این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چند روز بعد از خوردن قرص جلوگیری میتوان جلوگیری نکرد

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چند روز بعد از خوردن قرص جلوگیری میتوان جلوگیری نکرد را از سایت تکست لس دریافت کنید.

  سؤالات رایج در مورد قرص‌های ضدبارداری

  قرص‌های ضدبارداری چگونه کار می‌کنند؟قرص‌های ضدبارداری حاوی هورمون‌هایی هستند که جلوی تخمک گذاری را گرفته و ازطریق ایجاد تغییرات دیگری در بد

  آزمایشگاه نیـــلو فارسی English

  فرم درخواست نمونه گیری در منزل

  شما اینجا هستید ویژه بیماران

  سؤالات رایج در مورد قرص‌های ضدبارداری

  سؤالات رایج در مورد قرص‌های ضدبارداری

  گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی آزمایشگاه نیلو

  آخرین به روز رسانی: 1401/02/03

  قرص‌های ضدبارداری چگونه کار می‌کنند؟

  قرص‌های ضدبارداری حاوی هورمون‌هایی هستند که جلوی تخمک گذاری را گرفته و ازطریق ایجاد تغییرات دیگری در بدن نیز به پیشگیری از بارداری کمک می‌کنند. در اثر مصرف این قرص‌ها:

  الف) موکوس (مخاط) دهانه رحم ضخیم و ورود اسپرم به داخل‌رحم مشکل می‌شود.

  ب) آسترم رحم نازک و احتمال لانه‌گزینی تخم لقاح یافته کمتر می‌شود.

  این قرص‌ها در جلوگیری از بارداری تاچه اندازه مؤثرند؟

  با استفاده تیپیک و معمول این قرص‌ها، 8% و درصورت استفاده تمام و کمال آن‌ها، 1% زنان درسال اول باردار می‌شوند. برای مؤثربودن این قرص‌ها درجلوگیری از بارداری،  باید آن‌ها را هر روز سرساعت مشخصی مصرف نمود.

  انواع مختلف قرص‌های ضدبارداری کدامند؟

  قرص‌های ضدبارداری دو نوع اصلی دارند:

  الف) قرص‌های ترکیبی : که دارای هورمون استروژن و پروژستین هستند.

  ب) قرص‌های صرفاً دارای پروژستین.

  قرص‌های با دوز مداوم (Continous dose) چه هستند؟

  این قرص‌ها از نوع قرص‌های ترکیبی هستند که تعداد پریودها را کاهش داده  یا کلاً قطع می‌کنند.

  مصرف قرص‌های ترکیبی چه زمانی باید شروع شود؟

  گزینه‌های متفاوتی برای شروع قرص‌های ترکیبی وجود دارد. می‌توان مصرف قرص را از روز اول پریود شروع کرد. یک راه دیگر آن است که مصرف قرص را در اولین یکشنبه پس‌ازشروع پریود آغاز نمود. که دراین‌صورت باید در7روز اول پریود، از روش ضدبارداری دیگری به‌عنوان بک‌ آپ نیز استفاده کرد. (البته فرقی نمی‌کند که مصرف قرص را از کدام روزهفته شروع کنید، مهم آن است که شروع بسته قرص بعدی در همان روزهفته که بسته اول را شروع کرد ه بودید، خواهد بود)

  قرص‌های ترکیبی 21روزه باید چگونه مصرف شوند؟

  هرروز، سرساعت مشخصی تا 21روز یک عدد قرص میل کنید. بعد،  تا 7روز قرص مصرف نکنید.سپس دوباره مصرف بسته جدید قرص را آغاز نمایید. در هفته‌ای که قرص نمی‌خورید دچار خونر‌یزی خواهید شد.

  قرص‌های ترکیبی 28روزه باید چگونه مصرف شوند؟

  هرروز، سرساعت مشخصی تا 28 روز یک‌عدد قرص میل کنید. بسته به مارک‌ قرص، 21یا 24 قرص اول حاوی استروژن و پروژستین بوده ولی بقیه قرص‌ها فقط استروژن دارند و یا صرفاً نوعی مکمل‌غذایی بدون هورمون و یا نوعی قرص "غیرفعال" (بدون هورمون یا مکمل‌غذایی) می‌باشند. در روزهایی که این قرص‌های بدون هورمون را مصرف می‌کنید دچار خونریزی خواهید شد.

  قرص‌های ترکیبی 3ماهه باید چگونه مصرف شوند؟

  هر روز، سرساعت مشخصی تا 84روز، باید یک قرص میل شود. بسته به مارک قرص، 7قرص آخر بدون هورمون یا حاوی استروژن خواهند بود. که در هر صورت، در مدت مصرف این 8 قرص اخیر دچار خونریزی خواهید شد.

  قرص‌های ترکیبی یکساله باید چگونه مصرف شوند؟

  تا یک سال هرروز سر ساعت مشخصی یک قرص میل کنید. دراین‌ مدت خونریزی کمتر شده و حتی ممکن‌است متوقف گردد.

  آیا ممکن‌است داروهای دیگر تأثیر قرص‌های ترکیبی را تغییر دهند؟

  بله، داروهای خاصی در تأثیر قرص‌های ضدبارداری دخالت می‌کنند. این داروها عبارتنداز: آنتی‌بیوتیک‌ها، بعضی داروهای ضدصرع و داروهای ضدHIV

  آیا مصرف قرص‌های ضدبارداری ترکیبی فواید دیگری هم دارد؟

  بله - فایده بهداشتی این قرص‌ها در جلوگیری از بارداری است اما این قرص‌ها خونریزی ماهیانه را منظم و سبک‌تر کرده و کرامپ‌های قاعدگی را کوتاه‌تر و خفیف‌تر می‌نمایند.

  این قرص‌ها برای درمان بعضی اختلالاتی که موجب خونریزی و درد شدید قاعدگی می‌شوند (مثل فیبرویید و آندومتریوز) و در مواردی که تعادل هورمون‌هابه‌هم خورده باشد ،نیز به‌کار می‌روند. قرص‌های ترکیبی ممکن‌است ریسک سرطان‌رحم و تخمدان را کم کرده، دانسیته استخوانی در دوران نزدیک به یائسگی را بهبود بخشند.

  خطرات استفاده از این قرص‌های ترکیبی چیست؟

  قرص‌های ضدبارداری برای اکثر زنان بی خطرند. اما ریسک ایجاد ترومبوز عمقی وریدی (DVT)، حملات و سکته‌های قلبی را مختصری افزایش می‌دهند. دربعضی زنان این ریسک بالاتر است ازجمله: زنان سیگاری بالای 35سال که روزانه بیش‌از 15نخ سیگار می‌کشند و یا زنانی که از ریسک فاکتورهای متعدد بیماری‌های قلبی-عروقی برخوردارند (مانند کلسترول بالا، فشارخون بالا و دیابت)

  قبل از اتخاذ تصمیم در مورد استفاده از این قرص‌ها، درباره عوارض آن‌ها با توجه به وضعیت سلامتی خود و ریسک فاکتورهایی که دارید با دکتر مشورت کنید.

  قرص‌های صرفاً دارای پروژستین چگونه مصرف می‌شوند؟

  این قرص‌ها 28تایی و همگی دارای هورمون هستند. در هر روز یک قرص مصرف می‌شود. بسیارمهم است که قرص‌ها دقیقاً سر ساعت خاصی میل گردند. اگربیش‌از 3ساعت از زمان مصرف قرص گذشته و فراموش کرده اید آن را بخورید  ویا اینکه بعد ازمصرف قرص دچار استفراغ شده‌اید،  هرچه سریعتر یک قرص دیگر بخورید وتا48ساعت بعد، از روش جلوگیری دیگری به‌عنوان بک‌آپ نیز استفاده کنید.

  فواید قرص‌های پروژستین چیست؟

  ممکن‌است این قرص‌ها در مورد زنانی که مشکلات خاصی دارند انتخاب بهتری محسوب شوند. مثلا زنانی که مشکل لخته خون دارند و نمی‌توانند قرص استروژن مصرف کنند. این قرص‌ها بعد از وضع‌حمل در زنان شیرده نیز قابل استفاده می‌باشند.

  چه کسانی نباید از قرص‍‌های پروژستین استفاده کنند؟

  زنان مبتلا به تومورهای کبدی، لوپوس و سرطان‌پستان نباید از قرص‌های صرفاً دارای پروژستین استفاده کنند.

  اگر مصرف قرص در یک یا چند وعده فراموش شد، چه باید کرد؟

  باید حتماً پاسخ این سؤال را بدانید. البته برای هر نوع قرصی اقدامی که باید انجام شود فرق می‌کند. بدین‌منظور حتماً دستورالعمل استفاده از قرص را به‌دقت مطالعه و یا از دکرتان سؤال کنید. در مورد بعضی قرص‌ها ، بسته به تعداد قرصی که فراموش شده ، ممکن است استفاده از روش‌های جلوگیری بک‌آپ یا اورژانسی ضرورت یابد.

  منبع : www.niloulab.com

  قرص ضد بارداری ال دی چیست؟ طریقه مصرف و عواض قرص ال دی

  یکی از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده از قرص ال دی است. پذیرش 24 در این مطلب این قرص را به همراه عوارض و نحوه مصرف آن کاملاً بررسی خواهد کرد.

  قرص ضد بارداری ال دی چیست؟ طریقه مصرف و عواض قرص ال دی

  قرص ضد بارداری ال دی چیست؟ طریقه مصرف و عواض قرص ال دی چگونه از قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری استفاده کنیم؟

  دکتر ندا اکتابانیآخرین به روز رسانی: ۱۴۰۱-۰۱-۰۶ زمان مطالعه: 10 دقیقه

  فهرست مطالب

  نظر خانم دکتر ندا اکباتانی در رابطه با مصرف قرص ال دی

  پخش‌کننده صوت 00:00 00:00 00:00

  برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.

  قرص ضد بارداری ال دی چیست؟

  یکی از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده از قرص ال دی است. این قرص در دسته قرص‌های هورمونی قرار می‌گیرد اما در آن به نسبت قرص‌های قدیمی‌تر مقادیر کمتری هورمون استفاده شده است و دوز پایین‌تری دارد.

  برای افرادی که حساس هستند، قرص‌های پیشگیری از بارداری با دوز پایین مثل ال دی عوارض کمتری به همراه دنبال دارند و در آینده و با استفاده مکرر مشکلات کمتری ایجاد می‌کنند.

  قرص‌های هورمونی که با هدف پیشگیری از بارداری تولید می‌شوند، در دو دسته قرار می‌گیرند. دسته اول قرص‌هایی که حاوی استروژن و پروژسترون هستند و دسته دوم فقط هورمون پروژسترون را درون خود دارند.

  قرص ال دی برای کیست؟

  قرص ال دی در واقع راهی برای افرادی است که بعد از مقاربت و برقراری رابطه جنسی می‌خواهند از بارداری احتمالی جلوگیری کنند. این قرص حاوی ترکیباتی مشابه هورمون‌های زنانه است که تخمک گذاری در زنان را به تعویق می‌اندازد.

  ترکیبات قرص ال دی

  هر یک عدد قرص ال دی شامل ۰۳/۰ میلی‌گرم اتینیل استرادیول (ترکیب استروژنی)، ۳/۰ میلی‌گرم نورژسترل یا ۱۵/۰ میلی‌گرم لوونورژسترل (ترکیبات پروژسترونی) است.

  کاربردهای قرص ضد بارداری

  قرص ال دی به جز پیشگیری از قاعدگی برای درمان بعضی از بیماری‌ها و مشکلات زنان نیز استفاده می‌شود. مثلاً متخصصان زنان و زایمان برای خونریزی‌های زیاد در دوران قاعدگی، درمان قاعدگی دردناک، کیست‌های خوش‌خیم رحم و تخمدان و کنترل کردن التهابات لگنی این قرص را تجویز می‌کنند.

  نوشته های مشابه

  اثرات مخرب دیابت در رابطه جنسی

  ۱۴۰۰-۰۳-۱۸

  ریزش مو در اثر قرص‌های ضدبارداری

  ۱۳۹۹-۰۴-۰۱

  قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

  دلایل متعددی برای به تعویق انداختن قاعدگی وجود دارد. مثلاً افرادی که قصد دارند به مکان‌های زیارتی سفر کنند اگر زمان سفر با قاعدگی تداخل داشته باشد، مجبور هستند تاریخ قاعدگی خود تغییر دهند.

  به‌عبارت‌دیگر، آن‎ها از خونریزی در زمان طبیعی‌اش جلوگیری می‌کنند و مانع از رخ‌دادن خونریزی قاعدگی در موعد مقرر می‌شوند.

  یکی از معمول‌ترین روش‌ها برای این کار مصرف قرص‌های ضد بارداری مخصوصاً ال دی است. با این‎که انجام این کار باعث به‌هم‌خوردن تعادل هورمون‌های بدن می‌شود و عوارض متعدی دارد. توجه داشته باشید که این راه تا زمانی که ضروری نباشد به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

   نحوه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن

  برای به تعویق انداختن قاعدگی باید استفاده از قرص ال دی را از روز ۵ تا ۷ سیکل ماهانه شروع کنید ولی مصرف را تا زمانی که می‌خواهید قاعدگی عقب بیفتد، بدون وقفه ادامه دهید. در این شرایط معمولاً قاعدگی با فاصله ۲ تا ۳ روز پس از قطع مصرف قرص ضد بارداری اتفاق خواهد افتاد.

  اگر در طول دوره استفاده از قرص دچار لکه بینی شدید، به جای یک قرص دو قرص مصرف کنید تا مقدار بیشتر هورمون استروژن مانع از شروع خونریزی گردد.

  دلایل به تعویق انداختن قاعدگی

  قاعدگی در خانم‌ها هر ماه با مشکلاتی اجتناب‌ناپذیر همراه است. به تعویق انداختن قاعدگی دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد. در این قسمت بعضی از دلایل را می‌توانید مشاهده کنید:

  وجود یک مشکل روحی یا فیزیکی که تحمل پدهای بهداشتی، کاپ قاعدگی یا تامپون را برای شخص سخت می‌کند.

  بیماری‌هایی که پریود شدن باعث حاد شدن آن‌ها می‌شوند، مثل آندومتریوز یا کم‌خونی شدید

  حساس و دردناک شدن سینه، نفخ کردن

  تغییرات رفتار و حساس شدن فرد در هفته قبل از قاعدگی

  سردردها یا علائم دیگر قاعدگی که بیشتر در طول هفته‌ای که قرص‌های ضد بارداری مصرف می‌شوند مشاهده خواهند شد.

  قاعدگی‌های شدید، طولانی و مکرر یا دردناک

  در کنار این علائم خونریزی دوران قاعدگی پریودی در بعضی شرایط قابل تحمل نیست.

  مثلاً امکان دارد شما بخواهید قاعدگی خود را تا بعد از یک امتحان سرنوشت‌ساز، یک رویداد ورزشی که قرار است در آن شرکت کنید، یک برنامه تعطیلات یا یک مراسم مهم مثل جشن ازدواج یا دوران ماه عسل به تعویق بیندازید.

  به تعویق انداختن قاعدگی برای تمام خانم‌ها کار درستی است؟

  اگر پزشک با مصرف قرص ال دی به‌منظور عقب انداختن قاعدگی برای شما مخالفتی نکرد، مصرف این قرص مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

  بااین‌حال بیشتر متخصصان زنان و زایمان به دلیل اثر منفی که استفاده قرص‌های پیشگیری بر قدرت باروری زنان دارند، مصرف قرص‌های پیشگیری برای عقب انداختن پریود را در مواقع غیرضروری منع می‌کنند.

  اگر به هر دلیلی قصد ندارید به پزشک مراجعه کنید می‌توانید از مشاورین پذیرش ۲۴ کمک بگیرید. مشاوران مامایی این سامانه شما را در مورد مصرف درست این قرص‌ها راهنمایی خواهند کرد.

  عوارض قرص ال دی بر اعصاب

  ترکیبات قرص ضد بارداری ممکن است با بعضی از داروهای روانپزشکی مانند داروهای ضد صرع تداخل ایجاد کند. بعضی از داروهایی که قرص ال دی با آن‌ها تداخل دارویی ایجاد می‌کند عبارت‌اند از: کاربامازپین و فنوباربیتال.

  اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید، حتماً پیش از شروع استفاده از این قرص این موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید. اگر به دلیل نداشتن زمان شرایط مراجعه حضوری را ندارید، می‌توانید از مشاورین پذیرش ۲۴ کمک بگیرید.

  مدت‌ها است که مردم قرص ال دی را به عنوان یکی از عواملی می‌شناسند که باعث عصبی بودن خانم‌ها می‌شود! گرچه باید بدانید که این موضوع درست نیست و هیچ اساس علمی ندارد و به غلط در جامعه جا افتاده است.

  منبع : www.paziresh24.com

  احتمال بارداری بعد از قطع قرص ضد بارداری چقدر است؟

  استفاده از قرص های ضد بارداری یکی از روش های رایج پیشگیری از بارداری است، اما سوال اینجاست اجتمال بارداری بعد از قطع قرص ضد بارداری چقدر خواهد بود؟

  احتمال بارداری بعد از قطع قرص ضد بارداری چقدر است؟

  نویسنده: تیم تحریریه درمانکده

  دسته: بارداری انتشار: ۱۲/۰۲/۱۳۹۹ تعداد نظرات: 14 نظر 1,879 بازدید زمان مطالعه 4 دقیقه

  تا دیر نشده علائمتو بگو، پزشکتو بگم:

  استفاده از قرص ضد بارداری از محبوب ترین روش های پیشگیری از بارداری در میان خانم ها است. همچنین می توان از این قرص ها برای درمان آکنه و فیبروم رحم نیز استفاده کرد. این قرص هورمونی در بدن ترشح می کند که مانع از بارور شدن تخمک می شود. قرص ضد بارداری انواع مختلفی دارد که میزان هورمون هر یک متغیر است. قرص ضد بارداری زمانی بالاترین میزان تاثیر را دارد که هر روز در زمان مشخص مصرف شود.  اما سوال اینجاست که احتمال بارداری بعد از قطع قرص ضد بارداری چقدر است؟ پاسخ این سوال در نهایت به زمان چرخه قاعدگی بستگی دارد.

  احتمال بارداری بعد از قطع قرص ضد بارداری

  اگر مصرف قرص را نصفه رها کنید، ممکن است فورا باردار شوید. از طرفی، اگر قرص یک ماه را کامل مصرف کنید، بعد از این که چرخه قاعدگی به حالت عادی برگشت، امکان حاملگی وجود دارد. لازم به ذکر است که صرف مصرف قرص در یک بازه زمانی مشخص باعث نمی شود که پس از قطع مصرف از تاثیر بلندمدت آن برخوردار شوید، لازم است هر روز قرص را مصرف کنید تا از حاملگی جلوگیری شود.

  در ادامه به تاثیر نوع قرص روی احتمال حاملگی، روش های جلوگیری از بارداری در عین مصرف قرص و اقداماتی که باید برای آبستن شدن انجام دهید، اشاره می کنیم.

  قطع ناگهانی مصرف قرص درحالی که نصف بسته تمام شده است فکر خوبی نیست زیرا چرخه قاعدگی را تغییر می دهد.

  اگر مصرف قرص های ترکیبی را قطع کنید، چه اتفاقی می افتد؟

  قرص های ترکیبی شایع ترین نوع قرص ضد بارداری است که حاوی استروژن و پروژستین است. اگر هر روز از این قرص مصرف کنید، حین تخمک گذاری، تخمک آزاد نمی شود و از حاملگی جلوگیری به عمل می آید. همچنین این قرص ها سد مخاطی ایجاد می کنند که مانع از رسیدن اسپرم به تخمک می شود.

  نرخ حاملگی بعد از قطع مصرف این قرص به شدت به نوع قرص های ترکیبی بستگی دارد. اگر از نوع متداول آن استفاده می کنید، که شامل سه هفته قرص فعال است، احتمال حاملگی در اولین ماه بعد از قاعدگی وجود دارد. همچنین اگر یک دوز از بسته را نخورید، احتمال بارداری وجود دارد.

  بعضی از قرص های ترکیبی، مانند Seasonale، نسخه های متعدد دارند. یعنی ۸۴ قرص فعال را پشت سر هم می خورید و فقط هر سه ماه درمیان پریود می شوید. ممکن است عادی شدن چرخه قاعدگی پس از مصرف این نوع قرص کمی طول بکشد اما ممکن است کم تر از یک ماه حامله شوید.

  این مطلب راهم مطالعه کنید: ۱۳۸ سوال و جواب متداول در مورد بارداری

  اگر مصرف قرص پروژستین را قطع کنید، چه اتفاقی می افتد؟

  همان طور که از اسم آن پیداست، این قرص فقط حاوی پروژستین است پس هفته توقف مصرف قرص وجود ندارد. این قرص ها وضعیت تخمک گذاری و جداره های دهانه رحم و رحم را نیز تغییر می دهند.

  در این قرص ها استروژن وجود ندارد بنابراین میزان اثرگذاری کمی پایین تر است. برآوردها نشان می دهد از هر ۱۰۰ خانمی که از این نوع قرص استفاده می کنند، سالانه ۱۳ نفر باردار می شوند. یعنی احتمال بارداری بلافاصله بعد از قطع مصرف قرص پروژستین بالاست.

  اگر در تلاش برای حامله شدن هستید، بهتر است اول مصرف قرص را کنار بگذارید. پس با پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.

  مشاوره آنلاین زنان با پزشک مورد نظرتان را رزرو کنید

  به صفحه مشاوره آنلاین زنان و زایمان بروید و زمان مشاوره دلخواهتان را (تصویری، صوتی و متنی) آنلاین رزرو کنید.

  دریافت مشاوره زنان

  اگر قصد دارید روش جلوگیری از بارداری را تغییر دهید، چه کار باید کنید؟

  اگرچه ممکن است عادی شدن چرخه قاعدگی کمی طول بکشد، باز هم احتمال حاملگی طی اولین ماه پس از قطع مصرف قرص وجود دارد. اگر فعلا قصد باردار شدن ندارید، بهتر است بعد از قطع مصرف قرص از روش دیگری استفاده کنید.

  روش های پیشگیری متعددی وجود دارد که نیاز به نسخه ندارند و اگر به درستی انجام شوند، از حاملگی جلوگیری می کنند.

  ازجمله:

  اسپرم کش: این ژل یا کرم حاوی نونوکسینول-۹ است. این ماده شیمیایی اسپرم را از بین می برد. اگرچه می توان از این محصول به تنهایی استفاده کرد، بهتر است همراه با سایر روش های پیشگیری از آن استفاده کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشد.کاندوم: کاندوم، که هم نوع مردانه و هم نوع زنانه دارد، مانع از ورود اسپرم به رحم می شود. اگر از کاندوم در کنار اسپرم کش استفاده کنید، بیشتر تاثیر دارد. هرگز به طور همزمان از کاندوم زنانه و مردانه استفاده نکنید زیرا این کار خطر پاره شدن کاندوم را بالا می برد.دیافراگم: دیافراگم، که مخصوص بانوان است، داخل واژن قرار می گیرد و در امتداد دهانه رحم مثل سد عمل می کند. لازم است از دیافراگم همراه با اسپرم کش استفاده کنید تا تاثیرگذار باشد. برخلاف کاندوم، که بلافاصله بعد از رابطه جنسی دور انداخته می شود، لازم است حداقل ۶ ساعت بعد از برقراری رابطه جنسی دیافراگم را از واژن خارج نکنید. بعد از ۶ ساعت، باید ظرف ۱۸ ساعت آن را خارج کنید.اسفنج: این محصولات فوم مانند نیز داخل واژن قرار می گیرد تا دهانه رحم را بپوشاند. این محصول حاوی اسپرم کش است. اسفنج، مثل دیافراگم، باید حداقل ۶ ساعت بعد از دخول در واژن باقی بماند. لازم است ظرف ۳۰ ساعت بعد از دخول اسفنج را از واژن خارج کنید.

  مطب پزشک زنان و زایمان مورد نظرتان را آنلاین رزرو کنید

  به صفحه پزشکان زنان و زایمان درمانکده بروید و زمان مراجعه به مطب پزشک دلخواهتان را آنلاین انتخاب کنید.

  منبع : www.darmankade.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید