این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پدرم با برترین مردان زمان خویش در خون غلطید تا مردم بفهمند اما آنان فقط گریه کردند

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پدرم با برترین مردان زمان خویش در خون غلطید تا مردم بفهمند اما آنان فقط گریه کردند را از این سایت دریافت کنید.

  حدیثی درباره اینکه: مردم فقط بر امام حسین (ع) گریه کردند

  حدیثی درباره اینکه: مردم فقط بر امام حسین (ع) گریه کردند

  ارسال شده توسط modir3 در جمعه, ۰۷/۰۵/۱۳۹۸ - ۰۳:۰۴

  پرسش:

  آیا انتساب جمله « پدرم با برترین مردان زمان خویش در خون غلطید تا مردم بفهمند اما آنان فقط گریه کردند» به امام سجاد(علیه السلام) صحیح است؟

  پاسخ:

  در برخی از سایت های اینترنتی روایتی از امام سجاد(علیه السلام) با این جملات  که «پدرم با برترین مردان زمان خویش در خون غلطید تا مردم بفهمند امّا آنان فقط گریه کردند» بدون ذکر هیچ گونه منبع و مرجعی نقل شده است. در حالی که بررسی ها نشان می دهد تعابیر فوق اساسا روایت نیست بلکه جملاتی ساختگی و جعلی است.

  تحلیل مطلب:

  1. جملات مذکور در هیچ منبع معتبر روایی ذکر نشده است و مطلب فوق در تمامی سایت ها بدون ذکر منبع نقل شده است.

  2. موضوع گریه بر مصیبت سالار شهیدان و مساله  فهم جریان عاشورا هیچ گونه منافاتی با یکدیگر ندارد بلکه هر دو مساله مورد تأکید روایات و آموزه های دینی می باشد. لذا تلاش برای تفکیک گریه از درایت و  فهم تلاشی ابتر و بدون فائده است.

  3. مروری بر روایات وارد شده در باره گریه  بر شهدای دشت کربلا نشان می دهد که مساله گریه و روضه و عزاداری بر مصیبت سالار شهیدان اگر پر رنگ تر از مساله فهم و درایت نباشد کم رنگ تر نیست. ضمن اینکه هیچ یک از این دو مساله در مقام نفی دیگری نمی باشد بلکه هر دو به صورت توأمان قابل انجام و مورد سفارش و صواب است.

  4. اساسا امام سجاد(علیه السلام) که خود در اوج فهم و درایت قرار داشته طبق منابع معتبر تاریخی قریب به چهل سال در مصیبت پدر خویش گریسته اند و یکی از بکائین یعنی بسیار گریه کنندگان به شمار می آیند. حال چطور ممکن است کسی که خود اهل گریه بوده است از گریه انتقاد نموده و مردم را به فهم دعوت کند. مگر گریه امام سجاد(علیه السلام) عاری از فهم بوده است.

  5. آری گریه به تنهایی کفایت نمی کند اما عدم کفایت گریه به تنهایی به معنای نفی گریه و بی فائده بودن آن نیست. در نتیجه نفی گریه برای تقویت فهم یا نفی فهم برای تقویت گریه هر دو ناصواب است از ناحیه هر کسی که باشد.

  6. اکتفا کردن به گریه تنها بیراهه است و اکتفا کردن به فهم صرف هم بیراهه است. لذا با پرهیز از افراط و تفریط باید هر دو مساله که هر یک برکات خاص خود را دارد مورد توجه قرار گیرد.

  http://askdin.com/comment/1031163#comment-1031163

  موضوع: علوم و معارف حدیث علوم حدیث بررسی سند حدیث احادیث شیعه

  منبع مطلب : javabcity.ir

  فهمیدن و گریه کردن بر امام حسین(ع)

  سلام. خداقوت .امام سجاد (ع): پدرم با برترین مردان زمان خویش در خون غلطید تا مردم -بفهمند- اما انان فقط -گریه کردند- ! این حدیث سندیت دارد؟ اگه دارد کجا؟

  فهمیدن و گریه کردن بر امام حسین(ع)

  ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۴۴۶۹ بازدید

  اشتراک گذاری اشتراک گذاری اشتراک گذاری اشتراک گذاری اشتراک گذاری لینک کوتاه : https://www.porseman.com/!173149

  سلام. خداقوت .

  امام سجاد (ع):

  پدرم با برترین مردان زمان خویش در خون غلطید تا مردم "بفهمند" اما انان فقط "گریه کردند" !

  این حدیث سندیت دارد؟ اگه دارد کجا؟

  با سلام ايا رواياتي از اهل بيت درباره ي مرگ هاي سخت مثل اتش گرفتن يا غرق شدن داريم.كه مثلا چنين افرا...حديث شيعه گناهكارحديث امام رضا(ع)ايرانيان در قرآن و حديثامامت امامان -تعيين جانشيني ائمه-حديث لوح-

  لطفا به نکات زیر توجه کنید:

  1. چنین عبارتی را به عنوان روایت در منابع نیافتیم .

  2. شبیه این عبارت از چارلی چاپلین نقل شده که :

  من هرقدر با کار طنز، کوشش کردم تا مردم "بفهمند" اما آنها فقط "خندیدند" !

  3. اصالت جمله چارلی چاپلین را نمی دانیم، اما جمله منسوب به امام سجاد علیه‌السلام کذب است و در هیچ منبعی وجود ندارد.

  4. فهمیدن مردم و خروج آنها از ضلالت یکی از اهداف قیام سید الشهدا(ع) عنوان شده است، اما فقط گریه نتیجه آن نیست، بلکه از لوازم فهم درست آن است.

  5. هر چند تا فهم کامل عاشورا فرسنگ ها فاصله هست، اما انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، جنگ ۳۳ روزه لبنان، دفاع از حرم و خلاصه تشکیل جبهه مقاومت اگر فهم و الگو گیری از عاشورا نیست، پس چیست؟

  6. نهایتاً اینکه امام سجاد علیه‌السلام خود مبتکر و مروج فرهنگ روضه و گریه بوده اند. زیرا این فرهنگ حاوی اسرار زیادی است از جمله اینکه؛ بخش عظیمی از فهم و انتقال مفاهیم متعالی، تنها از طریق پیوند خوردن با احساسات پاک (که گریه اوج آن است) امکان پذیر است.

  غفلت زدائي

  ریشه قرآن و حدیث ترجمه و تفسیر قرآن و حدیث احادیث سند و متن حدیث درخواستی

  منبع مطلب : www.porseman.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید