این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  وسیله ای ورزشی که وزنه هایی در دو طرف آن قرار میگیرد

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  وسیله ای ورزشی که وزنه هایی در دو طرف آن قرار میگیرد را از این سایت دریافت کنید.

  کتل بل چیست

  دراین مطلب فیتامین کتل بل چیست فواید کتل بل و ورزش‌هایی که با این وسیله انجام میشه و برنامه تمرینی با وسیله کتل بل معرفی شده

  بدون نظر 4.7/5 - (4 امتیاز)

  تمرین با کتل بل برای کل بدن

  تعداد بازدید 2527 زمان مطالعه 8 دقیقه فهرست مطالب

  دمبل و کتل بل دو نوع وسیله ورزشی است که در باشگاه‌های بدنسازی وجود دارد. البته شاید خیلی از افراد آشناییِ چندانی با کتل بل نداشته باشند. اما آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد پیچیده نیست. برای تمرین با این وسیله ورزشی، نیاز به زمان چندانی نخواهید داشت.

  احتمالاً اولین تصویری که از نحوه تمرین با کتل بل می‌بینید، برایتان حیرت‌آور است. به این‌صورت که هم‌باشگاهی‌تان کتل بل‌ها را در دست گرفته و به بالا و پایین تاب می‌‌دهد، ولی مگر تاب‌دادنِ این وزنه‌ها چه خاصیتی دارد؟! کمی صبر کنید، در ادامه این مطلب فیتامین هر آنچه که باید در مورد این وزنه جالب بدانید را برایتان توضیح خواهیم داد.

  کتل بل چیست؟

  وزنه‌های کتل بل (Kettlebell) شبیه گلوله توپ طراحی‌شده و از جنس استیل یا آهن است. این وزنه در ورزش‌های مختلفی استفاده می‌شود و فقط محدود به تمرینات قدرتی نیست. تمرین با کتل بل شامل تمرینات قدرتی، انعطافی و هوازی است؛ البته ناگفته نماند که در ابتدا این وسیله در رشته ورزشی کتل بل لیفتینگ استفاده می‌شده و بعدها برای انجام تمرین وارد باشگاه‌ها شده است.

  تاریخچه کتل بل

  در قدیم این ابزار آهنی ابتدا کوبل (زنگوله گاو)، کَتل بل (زنگوله گله) و نهایت کِتل بل نامیده شد. جالب است بدانید که استفاده از اصطلاح کتل بل از کلیسا شروع شده است. در گذشته، زنگ‌های کلیسا از طریق طنابی که در پایین آن آویزان شده بود به صدا درمی‌آمد، اما گاهی اوقات زنگ‌های کلیسا به قدری بزرگ و غول‌پیکر بود که سه نفر باهم طناب را می‌کشیدند؛ بنابراین به صدا در آوردنِ چنین زنگ بزرگی نیاز به مردانی دارای قدرت بدنی بالا و با مهارت داشت.

  به‌خاطر همین، این مردان از قرن‌ها پیش شروع به تمرین با زنگ‌های تو خالی کردند و داخل آن را با خاک یا شن پر می‌کردند (وزن آن قابل تنظیم بود) تا برای به صدا درآوردن ناقوسِ کلیسا آمادگیِ لازم را داشته باشند. امروزه کاربرد کتل بل دیگر محدود به کسانی‌که می‌خواهند زنگ کلیسا را به صدا در بیاورند نمی‌شود و برای اهداف گوناگونی در باشگاه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  تمرینات کتل بل برای کل بدن

  وزنه‌های کتل بل از ۳ تا ۲۵ کیلو بوده و شبیه یک توپ با دسته است. با این وسیله می‌توان تمریناتی انجام داد که تقریباً تمام جنبه‌های فیتنس، از استقامت بدنی گرفته تا قدرت، تعادل، چابکی و حتی تمرینات هوازی را دربرگیرد. علت علاقه بیش‌ازحد مردم به وزنه‌هایی با این فرم خاص، چالشی‌بودنِ تمرینات آن است. شکل کلی تمرین با کتل بل به صورتی است که می‌توانید وزنه را با یک یا هر دو دست بگیرید و با تاب‌دادن، یک ضرب و بالای سر بردن، حرکات متنوعی را انجام دهید.

  البته بعضی از حرکات، ترکیبی بوده و لازم است تا در هنگام تاب‌دادن دستتان، وزنه را از دستی به دست دیگر منتقل کرده و سعی کنید تعادلتان به‌هم نخورد؛ این حرکت برای درگیر کردن هسته بدن (شکم و کمر) فوق‌العاده است.

  کتل بل دارای تمرینات مجزای دیگری نیز هست که پاها و لگن را برای جابه‌جا کردنِ وزنه درگیر می‌کند، اما به‌طور کلی یکی از محاسن استفاده از کتل بل، این است که معمولاً عضلات کل بدن درگیر انجام حرکات خواهد شد.

  تفاوت کتل بل و دمبل

  به نظر شما دمبل و کتل بل باهم فرق دارند؟ از بعضی جوانب، تنها تفاوت این وسایل ورزشی از لحاظ ظاهری است. اما شاید باورتان نشود که همان فرم خاص و دسته یو شکل کتل بل باعث می‌شود تا اثر وزنه بر روی بدنتان نسبت به دمبل متفاوت باشد.

  زمانی‌که دمبل در دست می‌گیرید، مرکز نیروی گرانش در دستان شما قرار می‌گیرد؛ دقیقا برعکس کتل بل، در نتیجه فشاری که به بدنتان وارد می‌شود هم متفاوت بوده و کاملاً بستگی به شیوه در دست گرفتن و تکان دادنِ آن خواهد داشت.

  نیروی تکانه در حرکاتی که با کتل بل انجام می‌دهید، یک نیروی گریز از مرکز ایجاد می‌کند که باعث می‌شود عضلاتی که برای تعادل و کاهش سرعت استفاده می‌شود، بیش از دیگر عضلات درگیر شود. یکی از خوبی‌های تمرینات با کتل بل این است که شباهت بسیاری به نوع حرکات روزمره در زندگی دارد.

   تفاوت کلی: دمبل‌ها برای ساخت عضلات و افزایش قدرت با استفاده از حرکات کنترل شده و آرام فوق العاده است. از طرف دیگر کتل بل برای درگیر کردن عضلات کل بدن و تمرکز بر روی استقامت بدنی، قدرت و حرکات پویا بسیار مناسب است.

  اگر تا حالا از کتل‌بل استفاده کرده باشید، حتماً با تاب‌دادنِ این وسیله خسته شده‌اید و انجام این حرکت برای‌تان تکراری شده است؛ پس بهتر است تمرینات جدید کتل‌بل را یاد بگیرید تا در باشگاه بتوانید به شکل بهتری از این وسیله سودمند استفاده کنید و از ورزش با آن لذت ببرید.

  تمرین کردن با کتل‌بل به تقویت عضلات کمر، شانه، پاها و ران‌ها کمک خواهد کرد، اما اگر در حین تمرینات زمانی که کتل‌بل را در دستان خود گرفته‌اید، آن را وارونه کنید (برعکس بگیرید)، در این صورت تمرین با کتل‌بل هم قدرتی خواهد بود و هم تعادلی.

  حتما بخوانید

  ورزش با دمبل برای کاهش وزن و تناسب اندام

  فواید تمرین با کتل بل

  تقریباً هر ورزشکاری می‌تواند از فواید این سبک ورزشی بهره‌مند شود و اصلاً هم فرقی نمی‌کند که در چه رشته ورزشی مشغول تمرین باشید. فواید تمرین با کتل بل (نتیجه ۸ هفته بررسیِ تمرینات ورزشکاران با این وزنه‌ها) را در ادامه در اختیارتان قرار می‌دهیم تا از مزایای ورزش با کتل بل آگاه شوید:

  بهبود فرم بدنی کاهش کمر درد افزایش قدرتی بدنی ورزش آسان و کاربردی

  افزایش تراکم استخوان‌ها

  بهبود هماهنگی و افزایش چابکی

  تمرین بیشتر در مدت زمان کوتاه‌تر

  کاهش احتمال آسیب‌دیدگی ورزشکاران

  تمرینات چالشی کتل‌ بل

  در ادامه تمرینات چالشی وارونه گرفتنِ کتل‌بل را به شما آموزش خواهیم داد تا علاوه بر کار کردن بر روی عضلات شانه، هم‌زمان تعادل‌تان را نیز افزایش دهید. انجام مجموع این حرکات، هم تمرینی کامل به شمار می‌رود و هم می‌تواند به عنوان حرکاتی برای گرم کردن بدن قبل از وزنه‌زدن استفاده شود.

  منبع : fitamin.ir

  ورزش با دمبل؛ ۲۷ تمرین ورزشی برای تقویت عضلات با دمبل

  دمبل با وجود طراحی ابتدایی‌اش وسیله بسیار مفیدی برای تقویت بالاتنه است. ورزش با دمبل یکی از بهترین راه‌ها برای لاغری و تقویت عضلات است.

  ورزش با دمبل؛ ۲۷ تمرین ورزشی برای تقویت عضلات با دمبل

  فاطمه زنگنه به‌روزرسانی: شهریور 1400 ۱۳ دقیقه

  تناسب اندام

  ۲اشتراک‌گذاری

  دمبل با وجود طراحی نسبتا ابتدایی‌اش وسیله بسیار مفیدی برای تقویت بالاتنه است. ورزش با دمبل یکی از بهترین راه‌ها برای لاغری و تقویت عضلات است؛ به‌ویژه اگر به هر دلیلی نتوانیم به باشگاه برویم. ورزش با دمبل در خانه راه خوبی برای شروع یا گسترش تمرینات قدرتی است. حرکات ورزشی با دمبل برای تسریع چربی‌سوزی، افزایش قدرت بدنی و نیز برای ساخت توده عضلانی بسیار مناسب‌اند و موجب تناسب‌اندام و افزایش سلامت قلب می‌شوند. در ادامه، انواع ورزش با دمبل را معرفی می‌کنیم.

  راهنمای مطالعه نمایش

  حتما بخوانید:

  معرفی ورزش صخره نوردی (سنگ نوردی)، تجهیزات و فواید آن

  نحوه صحیح دویدن برای تازه‌کارها؛ نکاتی که پیش از شروع باید بدانید

  نحوه صحیح پیاده روی برای لاغری شکم و پهلو و ‌نکاتی برای گرفتن نتیجه بهتر

  دمبل چیست؟

  دمبل میله کوتاهی است که در هر انتهای آن وزنه‌ای قرار دارد. این وسیله ورزشی از مواد مختلفی ساخته می‌شود و وزن بعضی‌هایشان نیز قابل‌تنظیم است. منتها ایده اصلی دمبل قرن‌هاست که تغییری نکرده است.

  دمبل‌ها وزن‌های متفاوتی دارند، از ۵۰۰ گرم تا حتی ۱۷۰ کیلوگرم. البته بیشتر دمبل‌ها وزنی بین ۲ تا ۱۱ کیلوگرم دارند. در باشگاه‌ها معمولا سنگین‌ترین دمبل حدود ۲۷ کیلوگرم وزن دارد. گرچه معمولا کتل‌بل یا هالتر به دمبل ترجیح داده می‌شود، به‌گفته متخصصان، دمبل در تقویت عضلات و افزایش قدرت بدنی به‌اندازه کتل‌بل و هالتر مؤثر است.

  دمبل در قرن هفدهم اختراع شده و هنوز هم با وجود پیشرفت‌های فناوری، جایگزین بهتری برای آن ساخته نشده است.

  آیا می‌توانیم با دمبل عضله بسازیم؟

  به‌طور خلاصه، بله. هایپرتروفی عضلانی (Muscular Hypertrophy، خاصیت رشد و افزایش اندازه عضله) به عوامل زیادی بستگی دارد و تجهیزات فقط یکی از آنهاست. می‌توانیم از دمبل‌های سنگین استفاده کنیم، بنابراین امکان واردکردن وزن بالا روی ماهیچه‌ها را داریم. در بعضی از حرکت‌ها نیز استفاده از دمبل دامنه حرکتی بزرگ‌تری را فراهم می‌کند و موجب می‌شود انقباضی خوب و قوی داشته باشیم و روی فیبرهای عضلانی فشار زیادی وارد کنیم که این باعث رشد عضلات می‌شود.

  البته عوامل دیگری نیز وجود دارد، مانند تغذیه خوب، ولی استفاده از دمبل شروع خوبی است.

  از آنجا که احتمالا انواع گوناگونی از وزنه‌ها را در خانه ندارید، یکی از بهترین راه‌ها، ترکیب‌کردن تمرین‌ها در «سوپِرسِت» است. اگر تمرین‌های دمبل پشت‌سرهم انجام شوند، بدن خود را بیشتر به چالش می‌کشیم؛ برای نمونه، ۸ تا ۱۲ تکرار حرکت دمبل روخم و بلافاصله ۸ تا ۱۲ تکرار حرکت اسکوات با دمبل و سپس ۶۰ تا ۹۰ ثانیه استراحت، پیش از شروع تمرین‌های بعدی، یک سوپرست را تشکیل می‌دهد.

  تمرینات ورزشی با دمبل

  ۱. پرس نیمکت (Bench Press)

  @[email protected]#=img=#

  برای انجام پرس نیمکت به‌پشت روی نیمکت تخت دراز بکشید و در هر دست دمبلی را نگه دارید. بازوها در کنار شانه خمیده باشند. بازوها را دراز کنید و وزنه‌ها را بالای سینه ببرید، تا جایی که دست‌ها کشیده و صاف شوند؛ ولی وزنه‌ها یکدیگر را لمس نکنند. دوباره وزنه‌ها را تا زیر سطح شانه پایین بیاورید. یک ثانیه مکث کنید و سپس دوباره دمبل‌ها را بالا ببرید. در تمام مدت با شانه‌هایتان به نیمکت فشار بیاورید.

  پرس نیمکت عضلات سه‌سرران را تقویت می‌کند و عضلات شانه را نیز درگیر می‌کند. نکته اصلی در تمرینات دمبل، منقبض‌کردن عضلات در بالای حرکت است؛ زیرا موجب می‌شود عضلات هدف فعال و درگیر باشند.

  ۲. جلوبازو با دمبل (Bicep Curl)

  @[email protected]#=img=#

  برای انجام حرکت جلوبازو با دمبل، صاف بایستید و پاها را به‌اندازه عرض شانه باز کنید. زانوها را کمی خم کنید و عضلات مرکزی را منقبض کنید. در هر دست دمبلی را نگه دارید. بازوها در دو طرف آویزان باشند. وزنه‌ها را تا سطح شانه‌ها بالا بیاورید، ولی بازوها را حرکت ندهید. در حین حرکت عضلات دوسر بازو را منقبض کنید. سپس به وضعیت اولیه برگردید. در زمان بلندکردن دمبل بازدم و هنگام پایین‌آوردن آن دم را انجام دهید. در زمان انجام این حرکت، کمرتان را صاف نگه دارید.

  این حرکت روی گروهی از عضلات دوسر و سه‌سر کار می‌کند.

  ۳. جلوبازو با پرس (Bicep Curl to Press)

  دست را در حین بالارفتن بچرخانید و دمبل را به‌سمت شانه بلند کنید؛ طوری که عضلات دوسر و ساعد زاویه‌ای قائمه را تشکیل دهند. دمبل را بالای سر ببرید و سپس آن را از مقابل شانه پایین بیاورید. همین حرکت را با دست دیگرتان انجام دهید. در زمان بلندکردن دمبل بازدم و هنگام پایین‌آوردن آن دم را انجام دهید.

  ۴. پرس سرشانه (Shoulder Press)

  @[email protected]#=img=#

  برای انجام پرس سرشانه صاف بایستید و پاها را به‌اندازه عرض شانه باز کنید. یک جفت دمبل را در دو طرف بدن نگه دارید. دمبل‌ها باید کم‌وبیش هم‌تراز با شانه‌ها باشند، دست‌ها خمیده و کف دست‌ها رو به بدن باشند. دمبل‌ها را مستقیم در بالای شانه‌ها بالا ببرید، تا وقتی که بازوها صاف شوند. دست‌ها را پایین بیاورید و همین مراحل را تکرار کنید. در حالت نشسته نیز می‌توانید این حرکت را انجام دهید.

  گرچه حرکت پرس سرشانه بیشتر روی ماهیچه دالی تمرکز دارد، عضلات ذوزنقه‌ای، سه‌سر و کلاهک گرداننده را نیز به کار می‌گیرد. تمام این عضلات باید هماهنگ با شانه‌ها کار کنند تا حرکت پرس سرشانه درست انجام شود. در تمام طول حرکت، عضلات مرکزی را منقبض کنید؛ بیرون‌دادن سینه و قوس کمر مجاز نیست.

  این حرکت ترکیبی برای افزایش اندازه و قدرت شانه‌ها مفید است. با انجام این حرکت به‌صورت ایستاده عضلات شکمی را به کار می‌گیرید که موجب بهبود وضعیت بدن و ثبات شما می‌شود.

  منبع : www.chetor.com

  راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی

  راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی در راستای نیازهای شما برای برخوداری از بهترین تجهیزات بدنسازی است زیرا فروش این تجهیزات به دلیل نیازهای شخصی افراد روز به روز در حال افزایش است.

  خانه مقالات ورزشی

  راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی

  زمان مورد نیاز برای مطالعه : 7 دقیقه

  3/5 - (1 امتیاز)

  راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی در راستای نیازهای شما برای برخوداری از بهترین تجهیزات برای ورزش بدنسازی است، زیرا فروش این تجهیزات به دلیل نیازهای شخصی افراد در راستای سلامتی، تناسب اندام و زیبایی روز به روز در حال افزایش است و سردرگرمی در زمان خرید و انتخاب دقیق وسیله بدنسازی مورد نیاز، از جمله مشکلات رایج آن است، زیرا شما در شروع از آن هیچ چیز نمی دانید.

  شما در باشگاه به اطراف نگاه می کنید و تعدادی از ماشین آلات و تجهیزات بدنسازی را می بینید و از خود می پرسید چگونه می توانم وسیله بدنسازی مناسبی را خریداری کنم که بتواند نیازهای من را برطرف کند؟ آیا برنامه تمرینی من بر مبنای استفاده از تک تک لوازم بدنسازی تنظیم شده است؟ آیا فضای خانه من مناسب خرید تجهیزات بدنسازی مورد نظر است یا خیر؟ و اینکه من به عنوان یک مدیر باشگاه، باید چه نوع تجهیزاتی خریداری کنم تا کسب و کاری پر رونقی داشته باشم؟

  در راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی ، قصد داریم برخی از رایج ترین تجهیزات بدنسازی را معرفی کنیم تا در انتخاب خود برای داشتن خریدی مطمئن راهی درست را پیموده باشید، با پیلتن شاپ همراه باشید.

  انواع تجهیزات بدنسازی چیستند؟

  وزنه آزاد و دستگاه های بدنسازی ماشینی دو نوع معمول از انواع لوازم بدنسازی موجود هستند که بسته به نیاز هر فرد، فضای موجود (باشگاه، خانه) و مقدار بودجه، انتخاب و خریداری می شوند. این تجهیزات در قیمت ها و برند های گوناگونی در بازار ارائه می شوند و بهتر است از مکان هایی آن ها را خریداری کنید که دارای اعتبار چندین ساله در این بخش هستند.

  بخش اول – وزنه های آزاد

  وزنهای آزاد پایه ای ترین شکل تجهیزات بدنسازی هستند. دلیل اینکه آنها “وزن آزاد” نامیده می شوند این است که هیچ قرقره، کابلی، پین یا وزن انباشته شده در آن ها وجود ندارد. آنها در برگیرنده هالترها، دمبل ها و وزنه ها هستند.

  هالتـــــــــــــــر

  هالتر نوار آهن طولانی است که بین 1 تا 2.5 متر طول دارند که وزنه ها را در دو طرف خود نگه می دارند. تمرین هالتر با دو دست انجام می شود. این میله ها به طور کلی برای تمرین های قسمت هایی از بدن به مانند: جلو بازو، پشت بازو، سرشانه، سینه و انجام حرکت هایی به نام ددلیفت مورداستفاده قرار می گیرد. این وسیله برای استفاده در خانه برای انجام حرکت های پایه ای بدنسازی به دلیل اشغال فضای کم مناسب است. همچنین برای تاسیس باشگاه خود نیز می توانید قفسه ای از وزنه های آزاد را به همراه انواع هالترها (از نظر اندازه و وزن) را برای هر نوع فردی از لحاظ آمادگی جسمانی (زنان و مردان) تهیه کنید.

  دمبـــــــــــــــل

  دمبل به راستی یک هالتر کوتاه است، معمولا 25 تا 40 سانتی متر طول دارد. تمرین با آن در هر دست انجام می شود. اکثر ورزشگاه ها دارای یک قفسه دمبل هستند که مجموعه ای از دمبل ها با وزن ثابت را دارند. آنها معمولا از 1 کیلوگرم ، 5 کیلوگرم ، 15 کیلوگرم و بیشتر هستند که همه بازه های وزنی را شامل می شوند. همچنین دمبل های قابل تنظیم نیز وجود دارند که دارای گیره هایی کوچک هستند که در انتهای دمبل ها قرار دارند تا صفحات وزنی را نگه دارند. در حالی که آنها برای یک قفسه از دمبل ها با وزن ثابت مناسب نیست، آنها بسیار ارزان تر بوده و فضای کمتری را اشغال می کنند (اگر محدودیت فضایی دارید مناسب تر هستند). آنها ایده آل برای یک فضای ورزشی خانگی هستند.

  صفحـــــــــــــات وزنی

  وزن صفحات از 0.5 تا 50 کیلو گرم متغییر بوده معمولا فلزی هستند، با این حال برای تمرین در خانه می توان از صفحات وزنی پلاستیکی استفاده می کنند. برای کسی که تازه شروع به کار است، صفحات پلاستیکی برای شروع می تواند مناسب باشد ولی در بدنسازی حرفه ای باید حتما به دلیل افزایش وزن و نیروی ثقل، از صفحات وزنی آهنی استفاده کرد. تمام صفحات وزنی موجود در باشگاه ها از فلز ساخته شده اند و پلاستیک نیستند.

  حتما بخوانید: وسایل بدنسازی خانگی

  هالـــــــــــــــتر EZ

  این هالتر برای به چالش کشیدن عضلات جلو بازو و پشت بازو در زوایای مختلف طراحی و ساخته شده است و برای کاهش اثرات تنش بر روی مچ در هالترهای راست، طول آن کوتاه تر ودارای جای انگشتان دست است.

  نیمــــــــــــــکت های ورزشی

  متداول ترین قطعه تجهیزات بدنسازی در هر باشگاه، نیمکت های ورزشی است. این نمیکت ها دارای دو نوع تخت و شیب دار هستند. بعضی از آن ها قابل تنظیم هستند (به عنوان مثال آنها می توانند به حالت صاف، شیب تنظیم شوند). بعضی از نیمکت ها پایه ای برای نگه داشتن هالتر دارند که برای تمرین پرس سینه انجام می شود، در حالی که نیمکت های دیگر چنین قابلیتی ندارند. نمیکت های دراز و نشست برای انجام حرکات های مخصوص شکم،  کمر و عضلات همسترینگ مورد استفاده قرار می گیرند.

  قفسه های دنـــــــــــــدانه دار

  انواع مختلفی از قفسه های دندانه دار وجود دارد. این ها قفسه هایی هستند که برای قرار گیری دمبل ها و وزنه ها استفاده می شود. همچنین برای انجام حرکت هایی به مانند: اسکات نیز قفسه ای مخصوص وجود دارد که هالتر و وزنه ها را در آن قرار داد.

  بخش دوم – دستگاه های بدنسازی

  در ادامه مقاله راهنمای خرید تجهیزات بدنسازی باید به دستگاه ها یا ماشین های بدنسازی اشاره کرد، این ها به شما اجازه می دهند تا تمرین های متنوعی را انجام دهید. برخی از آن ها برای انجام تنها یه حرکت برای تقویت یک عضله ساخته شده اند، در حالی که دستگاه هایی با کاربرد چند منظوره برای انجام چندین حرکت و برای کل بدن طراحی شده اند. بیشتر دستگاه های بدنسازی خانگی می توانند چند کاره باشند زیرا آنها بسیار ارزان تر هستند و فضای کمتری را اشغال می کنند و برای هر گروه عضلانی کارائی دارند.

  دستگاه های بدنسازی برای استفاده و تنظیم مقدار وزنه آسان تر هستند، ولی وزنه های آزاد تمایل به تحریک عضلات بیشتری دارند زیرا تعادل وزنه مهم است و باعث می شود حرکت درست و موثر انجام شود. بهترین حالت این است که هم از وزنه های آزاد و هم از دستگاه های بدنسازی در تمرین های خود استفاده کنید. این مورد می تواند در باشگاه های ورزشی جزئی از برنامه های خرید تجهیزات بدنسازی باشد، یعنی نیازهای این باشگاه ها ایجاب می کند تا شما از همه نوع تجهیزات ورزشی استفاده کنید. اما برای استفاده در خانه به دلیل فضای کم شما می توانید از وزنه های آزاد استفاده کنید، و اگر فضای شما بیشتر است، دستگاه های چند منظوره بدنسازی را خریداری کنید.

  منبع : blog.piltanshop.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید