این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  همسایه های کشور کرواسی

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  همسایه های کشور کرواسی را از این سایت دریافت کنید.

  اطلاعات کلی کرواسی ( جمعیت

  کشور کرواسی از نظر بزرگی رتبه 127 در دنیا را دارد. این کشور به طور کلی در مرکز و جنوب شرق اروپا قرار دارد. دریای آدریاتیک در بخش جنوب باختری این...

  کشور کرواسی

  کشور کرواسی از نظر بزرگی رتبه ۱۲۷ در دنیا را دارد. این کشور به طور کلی در مرکز و جنوب شرق اروپا قرار دارد. دریای آدریاتیک در بخش جنوب باختری این کشور واقع شده است. پایتخت کشور کرواسی زاگرب نام دارد و همینطور این کشور دارای شهرهای بزرگی است

  نام انگلیسی: Croatia

  پایتخت: زاگرب

  نوع حکومت: جمهوری پارلمانی

  قاره: اروپا زبان رسمی: کرواتی

  زبان‌های رایج: انگلیسی

  جمعیت: بیش از 4.154 میلیون در سال 2018

  واحد پولی: کونا هر کونا 0.15 دلار آمریکا است

  منطقه زمانی: GMT+2 Utc+1(cet)

  پیش‌شماره کشور: +385

  پسوند دامنه وب‌سایت‌ها: .hr

  مهاجرت به کرواسی تحصیل در کرواسی زندگی در کرواسی سفر به کرواسی

  کشور کرواسی از نظر بزرگی رتبه ۱۲۷ در دنیا را دارد. این کشور به طور کلی در مرکز و جنوب شرق اروپا قرار دارد. دریای آدریاتیک در بخش جنوب باختری این کشور واقع شده است. پایتخت کشور کرواسی زاگرب نام دارد و همینطور این کشور دارای شهرهای بزرگی است. یکی از مهمترین شهرهای کشور کرواسی شهر رییکا است. مساحت کشور کرواسی در حدود ۵۶.۵۹۴ کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور به طور کلی بیشتر دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است. در بخش‌های صنعتی و کشاورزی کشور کرواسی توانست رتبه خوبی داشته باشد این روال در اقتصاد این کشور نیز دیده می‌شود.

  توریست یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی در کشور کرواسی است که در حدود ۲۰ درصد از تولید ناخالصی تشکیل می‌دهد. وجود حدود ۳۰۰ بندر کوچک و بزرگ در دریای آدریاتیک سبب شده است که رونق اقتصادی کشور کرواسی بیشتر از قبل شود و این روال در اقتصاد کشور کرواسی نیز دیده می‌شود. سیستم‌های بانکداری کشور کرواسی در سال ۱۹۹۰ تأسیس شده است و به طور کلی مسئولیت حفظ ثبات پول ملی کشور را دارد. در این کشور در حدود ۳۱ موسسه اعتباری و ۲۷ بانک وجود دارد و در حال حاضر به اندازه ۵ صندوق پس‌انداز مسکن نیز در کشور کرواسی مشغول به فعالیت است که توانسته گردش مالی بسیار قدرتمندی ایجاد نماید.

  صادرات کشور کرواسی در سال ۲۰۰۷ به ارزش ۱۲.۸۵ میلیادر دلار رقم خورده است که رقم قابل توجهی است. محصولات شیمیایی که از سوی کشور کرواسی صادر می‌شود کیفیت بالایی دارد به طوریکه این کشور در زمینه مواد غذایی و سوخت نیز به رتبه خوبی است و مشخص است که آینده تجاری کشور کرواسی آن بسیار روشن است. اقتصاد کشور کرواسی در هر صورت دسته‌بندی‌های مشخصی را شامل می‌شود که می‌تواند در آینده این کشور نقش مهمی داشته باشد. زاگرب پایتخت و بزرگترین شهر کشور کرواسی محسوب می‌شود و در شمال غربی این کشور قرار است این شهر در امتداد رود ساوا قرار دارد و به طور کلی در حدود ۱۲۲ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است.

  اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کرواسی

  یکی از ثروتمندترین کشورهای جمهوری سابق یوگسلاوی می‌توان به کشور کرواسی اشاره کرد این کشور در دوره‌های زمانی خاص دچار افت اقتصادی شده است و آسیب زیادی را تحمل کرده است اما از سال‌های ۲۰۰۰ توانسته وضعیت اقتصادی خود را بهبود دهد. در نظر داشته باشید که از سال ۲۰۱۵ کشور کرواسی با رشد اقتصادی بسیار خوبی همراه بوده است و به نقطه‌ای رسیده است که در طی ماه‌های متوالی توانسته به بهترین شکل ممکن به رشد برسد. این کار سبب شده است که فضای اقتصادی در این کشور به طور دقیق و روتین پیش برود نرخ بیکاری در کشور کرواسی به طور دوره‌ای تغییر کرده است و مشخص شده است رشد ۵ درصدی نرخ بیکاری دیده می‌شود. قیمت کونا کشور کرواسی طبق آخرین اطلاعات بدست امده ۰.۱۵ دلار آمریکا است که تغییر قیمت کونا کشور کرواسی نیز بر اساس ارز جهانی مشخص می‌شود.

  در بخش‌های صنعتی و کشاورزی کشور کرواسی توانسته رتبه خوبی داشته باشد این روال در اقتصاد این کشور نیز تاثیر گذاشته است. توریست یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی در کشور کرواسی است که در حدود ۲۰ درصد از تولید ناخالصی را تشکیل می‌دهد. وجود حدود ۳۰۰ بندر کوچک و بزرگ در دریای آدریاتیک سبب شده است که رونق اقتصادی کشور کرواسی بیشتر از قبل شود و این روال در اقتصاد کشور کرواسی نیز دیده می‌شود. در نظر داشته باشید که اقتصاد کشور کرواسی به طور کلی نقش مهمی در زندگی افراد داشته است. در این کشور رشد اقتصادی در زمینه حمل و نقل و منسوجات و همینطور مواد شیمیایی و مواد غذایی دیده می‌شود

  کشور کرواسی در زمینه صادرات مواد سوختی نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد به طوریکه افراد در این کشور سعی می‌کنند در صادرات تجهیزات حمل و نقل نیز رتبه خوبی داشته باشند صادرات کشور کرواسی دسته‌بندی‌های مختلفی دارد و مشخص است که هر فرد می‌تواند در زمینه کاری خود به رشد خوبی برسد. اینطور که مشخص شده است بانکداری نیز یکی از بخش‌های اقتصادی کشور کرواسی است که از ارزش بالایی برخوردار است.

  رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های کرواسی

  بانکداری یکی از بخش‌های مهم کشور کرواسی است که رتبه بسیار خوبی در سال‌های اخیر را به خود اختصاص داده است سیستم‌های بانکی کشور به صورتی است که می‌تواند فضای قانون اساسی را به طور دقیق شامل شود. سیستم‌های بانکداری کشور کرواسی در سال ۱۹۹۰ تأسیس شده است و به طور کلی مسئولیت حفظ ثبات پول ملی کشور را دارد. در این کشور در حدود ۳۱ موسسه اعتباری و ۲۷ بانک وجود دارد و در حال حاضر به اندازه ۵ صندوق پس‌انداز مسکن نیز در کرواسی مشغول به فعالیت است که توانسته گردش مالی بسیار قدرتمندی ایجاد نماید.

  این کشور در زمینه اینترنت نیز توانسته رشد خوبی داشته است به طوری که سیستم‌های اینترنتی کشور کرواسی توانسته در بخش مختلف استفاده شود. شایان ذکر است که کشور کرواسی یک کشور قدرتمند در زمینه سیستم‌های اینترنتی است و در این کشور فضای اینترنت به طور جدی دنبال می‌شود.

  این کشور در زمینه صادرات نیز رتبه خوبی در دنیا دارد به طوریکه سهم صادراتی کرواسی روز به روز بیشتر از قبل می‌شود.

  شایان ذکر است که صنعت گردشگری در این کشور دسته‌بندی‌های مشخصی دارد و یکی از منابع درآمدزایی نیز محسوب می‌شود.

  صادرات کرواسی در سال ۲۰۰۷ به ارزش ۱۲.۸۵ میلیادر دلار رقم خورده است که رقم قابل توجهی است. محصولات شیمیایی که از سوی کرواسی صادر می‌شود کیفیت بالایی دارد به طوریکه این کشور در زمینه مواد غذایی و سوخت نیز به رتبه خوبی رسیده است و مشخص است که آینده تجاری کرواسی آن بسیار روشن است. اقتصاد کشور کرواسی در هر صورت دسته‌بندی‌های مشخصی را شامل می‌شود که می‌تواند در آینده این کشور نقش مهمی داشته باشد.

  منبع مطلب : go2tr.co

  جغرافیای کرواسی

  جغرافیای کرواسی

  مختصات: ۴۵°۸′۳۰″ شمالی ۱۶°۱۳′۴۵″ شرقی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  جغرافیای کرواسی

  قاره اروپا

  ناحیه اروپای مرکزی و اروپای جنوب شرقی

  مختصات ۴۵°۸′۳۰″ شمالی ۱۶°۱۳′۴۵″ شرقی

  پهنه رتبه ۱۲۷

  • سراسر ۵۶٬۵۹۴ کیلومتر مربع (۲۱٬۸۵۱ مایل مربع)

  مرزها ۲٬۲۳۷ کیلومتر (۱٬۳۹۰ مایل)

  بالاترین نقطه دینارا

  ۱٬۸۳۱ متر (۶٬۰۰۷ فوت)

  پایین‌ترین نقطه دریای آدریاتیک

  (سطح آب‌های آزاد)

  بلندترین رود رود ساوا

  ۵۶۲ کیلومتر (۳۴۹ مایل)

  بزرگ‌ترین دریاچه Lake Vrana

  ۳۰٫۷ کیلومتر مربع (۱۱٫۹ مایل مربع)

  کرواسی کشوری است واقع در منطقه بالکان (جنوب مرکزی اروپا) که از شمال با اسلوونی و مجارستان، از شمال شرقی با صربستان، از شرق با بوسنی و هرزگووین و از جنوب با مونته‌نگرو و دریای آدریاتیک هم‌مرز است. زاگرب پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کرواسی است.[۱] کرواسی صد و بیست و هفتمین کشور بزرگ جهان است[۲] و در مرکز و جنوب شرق اروپا واقع شده‌است. دریای آدریاتیک در جنوب باختری این کشور قرار دارد. پایتخت این کشور زاگرب است و دیگر شهرهای بزرگ و مهم کرواسی دوبرونیک، پولا، اسپلیت، واراژدین، رییکا، اوسییک، کارلوواتس، زادار و سیساک هستند.

  کرواسی ۵۶٬۵۹۴ کیلومتر مربع وسعت دارد و بیشتر مناطق آن آب‌وهوای مدیترانه‌ای و قاره‌ای دارند. مناطق مرتفع کرواسی در کوه‌های آلپ دیناری قرار دارد که بلندترین قله آن دینارا با ۱۸۳۱ متر است. این قله در جنوب کشور و در نزدیکی مرز بوسنی و هرزگوین قرار دارد. کرواسی در سواحل دریای آدریاتیک خود بیش از یک هزار جزیره دارد که ۴۸ جزیره آن ساکنان دائمی دارد. بزرگ‌ترینِ این جزیره‌ها کِرِس و کِرک هستند که هریک مساحتی نزدیک به ۴۰۵ کیلومتر مربع دارند.

  از تپه‌ماهورهای بخش شمالی زاگوریه (پشت کوه) و دشت‌های هموار منطقه تاریخی اسلاونیا در شرق (که بخشی از جلگه پانونی به‌شمار می‌آید) رودخانه‌های بزرگی گذر می‌کند. عمده‌ترین این رودها ساوا، دراوا، کوپا و دانوب هستند. دانوب که دومین رودخانه بزرگ اروپا است از میان شهر ووکوار در منتهی‌الیه شرق کرواسی عبور می‌کند و بخشی از مرز با صربستان را تشکیل می‌دهد. نواحی مرکزی و جنوبی نزدیک به کرانه‌های آدریاتیک و جزایر این دریا متشکل از کوه‌های کم‌ارتفاع و بلندی‌های جنگلی است.[۲]

  منابع طبیعی کرواسی که مقادیر آن‌ها برای تولید کافی است عبارتند از نفت، زغال‌سنگ، بوکسیت، کان درجه پایین آهن، کلسیم، گچ، آسفالت طبیعی، سیلیکا، میکا، انواع گِل‌ها، نمک و نیروی برق‌آبی.

  توپوگرافی[ویرایش]

  این بخش نیازمند گسترش است. می‌توانید با افزودن به آن کمک کنید.

  آب و هوا[ویرایش]

  این بخش نیازمند گسترش است. می‌توانید با افزودن به آن کمک کنید.

  هیدروگرافی[ویرایش]

  این بخش نیازمند گسترش است. می‌توانید با افزودن به آن کمک کنید.

  تنوع زیستی[ویرایش]

  این بخش نیازمند گسترش است. می‌توانید با افزودن به آن کمک کنید.

  تقسیمات کشوری[ویرایش]

  کراسی به ۲۰ استان تقسیم می‌شود. شهر زاگرب که پایتخت کشور است هم به عنوان یک شهر و هم به عنوان یک استان به‌شمار می‌آید و این در حالی است که این شهر/استان به نوبه خود از سوی استان دیگری که زاگرب نام دارد احاطه شده‌است. استان‌های کرواسی به ۴۲۸ بخش تقسیم شده‌اند و ۱۲۸ شهر را شامل می‌شوند.

  ایستریا پریموری- گورسکی کارلوواتس لیکا-سنی زادار شیبنیک- کنین اسپلیت-دالماسی دوبروونیک نرتوا سیساک-موسلاوینا واراژدین مجیموریه پوژگا- اسلوانیا برود-پوساوینا ووکوار- سرییم زاگرب شهر زاگرب اس‌یچکو- بارانیسکا بیه‌لووار- بیلوگورا کپریونیتسا-کریژوتسی ویروویتیتسا- پودراوینا کراپینا- زاگوریه

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  درگاه جغرافیا درگاه دانش

  در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ جغرافیای کرواسی موجود است.

  جغرافیای اروپا

  منابع[ویرایش]

  ↑ "EU population up to slightly over 510 million at 1 January 2016". . 8 July 2016. Retrieved 8 July 2016.

  ↑ پرش به بالا به:

  ۲٫۰ ۲٫۱ "World Factbook". Central Intelligence Agency.

  مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Geography of Croatia». در .

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  گسترش

  جغرافیای کشورهای جهان

  گسترش نبو

  حوضه آبریز رود نرتوا

  رده: جغرافیای کرواسی

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید