این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پیست اسکی سهند تبریز قیمت

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پیست اسکی سهند تبریز قیمت را از این سایت دریافت کنید.

  پیست اسکی سهند کجاست

  پیست اسکی سهند از جاهای دیدنی تبریز و بزرگ ترین پیست اسکی شمال غرب ایران است.

  پیست اسکی سهند

  گزارش مشکل نظر دهید

  اطلاعات جاذبه گردشگری

  ایران، استان آذربایجان شرقی، بزرگراه تبریز-تهران، بعد از پلیس راه

  04134416895

  مدت زمان بازدید از این جاذبه: نصف روز

  ایران، استان آذربایجان شرقی، بزرگراه تبریز-تهران، بعد از پلیس راه

  04134416895

  مدت زمان بازدید از این جاذبه: نصف روز

  مسیر یابی

  آذربایجان شرقی از جمله استان‌های کشور است که به واسطه موقعیت خاص جغرافیای و شرایط ویژه جوی دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای توسعه ورزش‌های زمستانی و به‌ویژه اسکی است. پیست اسکی سهند از جاهای دیدنی تبریز در استان آذربایجان شرقی و بزرگ‌ترین پیست اسکی شمال‌غرب کشور است. با کجارو همراه باشید و بیشتر با این مجموعه آشنا شوید.

  هرآنچه باید درباره پیست اسکی سهند بدانید:

  معرفی پیست اسکی سهند

  پیست اسکی سهند کجاست؟

  امکانات پیست اسکی سهند

  دامنه‌های سهند در تابستان

  ساعات بازدید و بلیط پیست اسکی سهند

  معرفی پیست اسکی سهند

  تمام محدوده آذربایجان شرقی را کوه‌ها و ارتفاعات تشکیل می‌دهد. در واقع این استان محل اتصال دو رشته کوه مهم و اصلی کوه‌های ایران یعنی البرز و زاگرس است و بلندترین نقطه آن، قله کوه سهند به شمار می‌آید، نقطه‌ای کوهستانی که یکی از ۱۳ پیست اسکی بین‌المللی کشور در آن قرار دارد.

  عکس از خبرگزاری تسنیم (عکاس: رضا عادلی) 

  پیست اسکی سهند با توجه به بزرگی منطقه و امکانات داخل پیست از جمله طول ۱۲۰۰ متر منطقه اسکی، ورزشکاران زیادی را جهت ورزش، تمرین و مسابقه به خود جذب کرده است.

  عکس از خبرگزاری تسنیم (عکاس: رضا عادلی) 

  این منطقه در زمستان علاقه‌مندان به ورزش مفرح اسکی  را به خود جذب می‌کند، حتی کسانی هم که اسکی آموزش ندیده‌اند با تیوب‌های بزرگ برای خودشان شادی می‌آفرینند.

  عکس از تسنیم (عکاس: مسعود فردی انور) 

  پیست اسکی سهند کجاست؟

  پیست اسکی سهند که از جاهای دیدنی استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود، در جنوب شرقی تبریز قرار گرفته است.

  برای دسترسی به این مجموعه اگر از سمت تبریز حرکت کنید، پس از پلیس راه تبریز تهران حدود ۲۷ کیلومتر در جاده برانید تا به پیست اسکی سهند برسید. از شهر تبریز تا این مکان با خودرو حدود ۲۰ دقیقه فاصله است.

  آدرس: استان آذربایجان شرقی، بزرگراه تبریز-تهران، بعد از پلیس راه (نمایش روی نقشه)

  امکانات پیست اسکی سهند

  این پیست از امکاناتی همچون تله اسکی، مدرسه اسکی برای خانم‌ها و آقایان، آشیانه برف کوب، ۱۲ دستگاه بالابر، هتل ویلایی، سرویس‌های بهداشتی و اجاره وسایل اسکی برخوردار است که حدود ۶ ماه از سال گردشگران و ورزشکارن را به خود جذب می‌کند. با برپایی دومین تله اسکی پیست اسکی سهند، سرعت و ظرفیت نقل‌وانتقال اسکی‌بازان در مسیر اسکی افزایش چشمگیری یافته و ضمن برخورداری از سیستم ایمنی پیشرفته و استاندارد، ظرفیت اسکی استان را به دو برابر افزایش داده است.

  عکس از خبرگزاری تسنیم (عکاس: رضا عادلی) 

  علاوه بر اینکه پیست اسکی سهند تبریز منطقه‌ای برای ورزش و تمرین ورزشکاران رشته اسکی است، بسیاری از مسابقات داخلی، قهرمان کشوری و بین‌المللی در رده‌های نوجوانان و جوانان نیز در این منطقه برگزار می‌شود.

  عکس از خبرگزاری تسنیم (عکاس: رضا عادلی) 

  این پیست از سوی فدراسیون جهانی اسکی به‌عنوان پیست اسکی بین‌المللی ثبت جهانی شده است. همچنین با توجه به اینکه به‌عنوان بزرگ‌ترین پیست اسکی شمال‌غرب کشور شناخته می‌شود، این منطقه به مرکزی برای استعدادیابی نوجوان و جوانان با استعداد اسکی در کشور و منطقه تبدیل شده است.

  عکس از خبرگزاری تسنیم (عکاس: رضا عادلی) 

  مجموعه پیست اسکی سهند با حمایت‌های مسئولان ورزش استان و با توجه به پتانسیل‌های بسیار، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دهکده‌های ورزش‌های زمستانی کشور شناخته شده است و با نهایی شدن عملیات زیرساخت، این منطقه به یکی از مناطق مهم گردشگری استان آذربایجان شرقی تبدیل خواهد شد.

  عکس از خبرگزاری تسنیم (عکاس: رضا عادلی) 

  دامنه‌های سهند در تابستان

  دامنه‌های سهند در زمستان به‌دلیل وجود اراضی کوهستانی و دامنه‌های برف‌گیر مورد توجه ویژه علاقه‌مندان به ورزش مفرح اسکی است و در تابستان نیز به‌لحاظ آب و هوای مطبوع و خنک منطقه و همچنین امکان طبیعت‌گردی و استراحت در روستاهای زیبای همجوار با رودخانه های پر آب و خروشان، گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند.

  عکس‌های گالری از خبرگزاری فارس (عکاس: احمد طالبی)

  ساعات بازدید و بلیط پیست اسکی سهند

  پیست اسکی سهند در فصول سرد سال و روزهای پنجشنبه و جمعه باز است. حتما پیش از اقدام به حرکت، از فعال بودن مجموعه با برقراری تماس یا چک کانال تلگرام آن، مطمئن شوید. هزینه ورودی پیست اسکی سهند به‌همراه حق استفاده از امکانات آن همچون تله‌ اسکی در سال ۱۳۹۶، ۶۰ هزار تومان بوده است.

  پرسش‌های متداول

  پیست اسکی سهند کجاست؟

  پیست اسکی سهند در جنوب شرقی تبریز قرار گرفته است. برای دسترسی به این مجموعه اگر از سمت تبریز حرکت کنید، پس از پلیس راه تبریز تهران حدود ۲۷ کیلومتر در جاده برانید تا به پیست اسکی سهند برسید. از شهر تبریز تا این مکان با خودرو حدود ۲۰ دقیقه فاصله است.

  پیست اسکی سهند چه امکانات ورزشی دارد؟

  این پیست از امکاناتی همچون تله اسکی، مدرسه اسکی برای خانم‌ها و آقایان، آشیانه برف کوب، ۱۲ دستگاه بالابر، هتل ویلایی، سرویس‌های بهداشتی و اجاره وسایل اسکی برخوردار است.

  منبع : www.kojaro.com

  پیست اسکی سهند تبریز + تصاویر، نقشه و دیگر اطلاعات

  پیست اسکی سهند تبریز بزرگترین پیست اسکی شمالغرب ایران است. این منطقه در زمستان مملو از گردشگران و افراد محلی علاقه‌مند به گردش اسکی را به خود جذب می‌کند. در این مقاله راه دسترسی و امنیت این منطقه بررسی شده است.

  پیست اسکی سهند تبریز

  تعداد بازدید: ۴۸۷۸ ۹ آذر ۱۳۹۶

  اگر اهل کوه و کوهنوردی هستید، احتمالا پاتوق‌ و پناهگاه‌تان در آخر هفته‌، ارتفاعات کوه است. ارتفاعاتی که از هیاهوی شهر در امان مانده و جز سکوت صخره‌ها و صدای اهل دلی که هر از چند قدمی که برمی‌دارد، به برکت آرامش کوه، زیر آواز می‌زند و می‌خواند، چیزی نمی‌شنوید. همین ارتفاعات خوش آب و هوا و سخاوتمند کوه، زمانی که لباس برفی به تن می‌کند، با آغوشی باز به انتظار اسکی‌بازان می‌نشیند تا این بار، لذت سر خوردن از برف را به علاقه‌مندان برفی‌اش، یعنی اسکی بازان، هدیه کند.

  در صورتی که جزو آن دسته از ورزشکاران کوهنوردی هستید که تا شش ماه دوم سال، برای نشستن برف روی کوه منتظر می‌مانید که به اسکی بروید، پس احتمالا راجع به پیست اسکی سهند، شنیده باشید. اگر هم نشنیده یا تا به حال به این پیست نرفتید، شاید زمان آن رسیده که برای تعطیلات بعدی، حتما بازدید از آن را در برنامه خود قرار دهید. می‌خواهیم سفری بر دامان کوه سهند در میان برف‌های زمستانی داشته باشیم.

  اطلاعات کلی

  کوه سهند در استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است. این استان جزو یکی از مناطق کوهستانی کشور است که در حالت تابستان هوای تقریبا سرد و خنک و در زمستان به علت قرار گرفتن در ارتفاعات، هوای برفی دارد. به همین دلیل ظرفیت ایجاد فضای پیست اسکی در این منطقه زیاد است. این منطقه، یکی از 13 پیست کوهستانی بین المللی را در ارتفاعات کوه سهند در خود جای داده است.

  در صورتی که از اسکی بازان حرفه‌ای هستید، احتمالا می‌دانید این پیست یکی از مناطق برگزاری مسابقات کشوری و بین المللی در رده‌های جوانان و نوجوانان است. فدراسیون جهانی اسکی نیز به برکت جذابیت و ظرفیتی که این پیست برای اسکی بازان دارد، این منطقه را مرکزی برای کشف استعدادهای اسکی نوجوانان و جوانان قرار داده و به عنوان بزرگترین پیست اسکی شمال غربی کشور شناخته است.

  اگر می‌خواهید لذت انجام ورزش مفرح اسکی را روی ارتفاعات پیست اسکی شمال غرب کشور، تجربه کنید، پیست اسکی سهند آماده پذیرایی از شما است. این پیست با طول 1200 متر، بستر تمرین و تفریح بسیاری از ورزشکاران و اسکی سواران شده است. حتی اگر تجربه اسکی ندارید، در این پیست به شما نحوه انجام این ورزش مفرح را یاد خواهند داد. در هر صورت اگر همچنان فکر می‌کنید هیچ چیز جای تیوب یا پلاستیک را نمی‌گیرد که در بچگی موقع برف‌بازی روی آن سر می‌خوردید، باز هم پیست سهند قابلیت تکرار این نوستالژی را برایتان دارد.

  عمق برف در این پیست حدود 4 متر است. با این حال خیالتان از بابت امنیت این پیست راحت باشد. خطر وقوع بهمن در میان برف‌های پودری این پیست، تقریبا محال است، چرا که پیست بهمن‌گیری نبوده و برای ورزش‌های زمستانی مناسب است.

  پیست اسکی سهند کجاست؟

  برای رفتن به این پیست، در صورتی که ساکن شهر تبریز نیستید، می‌توانید طی سفری که به این شهر دارید، در مدت اقامت‌تان، از فرصت استفاده کنید. در ضلع جنوب شرقی تبریز، از پلیس راه تهران تبریز که گذشتید، 27 کیلومتر بعد به پیست اسکی سهند می‌رسید. از شهر تبریز تا به پیست اسکی سهند برسید، حدود 20 دقیقه در راه هستید.

  راهنما: اگر برای انتخاب هتل مناسب برای اقامت در شهر زیبای تبریز مردد هستید، ما برای شما لیستی از بهترین هتل‌های تبریز را فراهم کرده‌ایم. پیشنهاد ما هتل پارس ائل گلی تبریز است که در فاصله 52 کیلومتری و بازه زمانی 1 ساعتی از پیست اسکی سهند قرار دارد.

  پیست اسکی سهند در تابستان

  از آن جایی که این پیست در ارتفاعات خوش آب و هوای سهند قرار گرفته است، در فصل بهار و تابستان، با مناظر طبیعی و آب و هوای فوق العاده دلچسبی که دارد، کوهنوردان و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. کافیست در یک صبح تابستانی دل به کوه بسپارید و از دیدن روستاهای سرسبز اطراف و آسمانی که به آن خیلی نزدیک شدید، روح‌تان تازه شود و با صدای شنیدن رودهای خروشانی که در مسیر کوهنوردی‌تان می‌بینید، سرمست شوید. البته بهترین زمان برای رفتن به پیست همان شش ماه دوم سال است که تا اردیبهشت در صورتی که سال پر برفی باشد، می‌توانید از این پیست دیدن کنید.

  ساعت کار پیست اسکی سهند

  هر روزی که تصمیم گرفتید از این جاذبه گردشگری دیدن کنید، بهتر است صبح زود از خواب بیدار شده و راهی شوید. پیست از ساعت 6 صبح شروع به کار می‌کند و تا 12 شب نیز فعالیت‌ش ادامه دارد. بعد از آن، می‌توانید در یکی از هتل‌های ویلایی اقامت کرده تا صبح دوباره ادامه راه را طی کنید. حداقل دو ساعت زمان لازم دارید که از تمام قابلیت‌های پیست استفاده کرده و خوش بگذرانید.

  قیمت بلیط پیست اسکی سهند

  اگر بدون داشتن هیچگونه تجهیزات و آموزشی راهی پیست اسکی شدید، مبلغ ورودیه که می‌پردازید، شامل استفاده از امکاناتی همچون تله اسکی است که در مورد پیست اسکی سهند حدود 60 هزار تومان است البته با تورم تغییر می‌کند.

  امکانات تفریحی پیست اسکی سهند

  پیست اسکی سهند در چند سال اخیر، امکانات زیادی اضافه کرده است که همین موجب جذب گردشگران و علاقه‌مندان زیادی به این پیست شده است. اگر می‌خواهید دنیای برفی پیست اسکی سهند را از بالا مشاهده کنید و گشتی بر فراز آسمان داشته باشید، می‌توانید سوار تله اسکی‌های پیست شده و از دیدن آن طبیعت در ارتفاع، غرق در لذت شوید. اسکی بازان به واسطه این تله اسکی جابه جا می‌شوند. طی راه اندازی دومین تله اسکی، دیگر مجبور نیستید در صف‌های طولانی تل اسکی برای جابه‌جایی و انتقال منتظر بمانید؛ چرا که ظرفیت انتقال گردشگران و اسکی بازان با اضافه شدن یک تله اسکی دیگر، بیشتر شد.

  نگران نباشید! لزومی ندارد برای لذت بردن از زیبایی این پیست، حتما اسکی باز حرفه‌ای باشید. پیست اسکی سهند امکانی را فراهم کرده است که شما با شرکت در مدرسه اسکی می‌توانید این ورزش مفرح را بیاموزید و سرگرمی اوقات فراغت خود را بسازید.

  فراموش نکنید در آشیانه برف کوب پیست، عکس یادگاری با عزیزان‌تان بیندازید تا خاطره یک روز دلچسب در ارتفاعات سهند در قاب خاطرات‌تان ثبت شود.

  هتل‌های ویلایی کوهستانی نیز برای گردشگران این امکان را فراهم کرده که شب در پیست بمانند و استراحت کنند. در فاصله 5 کیلومتری پیست سهند یک مجتمع تفریحی اقامتی وجود دارد که می‌توانید برای اقامت خود در روزهای برفی، آنجا بروید. ضمن اینکه لذت صرف ناهار در یک روز فوق العاده همراه با عزیزان‌تان و نوشیدنی چای زغالی در کرسی خانه این مجتمع، عجیب می‌چسبد.

  منبع : www.raheeno.com

  پیست اسکی سهند در تبریز و هرآنچه باید برای بازدید از این پیست بدانید!

  چرا گمان می‌کنید زمستانه فصل خانه‌نشینی است؟ پیست اسکی سهند مقصد سفر زمستانی شما، کلیک کنید و بیشتر بخوانید!

  منبع : www.mihmansho.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید