این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پیشرفت های نظامی ایران

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پیشرفت های نظامی ایران را از این سایت دریافت کنید.

  دستاوردهای نظامی ایران

  نوشته شده توسط دستاوردهای نظامی ایران site.tag

  دستاوردهای نظامی ایران

  شناور تندرو ذوالفقار: نماد سرعت و قابلیت هجومی

  آذر ۰۵, ۱۴۰۱ ۱۴:۱۰

  ایران پرس: امروزه جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه عظیم صنعت دفاعی و نیروهای مقتدر، توانمند و مجهز دریایی سپاه و ارتش قادر است با قدرت و صلابت امنیت خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز را در بالاترین سطح تامین کند.

  ماهواره بر قائم 100، نماد تازه پیشرفت فضایی ایران

  آبان ۲۱, ۱۴۰۱ ۱۰:۳۱

  ایران پرس: حوزه فضا و به ویژه پرتاب و استفاده از ماهواره ها اکنون از اهمیت زیادی در حیات جوامع بشری برخوردار شده است.

  وزیر دفاع: سامانه باور ۳۷۳ قابلیت مقابله با موشک‌های بالستیک را دارد

  آبان ۱۵, ۱۴۰۱ ۱۰:۳۰

  تهران- ایران پرس: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد : سامانه باور ۳۷۳ قابلیت مقابله با موشک‌های بالستیک را دارد.

  نارنجک انداز 40 میلیمتری نصیر؛ افزایش قدرت آتش نیروهای پیاده

  آبان ۱۴, ۱۴۰۱ ۰۸:۵۴

  ایران پرس: نارنجک‌ها بمب‌های کوچک دستی هستند که توسط نفر قابل حمل بوده و از مواد منفجره و ترکش‌شونده تشکیل شده‌اند که در مسافت‌های کوتاه و به خصوص جنگ های شهری کاربرد وسیعی دارند.

  خودروی زرهی آب‌خاکی مکران

  آبان ۰۷, ۱۴۰۱ ۱۵:۵۷

  ایران پرس: در دوره جنگ سرد انواع مختلفی از خودروهای زرهی توسط شوروی و آمریکا توسعه یافت که در تعداد بسیار بالایی تولید و به کشورهای مختلفی نیز صادر شدند.

  موشک بالستیک فاتح 110

  مهر ۳۰, ۱۴۰۱ ۱۱:۱۲

  ایران پرس: ساخت و توسعه راکت‌های سوخت جامد به دوره جنگ تحمیلی برمی گردد. یکی از مهمترین راکت های در دست توسعه در کوران جنگ، ساخت موشک در وزارت سپاه (وزارت دفاع فعلی) بود.

   پرتاب موفقیت آمیز کاوشگر زیرمداری «سامان»

  مهر ۱۲, ۱۴۰۱ ۰۹:۰۲

  تهران- ایران پرس: نمونه آزمایشی «بلوک انتقال مداری سامان» با کاوشگر زیرمداری سامان به همت وزارت دفاع با موفقیت پرتاب و مورد آزمون قرار گرفت.

  بمب دورایستای قاصد؛ توانایی حملات دقیق به اهداف سطحی

  مهر ۰۹, ۱۴۰۱ ۱۱:۴۳

  ایران پرس: بمب هدایت شونده یا بمب هوشمند یا بمب هدایت دقیق بمبی است که پس از پرتاب کنترل شده تا دقیقا به یک هدف خاص برخورد نماید تا از خسارت دیدن نقاط و چیزهای دیگری به غیر از هدف جلوگیری شود.

  موشک تاپ اتک الماس؛ دقت و قابلیت انهدامی بی همتا

  شهریور ۲۷, ۱۴۰۱ ۱۰:۱۲

  ایران پرس: مقابله با ادوات زرهی که در نبرد‌های زمینی نقش اساسی را بر عهده دارند از جمله دغدغه‎های مهم ارتش ها محسوب می شود.

  پایان رزمایش اقتدار 1401 نیروی زمینی ارتش

  شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۰۹:۲۰

  اصفهان- ایران پرس: سخنگوی رزمایش اقتدار 1401 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از پایان این رزمایش با ثبت رکوردهای جدید خبر داد.

  نمایش بیشتر

  منبع مطلب : farsi.iranpress.com

  تجهیزات و تسلیحات نظامی ایران چه تغییراتی کردند؟ / نگاهی دقیق تر به آخرین دستاوردهای صنعت دفاعی ایران

  در سال های اخیر با گسترش روند هوشمندسازی و خودکارسازی تجهیزات و تسلیحات نظامی ایران، علاوه بر تولید محصولات پیشرفته تر و کارامدتر، راکت های هدایت شونده با دقت بالا و بمب های هواپرتاب نقطه زن و دورایستا نیز به محصولات سازمان صنایع دفاع افزوده شده است.

  تجهیزات و تسلیحات نظامی ایران چه تغییراتی کردند؟ / نگاهی دقیق‌تر به آخرین دستاوردهای صنعت دفاعی ایران

  ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵اخبار سیاسیاخبار نظامی | دفاعی | امنیتی

  در سال‌های اخیر با گسترش روند هوشمندسازی و خودکارسازی تجهیزات و تسلیحات نظامی ایران، علاوه بر تولید محصولات پیشرفته تر و کارامدتر، راکت های هدایت شونده با دقت بالا و بمب‌های هواپرتاب نقطه زن و دورایستا نیز به محصولات سازمان صنایع دفاع افزوده شده است.

  گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم-2 هفته تا 31 مردادماه، روز صنعت دفاعی باقی مانده و ما در گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، طی چند گزارش به برخی دستاوردهای صنعت دفاعی کشور اشاره خواهیم کرد که برخی از آنها برای اولین بار معرفی خواهند شد.در گزارش اول از این سلسله مطالب، به مرور آخرین دستاوردهای رونمایی شده در سازمان صنایع دفاع می‌پردازیم که در خرداد ماه سال جاری با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به نمایش درآمدند.

  سازمان صنایع دفاع بزرگترین زیرمجموعه وزارت دفاع است که محوریت تولیدات آن به حوزه رزم زمینی مربوط است. این تولیدات شامل تجهیزات دفاعی و هجومی انفرادی سربازان شامل لباس، کلاه، جلیقه ضد گلوله، سلاح کمری، تفنگ های تهاجمی و تک تیرانداز و انواع تیربار سبک تا سنگین و مهمات مختلف آنها، خمپاره اندازهای کالیبر کم تا زیاد، راکت و موشک‌های ضد زره، گلوله های توپخانه، راکت‌های توپخانه‌ای، انواع مین، راکت ها و بمب های هواپرتاب، انواع خودروهای نظامی سبک تا سنگین و انواع محافظت شده آنها و همچنین تجهیزات زرهی مانند نفربر و تانک می شود.

  در سال‌های اخیر با گسترش روند هوشمندسازی و خودکارسازی تجهیزات و تسلیحات، علاوه بر تولید محصولات پیشرفته تر و کارامدتر، راکت های هدایت شونده با دقت بالا و بمب‌های هواپرتاب نقطه زن و دورایستا نیز به سبد محصولات سازمان صنایع دفاع افزوده شده است. به کارگیری این طیف از تسلیحات در نیروهای عملیاتی سبب رشد قابل توجه اثرگذاری آنها خصوصاً در صحنه نبردهای مدرن امروزی شده است.

  در نمایشگاه اخیر انواع محصولات در دسته بندی هایی که به آنها اشاره شد در معرض دید قرار گرفت که برخی از این دستاوردها برای نخستین بار به نمایش در می آمد. در این گزارش مرور مختصری روی محصولات مشاهده شده در این نمایشگاه بر اساس تصاویر منتشر شده توسط سایت وزارت دفاع خواهیم داشت.

  سلاح های سبک و سنگین

  پس از پایان جنگ تحمیلی، تلاش برای تنوع بخشی به تولیدات سلاح در وزارت دفاع شدت گرفت و انواع مختلفی از تسلیحات ساخته شد. در دهه های بعد چند نوع سلاح تک تیرانداز و اسلحه کمری ساخته و در اختیار نیروهای مسلح قرار گرفت تا سال‌های اخیر که روش‌های ساخت بهتر و تجهیزات الکترونیکی قابل نصب روی سلاح هم به تولیدات وزارت دفاع افزوده شد.

  مهمترین محصول سازمان صنایع دفاع در حوزه سلاح های انفرادی را می توان تفنگ هجومی مصاف دانست. این سلاح با نگاهی به نمونه های مطرح دنیا و با هدف نهایی جایگزینی با تسلیحات قدیمی موجود در سازمان رزم مانند تفنگ مشهور ژ3 ساخته شده است.

  در چند سال اخیر این سلاح در اختیار یگان های مختلف نیروهای مسلح تحت آزمایش قرار داشته و نمونه های کالیبر 5.56 و 7.62 از آن ساخته شده است. این سلاح قابلیت نصب انواع تجهیزات جانبی را دارد و امید می رود کیفیت ساخت آن و سایر نکات اصلاحی مد نظر نیروهای آزمایش کننده در نمونه تولیدی آن اعمال شود. نمونه های بهسازی شده از تفنگ های مختلف هجومی و سایر انواع هم در این نمایشگاه ارائه شده بود.

  برخی از انواع تسلیحات ساخت وزارت دفاع؛ سلاح مصاف در بالای تصویر قرار دارد

  تفنگ تک تیرانداز هدا مجهز به دوربین خاص و دارای مسافت یاب لیزری برای حداکثر شدن دقت و شلیک در بهترین زمان ممکن طراحی و ساخته شده است  که در تصویر فوق قابل مشاهده است.

  چند نوع تفنگ تک تیرانداز؛ اسلحه هدی در بالا سمت چپ و پایین مشخص است

  سلاح های چند لوله که اصطلاحاً به آنها گتلینگ (نام مخترع اولیه آن) نیز گفته می شود از دیگر محصولاتی هستند که در سالهای اخیر به سبد تولیدات وزارت دفاع افزوده شده اند. در این نمایشگاه این نوع سلاح در کالیبرهای مختلف ارائه شده بود. از نمونه های کالیبر پایین که روی خودرو مستقر می شوند تا گونه 3 لوله 20 میلیمتری قابل نصب روی بالگرد و نیز نمونه 6 لوله 30 میلیمتری فتح 630 با کاربرد پدافند هوایی.

  این تیربار چند لوله به دوربین و مسافت یاب لیزری و نمایشگر برای هدفگیری دقیقتر مجهز شده است

  چند نوع دیگر از سلاح های چند لوله یا گتلینگ؛ فتح630 در پایین سمت راست و 20 میلیمتری سه لوله در بالا سمت راست قرار دارد

  سلاح های ضد زره

  انواع مختلفی از تسلیحات ضد زره در نمایشگاه مذکور ارائه شده بود. راکت اندازهای انفرادی یا شانه پرتاب با پرتابگر یکبار مصرف، نمونه ای شبیه به RPG-28 روسی، نمونه مجهز به راکت جانبی برای غلبه بر سامانه های دفاع فعال مشابه RPG-30 و نمونه کالیبر 105 میلیمتری با لوله جمع شونده به نام غدیر که نمونه داخلی RPG-29 روسی است با انواع پرتابه های مختلفی که برای آن ساخته شده از انواع قابل مشاهده در تصاویر بودند.

  راکت انداز غدیر در حالت جمع لوله شده

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید