این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  واریز مبلغ 500 هزار تومان عیدانه به تمامی مردم ایران

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  واریز مبلغ 500 هزار تومان عیدانه به تمامی مردم ایران را از این سایت دریافت کنید.

  واریز عیدی یارانه‌ای 500 هزارتومانی؛ امشب ؟

  در این گزارش به بررسی دو راهکار دولت برای جبران ارز ترجیحی یعنی یارانه نقدی و یارانه کالایی پرداخته ایم.

  یارانه نقدی | زمان واریز یارانه نقدی | یارانه نقدی فروردین ماه | یارانه جدید

  یارانه نقدی | زمان واریز یارانه نقدی | یارانه نقدی فروردین ماه | یارانه جدید واریز عیدی یارانه‌ای 500 هزارتومانی؛ امشب ؟ | یارانه نقدی این افراد 136 هزارتومان شد

  ۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶

  کد خبر: 1135854

  در این گزارش به بررسی دو راهکار دولت برای جبران ارز ترجیحی یعنی یارانه نقدی و یارانه کالایی پرداخته ایم.

  طی هفته‌های اخیر، بحث تخصیص ارز کالا‌های اساسی به موضوعی مهم در مباحث اقتصادی دولت و مجلس تبدیل و در نهایت تصمیم حذف ارز کالا‌های اساسی از سوی مجلس به دولت واگذار شد. در این میان، دو راهکار به عنوان گزینه‌های بعد از حذف درنظر گرفته شده است؛ پرداخت یارانه نقدی و ارائه یارانه کالایی.

  وعده یارانه کالایی در زمستان ۹۲ از سوی دولت روحانی تحت عنوان «توزیع سبد کالا» اجرا شد.سپس پیشنهاد پرداخت یارانه کالایی توسط مجلس به ۶۰ میلیون ایرانی مطرح.در این طرح پیشنهاد شده بود  ۴۰ میلیون ایرانی یارانه کالایی ۶۰ هزارتومانی و ۲۰ میلیون ایرانی یارانه ۱۲۰ هزارتومانی به صورت ماهانه اخذ کنند.طبق پیش بینی ها برای یک خانواده 4 نفره یارانه کالایی 240 هزار تومانی در نظر گرفته شده است.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه کالایی می پردازیم.

  برترین‌ها

  اگر تا به حال سهام عدالت ندارید اینجا کلیک کنید| شرایط و جزئیات ثبت نام سهام عدالت+ واریز سود چند میلیونی به حساب سهام عدالتی ها

  یک عیدی بزرگ برای صاحبان سهام عدالت| سورپرایز جذاب برای دارندگان سهام عدالت| با این روش فوری و آسان وام سهام عدالت بگیرید+جزییات

  تایید مصوبه افزایش مستمری‌ و حقوق بازنشستگان| جدیدترین اخبار درباره اجرای کامل متناسب سازی حقوق بازنشستگان

  سورپرایز جاماندگان سهام عدالت | واریز سود سهام عدالت 4 میلیونی به حساب جاماندگان | زمان و هزینه ثبت نام سهام عدالت جدید

  پرداخت یارانه نقدی تیرماه به حساب سرپرستان| زمان توزیع کالا برگ به جای یارانه نقدی اعلام شد| طرح هوشمندسازی یارانه نان در کدام استان‌ها اجرایی شد؟

  اجرای تمام و کمال همسان سازی حقوق بازنشستگان| واریز مابه التفاوت حقوق بازنشستگان تا پایان امشب صحت دارد؟

  در این گزارش به بررسی دو راهکار دولت برای جبران ارز ترجیحی یعنی یارانه نقدی و یارانه کالایی پرداخته ایم.

  نکته حائز اهمیت این است که هر سیاست اقتصادی، دارای فواید و ضرر‌هایی است. از همین رو لازم هست تا به هنگام اتخاذ تصمیم و کاهش تبعات آن، توجه جدی به مضرات راهکار‌ها صورت بگیرد. طبیعی است که سیاست‌های جایگزین باید حرکت از وضع موجود به وضعیت مطلوبتری را ایجاد کنند وگرنه عملا سیاستی شکست خورده اند.

  میرزائی گفت: در مورد یارانه نقدی، تجربه تاریخی نشان می دهد که در اقتصاد ایران و به طور کلی اقتصاد‌های همراه با تورم مزمن و دو رقمی، اعطای این نوع یارانه در نهایت به ضرر اقشار محروم و متوسط تمام می شود. هرچند که ممکن است به صورت مقطعی و کوتاه مدت، اندکی بهبود ایجاد کند، اما بعد از گذشت زمان، به علت بروز تورم، ارزش ریالی یارانه تخصیصی کاهش پیدا کرده و دولت‌ها اقدامی در راستای افزایش ریالی یارانه و حقظ قدرت خرید مردم انجام نمی دهند. به عنوان مثال، یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی در برهه‌ای از زمان، معادل با خرید چند کیلو مرغ بود، اما امروز با این رقم، ۱.۵ کیلو مرغ هم به سختی می توان خرید. لذا از منظر پرداخت یارانه نقدی، تقریبا می توان گفت که گزینه نامناسبی است.

  به گفته او، اعطای یارانه کالایی شاید از برخی جهات، نسبت به یارانه نقدی بهتر باشد، اما دارای معایب جدی است. در اعطای این نوع یارانه، اولا مقدار مشخص نیست که مقدار سهمیه تخصیص داده شده به افراد، مکفی است یا خیر. ثانیا بازه زمانی مورد حمایت نیز مشخص نیست. به عنوان یک تجربه تاریخی، در یک زمانی به توزیع کوپن اقدام می شد، اما رفته رفته این نوع توزیع کاهش پیدا کرد و حذف شد. لذا در این مورد هم مجددا تصمیمی به زیان معیشت مردم اتخاذ می شود. ثالثا این روش، در بسیاری از موارد منجر به تشکیل صف خواهد شد و هنوز معلوم نیست که مکانیسم توزیع در مورد یارانه کالایی به چه نحو خواهد بود.

  میرزائی گفت: ایران، کشوری غنی و مملو از استعداد‌های انسانی و غیرانسانی است. سرمایه‌های عظیم، منابع طبیعی ارزشمند از جمله مولفه‌هایی هستند که نشان می دهند ایران، دارای پتانسیل فراوانی برای رشد و پیشرفت است. با توجه به این پتانسیل ها، ایران به طور بالقوه شرایط لازم برای قرارگیری در زمره اقتصاد‌های بزرگ و همراه با رفاه عادلانه برای اقشار مختلف مردم را دارد.

  او گفت: تا زمانی که مسائل اصلی کشور در حوزۀ نظام ارزی و نظام بانکی حل و فصل نشود، اتخاذ این قبیل سیاست‌ها در نهایت به ضرر عمده اقشار مردم تمام می شود. اقتصاد کشور هم اکنون با فقدان نظام جامع ارزی مواجه است؛ به نحوی که با جهش‌های مکرر ارزی ناشی از سفته بازی و رفتار‌های سودجویانه برخی صادرکنندگان و سفته بازان، هر سال شاهد بروز تورم شدید و کاهش توان معیشتی مردم هستیم. در چنین فضایی، صحبت کردن از پرداخت یارانه نقدی و کالایی چندان ثمربخش نیست و حتی پرداختن به ارز کالا‌های اساسی، اولویت اصلی اقتصاد ایران نیست. در کنار نظام جامع ارزی، رسیدگی به بحث نظام بانکی نیز از اولویت جدی برخوردار است تا زمینه بروز تورم و کاهش قدرت خرید مردم، برچیده شود.

  لازم است تا سیاست‌هایی اتخاذ شود که به صورت پایدار و مداوم، رشد رفاه عمومی را به همراه آورد، نه اینکه در نهایت به ضرر مردم و به نفع تعداد اندکی از فعالان اقتصادی تمام شود.

  یارانه کالایی چیست؟

  ازسوی‌دیگر یک فعال رسانه‌ای اصول‌گرا، نزدیک به قالیباف در توضیحاتی مبسوط از طرح رئیس مجلس شورای اسلامی دراین‌راستا رونمایی و تأکید کرده است: جمعاً سیصد همت (هزار میلیارد تومان) برای پرداخت یارانه بابت حذف ارز ترجیحی در نظر گرفته شده که هشتاد هزار میلیارد تومان آن برای بیمه‌ها، هشتاد هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم و نان، و ۱۴۰ هزار میلیارد تومان دیگر نیز برای یارانه کالایی و سی هزار میلیارد تومان هم برای تأمین اجتماعی اختصاص دارد.

  براساس اعلام علی قلهکی، یارانه کالایی در نظر گرفته‌شده برای بر با ۱۱۰ هزار میلیارد تومان است. بنا بر این اعلام، یارانه کالایی برای شصت میلیون نفر در نظر گرفته شده؛ البته این شصت میلیون نفر به دو دسته ۳۵ میلیون نفری و ۲۲ میلیون نفری تقسیم شده‌اند. دسته اول یعنی دسته ۳۵ میلیون نفری (دوازده میلیون نفر در فقر مطلق و ده میلیون نفر دیگر در فقرند) و ۲۵ میلیون نفری تقسیم شده است.

  منبع : www.fardanews.com

  واریز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان علی الحساب به تمامی مردم ایران – ایران چطور

  اخبار

  واریز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان علی الحساب به تمامی مردم ایران

  1 سال پیش

  واریز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان عیدانه به تمامی مردم ایران واریز مبلغ 550 هزار تومان به تمامی مردم ایران پرداخت مبلغ 300 هزار تومان به هر ایرانی واریز 500 هزار تومان 99 500 هزار تومان کمک معیشتی واریز پانصد هزار تومان به حساب مردم واریز 200 هزار تومان به حساب سرپرست خانوار ثبت نام پانصد هزار تومان روحانی 🅾 واریز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان علی الحساب هدیه دولت #روحانی به تمامی مردم ایران یارانه چهارصد هزار تومان واریز مبلغ 550 هزار تومان به تمامی مردم ایران ثبت نام پانصد هزار تومان روحانی واریز 500 هزار تومان علی الحساب عیدی 500 هزار تومانی واریز پانصد هزار تومان به حساب مردم پانصد هزار تومان کی واریز میشود 500 هزار تومان کمک معیشتی واریز 500 هزار تومان 99 ثبت نام 500 هزار تومان روحانی عیدی 500 هزار تومانی ثبت نام پانصد هزار تومان روحانی واریز پانصد هزار تومان به حساب مردم پرداخت مبلغ 300 هزار تومان به هر ایرانی یارانه ۷۵ هزار تومان میشود

  واریز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان علی الحساب به تمامی مردم ایران از تازه ترین اخبار در حوزه پرداخت یارانه های نقدی است. بر اساس اخبار منتشر شده دولت قرار است برای جبران ضررهای ناشی از کرونا برای هر خانواده ۴ نفره مبلغ ۵۰۰ هزار تومان واریز کند. البته هنوز جزئیات این خبر به صورت رسمی اعلام نشده است اما با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید که اگر میزان این یارانه نقدی برای خانواده ۴ نفره ۵۰۰ هزار تومان باشد، پس به هر فرد ایرانی ۱۲۵ هزار تومان تعلق می گیرد. بر این اساس باید به هر خانواده ۲ نفره ۲۵۰ هزار تومان، به خانواده ۳ نفره ۳۷۵ هزار تومان و به خانواده های ۵ نفره ۶۲۵ تومان پرداخت شود.

  همزمان با شیوع کرونا علاوه بر به خظر افتادن سلامت مردم رکود و بیکاری نیز اقتصاد کشور و خانواده ها را تحت الشعاع قرار داد این در شرایطی بود که کشور ما به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم تورم بی سابقه ای را نیز تجربه کرد. در این میان بیشترین آسیب اقتصای به قشر کم درآمد جامعه وارد شد. بسیاری از کارگران به دلیل تعطیلی واحدهای تولیدی از کار بیکار شدند این در شرایطی بود که حداقل حقوق کارگری نیز بسیار کمتر از میزان تورم در جامعه بود. فشار تورمی و کاهش قدرت خرید عموم جامعه باعث شد تا سطح رفاه مردم به شدت پایین بیاید

  این موضوع سبب شد تا دولت وعده هایی را برای جبران ضررهای ناشی از کرونا برای اقشار کم درآمد جامعه در نظر بگیرد. اوایل سال ۱۴۰۱ در راستای حمیات از آسیب دیدگان کرونا دولت تصمیم گرفت تا اعتباری بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بر اساس تعداد اعضای خانواده به حساب سرپرستان خانوار واریز شود و قرار شد در این قالب به خانوار یک نفره ۲۰۰ هزار تومان، خانوار دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، خانوار سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار تومان و خانوار پنج نفره یا بیشتر رقم ۶۰۰ هزار تومان پرداخت شود.

  با این حال دولت نتوانست به بسیاری از وعده های خود در حمایت از اقشار ضعیف کرونا عمل کند. حال باید دید تصمیم جدید دولت برای پرداخت یارانه نقدی جدید تا چه میزان عملیاتی خواهد شد.

  وعده های کرونایی دولت در سال ۱۴۰۱ چه بود؟

  سیاست حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و تامین حداقل معیشت در قالب طرح‌های مختلف از سوی دولت مطرح شده است. در ادامه طرح ها و وعده های کرونایی دولت در سال ۱۴۰۱ را بخوانید.

  پرداخت تسهیلات کرونایی

  بحران کرونا بخش‌های مختلف کشور را با مشکلات زیادی همراه کرده که در این میان کسب‌وکارهای مختلفی دچار زیان شدند. دولت برای حمایت از کسب و کارها، پرداخت تسهیلات کرونا را مصوب کرد و از سیزدهم خردادماه ثبت نام در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات شروع شد.

  برابر آخرین آمار تاکنون ۹ هزار و ۱۴۶ میلیارد تومان برای ۵۱۶ هزار کسب و کار با اشتغال ۹۵۷ هزار و ۵۲۰ نفر پرداخت شده است.

  بیمه بیکاری کرونایی

  بیمه بیکاری کرونا یکی از راهکارهای دولت برای حمایت از معیشت مردم در دوره شیوع این بیماری به شمار می‌رود. برای همین منظور سامانه‌ای به آدرس  bimebikari.mcls.gov.ir  راه‌اندازی شد تا افراد درخواست خود را در آن ثبت کنند.

  مطابق آخرین آمار تعداد ۲۰۸ هزار و ۱۴۰۱۹ نفر از متقاضیانی دریافت مقرری بیمه بیکاری در سامانه اعلامی ثبت نام کردند و درخواست ۱۵۹ هزار و ۳۹۵ نفر رسیدگی شده و ۹۷ هزار و ۵۲۷ نفر مقرری دریافت کردند.

  پرداخت وام یک میلیون تومانی

  پرداخت تسهیلات بانکی به شکل وام قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه بگیر نیز از دیگر مصوبات حمایتی دولت است.

  بر اساس این طرح،  خانوارهایی که یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت می‌کنند مشمول این مصوبه بودند. مبلغ وام یک میلیون تومان و نرخ کارمزد چهار درصد است که اقساط آن از ابتدای تیر ماه به مدت ۳۰ ماه و هر قسط ۳۵هزار تومان از یارانه سرپرست خانوار کسر می‌شود و پایان بهمن‌ماه، هشت قسط آن از حساب یارانه‌بگیران اخذ شده است.

  پرداخت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی خانوار

  در ادامه حمایت‌های معیشتی دولت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه، مقرر شد همه افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت نداشتند مشمول دریافت وام یک میلیون تومانی کرونا شوند. همچنین در مجموع ۱۱ میلیون خانوار معادل ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تسهیلات یک‌میلیون‌تومانی دریافت ‌کنند.

  طبق آخرین آمار بیش از بر ۶ میلیون و ۱۴۰۱۳ هزار و ۳۸۰ سرپرست خانوار در دو مرحله پرداخت تسهیلات به یارانه‌بگیران معیشتی، از تسهیلات یک میلیون تومانی بهره‌مند شده‌اند.

  کسر اقساط این یارانه از یارانه معیشتی بنزین بوده و از دی ماه مبلغ ۳۰ هزار تومان از حساب سرپرستان خانوار کسر می‌شود.

  مهلت سه ماهه در پرداخت اقساط قرض‌الحسنه

  همچنین درادامه حمایت‌های کرونایی و با توجه به آسیب دیدن مشاغل و روند درآمدزایی خانوارها، بانک مرکزی با هدف حمایت از وام گیرندگان، اعلام کرد که پرداخت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه برای مدت سه ماه به تعویق می‌افتد.

  بر این اساس، اقساط وام‌های قرض‌الحسنه در ماه‌های اسفند ۹۸، فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۱ دریافت نشد و بدون وضع هر گونه جریمه یا کارمزد به پایان دوره پرداخت اقساط منتقل شد.

  منبع : iranchetor.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید