این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پیامبر اکرم برای هدایت مردم بعد از خود چه برنامه ای طراحی کرده بود

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  پیامبر اکرم برای هدایت مردم بعد از خود چه برنامه ای طراحی کرده بود را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  پرسشهای درس 4 پیامهای آسمانی

  درس چهارم : پیوند جاودان

  1ـ چرا حضرت علی شایسته ترین فرد برای هدایت مردم پس از رسول خدا بود ؟ زیرا از کودکی در آغوش پر مهر پیامبر خدا پرورش یافته بود ، همان کسی که از هرکس دیگری به پیامبر نزدیکتر بود و از کودکی در اثر تربیت کامل پیامبر از علوم الهی برخوردار شده بود .

  2 ـ چرا پیامبر خدا اسرار و نکات عمیق قرآن را به حضرت علی آموخت ؟ تا پس از رحلت ایشان مردم بتوانند با کمک امیرالمؤمنان و امامان پس از ایشان از آموزه های قرآنی بهره مند گردند و با استفاده از این آموزه ها بر مشکلات خود غلبه کنند .

  3 ـ تنها راه رسیدن به سعادت و دوری از سرگردانی و گمراهی چیست ؟ پناه بردن به قرآن و اهل بیت پیامبر

  4 ـ با توجه به آیه « ثَمَّ لَتَسأَلُنَّ یَومَئِذٍ عَنِ النَّعیم » از کدام نعمت در روز قیامت از ما سوال خواهد شد ؟ نعمت محمد و آل محمد ـ نعمت محمد و اهل بیت

  5 ـ چرا خداوند حکیم پیامبر اکرم را اولین معلم قرآن قرار داد ؟ زیرا ایشان بهتر از هر انساندیگری می داند که هر آیه از قرآن در چه زمانی و به چه علتی نازل شده است و مفهوم و تفسیر واقعی آن چیست .

  6 ـ سعادت انسان های پس از پیامبر راچه چیزی تضمین می کند ؟ برنامه ی کامل و دقیقی که پیامبر به دستور خداوند در ابتدای بعثت برای هدایت مردم طراحی کرده بود .

  7 ـ پیامبر اکرم تربیت معلمان ویژه را از چه زمانی آغاز کرد ؟  از ابتدای بعثت

  8 ـ پیامبر به دستور خدا  برنامه ی کامل و دقیقی را  برای هدایت مردم طراحی کرده بود ،آن برنامه چه بود ؟ تربیت معلمان ویژه برای فهم و آموزش معارف عمیق قرآن .

  9 ـ شایسته ترین فرد برای رهبری مردم پس از رسول خدا چه کسی می توانست باشد ؟ چرا؟ حضرت علی ـ  زیرا از کودکی در آغوش پر مهر پیامبر خدا پرورش یافته بود ، همان کسی که از هر کس دیگری به پیامبر نزدیکتر بود و از کودکی در اثر تربیت کامل پیامبر از علوم الهی برخوردار شده بود .

  10 ـ پیامبر چه چیز های را به حضرت علی آموخت ؟ چرا ؟ اسرار و نکات عمیق قرآن را ـ تا پس از رحلت ایشان ، مردم بتوانند با کمک امیر مومنان پس از ایشان از آموزه های قرآن بهره مند گردند و با استفاده از این آموزه ها بر مشکلات خود غلبه کنند.

  11 ـ چرا پیامبر از حضرت علی می خواست تا آموزه های قرآن را  بنویسد ؟  زیرا پیامبر به علی فرمود خدا خواسته است که تو را حافظ احکام و معارف دین قرار دهد ، اما اینها تنها برای تو نیست ؛ بلکه برای امامان بعد از تو نیز هست ، برای آنها بنویس

  12 ـ دو امانت گرانبهای پیامبر در میان امت چه بود ؟ 1 ـ کتاب خدا (قرآن) 2 ـ عترت و اهل بیت

  13 ـ با توجه به آیات 77 تا 79 سوره ی واقعه « اِنَّهُ لَقرآنٌ کَریمٌ فِی کِتابٍ مَکنونٍ  لایَمسُّهُ اِلّا المُطَهَّرونَ » چه کسانی می توانند به قرآن دست بزنند(دست یابند) ؟ فقط پاکان

  14 ـ با توجه به آیه « اِنَّما یُریدُ اللّهُ لِیَذهِبَ عَنکُمُ الرِّجسَ اَهلَ البَیتِ وَ یُطَهِّرَکُم تَطهیرًا » خداوند پلیدی را از چه کسانی دور میکند ؟ از اهل بیت (پیامبر)

  15 ـ دور شدن از امانت های ارزشمند الهی چه نتیجه ای به همراه دارد ؟ سرگردانی و گمراه را بدنبال دارد.

  16ـ تأویل آیات قرآن یعنی چه ؟ بیان مقصود واقعی خداوند از آیات قرآن کریم .

  فعالیت کلاسی

  به نظر شما چرا دیگران نتوانستند به این تفسیر آیه پی ببرند ؟ علت تأکیدات فراوان پیامبر اکرم و ائمه بر نعمت اهل بیت چیست ؟ به دلیل آنکه دیگران مفهوم نعمت در این آیه را در نعمت های مادی پیرامون خویش می دیدند زیرا نعمت اهل بیت بالاترین نعمتی است که خداوند از طریق پیامبر برای هدایت ما ارسال کرده است بنابراین قدر و درک این نعمت ما را از گمراهی و سرگردانی در این دنیا و جهان آخرت نجات می دهد .

  فعالیت کلاسی

  مطهرون که در آیه اول به آن اشاره شده است که می توانند به بطن پیام الهی دست یابند کسانی نیستند به جز اهل بیت پیامبر که طبق آیه دوم خداوند پلیدی و گناه را از آنها دور کرده است و خواسته که کاملاً  آن ها پاک بمانند .

  خودت را امتحان کن

  1 ـ چرا خداوند پیامبر اکرم را اولین معلم قرآن قرار داد ؟ زیرا ایشان بهتر از هر انسان دیگری می داند که هر آیه از قرآن در چه زمانی و به چه علتی نازل شده است و مفهوم و تفسیر واقعی آن چیست . پیامبر (ص) برای انجام رسالت مهمی که بر عهده داشت ، با تمام وجود به بیان معارف الهی قرآن و آموزش مردم زمان خود پرداخت . مردم هر سوالی داشتند از پیامبر رحمت می پرسیدند و هیچ گاه دچار حیرت و سرگردانی نمی شدند .

  2 ـ پیامبر اکرم برای هدایت مردم بعد از خود چه برنامه ای را طراحی کرد ؟

  رسول اکرم از ابتدای بعثت به دستور خداوند برنامه کامل و دقیقی برای هدایت مردم طراحی کرده بود که حتی سعادت انسان های پس از خود را تضمین می کرد . این برنامه عبارت بود از تربیت معلمان ویژه برای فهم و آموزش معارف عمیق قرآن .

  3 ـ حدیث ثقلین را بنویسید . پیامبر اکرم در حدیث ثقلین می فرمایند : ای مردم من از میان شما می روم و دو چیز گرانبها را در میان شما باقی می گذارم . تا وقتی به آن دو پناه ببرید گمراه نخواهید شد ؛ یکی کتاب خدا و دیگری عترت و اهل بیتم . این دو هرگز از هم جدا نخواهند شد تا آن هنگام که در کنار چشمه کوثر به من ملحق شوند . پس خوب مراقب باشید که بعد از من با این دو چگونه رفتار می کنید .

  منبع مطلب : arshakrazvan.blogfa.com

  مدیر محترم سایت arshakrazvan.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیامبر اکرم برای هدایت مردم بعد از خود چه برنامه ای طراحی کرده بود صفحه 38 پیام های آسمان هشتم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید