این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چند درصد مردم در انتخابات به جمهوری اسلامی رای دادند

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چند درصد مردم در انتخابات به جمهوری اسلامی رای دادند را از این سایت دریافت کنید.

  همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی در ایران

  همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی در ایران

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  رفراندم جمهوری اسلامی

  نتیجه نتیجه رأی‌ها ٪

  آری ۲۰٬۲۸۶٬۳۵۳ ۹۹٫۲۵٪نه ۱۵۳٬۷۵۵ ۰٫۷۵٪

  رأی‌های درست ۲۰٬۴۴۰٬۱۰۸ ۱۰۰٫۰۰٪

  رأی‌های سفید یا باطله ۰ ۰٪

  مجموع رأی‌ها ۲۰۴۴۰۱۰۸ ٪۱۰۰

  نام‌نوشتگان/مشارکت ۲۰٬۸۵۷٬۳۹۱ ۹۸٪

  منبع مشارکت خارجی هم با مشارکت داخلی جمع‌شده‌است. آمار دقیق مشارکت با در نظر گرفتن مشارکت داخلی ۹۷٫۳۴٪ می‌شود

  بخشی از مجموعه مقاله‌های:

  تاریخ جمهوری اسلامی ایران

  مقاله‌های اصلی

  انقلاب ۱۳۵۷ • دوران تثبیت نظام•

  گاه‌شمار تاریخ• تاریخچه نظام•

  نظام• جنگ ایران و عراق•

  دوران سازندگی • دوران اصلاحات

  • دوران اصول‌گرایی • دوران اعتدال

  مسئلهٔ هسته‌ای مسئلهٔ حقوق بشر اعتراضات جنبش‌های اجتماعی چالش‌های سیاسی

  درگاه تاریخ ایران

  نبو

  همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی کمتر از دو ماه پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ ایران برای تعیین نظام جدید حکومتی کشور، به پیشنهاد سید روح‌الله خمینی در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر ایران و خارج از کشور برگزار شد، و بر پایه نتایج اعلام‌شده، نزدیک به ۹۸/۲٪ واجدان شرکت در همه‌پرسی با دادن رأی «آری»، با برقراری نظام جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.[۱][۲]

  در روز ۱۲ فروردین نتایج اعلام شد و این روز را روز جمهوری اسلامی نامیدند.

  برگزاری[ویرایش]

  همه‌پرسی در ۱۰ و ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر ایران برگزار شد.

  برگهٔ رای[ویرایش]

  آری

  نه

  نمونهٔ برگ رأی‌های همه‌پرسی

  برگه رای، دوقسمتی بود و شامل نیمه «آری» -به رنگ سبز- و نیمه «نه» -به رنگ قرمز- بود و روی آن چنین درج شده بود:

  بسمه تعالی

  دولت موقّت انقلاب اسلامی

  وزارت کشور

  تعرفهٔ انتخابات رفراندم

  تغییر رژیم سابق به جمهوری اسلامی

  که قانون اساسی آن از تصویب ملّت خواهد گذشت

  رای‌دهندگان، می‌بایست بخش موردنظر خود را از برگه جدا می‌کردند و در صندوق رأی می‌انداختند و می‌توانستند بخش دیگر را همراه با خود ببرند.

  گفته شده بود اگر کسانی رایشان برای نوع حکومت بعدی حکومت «جمهوری اسلامی» نباشد می‌توانند آن نوع حکومت دلبخواه خود را در برگه بنویسند و در صندوق بیندازند.

  نتیجه[ویرایش]

  زنی رای خود را به صندوق می‌اندازد

  نزدیک ۹۷٫۵٪ واجدان شرایط در همه‌پرسی شرکت کردند. بیش از ۹۹٪ شرکت‌کنندگان نیز به همه‌پرسی رأی مثبت دادند.

  نتیجهٔ همه‌پرسی به تفکیک استان[۱]

  # استان آری نه مجموعشمار ٪ شمار ٪

  ۱ آذربایجان شرقی ۲٬۰۰۱٬۶۲۸ ۹۹٫۷۳٪ ۵٬۳۵۴ ۰٫۲۷٪ ۲٬۰۰۶٬۹۸۲

  ۲ آذربایجان غربی ۶۴۰٬۳۲۳ ۹۹٫۱۴٪ ۵٬۵۴۷ ۰٫۸۶٪ ۶۴۵٬۸۷۰

  ۳ اصفهان ۱٬۳۵۷٬۶۰۵ ۹۹٫۶۷٪ ۴٬۴۷۰ ۰٫۳۳٪ ۱٬۳۶۲٬۰۷۵

  ۴ ایلام ۱۶۱٬۹۴۲ ۹۹٫۹۹٪ ۱۶ ۰٫۰۱٪ ۱۶۱٬۹۵۸

  ۵ باختران ۶۱۲٬۸۳۰ ۹۹٫۰۰٪ ۶٬۱۵۹ ۱٫۰۰٪ ۶۱۸٬۹۸۹

  ۶ بوشهر ۲۰۰٬۰۲۳ ۹۹٫۸۳٪ ۳۳۳ ۰٫۱۷٪ ۲۰۰٬۳۵۶

  ۷ تهران ۳٬۴۶۲٬۴۴۹ ۹۷٫۹۴٪ ۷۲٬۹۸۰ ۲٫۰۶٪ ۳٬۵۳۵٬۴۲۹

  ۸ چهارمحال و بختیاری ۲۱۰٬۹۳۶ ۹۹٫۵۸٪ ۸۸۵ ۰٫۴۲٪ ۲۱۱٬۸۲۱

  ۹ خراسان ۱٬۹۸۳٬۴۵۸ ۹۹٫۶۶٪ ۶٬۷۱۲ ۰٫۳۴٪ ۱٬۹۹۰٬۱۷۰

  ۱۰ خوزستان ۱٬۲۴۸٬۵۹۱ ۹۹٫۳۲٪ ۸٬۵۵۷ ۰٫۶۸٪ ۱٬۲۵۷٬۱۴۸

  ۱۱ زنجان ۷۶۵٬۷۸۶ ۹۹٫۸۹٪ ۸۷۵ ۰٫۱۱٪ ۷۶۶٬۶۶۱

  ۱۲ سمنان ۱۸۵٬۶۷۴ ۹۹٫۷۷٪ ۴۲۴ ۰٫۲۳٪ ۱۸۶٬۰۹۸

  ۱۳ سیستان و بلوچستان ۳۱۴٬۳۱۹ ۹۹٫۶۷٪ ۱٬۰۵۲ ۰٫۳۳٪ ۳۱۵٬۳۷۱

  ۱۴ فارس ۱٬۲۲۴٬۸۲۱ ۹۹٫۵۷٪ ۵٬۲۸۱ ۰٫۴۳٪ ۱٬۲۳۰٬۱۰۲

  ۱۵ کردستان ۳۱۸٬۳۶۰ ۹۹٫۲۰٪ ۲٬۵۷۰ ۰٫۸۰٪ ۳۲۰٬۹۳۰

  ۱۶ کرمان ۶۵۱٬۰۱۱ ۹۹٫۷۷٪ ۱٬۵۰۷ ۰٫۲۳٪ ۶۵۲٬۵۱۸

  ۱۷ کهگیلویه و بویراحمد ۱۵۹٬۴۶۳ ۹۹٫۸۴٪ ۲۵۴ ۰٫۱۶٪ ۱۵۹٬۷۱۷

  ۱۸ گیلان ۸۱۰٬۷۰۸ ۹۹٫۰۸٪ ۷٬۵۳۹ ۰٫۹۲٪ ۸۱۸٬۲۴۷

  ۱۹ لرستان ۶۴۳٬۲۱۶ ۹۹٫۸۷٪ ۸۲۱ ۰٫۱۳٪ ۶۴۴٬۰۳۷

  ۲۰ مازندران ۱٬۲۰۵٬۵۰۱ ۹۹٫۶۸٪ ۳٬۸۷۱ ۰٫۳۲٪ ۱٬۲۰۹٬۳۷۲

  ۲۱ مرکزی ۷۷۱٬۱۸۹ ۹۹٫۸۶٪ ۱٬۰۵۲ ۰٫۱۴٪ ۷۷۲٬۲۴۱

  ۲۲ هرمزگان ۲۵۲٬۷۹۱ ۹۸٫۵۰٪ ۳٬۸۴۲ ۱٫۵۰٪ ۲۵۶٬۶۳۳

  ۲۳ همدان ۷۴۴٬۶۳۶ ۹۹٫۸۶٪ ۱٬۰۲۳ ۰٫۱۴٪ ۷۴۵٬۶۵۹

  ۲۴ یزد ۲۴۱٬۰۲۴ ۹۹٫۹۲٪ ۱۸۷ ۰٫۰۸٪ ۲۴۱٬۲۱۱

  درون کشور ۲۰٬۱۶۸٬۲۸۴ ۹۹٫۳۰٪ ۱۴۱٬۳۱۱ ۰٫۷۰٪ ۲۰٬۳۰۹٬۵۹۵

  بیرون کشور ۱۱۸٬۰۶۹ ۹۰٫۴۷٪ ۱۲٬۴۴۴ ۹٫۵۳٪ ۱۳۰٬۵۱۳

  مجموع ۲۰٬۲۸۶٬۳۵۳ ۹۹٫۲۵٪ ۱۵۳٬۷۵۵ ۰٫۷۵٪ ۲۰٬۴۴۰٬۱۰۸

  مشارکت واجدان رأی‌دهی مجموع رأی‌ها ٪

  داخل کشور ۲۰٬۸۵۷٬۳۹۱ ۲۰٬۳۰۹٬۵۹۵ ۹۷٫۳۴٪

  روز جمهوری اسلامی[ویرایش]

  سید روح‌الله خمینی:۱۲ فروردین روز نخستین حکومت الله است

  پس از اعلام نتیجهٔ همه‌پرسی ۱۲ فروردین، سید روح‌الله خمینی آغاز حکومت جمهوری اسلامی را اعلام کرد:[۳]

  « من به ملت بزرگ ایران که در طول تاریخ شاهنشاهی، که با استکبار خود آنان را خفیف شمردند و بر آنان کردند آنچه کردند، صمیمانه تبریک می‌گویم. خداوند تعالی بر ما منت نهاد و رژیم استکبار را با دست توانای خود که قدرت مستضعفین است در هم پیچید و ملت عظیم ما را ائمه و پیشوای ملتهای مستضعف نمود، و با برقراری جمهوری اسلامی، وراثت حقه را بدانان ارزانی داشت. من در این روز مبارک، روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت، جمهوری اسلامی ایران را اعلام می‌کنم. به دنیا اعلام می‌کنم که در تاریخ ایران چنین رفراندمی سابقه ندارد، که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوقها هجوم آورده و رأی مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زباله‌دان تاریخ دفن کنند. »

  منبع : fa.wikipedia.org

  چند درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند

  چند درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند بر اساس همه پرسی که به فرمان امام خمینی ره در دهم و یازدهم فروردین سال 58 انجام شد, 98 2 درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند

  مجله ویستا

  چند درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند

  وقتی که جمهوری اسلامی ایران با رفراندوم عمومی سال 1358 به تصویب ملت ایران رسید و رای‏دهندگان 16 سال به بالا، نظام حکومتی انقلاب را معین کردند، ناظران مسایل سیاسی و اجتماعی منتظر بودند که قانون اساسی این حکومت بی‏سابقه در تاریخ جهان چگونه خواهد بود. دومین انتخاب مربوط به خبرگان قانون اساسی بود، که با رای مستقیم و مخفی مردم 73 نفر برای این مهم انتخاب گردیدند. سرانجام کار تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی در آبان‎ماه همان سال به انجام رسید و پس از مدتی مورد تصویب ملت ایران قرارگرفت. قانون اساسی در حقیقت مهم‏ترین سند مربوط به حقوق عمومی وحقوق اساسی محسوب می‏شود و البته که سعادت ملتها در گرو صحت در تدوین و اجرای آنست. در سال 1368 به دستور حضرت امام(ره) قانون اساسی مورد بازنگری و اصلاح قرارگرفت، چرا که جمهوری اسلامی حکومت بی‏سابقه‏ای بود. با گذشت زمان طبیعتا شکل و ساختار آن می‏بایست پس از آزمودنها و فراز و نشیبها قوام و دوام نهایی خود را پیدا کند. گذشت یک دهه فرصت خوبی برای بازنگری قانون اساسی انقلاب بود و این مهم با موفقیت انجام گردید. مقاله زیر چگونگی روند تشکیل و بازنگری قانون اساسی جمهوری اسلامی را به اجمال بررسی کرده است که تقدیم حضور شما می‏گردد.

  وقتی که جمهوری اسلامی ایران با رفراندوم عمومی سال 1358 به تصویب ملت ایران رسید و رای‏دهندگان 16 سال به بالا، نظام حکومتی انقلاب را معین کردند، ناظران مسایل سیاسی و اجتماعی منتظر بودند که قانون اساسی این حکومت بی‏سابقه در تاریخ جهان چگونه خواهد بود؟

  ضرورت آگاهی بر مراحل تصویب قانون اساسی و اصول آن برای نسل جوان فوق‏العاده است1. پنجاه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نخستین نظرخواهی از ملت صورت گرفت. در روز دوازدهم فروردین 1358 ملت ایران باید به این سوال پاسخ می‏داد که آیا حکومت جمهوری اسلامی را می‏خواهد یا خیر؟ در این مرحله باید تکلیف اساسی موضوع، معین می‏شد. در ششم فروردین 1358 شورای انقلاب تصویب کرد که سن رای‏دهندگان از 18 سال تمام به 16 سال تقلیل یابد. متن مصوبه چنین بود:

  «ماده واحده، به منظور مشارکت ملت رزمنده در تعیین شکل حکومت ایران، شرط سنی رای‏دهندگان در رفراندوم انقلاب اسلامی ایران 16 سال (متولدین قبل از سال 1342) خواهد بود.» با این تصمیم شورای انقلاب، جمع شرکت‏کنندگان درانتخابات افزایش چشمگیری یافت و به حدود بیست میلیون زن و مرد ایرانی واجد شرایط رسید.

  نتیجه همه پرسی با 2/98 درصد آرا، پذیرش نظام جمهوری اسلامی بود که رهبر فقید انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) از آن حمایت کرده بود. استدلال گروه‏ها و افرادی که این نوع سوال و رفراندوم را نمی‎پسندیدند، این بود که مردم نمی‏دانستند جمهوری اسلامی چه نوع حکومتی است تا به آن رای بدهند، زیرا پیش از این چنین حکومتی سابقه نداشته است و نیز ممکن است، افرادی به غیر جمهوری اسلامی نظر داشته باشند که باید بتوانند آن نوع حکومت را انتخاب کنند. البته، پاسخ داده می‏شد که اسلام در این سرزمین، ناشناس نیست و شیعه قرنها مبارزه برای استقرار حکومت عدل اسلامی داشته وانواع دیگر حکومتها را در حکومت ظلم و جور می‎پنداشته است، چطور ممکن است، ملتی مبارزه کند و حکومت پرسابقه‏ای را ساقط نماید؛ ولی هدف را نشناسد و در همه حال، اطلاع ملت از اسلام و اهداف آن بیش از انواع دیگر حکومتها است. از سویی، اگر افرادی به غیر جمهوری اسلامی نظر دارند، بنا بر شواهد روز، عده قابل توجهی را تشکیل نمی‏دهند و در تمام دوران انقلاب آنچه چشمگیر، فراگیر و سراسری بود، عنوان جمهوری اسلامی، بود نه نوع دیگری از جمهوری. به علاوه جواب منفی به سوال به منزله پذیرش انواع دیگر جمهوری است که اگر بر پاسخ مثبت فزونی گرفت از همه پرسی دیگری استفاده می‏شد.

  تهیه و تنظیم قانون اساسی کار بعدی بود که می‏بایست انجام پذیرد؛ قانون اساسی ای برای جمهوری اسلامی که به تایید ملت رسیده باشد. نظر رهبری انقلاب این بود که هرچه زودتر کشور به حال عادی بازگردد و انقلاب مسیر اصلی خود را در جهت بازسازی بپیماید و قوانین آینده در چارچوب قانون اساسی تنظیم شوند؛ اما در برابر خط رهبری که خط همه گیر کشور بود، افکار دیگری هم وجود داشت. بعضی افراد از قوانین اساسی کشورهایی نام می‎بردند که شباهتی با وضع ایران نداشتند و حکومت آنها با جمهوری اسلامی نزدیک نبود، عده ای انتظار آن را می‎کشیدند که اگر عنوان حکومت با اجرای همه پرسی، «جمهوری اسلامی» شده، محتوای آن اسلامی نباشد. مهم ترین استدلال آن دسته، چنین بود که اسلامی بودن روابط با دیگر کشورها را مشکل می‏سازد؛ اما جبهه امام، همچنان با قاطعیت بر اسلام، حکومت اسلامی و ضوابط شرعی آن تاکید می‏کرد. چهار ماه و اندی که تا افتتاح مجلس خبرگان باقی بود، فرصتی به دست داد تا افراد و گروه‏ها با آزادی خاصی که در آن دوره وجود داشت، هرچه را که می‏خواستند، مطرح نمایند و ملت را به آن سو دعوت کنند. این بحثها در اطراف اصول قانون اساسی بود. سمینارها و همایشهای زیادی در مراجع مختلف از جمله دانشگاه‏ها تشکیل شد. مقالات بسیاری انتشار یافت، صدها طرح اصلاحی و تکمیلی ارایه گردید که دبیرخانه مجلس خبرگان به جمع‏آوری آنها پرداخت و در اختیار کمیسیونهای مربوط در مجلس خبرگان گذاشت.

  وبگردی سیاست

  کوره الکتریکی

  سقف کهکشانی

  شیشه اتومبیل غرب تهران

  بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی در شرق تهران

  همچنین مشاهده کنید

  تاملاتی در هویت و قدرت

  تاملاتی در هویت و قدرت

  روزنامه نگاری جنگ

  روزنامه نگاری جنگ

  منبع : vista.ir

  چند درصد از مردم ایران به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند؟

  چند درصد از مردم ایران به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند؟

  🏆🏆 مسابقه استعدادیابی گاما تلنت 🏆🏆

  ثبت نام   ورود

  پربازدیدها: #درآمدزایی#مدرسه_یاب#آزمون‌ساز

  درس 16: ایران در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی مطالعات اجتماعی نهم دوره اول متوسطه درسنامه آموزشی این مبحث

  چند درصد از مردم ایران به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند؟

  1 ) 98/2 درصد 2 ) 99/5 درصد 3 ) 98 درصد 4 ) 68 درصد گزارش خطا یک تست دیگه بزن یک آزمون کامل بده

  تحلیل ویدئویی تست

  تحلیل ویدئویی برای این تست ثبت نشده است!

  ویدیو دوره کامل آموزشی، مطالعات اجتماعی نهم دوره اول متوسطه

  مدرس: هادی کرمی

  مدت دوره: 5 ساعت (18 فایل)

  ریاضی

  3885 تست 271,950 تومان

  علوم تجربی

  4470 تست 312,900 تومان

  پیام‌های آسمان

  1686 تست 118,020 تومان

  آمادگی دفاعی

  219 تست 15,330 تومان

  فارسی

  3107 تست 217,490 تومان

  عربی

  1642 تست 114,940 تومان

  قرآن

  570 تست 39,900 تومان

  انگلیسی

  2296 تست 160,720 تومان

  مطالعات اجتماعی

  2472 تست 173,040 تومان

  کار و فناوری

  232 تست 16,240 تومان

  استعداد تحلیلی

  286 تست 20,020 تومان

  نمونه سوالات مرتبط

  آزمون آنلاین

  15 تست

  آزمون آنلاین درس 23 مطالعات نهم / بهره وری چیست؟ / دبیرستان دوره اول علامه…

  تیم مدیریت گاما

  آزمون آنلاین

  15 تست

  آزمون آنلاین مطالعات اجتماعی پایه نهم دبیرستان پرورش سنندج | فصل 1 تا…

  تیم مدیریت گاما

  آزمون آنلاین

  15 تست

  آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان‌های دوره دوم استعدادهای درخشان سراسر کشور…

  تیم مدیریت گاما

  4 صفحه

  سؤالات امتحان هماهنگ استانی نوبت دوم مطالعات اجتماعی پایه نهم استان مرکزی | خرداد…

  هماهنگ نهم مرکزی

  رایـــــگان

  2 صفحه

  آزمون نوبت اول مطالعات اجتماعی نهم مدرسه جهانبگلو | دی 1397

  حسین جعفری

  4 صفحه

  آزمون مطالعات اجتماعی نهم مدرسه کمال | بخش جغرافیا درس های 1تا8

  م ش

  8 صفحه

  امتحان هماهنگ استانی مطالعات اجتماعی پایه نهم نوبت دوم (خرداد ماه 97) | استان البرز…

  هماهنگ نهم البرز

  9 صفحه

  نمونه سوال استاندارد نوبت دوم مطالعات اجتماعی نهم مدرسه علوی تبریز | اردیبهشت 1398

  محمد احمدی

  2 صفحه

  نمونه سوال امتحان نوبت دوم مطالعات اجتماعی نهم

  مهران قاسمی

  12 صفحه

  مجموعه سوالات مطالعات اجتماعی نهم | درسهای نیمسال دوم

  حسین نیکخواه

  5 صفحه

  امتحان هماهنگ نوبت دوم مطالعات اجتماعی نهم استان کهگیلویه و بویراحمد | خرداد 1401

  هماهنگ نهم کهگیلویه…

  منبع : gama.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید