این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  همت بلند دار که نزد خدا و خلق باشد به قدر همت تو اعتبار تو

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  همت بلند دار که نزد خدا و خلق باشد به قدر همت تو اعتبار تو را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  مرکز پژوهش های صدا و سیما

  برخی مفاهیم، با تکرار، اهمیت و بدیع بودن خود را از دست می دهند و اثرگذاری آنها بر انسان کم می شود، در حالی که این تأکیدها و تکرارها باید در عمق نگرش فرد تأثیر اساسی بگذارد.
  مفاهیمی چون «کار، جوهر آدمی است»؛ «کار، سرمایه انسان است»؛ «بی کاری، بیماری است»؛ «بهترین عبادت، کار است»؛ «هیچ کاری نشدنی نیست»؛ «زندگی بدون کار، مردن پیش از مرگ است» و مواردی مانند آن می تواند زمینه تحول و کوشش آدمی را فراهم آورد، ولی چرا این توصیه های ارزشمند، از گوش جان عبور نمی کند و به رفتار تبدیل نمی شود؟
  در این نوشتار در پی علت یابی برای این رفتار اجتماعی نیستیم و به این جمله آندره ژید اشاره می کنیم که می گوید: «همه چیزها گفته شده اند، ولی چون گوش شنوایی نبوده، پیوسته باید از نو گفت.» بنابراین، باید بیان و تکرار پیامدهای همت و پرداختن به کار را جزو تکرارهای بی ملال به شمار آورد. اُدبا همت بلند را ترازوی اعتبار آدمی نزد داورانی چون خُدا و خَلق دانسته اند:

  منبع مطلب : pajuhesh.irc.ir

  مدیر محترم سایت pajuhesh.irc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید