این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  هنگام سخن گفتن یا شنیدن سخنان دیگران چه نکاتی باید رعایت شود

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  هنگام سخن گفتن یا شنیدن سخنان دیگران چه نکاتی باید رعایت شود را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  تفکر و سبک زندگی هشتم

  تفکر و سبک زندگی هشتم

  با نظر خواهی از والدین یا اعضای خانواده بنویسید که هنگام سخن گفتن یا شنیدن سخنان دیگران چه نکاتی باید رعایت شود .

  حداقل 4 مورد مرقوم بفرمایید.

  منبع مطلب : hedayatmizan.ir

  مدیر محترم سایت hedayatmizan.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درسـ جو

  هنگام سخن گفتن یا شنیدن سخنان دیگران چه نکاتی باید رعایت شود

  ۱- هنگامی که شخصی در حال صحبت کردن است اگر نشسته اید کمی به سمت گوینده متمایل شده و با دقت و علاقه به حرف او گوش دهید و تمام توجه خود را به گوینده بدهید.اما بیش از اندازه هم نباید به جلو خم شد، و هنگامی که نوبت به صحبت کردن شما رسید به عقب و جای اول خود برگردید.

  ۲- در هنگام صحبت کردن شخصی هرگز نباید به خاطر جلب توجه و نظر دیگران به سمت خودتان یا برای بیان  نظر خود حرف گوینده را قطع کنید و همچنین  نباید در میان حرف گوینده بپرید. بلکه باید اجازه دهید صحبت  گوینده به اتمام برسد چند ثانیه ای صبر کنید اگر صحبتش  تمام شده بود صحبت  خودتان را با احترام شروع کنید.

  زیرا بسیاری از ادمها وقتی صحبت می کنند در بیان صحبت های خود نیازمند به دریافت پاسخ از جانب دیگران نیستند. بنابراین شما نباید مسیر صحبت ایشان را تغییر دهید و موضوع بحث را به سمت خودتان تغییر دهید و خودتان را مرکز توجه قرار دهید چون اینگونه برداشت می شود که شما اطلاعات خودتان برایتان بهتر و مفیدتر از گفته های دیگران است.هیچ فردی اینگونه رفتار را دوست ندارد و دوست ندارد با اینچنین انسانی ارتباط داشته باشد.

  ۳- خیلی وقتها ممکن است شما غرق در افکار خودتان باشید برای اینکه فقط می خواهید جواب گوینده را بدهید و اصلا متوجه صحبتهای او نمی شوید  و حتی تمرکز کردن بر روی حرف دیگران برای شما بسیاردشوار است.

  اما تا جایی که امکان دارد باید ذهن خود را از افکار دیگر خالی کنید و فقط به گوینده توجه کنید و انچه می شنوید را گوش دهید و از قطع کردن جملات دیگران پرهیز کنید و همچنین اظهار نظر خودتان را بایستی مهار کنید.

  ۴- هنگامی که شخصی با شما در حال صحبت کردن است بایدبا ایشان ارتباط چشمی برقرار کنید زیرا نگاه کردن شما به چشم دیگران نشانه علاقه شما به گفتگو با ایشان است ولی باید حواستان باشد که به چشمان شخص زل نزنید،  و در چشمان او خیره نشوید که این رفتار عجیب به نظر می رسد و به همین دلیل باید هر از گاهی نگاهتان را به سایر قسمتهای صورت طرف مقابل معطوف کنید.

  ۵- همراه با تماس چشمی سرتان را هم به منزله تایید تکان دهید و گاهی هم بگویید (بله، آهان، واقعا؟، که اینطور)و با این کار نه تنها نشان می دهید که خوب به حرفهای گوینده  گوش می دهید بلکه نشان دهنده این است که متوجه منظور ایشان نیز شده‌اید.

  ۶-در چهره خود لبخند حاکی از محبت و دوستی داشته باشید اما در لبخند زدن زیاده روی نکنید زیرا لبخند کاذب از شما انسانی دورو معرفی می کند.

  ۷-اگرهنگام گوش دادن تمرکزتان از بین رفت باید بدون جلب توجه دوباره سعی در جمع بندی فکر خود کنید و با این کار هم قدرت شما برای فهم و درک مطالب افزایش پیدا میکند هم پیام شخصی گوینده را هم بهتر درک می کنید.

  ۸- وسط حرف هیچ کس نپرید و حرف او را قطع نکنید، و اگر ایشان کمی سکوت کرد بلافاصله شروع به صحبت کردن نکنید چند ثانیه صبر کنید، شاید ایشان می‌خواهد نفس بگیرد و دوباره شروع به صحبت کردن بکند.

  ۹- تکان دادن سر شما هم می تواند نشانه تایید حرف طرف مقابل شما باشد هم نشانه این است که شما حرف طرف مقابل خود را درک می کنید اما اگر سر خود را زیاد تکان دهید طرف مقابل فکر می کند یا شما خیلی مشتاق هستید یا عجله دارید و می خواهید ایشان حرفش را به اتمام برساند

  ۱۰- هر چند حالات بدن و ایما و اشاره نشان دهنده گوش دادن است اما در ایما و اشاره هم نباید زیاده روی کرد زیرا استفاده از ایما و اشاره هم می تواند حواس طرف مقابل را پرت کند هم می تواند نشانه بی توجهی به گوینده باشد. مثل: ور رفتن با خودکار، موها، روسری وجواهرات.یا با انگشت روی میز ضربه زدن، یا نوک خودکار را مدام خارج و داخل کردن و بازی کردن با سوییچ ماشین، آدامس جویدن و غیره.

  منبع مطلب : darsjo.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsjo.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  در موقع سخن گفتن دیگران به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  هنگام گوش دادن به سخنان دیگران چه نکاتی را رعایت کنیم ( احترام به سخن گفتن دیگران )

  در موقع سخن گفتن دیگران به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  به صورت مختصر با چند نکته کلیدی و ساده با آداب خوب گوش دادن به سخنان دیگران و نحوه احترام گذاشتن به حرف های گوینده آشنا شوید، با دانشچی همراه باشید.

  چگونه به حرف دیگران گوش دهیم

  در هنگام سخن گفتن دیگران اولین نکته ای که باید به آن توجه کرد، سکوت کردن است. وقتی کسی صحبت می کند ما باید ساکت باشیم و به حرفهایش با دقت گوش دهیم، نباید حرف گوینده را قطع کنیم و وسط کلامش صحبت کنیم؛ زیرا این کار بی ادبی است و باعث ناراحتی گوینده می شود، پس باید صبور باشیم و بعد از تمام شدن سخنش، حرف بزنیم.

  نکته دیگر اینکه باید در هنگام صحبت کردن شخصی، به او توجه کنیم و این توجه کردن را با تکان دادن سر یا حالات چهره نشان بدهیم، نباید در هنگام سخن گفتن کسی، مشغول کار یا بازی با موبایل یا تماشای تلویزیون باشیم، اگر کسی با ما صحبت می کند و ما به جای توجه به او سرمان به گوشیمان باشد، باعث دلخوری گوینده می شویم.

  نکته سوم اینکه باید شنونده ای امانت دار باشیم. اگر کسی حرفی را به ما گفت که دوست ندارد دیگران از آن با خبر شوند، راز دار باشیم و به سخن چینی نپردازیم.

  نکته چهارم ارتباط چشمی برقرار کنید و زیرا نگاه کردن شما نشانه علاقه نشان دادن به صحبت های طرف مقابل است، در این حین لبخند در چهره شما نشانه محبتو دوستیشما است.

  نکته پنجم در صورتی که صحبت شخص مقابل طولانی بود و ناچار به صحبت کردن بودید باید قبل از شروع صحبت، از کلمات متاسفم، عذرخواهی میکنم که بین صحبت های شما حرف میزنم.

  نکته ششم از نگاه کردن مدام به ساعت و صفحه گوشی خودم بپرهیزید زیرا این عمل نشان دهنده بی میلی شما از شنیدن سخنان طرف مقابل است.

  نکته هفتم زمانی که تلفن همراه شما زنگ خورد، اگر تماس مهمی نبود از پاسخ دادن به آن پرهیز کرده و بعد از پایان صحبت گوینده به تماس گیرنده زنگ بزنید.

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید