این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پیگیری کارت ماشین با پلاک

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پیگیری کارت ماشین با پلاک را از این سایت دریافت کنید.

  سامانه رهگیری مرسولات سازمانی

  منبع : najatracking.post.ir

  پیگیری کارت خودرو با کد ملی

  در این مقاله مطالبی در رابطه با نحوه پیگیری کارت خودرو با شماره پلاک، رهگیری کارت خودرو از طریق سامانه پیامکی و همچنین با استفاده از کد دستوری و کد ملی ارائه شده است.

  پیگیری کارت خودرو

  رانندگان، می توانند برای پیگیری و رهگیری کارت خودرو خود، به 3 روش مراجعه به سایت رهگیری مرسولات سازمانی آجا، با استفاده از شماره پلاک خودرو، ارسال کد مرسوله پستی به سر شماره 2000441 جهت پیگیری کارت ماشین بعد از تعویض پلاک از طریق سامانه پیامکی و یا رهگیری کارت ماشین، بدون نیاز به اینترنت از طریق کد دستوری، اقدام نمایند.

  برای مشاوره پیگیری کارت خودرو

  برای مشاوره پیگیری کارت خودرو

  کارت خودرو، یکی از مدارک بسیار مهم برای خودرو به شمار می رود و به همین دلیل، لازم است که رانندگان وسایل نقلیه، در صورت نداشتن کارت خودرو، در اولین فرصت ممکن، درخواست خود را برای دریافت کارت ماشین، ثبت کنند تا این کارت، برای آن ها صادر و ارسال شود.

  بعضی از رانندگان، پس از مدت زمان طولانی از ثبت درخواست، هنوز کارت ماشین خود را دریافت نکرده اند. در این صورت، رانندگان می توانند برای پیگیری کارت ماشین خود، از طریق سه روش اقدام کنند. با این توضیح که آن ها می توانند به راحتی، با استفاده از شماره پلاک و همچنین، کد مرسوله، پیگیری کارت ماشین بعد از تعویض پلاک را انجام دهند.

  با توجه به اهمیت این کارت برای ماشین رانندگان، در ادامه، در رابطه با نحوه پیگیری کارت خودرو با شماره پلاک، رهگیری این کارت از طریق سامانه پیامکی و همچنین، با کد دستوری، مطالبی آورده شده است.

  نحوه پیگیری کارت خودرو با شماره پلاک

  کارت خودرو، از جمله مدارک مهم برای هر ماشین، می باشد که بر اساس نوع پلاک خودرو و تحت مالکیت فرد دارنده پلاک خودرو، صادر می شود. افرادی که به تازگی، ماشین خریداری کرده اند و هنوز کارت ماشین خود را دریافت نکرده اند، می توانند برای استعلام اینترنتی اقدام کنند.

  افرادی که بیمه بدنه خودرو دارند، نیز می توانند برای گرفتن استعلام بیمه بدنه خودرو خود، به صورت غیر حضوری، از طریق سایت بیمه مرکزی، اقدام نمایند.

  همانطور که ذکر شد، کارت ماشین بر اساس شماره پلاک، در پلیس راهنمایی و رانندگی صادر می شود و بر همین اساس، نیز قابل پیگیری می باشد. بنابراین، کلیه رانندگانی که قبلا اقدام به ثبت درخواست کارت خودرو نموده اند، اما هنوز کارت خود را دریافت نکرده اند، می توانند برای رهگیری کارت خودرو با شماره پلاک، اقدام کنند و از آخرین وضعیت صدور و ارسال کارت ماشین خود، مطلع شوند. در صورتی که قصد پیگیری کارت خودرو خود را  با شماره پلاک دارید، می توانید طبق مراحل زیر، پیش بروید.

  با توجه به اینکه وظیفه ارسال مرسوله های سازمانی، بر عهده شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران می باشد، رانندگان می توانند از طریق سایت رهگیری مرسولات سازمانی، اقدام به رهگیری مرسوله خود نمایند.

  ابتدا، به سایت رهگیری مرسولات سازمانی، به نشانی najatracking.post.ir، برای پیگیری کارت ماشین بعد از تعویض پلاک، وارد شوید. پس از ورود به سایت رهگیری مرسولات سازمانی ناجا، کافی است که بر روی گزینه نوع سند کلیک نمایید و از میان گزینه های نشان داده شده، بر روی گزینه کارت خودرو کلیک کنید.

  در این مرحله، امکان رهگیری کارت خودرو وجود دارد. به این منظور، لازم است که شما، شماره پلاک خودرو خود را با حرف وسط آن، به دقت وارد کنید و در نهایت، اعداد کنترلی نشان داده شده را نیز وارد نمایید.

  پس از وارد کردن اعداد کنترلی و شماره پلاک، بر روی گزینه جستجو کلیک کنید تا آخرین وضعیت رهگیری کارت خودرو شما مشخص شود.

  حتما بخوانید: استعلام سوابق کلی بیمه خودرو

  پیگیری کارت خودرو از طریق سامانه پیامکی

  یکی از ساده ترین روش ها برای پیگیری کارت ماشین بعد از تعویض پلاک، این است که اشخاص، به سایت رهگیری مرسولات سازمانی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، مراجعه کنند و از طریق این سایت، اقدام به پیگیری نمایند؛ اما استفاده از این سایت، فقط در صورت دسترسی داشتن به اینترنت، امکان پذیر بوده و شاید همین موضوع، ایجاب کند که روش های دیگری را برای پیگیری کارت خودرو با شماره پلاک معرفی کنیم.

  یکی از سوالاتی که برای کاربران پیش می آید، این است که آیا امکان رهگیری کارت خودرو با شماره پلاک و یا با کد ملی، از طریق سامانه پیامکی وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که در حال حاضر، هیچ سامانه پیامکی برای رهگیری کارت ماشین راه اندازی نشده است و به همین خاطر، تنها روشی که از طریق آن، می توان اقدام به پیگیری کارت ماشین بعد از تعویض پلاک نمود، استفاده از سامانه رهگیری مرسولات سازمانی است.

  رانندگان، می توانند در صورت دارا بودن شماره رهگیری پستی مرسوله خود، برای اطلاع از آخرین وضعیت ارسال کارت ماشین، از سوی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، از طریق پیامکی اقدام کنند؛ اما به هیچ وجه، امکان پیگیری کارت خودرو با شماره پلاک از طریق سامانه پیامکی وجود نخواهد داشت و فقط می توان در صورت داشتن کد 20 تا 24 رقمی پستی، اقدام به رهگیری کارت ماشین نمود.

  منبع : www.heyvalaw.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید