این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  هنرمندان اغلب این را همراه رزومه خود را ارسال می کند

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  هنرمندان اغلب این را همراه رزومه خود را ارسال می کند را از این سایت دریافت کنید.

  هنرمندان اغلب این را به همراه رزومه خود ارسال می کنند

  هنرمندان اغلب این را به همراه رزومه خود ارسال می کنند - رزومه چیسترزومه متنی است که میتواند بین یک تا چند صفحه متغیر باشد و در آن اطلاعاتی م

  هنرمندان اغلب این را به همراه رزومه خود ارسال می کنند

  امتیاز دهید ☆★★★★ رتبه 4 از 5

  تعداد نظرات 1 دیدگاه تعداد لایک 31 پسندیدن تاریخ انتشار چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ بازدید 5,780 نفر رزومه چیست؟

  رزومه متنی است که می‌تواند بین یک تا چند صفحه متغیر باشد و در آن اطلاعاتی مانند پیشینه تحصیلی و کاری افراد و نیز توانایی‌‌ها و اطلاعات شخصی او ذکر می‌شود و به نوعی تبلیغی است که در آن ویژگی‌های خود را به کار‌فرمایان عرضه می‌کنند تا آن‌ها با در دست داشتن این اطلاعات اولیه بتوانند توانایی‌ها و مهارت‌های او را برای استخدام ارزیابی کنند و بهترین گزینه موجود را انتخاب بکنند.

  رزومه، تبلیغی است که در آن ویژگی‌های خود را به کار‌فرمایان عرضه می‌کنند تا آن‌ها با در دست داشتن این اطلاعات اولیه بتوانند توانایی‌ها و مهارت‌های او را برای استخدام ارزیابی کنند و بهترین گزینه موجود را انتخاب بکنند.

  در حقیقت رزومه، یک تصویر ذهنی را از توانایی‌ها و فعالیت‌های شما در زمینه شغل مورد نظر نشان می‌دهد و باعث می‌شود کارفرمایان با مطالعه آن متقاعد بشوند که از میان داوطلب‌ها، کدام یک برای دعوت به مصاحبه مناسب‌تر است.

  رزومه کاری چیست؟ رزومه کاری چیست

  اولین گام برای استخدام در شغل مورد نظر، داشتن یک رزومه کاری است و افراد برای این که در این شغل، با سایر داوطلب‌ها رقابت بکنند، رزومه‌ای برای کارفرمایان ارسال می‌کنند و در آن با ذکر مهارت‌های شغلی و پیشینه تحصیلی خود سعی می‌کنند تا کارفرمایان را قانع کنند که می‌توانند مناسب‌ترین گزینه در جایگاه شغل مورد نظر باشند.

  در اغلب موارد برای استخدام، تعداد زیادی رزومه کاری ارسال می‌شود که کارفرما فقط تعداد محدودی را مطالعه می‌کند و اگر یک رزومه کاری، اطلاعاتی مبهم و غیر مرتبط داشته باشد فرد برای مصاحبه دعوت نخواهد شد. پس در رزومه کاری، اطلاعات مربوط به مهارت‌های کافی و سوابقی در زمینه شغلی مورد نظر، باید به شکل اصولی و کارآمد درج شود.

  مطلب مرتبط: رزومه برای فریلنسر

  رزومه ساز

  با ساختن یک رزومه حرفه‌ای، برای استخدام در بهترین فرصت‌های شغلی اقدام کنید.

  رزومه کاری شامل چیست؟

  در زیر مشاهده می‌کنیم که یک رزومه شامل چه چیزهایی میشود:

  ۱. اطلاعات شخصی

  اطلاعات شخصی شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد به صورت کامل، وضعیت تاهل، شماره همراه، ایمیل و آدرس است.

  در بیش‌تر مواقع کارفرمایان بر اساس ضرورت و موقعیت شغل، در آگهی جذب نیرو به متقاضیان تاکید می‌کنند که رزومه آن‌ها باید عکس داشته باشد. همچنین عکس رزومه کاری باید با پوشش مناسب و پرسنلی باشد.

  نکته: نام یا عنوان رزومه چیست؟ رزومه باید نامی داشته باشد. نام رزومه کاری بهتر است مرتبط با عنوان کاری شما باشد. به عنوان مثال یک مدیر بازاریابی می‌تواند از عنوان: رزومه مدیر بازاریابی، مدیر بازاریابی، مدیریت واحد بازاریابی و... استفاده کند.

  ۲. تحصیلات و مهارت‌ها

  تحصیلات و مهارت‌ها - رزومه چیست

  سوابق دانشگاهی خود را با ذکر محل دریافت مدرک خود فهرست کنید و اگر نمرات خوبی دارید آن را در رزومه خود درج کنید و در صورت داشتن مشروطی، آن را بیان نکنید و فقط هر چه را که واقعیت دارد بنویسید و از دروغ گویی در رزومه بپرهیزید زیرا به محض این که کارفرما متوجه بشود، رزومه شما رد می‌شود.

  مطلب مرتبط: بخش تحصیلات در رزومه

  ۳. تجربه‌های کاری

  قسمت تجربه های کاری در رزومه چیست؟‌ در این قسمت از رزومه شما باید اطلاعاتی از توانمندی‌های خود بدهید که مرتبط با شغل مورد نظر باشد. به عنوان مثال اگر در زمینه بازاریابی به دنبال شغل هستید باید این را بدانید که در این زمینه بر توانایی گفت‌وگو و قانع کردن مشتری در رزومه کاری خود تمرکز کنید.

  ۴. علاقه‌مندی‌ها

  علاقه‌مندی ها در رزومه کاری

  افراد باید توجه داشته باشند که اطلاعات مربوط به علاقه مندی ها در رزومه باید کوتاه و جامع باشد و بیش‌تر برای افرادی کاربرد دارد که سوابق شغلی و سن کم‌تری دارند و برای افرادی با سوابق شغلی بالا، از اهمیت این قسمت کاسته می‌شود.

  در این قسمت باید علاقه‌مندی خود را در زمینه‌هایی مانند ورزش و هنر بیان کنید و اگر در آن زمینه نوآوری داشته‌اید آن را ذکر کنید اما به گذراندن اوقات فراغت انفرادی خود اشاره نکنید و اگر کتاب می‌خوانید نام چند مورد از کتاب‌های مورد علاقه‌تان را در رزومه خود درج کنید.

  مطلب مرتبط: رزومه ساز کاربوم؛ به‌راحتی یک رزومه حرفه‌ای بسازید

  ۵. توانمندی‌ها

  آیا می‌دانید اهمین نوشتن توانمندی‌ها در رزومه چیست؟ میزان تسلط خود در خواندن و نوشتن زبان‌های خارجی به ویژه زبان انگلیسی و مهارت خود در زمینه کامپیوتر مانند تسلط به آفیس را در آن ذکر کنید و هم‌ چنین می‌توانید اگر در زمینه رانندگی مهارت دارید آن را به فهرست رزومه اضافه کنید.

  ۶. معرف‌ها

  قرار دادن لیست معرف ها در رزومه تنها زمانی ضرورت دارد که از شما خواسته شود نام معرف خود را بنویسید در غیر این صورت ضرورتی ندارد و شما نیز نام حداکثر دو معرف را ذکر کنید که یکی معرف تحصیلی مانند استاد دانشگاه است و دیگری می‌تواند معرف حرفه‌ای مانند هم‌کاران قبلی باشد.

  ۷. درباره من

  تا به این‌جا با بخش‌های مختلف رزومه آشنا شدیم. اکنون پاسخ می‌دهیم قسمت درباره من در رزومه کاری چیست. در بخش درباره من در رزومه باید خلاصه‌ای از مهارت‌ها و توانمندی‌های مهم خود را بیان کنید و هنگامی که خود را معرفی می‌کنید اعتماد به نفس داشته باشید و به اهداف خود اشاره کنید.

  مطلب مرتبط: رزومه آنلاین چیست؟

  تست شخصیت شناسی

  به‌کمک تست‌های خودشناسی، توانایی‌ها و استعدادهایتان را بشناسید.

  انواع رزومه کاری چیست؟

  انواع رزومه ۱. رزومه زمانی

  در رزومه زمانی که به آن رزومه کرونولوژیکال (Chronological Resume) نیز می‌گویند، پیشینه و مهارت‌های افراد به ترتیب از آخرین توانایی و مهارت نوشته می‌شود و شروع این رزومه از آخرین پیشینه افراد است.

  این شیوه رزومه نویسی از شیوه‌های رایج در رزومه است زیرا کارفرمایان مطابق با آن از آخرین کار‌هایی که داوطلب‌ها انجام داده‌اند باخبر می‌شوند و به همین دلیل آن را به سایر انواع رزومه ترجیح می‌دهند و اگر فردی دارای پیشینه‌ای زیاد در شغلی باشد این نوع رزومه برای او بهترین گزینه است.

  منبع : persiangem.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید