این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  وضعیت انسانها هنگام رفتن از دنیا با دیگران چگونه است

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  وضعیت انسانها هنگام رفتن از دنیا با دیگران چگونه است را از سایت تکست لس دریافت کنید.

  وضعیت ما انسان‌ها نیز در هنگام رفتن از این دنیا با انسان‌های دیگر متفاوت است. عامل این تفاوت چیست؟

  وضعیت ما انسان‌ها نیز در هنگام رفتن از این دنیا با انسان‌های دیگر متفاوت است. عامل این تفاوت چیست؟

  🏆🏆 مسابقه استعدادیابی گاما تلنت 🏆🏆

  ثبت نام   ورود

  پربازدیدها: #درآمدزایی#مدرسه_یاب#آزمون‌ساز

  درس 3: تلخ یا شیرین پیام‌های آسمان هفتم دوره اول متوسطه درسنامه آموزشی این مبحث

  وضعیت ما انسان‌ها نیز در هنگام رفتن از این دنیا با انسان‌های دیگر متفاوت است. عامل این تفاوت چیست؟

  1 ) کیفیت اعمال 2 ) کمیت اعمال 3 )

  ارادت به اولیای الهی

  4 ) میزان شناخت و معرفت گزارش خطا یک تست دیگه بزن یک آزمون کامل بده

  تحلیل ویدئویی تست

  1401/01/7 علیرضا هادیلو

  پاورپوینت دوره کامل آموزشی، پیام‌های آسمان هفتم دوره اول متوسطه

  مدرس: علی یگانه

  مدت دوره: 214 اسلاید (15 فایل)

  ریاضی

  2754 تست 192,780 تومان

  فارسی

  2218 تست 155,260 تومان

  علوم تجربی

  3603 تست 252,210 تومان

  پیام‌های آسمان

  721 تست 50,470 تومان

  مطالعات اجتماعی

  1712 تست 119,840 تومان

  کار و فناوری

  147 تست 10,290 تومان

  انگلیسی

  1738 تست 121,660 تومان

  عربی

  1129 تست 79,030 تومان

  قرآن

  514 تست 35,980 تومان

  نمونه سوالات مرتبط

  آزمون آنلاین

  10 تست

  آزمون تستی درس چهارم پیام های آسمان هفتم | عبور آسان

  تیم مدیریت گاما

  آزمون آنلاین

  35 تست

  آزمون تستی مرور درس 7 پیام های آسمان پایه هفتم | برترین بانو

  تیم مدیریت گاما

  آزمون آنلاین

  9 تست

  آزمون تستی درس8 پیام آسمانی هفتم | افتخار بندگی

  تیم مدیریت گاما

  2 صفحه

  نمونه سوال امتحان نوبت اول پیام های آسمان پایه هفتم شهرستان قدس

  ستار کریمی

  2 صفحه

  آزمون نوبت دوم پیام های آسمان پایه هفتم دبیرستان دوره اول شهید مطهری اهواز | خرداد…

  علی مرمزی

  3 صفحه

  سوالات آزمون نوبت دوم پیام‌های آسمان هفتم مدرسه آل محمد (ص) | اردیبهشت 1401

  یونس شادان

  3 صفحه

  امتحان ترم اول پیام‌های آسمان هفتم مدرسه پرورش | دی 1398

  فریده رنجبر

  2 صفحه

  آزمون نوبت دوم پیام های آسمان هفتم مدرسه حضرت معصومه (س) | خرداد 1397 + پاسخ

  ابراهیم سلیمان نژاد

  3 صفحه

  امتحان میان نوبت اول پیام های آسمان هفتم مدرسه فروغ علم تهران | درس 1 تا 4

  حکیمه سلطانی

  3 صفحه

  امتحان مستمر پیام های آسمان کلاس هفتم دبیرستان سهروردی تهم | آبان 96: (درس 1 تا…

  عباس نوری

  رایـــــگان

  2 صفحه

  آزمونک تستی قرآن و پیام های آسمان هفتم

  ذبیح الله اسلامی فر

  2 صفحه

  آزمون نوبت اول پیام های آسمان پایه هفتم مدرسه ابوریحان بیرونی | دی 1396

  رضا میرزاپور

  2 صفحه

  امتحان نوبت دوم هدیه های آسمان پایه هفتم دبیرستان شهید محمد منتظری یک قم | خرداد…

  منبع : gama.ir

  شب اول قبر انسان چگونه شبی است؟

  تهران (پانا) - به محض ورود میت به قبر، شب اول قبر آغاز می‌شود که ممکن است شب هولناکی برای آشنایی با آخرت باشد. با شب اول قبر، اعمال شب خاکسپاری و نحوه کمک به فرد متوفی آشنا شوید.

  پانا رسانه‌های دیگر

  پانا رسانه‌های دیگر شب اول قبر انسان چگونه شبی است؟

  یکشنبه 12 اردیبهشت 1400 - 13:50

  تهران (پانا) - به محض ورود میت به قبر، شب اول قبر آغاز می‌شود که ممکن است شب هولناکی برای آشنایی با آخرت باشد. با شب اول قبر، اعمال شب خاکسپاری و نحوه کمک به فرد متوفی آشنا شوید.

  به‌گزارش نمناک، همه انسانها به خصوص مسلمانان به جهان بعد از مرگ اعتقاد دارند. به اعتقاد آنها در جهانی دیگر پس از مرگ به اعمال رسیدگی می شود. که همه ما انسان ها به جهان بعد از مرگ اعتقاد داریم و معتقدیم که بعد از این جهان ، یک جهان دیگر نیز وجود دارد که بعد از مرگ به آنجا خواهیم رفت و به اعمال ما رسیدگی خواهد شد. ایمان قوی و اعمال نیک جایگاه بهشت را تعیین می کند و در صورت کافر بودن و اعمال بد، دوزخ جایگاه ابدی انسانها می باشد.بنابراین باید در دنیا مراقب اعمال خود باشیم.هر انسانی به مرگ و پایان عمر خود فکر می کند. برخی افراد از فکر کردن به مرگ می ترسندو برخی دیگر هیچ ابایی از آن ندارند. به اعتقاد گروه دوم، ممرگ آغاز زندگی دوباره ای است که در جای دیگر ممکن می شود.انسانها چون هیچ تصوری از مرگ ندارند هنگامی که با کلمه شب اول قبر مواجه می شوند ترس سراسر وجود آنها را در بر می گیرد.

  چنانچه پیش از این هم در بخش دین و مذهب نمناک گفته شد شب اول قبر یا لیله الدفن، به اولین شبی گفته می شود که میت به خاک سپرده می شود. از آن پس اعمال او تعیین می کند که این شب به آرامی سپری شود یا همراه با عذاب قبر باشد.آیات و روایات بسیاری به اهمیت شب اول قبر پرداخته اند. اینکه در اولین شب پس از دفن دو فرشته که مامور الهی هستند سوالاتی از میت می پرسند. برخی از اعمال مانند نماز وحشت که برای میت خوانده می شود باعث می شود در گذراندن میت از این شب تاثیر دارد. البته همانطور که گفته شد اولین شب قبر برای همه سخت و عذاب آور نیست، زیرا به اعمال ما در این دنیا بستگی دارد که چگونه زندگی کرده ایم، آیا به دستورات خداوند و آموزه های دینی عمل می کردیم ، از پیروان پیامبر و امامان معصوم بوده ایم،آیا میان حق و باطل تفاوت قائل می شدیم؟غیبت کرده ایم و ... .

  لحظات اولیه ورود به قبر

  انسان با تمام شدن عمر و زمانی که قرار است نزد معبود خود بازگردد، در آخرین لحظات عمر خویش، همانند یک فیلم،تمام زندگی خود را از نوزادی تا پایان عمر با تمام اتفاقات خواهد دید. در اولین روز پس از مرگ روح به جسم باز می گردد، زیرا انسان وابستگی زیادی به جهان و جسم خویش دارد، بنابراین دل کندن از آن برایش سخت است و هنگام دفن شدن، به همراه جسم وارد قبر می شود. زمانی که فرد به خاک سپرده می شودبرای همیشه تعلق خود را به دنیا از دست می دهدو اولین شب پس از دفن، شاید سخت ترین شب یا آسانترین شب برای انسان باشد. شبی که هرگز نمی توان از آن فرار کرد و به رفتار و اعمال انسان در دنیا بستگی دارد.

  به اعتقاد فیلسوفان مسلمان با توجه به روایاتی از امام صادق(ع) در این زمینه، منظور از قبر، شب اول و آنچه به مرگ ربط دارد، همه به عالم برزخ ارتباط دارد و ورود به قبر و شب اول قبر همان آغاز مرگ است که ارتباطی به دفن کردن جسم مادی ندارد.(حارالأنوار، ج 6، ص218)

  اعمال دفن میت

  برای میت جدا شدن روح و جسم، دردناک و سخت است؛ بنابراین مستحب است که هنگام خاک کردن او، دوبار میت را نزدیک قبر بر زمین گذاشته و کمی صبر کنند، همچنین در خاک کردن او تعجیلی نداشته باشند. زیرا هنگامی که جسم مادی وارد قبر میشود، روح ترس فراوانی تجربه می کند و کمی تامل موجب می شود تا روح خود را با شرایط جدید وفق بدهد و از پس ترس برآید.(علل الشرائع- 306- 2 الباب 251)

  دیدار با "رومان" اولین فرشته پس از مرگ

  "ملک رومان" نام اولین فرشته ای است که پس از دفن میت با او ملاقات می کند. امام سجاد(ع) در کتاب صحیفه سجادیه به این فرشته مقرب الهی درود فرستاده است.(وَ رُومَانَ فَتَّانِ الْقُبُورِ:رومان آزمایش کننده مردگان در گور)

  فرشته رومان اعمال و کارهای فرد را جمع آوری کرده و دسته بندی می کند و بعد تشکیل پرونده می دهد، در حقیقت همان نامه اعمالی را تهیه می کند که در قیامت به دست انسان داده می شود. در روز قیامت طبق این نامه، اعمال و کردار انسان قضاوت خواهد شد. بنابراین این ملک رومان است که پس از بررسی اعمال به فرشتگان دیگر می گوید که چه رفتاری با میت داشته باشند، با او مدارا کنند و یا او را به سزای اعمالش برسانند. (عالم پس از مرگ، ص274)

  سوالاتی که در شب اول قبر پرسیده می شوند

  نکیر و منکر دو فرشته الهی، مامور پرسیدن سوالاتی از میت هستند که بعد از فرشته رومان به سراغ میت می آیند. هر کدام از آنها با توجه به مسئولیتی ککه دارند در سمت چپ و راست میت قرار می گیرند. در صورتی که میت، انسانی گناهکار بوده باشد، این دو فرشته با چهره وحشتناک و کریه پدیدار می شوند و قبر را با شراره های آتش پر کرده و میت را عذاب خواهند داد. اما اگر میت فردی با ایمان و صالح باشد، این دوفرشته الهی با چهره هایی زیبابه نام بشیر و مبشر به حضور میت آمده و سوالاتی از او خواهند پرسید، ( شرح عقاید صدوق یا تصحیح الاعتقاد، شیخ مفید، ص220; علم الیقین، فیض کاشانی، 2 / 1073)، متوفی نیز با لطف و عنایت خداوند رحمن، پاسخ داده و درهای بهشت و نعمت های الهی به روی او باز خواهد شد.

  اولین سوالاتی که در شب اول قبر از میت پرسیده می شود، این است که آیا به خداوند متعال و پیامبرش ایمان دارد، امام و پیشوای او در دنیا چه کسی بوده است چه کسی را به عنوان رهبر و امام برای خود برگزیده بود.(کشف المحجة لثمرة المهجة، ص:273)

  در برخی روایات آمده است پرسش و پاسخ در شب اول قبر برای همه انسانها وجود دارد، اما برخی اعتقاد دارند که استثناء برای این موضوع وجود دارد. افرادی مانند اولیای الهی، کودکان و دیوانگان از پاخ دادن به سوالات مبری هستند.با توجه به اینکه روایت صحیحی برای این موضوع وجود ندارد، بنابراین به اعتقاد علامه مجلسی، از اظهار نظر درباره این مورد پرهیز شود. (بحارالانوار، ج6، ص278)

  منبع : www.pana.ir

  حالت مومنان در هنگام مرگ چگونه است؟ (پیام های آسمان هفتم)

  مرگ پایان زندگی انسان در دنیا است و با این واقعه انسان از یک عالمی به عالم دیگر منتقل می شود.

  حالت مومنان در هنگام مرگ چگونه است؟ (پیام های آسمان هفتم)

  مرگ پایان زندگی انسان در دنیا است و با این واقعه انسان از یک عالمی به عالم دیگر منتقل می شود.

  بازدید : 85626

  زمان تقریبی مطالعه : 13 دقیقه

  تاریخ : يکشنبه 1399/07/20 ساعت 11:50

  یکی از سوالات درس پیام های آسمانی این است که حالت مومنان در هنگام مرگ چگونه است؟ در ادامه درباره این موضوع مباحثی را بیان می کنیم:

  زندگی دنیوی انسان ، تلاشها، مسئولیتها و آرزوی های انسان در این دنیا با مرگ پایان می باید. پیامبر گرامی اسلام (ص)، زندگی دنیا را خواب و مرگ را بیداری نامیده است. یعنی مرگ دریچه ‏ای است برای خروج از عالم خیال و ورود به جهان حقیقت و واقعیّت.

  در مفهوم قرآنی ، مرگ به معنای انتقال از مقامی به مقام دیگر است. یعنی انسان با مرگ چیزی را از دست نمی دهد و اگر هم از دست دهد نسبت به آنچیزی که بعد از مرگ به دست می آورد، چیز باارزشی را از دست نداده است.

  انسانها به دو گروه مومنان و کافران تقسیم می شوند.مرگ برای مومنان شادی بخش و مبارک است و برای کافران برعکس اتفاقی ناخوشایند و نامبارک است، چون دنیا برای مؤمن مانند زندان و مرگ برای او در حکم رهایی از زندان است ولی همین دنیا برای کافر به مثابه بهشت است و در واقع مرگ او را از بهشتش جدا می کند.

  اتفاقات لحظه ی مرگ

  زمانی که انسان می میرد روح او کاملا از بدنش جدا می شود و در این لحظه اتفاقاتی برای او می افتد و در هنگام مرگ با دیدن بعضی چیزها به پایان عمر خود پی می برد.

  در لحظه مرگ برخی از واقعیت ها که در زمان حیات، بر انسان پوشیده است ، بر او آشکار می ‏شود؛ زیرا در آن زمان که آدمی از مرز دنیا می گذرد، فرشته مرگ را می بیند و در آستانه جهان غیب قرار می گیرد.

  زمانی که مرگ انسان فرا می رسد، رابطه او با اطرافیان و اطرافیان با او قطع می شود. نه انسان در لحظه مرگ می تواند آنچه را که می بیند به اطرافیانش بگوید و آنها را توضیح دهد و نه اطرافیان می توانند از مشاهدات و اطلاعات شخص پی ببرند و ببینند که چه حالی دارد. در حقیقت برخی از واقعیت ها در زمان حیات، بر انسان پوشیده است و لحظه مرگ، بر او آشکار می ‏شود.

  در مقابل مومنان گروه کافران قرار دارند که همه تلاش خود را در این دنیا کردند تا به خواسته های دنیوی خود برسند و این دنیای خود را آباد کردند. آنها چیزی برای آخرت خود و دنیای دیگر خود ندارند و با دستی خالی وارد عالم دیگر می‌شوند، در حالی‌که خدای خود را نسبت به خود، خشمناک ساخته‌اند.

  همانطور که گفتیم انسانها به دو گروه مومن و کافر تقسیم می شوند و در لحظه ی مرگ آن چیزی را که مومن می بیند با آن چیزی که کافر می بند، فرق دارد. در حقیقت مشاهدات اهل ایمان و کفر در لحظه مرگ به اعمال آن ها بستگی دارد؛ اهل ایمان و عمل صالح از کرامات حق تعالی بهره مند می شوند و مناظر مطبوع و دلپذیر را می بینند ولی اهل کفر و نفاق به اندازه حظّ و بهره خود و آنچه در دار دنیا کسب نموده اند، آثار غضب و قهر الهی را مشاهده می کنند.

  چون مؤمن، به عالم آخرت ایمان دارد، کارهای  خود را برای رسیدن به خوشبختی آن عالم، جهت‌دهی می‌کند، به همین خاطر با فرا رسیدن مرگ و بعد از خروج از عالم دنیا، رحمت و نعمت‌های الهی نصیب او می‌شود.

  همه اتفاقاتی که در لحظه ی مرگ برای مومن می افتد، شیرین و لذت‌بخش خواهد بود. ملاقات با فرشته مرگ (عزرائیل)، پیامبر اکرم(ص)، امیرالمؤمنین(ع) و دیگر معصومان و فرشتگان، برای او سرشار از لذت است؛ زیرا آنها او را به رحمت و نعمت دائمی الهی بشارت داده و نسبت به او بسیار مهربانند. هر چند که ممکن است مؤمن با مرگی دردناک از دنیا برود، ولی این نوع مرگ، باعث می شود که گناهان او بخشیده شود.

  در مقابل مومنان گروه کافران قرار دارند که همه تلاش خود را در این دنیا کردند تا به خواسته های دنیوی خود برسند و این دنیای خود را آباد کردند. آنها چیزی برای آخرت خود و دنیای دیگر خود ندارند و با دستی خالی وارد عالم دیگر می‌شوند، در حالی‌که خدای خود را نسبت به خود، خشمناک ساخته‌اند.

  او که هیچ‌‌کاری برای جلب رحمت الهی به سوی خود انجام نداده، وقایعی که در هنگام مرگ و بعد از آن برایش واقع می‌شود، همه جلوه غضب و خشم الهی خواهد بود. فرشتگان الهی با قهر و غضب به سراغ او می آیند و جانش را به شدّت می‌گیرند و او را به جایی دردناک منتقل می‌کنند.

  انسان ها در هنگام مرگ بعضی چیزها مثل شیطان و فرشتگان برایش متمثل می شود. محتضر در لحظه ای که ملک الموت و جهان ناآشنای پس از مرگ می بیند ، متوجه می شود که زندگی دنیایش پایان یافته و در این موقع، بسیار نگران و مضطرب می شود و فشار روحی زیادی بر او وارد می شود. انسان نیکوکار فرشتگان قبض روح را به شکل خوب و همراه با بشارت، سلام و تحیت مشاهده می کند اما اگر کافر، ظالم و ستمکار باشد، فرشتگان را بیم دهنده و با چهره های ترسناک می بیند.

  برای انسانی که مومن بوده  و در این دنیا به فکر آخرت خود و جمع آوری توشه ای برای خود بوده، در هنگام مرگ ملک الموت، برای گرفتن جانش نزد او می‌آید، به او دلداری می دهد و می‌گوید: «من از پدر مهربان هم نسبت به تو مهربان‌تر و دلسوزترم. چشم‌هایت را باز کن و ببین. وقتی او چشم‌هایش را باز می‌کند، می‌بیند که پیامبر و امیرالمؤمنین و امام حسن و امام حسین و حضرت فاطمه زهرا(ع) نزد او آمده‌اند. او با دیدنشان خوشحال می‌شود. از جانب عرش، ندایی مؤمن را خطاب قرار می دهد و می‌گوید: ای نفس مطمئن به محمد(ص) و آلش! به نزد پروردگارت برگرد که هم تو از او خوشنودی هم او از تو خوشنود است. به جمع بندگانم بپیوند و وارد بهشتم شو.

   وسوسه ی شیطان

  وقتی انسان در حال احتضار قرار می‌ گیرد، شیطان با فرزندان و یاران خود بر بالین او حاضر می‌ شوند و تلاش می ‌كنند تا با حیله‌ های مختلف «ایمان» او را بگیرند و آن را از چنگش بیرون آورند و این سخت ‌ترین حالت برای هر محتضری است.

  امام صادق (ع) در این باره می فرمایند: هیچ انسانی نیست، مگر اینكه در هنگام مرگ شیطان، یكی از مأمورین خود را نزد او حاضر می ‌كند تا وی را وسوسه كند و در دینش به شك اندازد و او را به كفر بكشاند. این وسوسه ادامه دارد تا اینكه روح از بدن او خارج شود؛ اگر محتضر از مؤمنان حقیقی باشد، شیطان نمی ‌تواند بر او غالب شود و دین و ایمانش را بگیرد. پس هرگاه یكی از شما بر بالین شخصی از كسان خود رفتید كه مرگش فرا رسیده است، شهادتش را به او تلقین كنید تا شیطان به او دست نیابد.

  منبع : article.tebyan.net

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید