برداشتن موانع تمرکز کنید. هیچکس بدون پشت سر گذاشتن شکست و موانع به موفقیت یا هدفی نمی‌رسد.

  همراهان وب‌یاد پیشنهاد می‌کنیم یادداشت‌های زیر را نیز مطالعه کنید:

  برای رسیدن به اهدافتان چه کاری باید انجام دهید؟

  مدیریت زمان، موثرتر از قبل!

  چگونه به توانایی های خود اعتماد کنیم؟

  ۵- از روابط‌تان استفاده کرده، با دیگران صحبت کنید و از آن‌ها کمک بخواهید.

  برای صحبت کردن درباره‌ی اهداف جدید و روش رسیدن به آنها خجالت نکشید و با اطرافیان‌تان راجع به آن‌ها حرف بزنید. نظرات و دیدگاه‌های دیگران بسیار مهم است و ممکن است کمک کنند سریع‌تر به هدف خود برسید؛ همچنین می‌توانید از تجربیات آن‌ها استفاده کنید. کمک گرفتن از دیگران نه تنها کمک می‌کند سریع‌تر در مسیر رسیدن به آرزوها و اهدافتان پیش روید بلکه به دوستان و خانواده‌تان نشان می‌دهد شما می‌خواهید چیزی یاد بگیرید و به اهدافتان برسید.

  فراموش نکنید همه می‌توانند به اهدافشان برسند اما باید در زندگی واقع‌بین باشیم زیرا رسیدن به بعضی اهداف ممکن نیست. بعلاوه اگر اهداف رویایی و غیرواقع‌بینانه داشته باشید و نتوانید به آن‌ها دست یابید ناامید می‌شوید پس اهدافی برای خود تعیین کنید که واقعاً بخواهید به آن‌ها برسید.

  منبع مطلب : www.webyad.com

  مدیر محترم سایت www.webyad.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انتخاب هدف و نحوه رسیدن به آن

  انتخاب هدف یکی از مهمترین موضوعات زندگی ما است، برای اینکه به زندگی ایده‌آل خود دست یابیم لازم است از منطقه روزمرگی عبور کرده و به منطقه پیشرفت وارد شویم و این کار با انتخاب هدف مناسب و تلاش برای رسیدن به آن امکان‌پذیر است.
  اما چطور می‌توان اهداف مناسب را انتخاب و برای آن برنامه‌ریزی کرد و به آن دست یافت؟ در ادامه به جواب این سوال‌ها می‌پردازیم.

  انتخاب هدف مناسب

  بسیاری از اساتید موفقیت تجربیاتی را از سمینارها، کارگاه‌ها، مشاوره‌ها و کلاس‌های خود عنوان کرده‌اند به این صورت که آنها از شاگردان خود می‌خواستند اهداف و خواسته‌های ایده‌آل خود را روی کاغذ بنویسند، سپس دلایلی که باعث شده است تا به آن خواسته نرسند را هم بنویسند.

  در حقیقت آن دلایل، بهانه‌ها و موانعی بود که اجازه حرکت به سمت اهداف و زندگی ایده‌آل را به آن شاگردان نمی‌داد، دلایل یا بهتر است بگویم باورهای محدودکننده زیادی وجود داشت که شاگردان نوشته بودند، اما از میان همه آنها یک دلیل از همه پررنگ‌تر بود و تقریبا همه شاگردان آن را به روش‌های مختلف نوشته بودند، آن باور محدودکننده این بود:

  من به اندازه کافی خوب نیستم، یا به عبارت دیگر، من لیاقت داشتن آن هدف و زندگی ایده‌آلم را ندارم.

  به جرئت می‌توان گفت بیشتر افراد، فقطِ فقط به خاطر داشتن همین یک باور محدودکننده برای خود ارزش و احترام قائل نمی‌شوند و اهداف مناسبی را برای خود انتخاب نمی‌کنند و به همین دلیل به زندگی ایده‌آل خود نمی‌رسند و به اهداف خیلی پایین‌تر از سطح توانایی‌های خود، رضایت می‌دهند یا حتی بدتر از آن، اصلا هدفی انتخاب نمی‌کنند.

  انتخاب هدف مناسب رابطه مستقیمی با میزان ارزش و احترامی که برای خودتان قائل هستید دارد، پس قبل از اینکه هدف انتخاب کنید، با خودتان خلوت کنید، فکر کنید، صحبت کنید و یا هر کاری که دوست دارید انجام دهید، ولی باید به این نتیجه برسید که شما انسان بسیار ارزشمندی هستند، مهم نیست دیگران در مورد شما چی فکر می‌کنند و چه می‌گویند، فقطِ فقط مهم این است که شما در مورد خودتان چی فکر می‌کنید. هزاران دلیل بیاورید که شما ارزشمند هستید، به همین دلیل خالقمان، ما را انسان آفرید نه چیز دیگر.

  زمانی که این باور محدودکننده از بین برود، داشتن هدف مناسب برای داشتن یک زندگی ایده‌آل سخت نیست، زمانیکه این مانع را از سر راه خودتان برداشتید، حالا نوبت این است که هدف تان را انتخاب کنید.

  مراحل انتخاب هدف

  روش‌های زیادی برای انتخاب هدف وجود دارد که یکی از ساده‌ترین روش‌ها استفاده از این 6 مرحله است:
  قبل از شروع لازم است چند نکته را برای گرفتن نتیجه بهتر رعایت کنیم:
  – اثربخشی شما بسیار افزایش خواهد یافت اگر از یک برگه یا دفتر استفاده کنید تا هر چیزی که به ذهنتان می‌رسد را در آن یادداشت کنید.
  – بهتر است در یک جای خلوت که کسی مزاحمتان نشود این کار را انجام دهید.
  – محیط آرام و به دور از استرس ایجاد کنید.
  – هر عاملی که باعث حواس‌پرتی شما می‌شود را از خود دور کنید، مثل تلفن، موبایل، کامپیوتر یا هر وسیله یا چیزی که باعث حواس‌پرتی شما می‌شود.

  1) تهیه لیست اهداف

  در این مرحله لازم است خیال‌پردازی کنید، به آینده بروید، به زمانی که شما صاحب یک زندگی ایده‌آل شده‌اید، به همه چیزی‌هایی که می‌خواستید رسیده‌اید، واقعا به آنها فکر کنید، لذت را احساس کنید. حواس پنج‌گانه را به کار بگیرید، حالا بنویسید:
  – زندگی ایده‌آل شما چطوری است؟
  – چه مواردی را می‌بینید؟
  – به چه مواردی دست یافته‌اید؟
  همه مواردی را که در خیالتان دیدید بنویسید و سپس آن را به صورت لیست درآورید. خساست به خرج ندهید هر چیزی که دوست دارید را بنویسید.

  2) اولویت‌بندی اهداف

  در این مرحله لازم است منطقی فکر کنید، تعیین کنید برای رسیدن به هر هدف چه میزان باید زمان اختصاص دهید، چند روز، چند هفته، چند ماه، یک سال یا چند سال. سپس زمان تعیین شده را جلوی هر هدف بنویسید.
  حالا اهدافی که برای رسیدن به آنها، یک سال و یا کمتر زمان نیاز دارند را جدا کنید و بهتر است در برگه جداگانه بنویسید.

  حالا باید هدفتان را انتخاب کنید، از بین این اهداف یک و نهایت سه هدف که اگر به آنها برسید، امسال بهترین سال زندگی شما خواهد شد را انتخاب کنید. توجه داشته باشید، یک هدف خیلی خیلی بهتر از سه هدف است، هرچه کمتر باشد تمرکز شما بیشتر می‌شود.

  از طرفی اگر سه هدف انتخاب می‌کنید باید آن سه هدف هم‌راستا با هم باشند، اینطوری هدف انتخاب نکنید که مثلا یک هدفتان این باشد که کاپیتان کشتی شوید و هدف دیگرتان فضانورد. پس هدفتان باید هماهنگ با هم باشند و حتی به همدیگه کمک کنند، هر هدفی که انتخاب کنید تقریبا سلامتی و تناسب اندام می‌تواند به عنوان یک هدف مکمل برای هدف دیگرتان باشد.

  3) تقویت هدف

  انتخاب هدف مانند انتخاب بذر مرغوب است، هرچقدر هم که بذر مرغوب باشد برای رشد، نیاز به آب، خاک، مراقب و نگهداری دارد، اهداف ما در ابتدا قدرت چندانی ندارند و ممکن است به راحتی در میان خواسته‌های دیگر گم شود، بنابراین لازم است به آن قدرت ببخشیم.

  موارد زیادی هستند که هدف را تقویت می‌کند، مثلا با هر بار فکر کردن به آن، هدف تقویت می‌شود، اگر احساس خوبی نسبت به آن هدف داشته باشیم بیشتر تقویت می‌شود، اگر دائم راجع به آن حرف بزنیم و با آن زندگی کنیم، اگر از هدفمان عکسی تهیه کنیم و دائم به آن توجه کنیم، همه این کارها باعث تقویت آن می‌شود، در کل هر بار که به هدفمان توجه می‌کنیم قدرتمند می‌شود.

  4) برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف‌ها

  دلیل انتخاب هدف توسط ما، رسیدن به آن است و برنامه‌ریزی، راه رسیدن به هدف است، در این مرحله نیاز دارید برنامه‌ای طراحی کنید که شما را به هدفتان برساند، یک روش این است که همه‌ی کارهایی که باعث می‌شود به هدفتان نزدیکتر شوید را لیست کرده، سپس آنها را اولویت‌بندی کنید و از مهمترین‌ها شروع به انجام آنها کنید.

  ولی گاهی ممکن است مراحل رسیدن به هدف مبهم باشد و ندانید که لازم است چه کارهایی انجام دهید، در این حالت یکی از بهترین راه‌ها این است که دنبال الگو بگردید، ببینید چه کسی قبلا به آن هدف رسیده است، کارهای او را رصد کنید و از او الگو بگیرید.
  5) اقدام و شروع حرکت در مسیر هدف

  اقدام کردن پاشنه آشیل هر هدفی است، اگر اقدام نباشد تمام این کارها بیهوده خواهد بود، پس وقتی به این مرحله رسیدید، شروع به انجام دادن کنید، به احتمال خیلی زیاد در ابتدا اقدام کردن خیلی سخت خواهد بود، شما دائم دچار شک و تردید خواهید شد که آیا هدفی که انتخاب کردید درست بوده است، آیا در مسیر درست هستید و خیلی موارد دیگر، به آنها اهمیت ندهید فقط کارهایی که مشخص کردید را انجام دهید و به این گفتگوهای ذهنی گوش نکنید، هر بار که آنها در ذهنتان شکل می‌گیرند، برعکس آن را به خود بگویید، به خودتان امید دهید که دارید راه را درست می‌روید.

  6) بازبینی و بررسی پیشرفت

  ذهن ناخودآگاه ما بسیار قدرتمند است، ترفندهای زیادی بلد است که از زیر کار در برود و ما را به حالت قبل برگرداند، پس باید متوجه حرکاتش شوید، چون خیلی زود متوجه می‌شوید که این همه وقت صرف انتخاب هدف و برنامه‌ریزی برای رسیدن به آن کرده‌اید و حتی چند روز هم آن برنامه را پیش برده‌اید، اما یک اتفاق کوچک باعث شده است که به همان شرایط قبل برگردید و هدفتان را فراموش کنید.

  پس لازم است دائم هدفتان را رصد کنید و در رابطه با آن، هر کاری که انجام می‌دهید و موفق می‌شوید، هر پیشرفتی که می‌کنید، دائم به خودتان متذکر شوید که دارید مسیر را درست می‌روید، به خودتان روحیه بدهید و خودتان را تشویق کنید، اگر پیشرفتتان کَند است، دنبال دلایل آن بگردید، شاید یک مانع کوچک وجود دارد که شما متوجه آن نشده‌اید که اگر برطرف کنید سرعت شما افزایش می‌یابد.

  نکته پایانی

  انتخاب هدف و برنامه‌ریزی برای رسیدن به آن یک کار همیشه در دست اقدام است و یک مهارت است که باید همیشه آن را بهبود ببخشید، اگر در ابتدا پیشرفتتان کم است ناراحت نشوید، خیلی زود شرایطتان برعکس خواهد شد و سرعتتان تندتر می‌شود فقط باید دوام بیاورید و از مسیر خارج نشوید.

  هدفمند و موفق باشید
  چنانچه این مطلب برای شما مفید بود لطفا آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

  منبع مطلب : modirehadaf.com

  مدیر محترم سایت modirehadaf.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  هفت مرحله برای رسیدن به اهداف - بخش اول | قانون جذب

  می توانید برای مشخص کردن و به دست آوردن اهدافتان این هفت مرحله ساده را دنبال کنید.

  البته روش های پیچیده تر و مفصل تری هم برای دستیابی به هدف وجود دارند, اما روش هفت مرحله ای, شما را قادر می سازد ده برابر بیش از گذشته و حتی بسیار سریع تر از آنچه می توانید تصور کنید, موفق باشید.

  1- به طور دقیق تصمیم بگیرید که به دنبال چه هستید:

  افکارتان در این مورد واضح باشد.

  برای مثال, اگر می خواهید درامدتان را افزایش دهید, به جای فکر کردن به آنکه فقط پول بیشتری به دست آورید, به اندازه مشخصی از پول فکر کنید.

  2- اهدافتان را بنویسید:

  هدفی که نوشته نشود, مانند دودی است که از بین می رود و ناپدید می شود.

  چنین هدفی بی اساس و بی فایده است و هیچ نیرو و قدرتی ندارد.

  اما یک هدف نوشته شده به چیزی تبدیل می شود که شما می توانید آن را لمس کنید, بخوانید و در صورت لزوم اصلاح کنید.

  3- برای اهداف خود, مهلتی معین کنید:

  یک دوره زمانی منطقی برای رسیدن به هدف خود در نظر بگیرید.

  اگر هدف شما بزرگ است, یک مهلت نهایی مشخص کنید, سپس میان موقعیت کنونی خود و موقعیت خود در آینده, فاصله زمانی در نظر بگیرید.

  انتخاب مهلت باعث می شود که ذهن ناخودآگاهتان, سریع تر و موثر تر عمل کند.

  اما اگر در مهلت تعیین شده به هدف خود نرسیدید چطور؟ پاسخ بسیار ساده است, مهلت دیگری را مشخص کنید.

  4- فهرستی از کارهایی که می توانید انجام دهید, تهیه کنید:

  لیستی از کارهایی که فکر می کنید ممکن است بتواند برای رسیدن به هدفتان, موثر باشد را تهیه کنید.

  هنری فورد می گوید: “بزرگ ترین هدف ها را می توان با تبدیل آن به اهداف کوچک تر, به دست آورید”.

  همچنین فهرستی, از دانش ها و مهارت های مورد نیاز برای رسیدن به هدفتان مشخص کنید.

  فهرستی از افرادی که می توانند برای رسیدن به هدفتان, به همکاری و پشتیبانی آنها, نیاز خواهید داشت.

  سایر مطالب بخش “اهداف کاری”

  سایر مطالب بخش “رازهای نوشتن”

  کتاب قدرت مدیریت فردی

  برایان تریسی

  منبع سایت قانون جذب

  (استفاده از مطالب فقط با ذکر سایت منبع مجاز می باشد)

  منبع مطلب : ghanunejazb.ir

  مدیر محترم سایت ghanunejazb.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید