این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1401

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  جزییات همسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه ۱۴۰۱

  سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: نمایندگان در کمیسیون تلفیق پیشنهادات خوبی را در بحث تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق و همسان سازی حقوق بازنشستگان ارائه کرده‌اند.

  صفحه اصلی اخبار اقتصادی ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۲۰

  زارع تشریح کرد؛

  جزییات همسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه ۱۴۰۱

  تحریریه اقتصاد آنلاین

  سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: نمایندگان در کمیسیون تلفیق پیشنهادات خوبی را در بحث تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق و همسان سازی حقوق بازنشستگان ارائه کرده‌اند.

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، رحیم زارع با اشاره به دغدغه و گلایه مندی بازنشستگان نسبت به عدم اجرای همسان سازی حقوق‌ها افزود: مجلس در برنامه پنجساله ششم توسعه و قانون بودجه سال ۱۴۰۰ منابعی را برای اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قرار داد که این موضوع برای بازنشستگان کشوری و لشکری تقریبا انجام شد، اما برای بازنشستگان تامین اجتماعی اجرایی نشده است.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه تصریح کرد: اکنون نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان برای تادیه دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی مصوب کردند تا دولت از طریق واگذاری سهام و پرداخت بدهی خود، دست سازمان تامین اجتماعی را برای پرداخت معوقات و حقوق بازنشستگان باز کند.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: حقوق بازنشستگان سنوات قبل نسبت به بازنشستگان هم رتبه خود در سال‌های اخیر بسیار کمتر است و آن‌ها در شرایط کنونی کشور و با افزایش تورم و حقوق پایینی که حتی از دریافت کارانه، اضافه کار و ... محروم هستند، دچار مشکلات جدی معیشتی شده‌اند.

  زارع با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ منابعی برای بازنشستگان کشوری و لشکری قرار داده است، اظهار کرد: نمایندگان در کمیسیون تلفیق پیشنهادات خوبی را در بحث تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق و همسان سازی حقوق بازنشستگان ارائه کرده‌اند.

  منبع: خانه ملت

  ۹۰ این مطلب برایتان مفید است؟

  ارسال نظر

  منبع : www.eghtesadonline.com

  خبر مهم درباره حقوق بازنشستگان

  نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس جزئیات جدید همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را اعلام کرد.

  خانه اخبار جامعه کدخبر: 5115

  خبر مهم درباره حقوق بازنشستگان | اجرای کامل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان در 1401 چقدر افزایش می‌یابد؟

  نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس جزئیات جدید همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را اعلام کرد.

  علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: به دنبال این هستیم تا بندی به تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ اضافه شود تا بخشی از بدهکاری دولت به تامین اجتماعی پرداخت شود البته لازم به ذکر است که تامین اجتماعی متکی به اعتبار دولتی نیست.

  محمود خاوری مفقود شد؟ | اختلاس‌گر بزرگ به ایران بازگردانده شد؟

  بیشتر بخوانید: اجرای کامل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان | پرداخت مابه‌التفاوت متناسب‌سازی مشاغل سخت

  وی با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی خودش باید برای اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان خود اقدام کند اظهار کرد: تنها بهانه ای که تامین اجتماعی دارد طلب دولت به این سازمان است که ۲۶۰ هزارمیلیارد تومان تایید شده است و توقع داریم دولت به صورت یکجا آن را پرداخت و تهاتر کند علاوه براین ما تلاش می کنیم که حداقل بخشی از آن تهاتر شود تا دست تامین اجتماعی برای اجرای بهتر و کامل همسان سازی باز باشد.

  بابایی ادامه داد: اما این موضوع نباید بهانه شود تا تامین اجتماعی اجرای قانون همسان سازی در کشور را انجام ندهد.

  هم اکنون دیگران می خوانند

  شگرد عجیب ۲ زن برای سرقت از خانه‌های کرج | این دو را شناسایی کنید

  فوتبالیست جوان بر اثر گازگرفتگی سگ درگذشت

  تیراندازی و قتل در پشت‌صحنه یک سریال | یکی از عوامل سریال محبوب به قتل رسید

  رامبد جوان در تاریکی محض خداحافظی کرد

  جزئیات جدید آزار جنسی ۷ دانش‌آموز دختر در پارکینگ منزل مسکونی در خراسان | حکم مرد شیطان‌صفت اعلام شد

  حفاظت عجیب پوتین هنگام ورود به ایران |رئیس جمهور روسیه با خود محافظ آورد

  نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره تفاوت حقوق بین بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری بیان کرد: منابع بازنشستگان کشوری و لشکری زیر نظر دولت است و دولت سالانه تعهد پرداخت حقوقشان را به عهده دارد این درحالیست که حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید توسط سازمان تامین اجتماعی فراهم شود.

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال افزایش چند درصدی بازنشتگان تامین اجتماعی وجود دارد خاطرنشان کرد: به نسبت سایر حقوق بازنشستگان باید همسان سازی انجام شود. درصد افزایش حقوق ها مرتبط با قانون تصمیم گیری تامین اجتماعی با هیئت امناست و به عهده دولت نیست و وابسته به تصمیات شورای عالی کار است.

  بابایی افزود: امیدواریم که باتوجه به نرخ تورم و وضعیت اقتصادی موجود حداقل های زندگی و توقعات بازنشستگان فراهم شود.

  نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درخصوص افزایش حقوق کارمندان دولت تصریح کرد: در این خصوص ما کف افزایش حقوق کارمندان را ۲۵ درصد می دانیم. البته لازم به ذکر است که ما روش پلکانی را قبول نداریم و روش ترکیبی و درصدی و ثابت برای مجلس مقبولیت دارد چرا که همه سطوح را در نظرمی‌گیرد و حقوق ثابت نیز به نسبت تورم افزایش پیدا می کند اما روش پلکانی عین بی عدالتی است.

  اجرای کامل متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان

  مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان در نامه‌ای به کانون بازنشستگان بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان اعلام کرد که سازمان تامین اجتماعی متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان را به طور کامل اجرا کرده است.

  مسعود علیاری، با اشاره به درخواست کانون بازنشستگان بنیاد شهید و امور ایثارگران از رئیس‌جمهوری برای رسیدگی به اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، در نامه‌ای به این کانون یادآور شد که سازمان تامین اجتماعی، از اول مرداد سالِ ۹۵ متناسب‌سازی را به طور کامل اجرا کرده است.

  بر اساس این نامه، مبالغ متناسب‌سازی بر مبنای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و بند (ب) ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه پرداخت شده است.

  علیاری همچنین تاکید کرده که هر سال سابقه در مشاغل سخت و زیان‌آور معادل ۱.۵ سال است و این عینا با افزایش سنوات مزبور در اعمال متناسب‌سازی به عنوان سابقه بیمه‌پردازی ملاک قرار گرفته و محاسبه شده است.

  بر اساس اعلام مدیرکل تامین اجتماعی زنجان مابه‌التفاوت متناسب‌سازی در مشاغل سخت و زیان‌آور که در مرداد ماه لحاظ نشده بود هم پرداخت شده است.

  وی همچنین اعلام کرد که اجرای متناسب‌سازی با اعاده سطح ۷۵ درصد، تفاوت تطبیق با ۵۰ درصد افزایش، تفاوت تطبیق متناسب‌سازی حداقل دریافتی بر اساس سابقه پرداخت حق بیمه، متناسب‌سازی کمک هزینه مسکن، متناسب‌سازی کمک به تامین معیشت، متناسب‌سازی کمک هزینه اولاد و عائله مندی انجام شده و در حال پرداخت است و کلیه اقدامات سازمان در راستای اجرای صحیح قانون بوده و صحیح است.

  آخرین وضعیت متناسب‌سازی احکام بازنشستگان

  در هفته گذشته، متنی منتشر شد با عنوان «درخواست سراسری بازنشستگان تامین اجتماعی از رئیس کانون شهرستان تهران برای پاسخ به ابهام‌ها». در این نامه که توسط جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی به امضا رسیده بود، بازنشستگان از علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران) درخواست کرده‌اند به چندین سوال در ارتباط با متناسب‌سازی، تداوم متناسب‌سازی و افزایش حقوق بازنشستگان، به تفصیل پاسخ دهد.

  دهقان‌کیا در گفتگوی زیر،که در خبرگزاری ایلنا منتشر شده است ضمن پاسخ به سوالات و ابهامات بازنشستگان، در ارتباط با تداوم متناسب‌سازی و مساله‌ی بحران منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی به تفصیل توضیح می‌دهد. او معتقد است اگر دولت بدهی خود به سازمان را نپردازد و با تامین اجتماعی به مثابه‌ی «قلک خزانه» نگاه کند، این بحران به سرعت به مرحله‌ی غیرقابل بازگشت می‌رسد.

  مراحل اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگانآیا همسان‌سازی ۹۹ به طور کامل اجرایی شده است؛ چطور برخی ادعا می‌کنند هنوز ۲۵ درصد آن باقی مانده است؛ در ارتباط با روند متناسب‌سازی، نحوه‌ی اجرا و بودجه‌‌ای که صرف شده است،  توضیح بدهید.

  منبع : www.arshehonline.com

  نحوه ترمیم حقوق بازنشستگان در ۱۴۰۱ برخلاف قانون است/ ۲۵ درصد متناسب‌سازی در تعهد سازمان تامین اجتماعی است

  کانون عالی کارمندان دولتی بازنشسته مشمول قانون تامین اجتماعی در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که اعمال ترمیم پلکانی حقوق برخلاف ماده ۶۴ قانون دائمی خدمات کشوری و ماده ۹۶ قانون دائمی تامین اجتماعی است.

  کد خبر: 1188040 ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ۱۰:۳۴:۰۵ A

  خانه | کارگری | مستمری بگیران

  کانون عالی کارمندان بازنشسته مشمول تامین اجتماعی:

  کانون عالی کارمندان بازنشسته مشمول تامین اجتماعی: نحوه ترمیم حقوق بازنشستگان در ۱۴۰۱ برخلاف قانون است/ ۲۵ درصد متناسب‌سازی در تعهد سازمان تامین اجتماعی است

  کانون عالی کارمندان دولتی بازنشسته مشمول قانون تامین اجتماعی در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که اعمال ترمیم پلکانی حقوق برخلاف ماده ۶۴ قانون دائمی خدمات کشوری و ماده ۹۶ قانون دائمی تامین اجتماعی است.

  به گزارش ایلنا، در بخشی از نامه کانون عالی کارمندان دولتی بازنشسته مشمول قانون تامین اجتماعی به نمایندگان مجلس، پیرامون نحوه اعمال ترمیم حقوق‌ها در سال 1401 آمده است: «باتوجه به اینکه دولت خواهان ترمیم حقوق شاغلان و بازنشستگان به روش ناصحیح پلکانی معکوس می‌باشد که نمی‌توان تاثیرگذاری آن را در تعیین حقوق بازنشستگان مشمول تامین اجتماعی نادیده گرفت؛ یادآوری می‌نماید که اعمال ترمیم پلکانی حقوق برخلاف ماده ۶۴ قانون دائمی خدمات کشوری و ماده ۹۶ قانون دائمی تامین اجتماعی است.َ»

  به یادآوری نویسنگان این نامه؛ «روش ناصحیح ترمیم پلکانی معکوس فرمولی بسیار غیر کارشناسی و بر خلاف عدالت و غیر قابل پذیرش است که منجر به عقب ماندگی حقوق و مزایای بازنشستگان و شاغلان از نرخ واقعی تورم و سبب کوچکتر شدن سفره بازنشستگان می‌شود و موجب بروز ظلم و بی‌عدالتی و تعدی به حقوق حقه و شرعی بازنشستگان از کارافتادگان و و مستمری‌بگیران می‌باشد.»

  در بخش دیگری از نامه، از نمایندگان درخواست شده که تمهیدات لازم جهت تصویب لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و ترمیم حقوق سال ۱۴۰۱ بر اساس ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و پرداخت ۲۵ درصد باقی مانده حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را فراهم آورند.

  در بخش پایانی این نامه خطاب به نمایندگان یادآوری شده است: برابر با اظهار آقای قریب معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، بازنشستگان قانونمدار و بیمه‌پرداز تا سقف سایر سطوح تا قبل از ۷۵ درصد متناسب‌سازی ۱۱۴ درصد عقب ماندگی افزایش داشته‌اند که هنوز ۲۵ درصد آن در تعهد سازمان محترم تامین اجتماعی می‌باشد که امیدواریم مدیران و کارکنان متخصص و فهیم تامین اجتماعی تا قبل از سال نسبت به تکمیل متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان ذیحق تامین اجتماعی اقدام نمایند و اختلاف شاغل و بازنشسته نیز برای کارکنان دولت ناشی از اجرای ۹۰ درصدی حقوق بازنشسته با شاغل است و برابر با ماده ۹۶ تامین اجتماعی ترمیم حقوق سالانه بازنشستگان کارگری و کارمندی مشمول قانون تامین اجتماعی باید برابر با میزان افزایش تورم سالانه باشد به قول معروف چو ۱۰۰ آید ۹۰ هم پیش ماست اگر ماده ۹۶ دقیق اجرا شود همه بازنشستگان تامین اجتماعی به حق و حقوق خود می‌رسند.

  انتهای پیام/

  سازمان تامین اجتماعی

  ترمیم پلکانی معکوس

  نرم افزار موبایل ایلنا

  منبع : www.ilna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید