این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چرا حضرت عیسی به آمدن پیامبر بعد از خود بشارت داده است کلاس پنجم

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  چرا حضرت عیسی به آمدن پیامبر بعد از خود بشارت داده است کلاس پنجم را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  درسی فا

  جواب تدبر کنیم صفحه 27 درس 4 هدیه های آسمانی پنجم

  جواب سوالات هدیه های آسمانی درس 4 پنجم دبستان

  آیه را بخوانید؛ این آیه به کدام قسمت درس ارتباط دارد؟

  وَإِذْ قَالَ عِیسَی ابْنُ مَرْیَمَ یَا بَنِی إِسْرَائِیلَ إِنِّی رَسُولُ اللَّهِ إِلَیْکُمْ مُصَدّقًا لِمَا بَیْنَ یَدَیَّ مِنَ التَّوْرَاةِ وَمُبَشّرًا برَسُولٍ یَأْتِی مِنْ بَعْدی اسْمُهُ أَحْمَدُ

  پاسخ:

  و هنگامی که عیسی مریم به بنی اسرائیل گفت: من همانا رسول خدا به سوی شما هستم و به حقانیت کتاب تورات که مقابل من است تصدیق می‌کنم و نیز (شما را) مژده می‌دهم که بعد از من رسول بزرگواری که نامش (در انجیل من) احمد است بیاید. چون آن رسول ما با آیات و معجزات به سوی خلق آمد گفتند: این سحری آشکار است.


  فکر می‌کنید چرا حضرت عیسی علیه السّلام به آمدن پیامبر بعد از خود بشارت داده است؟

  پاسخ:

  زیرا پیروان حضرت عیسی (ع) باید پیامبری که بعد از ایشان می‌آید را بشناسد و از او حضرت محمد (ع) پیروی کنند که دین خدا را تکمیل نموده است و برای پیروان حضرت عیسی (ع) جای شکی نباشد.

  منبع مطلب : darsifa.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsifa.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سوالات هدیه های آسمانی پنجم درس چهارم - هوم درس

  سوالات هدیه های آسمانی پنجم درس چهارم - هوم درس

  در این قسمت نیز برای شما سوالات هدیه های آسمانی مربوط به درس چهارم این کتاب را آماده کرده ایم. سوالات هدیه پنجم با جواب میباشد.

  درس چهارم
  1 -اولین جمله ای که حضرت عیسی در گهواره به زبان آورد چه بود ؟
  پاسخ: من بنده خدا هستم

  2 -حضرت عیسی در گهواره چگونه خود را معرفی کرد ؟
  پاسخ: فرمود من بنده خدا هستم خداوند به من کتاب آسمانی عطا کرده است او مرا برای پیامبری برگزیده است و مرا مایه خیر و برکت قرار داده است . من هرجا باشم سودمند خواهم بود.

  3 -خداوند به حضرت عیسی چه سفارشی کرده است ؟
  پاسخ: خداوند به من سفارش کرده است که تا زنده ام نماز بخوانم و نسبت به مادرم مهربان باشم و به نیازمندان کمک کنم و ستمکار و زورگو نباشم

  4 -لقب حضرت عیسی چه بود ؟
  پاسخ: مسیح

  5 -حضرت عیسی چهارمین پیامبر اولوالعزم است

  6 -نام کتاب حضرت عیسی چه بود ؟
  پاسخ: انجیل

  7 -نام قومی که حضرت عیسی برای هدایت آنها برگزیده شد چه بود ؟
  پاسخ: بنی اسرائیل

  8 -حضرت عیسی در طول عمرش چه معجزه هایی داشت و چه کمک هایی به مردم کرده بود ؟

  پاسخ: سخن گفتن در گهواره – به فرمان خدا بیماران نیازمند را درمان می کرد ْ نابینایان مادرزاد را بینا می کرد و مردگان را زنده می کرد

  9 -حضرت عیسی حدود پانصد و هفتاد سال پیش از تولد پیامبر مژده آمدن پیامبر را به مردم داده بود

  10 -رفتار دشمنان حضرت عیسی چگونه بود ؟
  پاسخ: دشمنان حضرت عیسی از اینکه مردم به او ایمان می آوردند سخت عصبانی بودند .

  11 -آیا حضرت عیسی به دست حاکم ستمگر کشته شد ؟
  پاسخ: حاکم ستمگر آن زمان دستور داد حضرت عیسی را به دار بیاویزند . اما خداوند ایشان را به آسمان برد تا سال ها بعد با حضرت مهدی دوباره ظاهر شود و در کنار ایشان جهان را پر از عدل و داد کند .

  12 -حضرت عیسی بخش زیادی از عمرش را در سفر سپری کرد و مردم را راهنمایی و پیام های الهی را برایشان بیان می نمود

  13 -پیامبران اولوالعزم را نام ببرید ؟
  پاسخ: حضرت نوح – حضرت ابراهیم – حضرت موسی – حضرت عیسی – پیامبر اکرم

  14 -از نظر حضرت عیسی ویژگی همنشین خوب چیست ؟
  پاسخ: کسانی که دیدارش شما را به یاد خدا بیندازد – گفتارش بر دانش شما بیفزاید – رفتارش شما را به بهشت علاقمند کند

  15 -آیه )و اذ قال عیسی ابن مریم و… و مبشرا برسول یاتی من بعدی اسمه احمد (در مورد مژده آمدن چه کسی است ؟
  پاسخ: در مورد مژده دادن حضرت عیسی به مردم است من شما را بشارت می دهم که بعد از من پیامبری به نام احمد خواهد بود

  16 -چرا حضرت عیسی به آمدن پیامبر بعد از خود مژده می دهد ؟
  پاسخ: او پیامبر اکرم را به مردم معرفی می کند و این سخن به مردم بعدی منتقل می شود تا پیامبری که بعد از حضرت عیسی می آید را بشناسند و از او به عنوان کسی که دین کامل را می آورد پیروی کنند و شکی وجود نداشته باشد

  17 -حضرت مریم مادر حضرت عیسی است و سال تولد ایشان بر اساس تاریخ میلادی است و کتاب آسمانی ایشان انجیل است و ایشان زنده اند و همراه با حضرت مهدی ظهور خواهند کرد

  18 -حضرت عیسی : ای بنی اسرائیل من فرستاده خدا هستم و به شما بشارت می دهم که بعد از من پیامبری به نام احمد خواهد آمد

  منبع مطلب : homedars.ir

  مدیر محترم سایت homedars.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیا حضرت عیسی آمدن حضرت محمد (ص) را بشارت داده است و آیا فرموده است هر کس فقط به من ایمان بیاورد وارد بهشت می شود ، یا اینکه انجیل تحریف شده است؟ - گنجینه پاسخ ها - اسلام کوئست - مرجعی برای پاسخگویی به سوالات دینی، اعتقادی و شرعی

  قرآن مجید می فرماید: " و (به یاد آورید) هنگامی را که عیسی بن مریم گفت: «ای بنی اسرائیل! من فرستاده خدا به سوی شما هستم در حالی که تصدیق‏کننده کتابی که قبل از من فرستاده شده [تورات‏] می‏باشم، و بشارت‏دهنده به رسولی که بعد از من می‏آید و نام او احمد است!» هنگامی که او [احمد] با معجزات و دلایل روشن به سراغ آنان آمد، گفتند: «این سحری است آشکار»![1]

  بنا بر این حضرت عیسی (ع) آخرین پیامبر نبوده بلکه واسطه بین دو پیامبر بوده و نبوت حضرت موسی(ع) و کتاب او را، به نبوت پیامبر اسلام و کتاب او، پیوند ‏داده است و تناقضی میان رسالت ها و رهبری های الاهی وجود ندارد، بلکه یکی، دیگری را تکمیل می‏ کند[2]. همان طور که حضرت مسیح (ع) نیز ادعایی جز رسالت الاهی، آن هم در مقطع خاصی از زمان نداشت.

  اما اینکه بشارت حضرت عیسی (ع) به آمدن رسول گرامی اسلام (ص) در همین کتاب انجیل موجود بوده یا در انجیل زمان آن حضرت یا در جای دیگر، باید در محل خود بحث شود. در این باره نک: نمایه: بشارت آمدن حضرت محمد (ص) در انجیل، سؤال 2924 (سایت: 3129) .

  بدون شک کتابی به نام انجیل که امروز در دست مسیحیان است از قبیل کتاب های نازل شده بر پیامبران بزرگ خدا نیست، با یک مطالعه اجمالی انجیل های موجود روشن می شود که این کتاب مجموعه‏ای است از مطالبی که به وسیله یاران آن حضرت یا افرادی که بعد از آنها پا به عرصه وجود گذاشته اند، جمع آوری شده و تألیف یافته است. که قسمتی از تعلیمات حضرت عیسی (ع) و بخشی از محتوای کتب آسمانی آنها در ضمن گفته‏های پیروانشان، به این کتاب ها انتقال یافته است. همین روش در مورد تورات نیز صادق است، به همین دلیل نمی‏توان همه آنچه را در عهد قدیم (تورات و کتاب های وابسته به آن) و عهد جدید (انجیل و کتب وابسته به آن) آمده است پذیرفت، و نه همه آن را انکار نمود، بلکه مخلوطی است از تعلیمات این دو پیامبر بزرگ، با افکار و اندیشه‏های دیگران.

  بنابر این اگر در کتاب های انجیل موجود بشارت به ظهور پیامبر اسلام (ص) نیامده است اما این دلیل بر نبودن آن در انجیل اولیه و در تعالیم حضرت عیسی (ع) نیست .علاوه بر این که در همین انجیل های موجود نیز با تعبیرات فراوانی بشارت به ظهور شخص بزرگی آمده است که نشانه‏های آن جز بر اسلام و آورنده آن تطبیق نمی‏کند. اما همان طور که مسیحی شناسان اذعان دارند، تشخیص مطالب انجیل عیسی (ع) یا گفته های وی از آنچه دیگران افزوده اند، بر اساس منابع مسیحی ممکن نیست و راهی جز مراجعه به قرآن که (مهیمن) بر کتاب های الاهی است وجود ندارد[3].

  اما این جمله که حضرت عیسی در انجیل فرموده باشد فقط به من ایمان بیاورید تا وارد بهشت شوید، باید توجه داشت که هر پیامبری مأمور دعوت نمودن مردم زمان خود به دینی است که خود از طرف خداوند برای هدایت مردم زمان خود آورده است و برای این منظور باید اجر و پاداش معنوی انان را تضمین نماید. علاوه بر این، معنای چنین کلامی این است که: کسانی که در زمان حضرت عیسی (ع) واقعاً به آن حضرت ایمان آورده باشند و به همه دستورات آن حضرت عمل کرده باشند به بهشت وارد خواهند شد. شکی نیست که ایمان کامل و واقعی به حضرت عیسی (ع) به معنای ایمان به تمام آموزه ها و دستوراتی است که در جهت ادای رسالت خود به مردم ابلاغ فرموده اند، ازجمله بشارت به آمدن پیامبری به اسم "احمد "که همان پیامبر اسلام(ص) است.

  بنا بر این کسانی که به تمام گفته های حضرت عیسی علی الخصوص بشارت دادن وی به آمدن پیامبری بنام احمد که دارای معجزه قرآن (آن هم قرآنی که مصون از تحریف است)، ایمان داشته باشند لازم است در این زمان مؤمن و مطیع دستورات اسلام باشند.

  جهت آگاهی بیشتر مراجعه شود به:

  1. نمایه: انجیل عصر پیامبر، سؤال شماره 2664 (سایت: 2862).

  2. نمایه: تحریف ناپذیری قرآن، سؤال شماره 453 (سایت: 486).

  منبع مطلب : www.islamquest.net

  مدیر محترم سایت www.islamquest.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید