این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چه کسانی به افراد پرخاشگر تبدیل می شوند مطالعات هشتم

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چه کسانی به افراد پرخاشگر تبدیل می شوند مطالعات هشتم را از سایت تکست لس دریافت کنید.

  سوالات درس 5 مطالعات هشتم با جواب

  سوالات متن مطالعات هشتم درس 5 سوالات درس پنجم مطالعات هشتم نام درس : آسیبهای اجتماعی و پیشگیری از آنها | موضوع : سوالات متن | پایه هشتم سوالات درس پنجم

  سوالات درس 5 مطالعات هشتم با جواب

  نوشته : HamGamDars تعداد نظرات : 76

  سوالات متن مطالعات هشتم درس 5

  سوالات درس پنجم مطالعات هشتم

  نام درس : آسیبهای اجتماعی و پیشگیری از آنها | موضوع : سوالات متن | پایه هشتم

  سوالات درس پنجم مطالعات هشتم

  در قسمت زیر برای شما عزیزان سوالات متن درس 5 مطالعات هشتم را آماده کرده ایم که امیدوارم دوست داشته باشید.

  درس پنجم: آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آنها

  1 -نوجوانان چه گروه های سنی را تشکیل می دهند؟پاسخ: گروه سنی دوازده تا هجده سال2 -چرا نوجوانی دوره حساسی است؟پاسخ: در این دوره، افراد از نظر جسمانی دچار تغییراتی می شوند که به این تغییرات »بلوغ« می گویند .نوجوانان علاوه بر تغییرات جسمانی از نظر ذهنی و اجتماعی نیز تغییر می کنند .آنها در حال پشت سر گذاشتن کودکی و رسیدن به جوانی و بزرگسالی هستند.3 -تغییرات دوره نوجوانی اغلب باعث بروز چه مسائلی می شود؟پاسخ: تغییرات این دوره، اغلب باعث بروز مسائل مختلف عاطفی و احساسی در نوجوانان می شود.4 -برخی از خصوصیات دوره نوجوانی و بلوغ را نام ببرید؟پاسخ: شک و تردید، هویت جویی، هیجان طلبی و میل به تجربه کردن، استقلال طلبی، حساس شدن نسبت به خود.

  نکته: نوجوانی فرصتی برای کسب شایستگی ها و مهارت های زندگی است.

  5 -چرا در دوره نوجوانی افراد بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار می گیرند؟پاسخ: در این دوره به دلیل برخی خصوصیاتی که در دوران بلوغ به وجود می آید، افراد حساس ترند و ممکن است روحیه هیجانی و کنجکاوی آنها باعث شود که بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار بگیرند.6 -کدام آسیب های اجتماعی جامعه را بیشتر تهدید می کند؟پاسخ: پرخاشگری و نزاع و اعتیاد7 -پرخاشگری و نزاع نتیجه کدام عامل است؟پاسخ: کنترل نکردن خشم8 -چه کسانی به افراد پرخاشگر تبدیل می شوند؟پاسخ: افرادی که راه های درست ابراز خشم را یاد نگرفته و نمی توانند به طور معمول خشم خود را کنترل) مهار (کنند، به افراد پرخاشگر تبدیل می شوند و ممکن است در بزرگسالی نیز به این رفتار ادامه دهند.8 -شکل های مختلف رفتار پرخاشگرانه را بیان کنید؟پاسخ: رفتارهای پرخاشگرانه درجات گوناگون دارد و ممکن است به شکل های مختلفی مانند آزار و اذیت، کتک زدن، مسخره کردن و تحقیر دیگران، بی ادبی نمودن و ناسزا گفتن و شکستن و تخریب وسایل، بروز کنند.9 -رفتار پرخاشگرانه چه اثراتی بر زندگی فرد می گذارد؟پاسخ: نوجوانان پرخاشگر، تحمل کمی دارند . پرخاشگری همچنین مشکلاتی را در یادگیری و تحصیل به وجود می آورد و زمینه را برای سایر آسیب های اجتماعی فراهم می کند. گاهی پرخاشگری ممکن است اثرات جبران ناپذیری در زندگی فرد به وجود بیاورد.10 -سه قاعده مهم در هنگام خشم و عصبانیت را نام ببرید؟پاسخ: 1 -نباید به خودم صدمه بزنم. 2 – نباید به دیگران صدمه بزنم. 3 -نباید به وسایل یا اموال خودم و دیگران، صدمه بزنم.11 -وقتی ما از دست کسی عصبانی هستیم چه رفتاری را باید از خود نشان بدهیم؟پاسخ: (دو مورد)

  *به خدا پناه ببریم و با گفتن ذکر و نام و یاد خدا خود را آرام کنیم.

  *نفسهای عمیق بکشیم و از یک تا ده بشماریم.

  *با رعایت سه قاعده ای که در باال گفته شد، علت عصبانیت خود را مؤدبانه و آرام بیان کنیم.

  *اگر نمی توانیم خود را آرام کنیم، محیط ناراحت کننده را ترک کنیم.

  *برای آرام کردن خود از گفت وگو و مشورت با بزرگترها کمک بگیریم.

  12 -وقتی دیگران از دست ما عصبانی هستند چه رفتاری باید از خودمان نشان بدهیم؟ (دو مورد)پاسخ: *به آرامی از او سؤال کنیم چرا از دست ما عصبانی است و علت چیست؟

  *به حرفهای طرف مقابل، خوب گوش کنیم و حرفهای او را قطع نکنیم.

  *اگر اشتباهی مرتکب نشده ایم، با آرامش توضیح دهیم و اگر اشتباهی کرده ایم عذرخواهی کنیم و راهی برای جبران اشتباه، پیدا کنیم.

  *اگر کسی از دست ما خیلی عصبانی است، به طوری که حاضر به شنیدن حرف های ما نیست و ممکن است به ما صدمه بزند، فوراً صحنه را ترک کنیم و از بزرگ ترها کمک بخواهیم.

  13 -حدیثی از امام علی(ع) در مورد خشم بیان کنید؟پاسخ: خشم دشمن توست، پس آن را بر خود مسلط مگردان.14 -حدیثی از امام صادق(ع) را در مورد خشم بیان کنید؟پاسخ: هر کسی مالک خشم خود نباشد، مالک عقل خود نخواهد بود.15 -چه چیزی باعث وابستگی فرد به مواد مخدر می شود؟پاسخ: موادّ مخدّر، موادی هستند که مصرف آنها تغییراتی روی سیستم عصبی ایجاد می کند و باعث کم شدن هوشیاری و بی حسی و بی حالی می شوند اما پس از تمام شدن اثر آن روی مغز، فرد حال بسیار بدی پیدا می کند و مجبور است دوباره به سمت آن ماده برود .به عبارت دیگر فرد به آن وابستگی پیدا می کند و حاضر است برای به دست آوردن آن ماده، هر کاری بکند.16 -افراد با چه بهانه هایی ممکن است به مواد مخدر گرایش پیدا کنند؟پاسخ: (1) بعضی از افراد ادعا می کنند برای فرار از مشکلات به این سمت کشیده شده اند

  (2)برخی از نوجوانان و جوانان که جرأت و مهارت «نه گفتن » را ندارند، تحت تأثیر دیگران قرار می گیرند و به خواسته های آنها پاسخ مثبت می دهند و فریب می خورند.

  (3)بعضی دیگر از افراد از روی کنجکاوی یا خودنمایی و اینکه نشان دهند، دیگر بچه نیستند، سیگار و موادّ مخدّر را تجربه( آزمایش )می کنند .در حالی که تجربه موادّ مخدّر، خطرناک است و حتی با یکبار استفاده، فرد به دام آنها می افتد و به سادگی نمی تواند از شرّ آنها خالص شود.

  🍁 اگر به دنبال دیگر درس ها هستید روی لینک زیر کلیک نمایید.

  جواب درس 5 مطالعات هشتم

  سوالات درس 6 مطالعات هشتم

  سوالات درس 4 مطالعات هشتم

  جهت مشاهده سوالات و گام به گام کتاب های خود؛ کافیست نام درس یا شماره صفحه آن را به همراه عبارت "همگام درس" در گوگل جست و جو کنید.

  منبع : hamgamdars.com

  سوالات درس ششم مطالعات اجتماعی هشتم+پاسخ

  سوالات درس به درس مطالعات هشتم+پاسخ ما در این وبلاگ به شما کمک میکنیم تا با تلاش وکوشش به نمره ی مد نظر خود برسید

  سوالات درس ششم مطالعات اجتماعی هشتم+پاسخ

  سوال‌های درس 51. نوجوانان چه گروه سنی را تشکیل می دهند؟

  نوجوانان گروه سنی دوازده تا هجده سال را تشکیل می دهند.

  2. در دوره نوجوانی افراد دچار چه تغییراتی می شوند؟

  در این دوره افراد از نظر جسمانی دچار تغییراتی می شوند که به این تغییرات بلوغ می‌گویند. نوجوانان علاوه بر تغییرات جسمانی از نظر ذهنی و اجتماعی نیز تغییر می‌کنند.

  3. تغییرات دوره نوجوانی اغلب باعث بروز چه مسائلی می شود؟

  تغییرات این دوره اغلب باعث بروز مسائل مختلف عاطفی و احساسی در نوجوانان می‌شود.

  4. ما نوجوانان چه حقوقی داریم؟

  ما حق داریم درس بخوانیم، مطالعه کنیم، حرفه و مهارت بیاموزیم، به ورزش و هنر بپردازیم، استعدادهای خود را بشناسیم و شکوفا کنیم، تفریح و شادی کنیم و از زندگی لذت ببریم.

  5. وظیفه ی (مسئولیت) ما نوجوانان چیست؟

  ما وظیفه داریم از این دوره ی زندگی خود که هنوز مسئولیت اداره ی یک خانواده را بر عهده نگرفته ایم به خوبی استفاده کنیم و قدر امکاناتی را که خانواده و مدرسه در اختیار ما می‌گذارد بدانیم. ما نوجوانان رو به جوانی و بزرگسالی حرکت می کنیم و باید هدف‌هایی برای زندگی خود داشته باشیم.

  6. به چه دلیل دوره ی نوجوانی افراد بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار می‌گیرند؟

  در این دوره به دلیل برخی خصوصیاتی که در دوران بلوغ به وجود می آید افراد حساس ترند و ممکن است روحیه ی هیجانی و کنجکاوی آنها باعث شود که بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار بگیرند.

  7. از جمله آسیب های اجتماعی که مشکلات زیادی برای افراد یک جامعه به وجود می‌آورد چیست؟

  پرخاش‌گری و نزاع – اعتیاد

  8. چه کسانی به افراد پرخاشگر تبدیل می شوند؟

  افرادی که راه های درست ابراز خشم را یاد نگرفته و نمی توانند به طور معمول خشم خود را کنترل (مهار) کنند به افراد پرخاشگر تبدیل می‌شوند و ممکن است در بزرگسالی نیز به این رفتار ادامه دهند.

  9. رفتارهای پرخاشگرانه به چه شکل هایی ممکن است بروز کند؟

  به شکل های مختلفی مانند: آزاز و اذیت، کتک زدن، مسخره کردن و تحقیر کردن دیگران، بی‌ادبی نمودن و ناسزا گفتن و شکستن و تخریب وسایل، بروز کنند.

  10. سه قاعده را که در هنگام خشم و عصبانیت باید به خاطر بسپاریم بیان کنید؟

  1- نباید به خودم صدمه بزنم

  2- نباید به دیگران صدمه بزنم

  3- نباید به وسایل یا اموال خودم و دیگران صدمه بزنم.

  11. وقتی ما از دست کسی عصبانی هستیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟

  1- به خدا پناه ببریم و با گفتن ذکر و نام و یاد خدا خود را آرام کنیم

  2- نفس های عمیق بکشیم و از یک تا ده بشماریم

  3- اگر نمی توانیم خود را آرام کنیم، محیط ناراحت کننده را ترک کنیم

  4- برای آرام کردن خود از گفت و گو و مشورت با بزرگ تر ها کمک بگیریم.

  12. وقتی دیگری از دست ما عصبانی است چه کارهایی باید انجام دهیم؟

  1- به آرامی از او سوال کنیم چرا از دست ما عصبانی است و علت چیست؟

  2- به حرف های طرف مقابل، خوب گوش کنیم و حرف های او را قطع نکنیم

  3- اگر اشتباهی مرتکب نشده ایم، با آرامش توضیح دهیم و اگر اشتباهی کرده ایم عذر خواهی کنیم و راهی برای جبران اشتباه پیدا کنیم

  4- اگر کسی از دست ما خیلی عصبانی است به طوری که حاضر به شنیدن حرف های ما نیست و ممکن است به ما صدمه بزند، فوراً صحنه را ترک کنیم و از بزرگ تر ها کمک بخواهیم.

  13. حضرت علی (ع) در باره خشم چه فرمود؟

  خشم دشمن توست، پس آن را بر خود مسلط مگردان.

  14. مواد مخدر چیست؟

  موادی هستند که مصرف آنها تغییراتی روی سیستم عصبی ایجاد می کند و باعث کم شدن هوشیاری و بیحسی و بی حالی می شوند اما پس از تمام شدن اثر آن روی مغز، فرد حال بسیار بدی پیدا می‌کند و مجبور است دوباره به سمت آن ماده برود به عبارت دیگر فرد به آن وابستگی پیدا می کند و حاضر است برای به دست آوردن آن ماده هر کاری بکند.

  15. آیا فردی که مشکلاتی در زندگی دارد عاقلانه است به مواد مخدر پناه ببرد؟ چرا؟

  خیر – زیرا مواد مخدر نه تنها مشکلات را حل نمی‌کند بلکه آسیب های شدیدی بر جسم و روان افراد وارد کرده و مشکلات افراد را دو برابر می‌کند.

  16. علل گرایش افراد به مواد مخدر کدام اند؟ راه حل درست برخورد با هریک از آن‌ها چیست؟

  برای فرار از مشکلات، کنجکاوی، تحت تأثیر دیگران قرار گرفتن، جرأت و مهارت نه گفتن را ندارند، خودنمایی، شکست های جزئی در زندگی و ... با افزایش آگاهی و جمع آوری اطلاعات در باره آثار زیان بار اعتیاد، می توان بر این افکار و اوضاع نابسامان غلبه کرد و برای رهایی از آن راه‌های بهتری ارائه‌ داد.

  17. بر طبق قانون چه مواردی در خصوص مواد مخدر جرم است؟

  بر طبق قانون نگهداری و مخفی نمودن، خرید و فروش و پخش، مصرف و واردات و صادرات مواد مخّدر جرم است و افرادی که مواد مخّدر را در جامعه پخش یا خرید و فروش کنند با شدیدترین مجازات ها روبه رو می‌شوند.

  18. چرا بیشتر کشورها با قاچاقچیان و مصرف کنندگان مواد مخدر مبارزه می کنند؟

  زیرا قاچاق و مصرف مواد مخدر موجب از بین رفتن سرمایه های انسانی و اقتصادی جامعه می‌شود و آسیب های جبران ناپذیری به نیروی کار جوان جامعه وارد می کند.

  *- نوجوانان گروه سنی ............... تا ............... سال را تشکیل می دهند. (دوازده – هجده)

  *- نوجوانی فرصتی برای کسب ............... و ............... است. (شایستگی ها – مهارت های زندگی)

  *- پرخاشگری و نزاع نتیجه ی کنترل نکردن ............... است. (خشم)

  *- خشم و عصبانیت احساسی ............... است. (طبیعی)

  *- یکی دیگر از آسیب هایی که در هر کشوری افراد به ویژه جوانان را تهدید می کند اعتیاد به ............... است. (مواد مخدر)

  امیدوارم مطالب مفید واقع شده باشند

  + نوشته شده در سه شنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۹ ساعت 10:41 توسط عرفان فلکی  |

  منبع : falakierfan.blogfa.com

  سئوالات درس۵ «آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آنها» :: مطالعات اجتماعی (هشتم)

  ۱. بلوغ چیست و در چه دوره سنی رخ میدهد ؟  تغییرات جسمی دوره نوجوانی ( ۱۲ تا ۱۸ سال)  را بلوغ می گویند   ۲. در دوره ای که بلوغ رخ می دهد  علاوه بر تغییرات جسمی ، چه تغییرات دیگری رخ می ...

  سئوالات درس۵ «آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آنها»

  ۱. بلوغ چیست و در چه دوره سنی رخ میدهد ؟

  تغییرات جسمی دوره نوجوانی ( ۱۲ تا ۱۸ سال)  را بلوغ می گویند

  ۲. در دوره ای که بلوغ رخ می دهد  علاوه بر تغییرات جسمی ، چه تغییرات دیگری رخ می دهد ؟

  تغییرات ذهنی و اجتماعی

  ۳. چرا افراد در دوره نوجوانی بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند؟

  به دلیل برخی خصوصیاتی که در دوران بلوغ به وجود می آید، افرادحساس ترند و ممکن است روحیهٔ هیجانی و کنجکاوی آنها باعث شود که بیشتر در معرض آسیبهای اجتماعی قرار بگیرند.

  ۴. برخی از مهمترین آسیب های اجتماعی دوران نوجوانی و بلوغ را نام ببرید؟

  پرخاشگری و نزاع و اعتیاد

  ۵. پرخاشگری ونزاع ، که از آسیب های اجتماعی است نتیجه چیست؟

  پرخاشگری و نزاع، نتیجهٔ کنترل نکردن خشم است

  ۶. به چه کسانی پرخاشگر میگویند؟

  افرادی که راه های درست ابراز خشم را یاد نگرفته و نمیتوانند به طورمعمول خشم خود را کنترل (مهار) کنند، به

  افراد پرخاشگر تبدیل میشوند

  ۷. رفتارهای پرخاشگرانه به چه شکلهایی ممکن است بروز کند؟

  رفتارهای پرخاشگرانه درجات گوناگون دارد و  ممکن است بهشکلهای مختلفی مانند

  آزار و اذیت، کتکزدن، مسخره کردن و تحقیر دیگران، بی ادبی نمودن و ناسزا گفتن وشکستن و تخریب وسایل

  ۸. پرخاشگری چه صدماتی به فرد پرخاشگر می زند؟

  نوجوانان پرخاشگر، تحمل کمی دارند. پرخاشگری همچنین مشکلاتی را در یادگیری و تحصیل به وجود میآوردو زمینه را برای سایر آسیبهای اجتماعی فراهم میکند. گاهی پرخاشگری ممکن است اثرات جبران ناپذیری در زندگی فرد به وجود بیاورد

  ۹. سه قاعده ای که هنگام خشم و عصبانیت باید رعایت کنیم را ذکر کنید.

  ۱- نباید به خودم صدمه بزنم.

  ۲- نباید به دیگران صدمه بزنم.

  ۳- نباید به وسایل یا اموال خودم و دیگران، صدمه بزنم.

  ۱۰- زمانی که ما از دست کسی عصبانی می شویم چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

  - به خدا پناه ببریم و با گفتن ذکر و نام و یاد  خدا ، خود را آرام کنیم.

  - نفسهای عمیق بکشیم و از یک تا ده  بشماریم.

  - با رعایت سه قاعد ه ای که در بالا گفته شد، علت عصبانیت خودرا مؤدبانه و آرام بیان کنیم.

  - اگر نمی توانیم خود را آرام کنیم، محیط ناراحت کننده را ترک کنیم.

  - برای آرام کردن خود از گفت وگو و مشورت با بزر گترها کمکبگیریم.

  ۱۱. زمانی که  دیگران  از دست ما عصبانی می شوند چه کاری باید انجام داد؟

  - به آرامی از او سؤال کنیم چرا از دست ما عصبانی است و علتچیست؟

  - به حر فهای طرف مقابل، خوب گوش کنیم و حر فهای او را قطعنکنیم.

  - اگر اشتباهی مرتکب نشد ه ایم، با آرامش توضیح دهیم و اگراشتباهی کرد ه ایم عذرخواهی کنیم و راهی برای جبران اشتباه، پیداکنیم.

  - اگر کسی از دست ما خیلی عصبانی است، به طوری که حاضر بهشنیدن حر فهای ما نیست و ممکن است به ما صدمه بزند، فوراً صحنهرا ترک کنیم و ازبزرگتر ها کمک بخواهیم

  ۱۲. به چه موادی  مخدّر  می گویند ؟ (ویژگیهای مواد مخدّر چیست؟)

  موادّ مخدّر، موادی هستند که مصرف آنها تغییراتی روی سیستم عصبی ایجاد میکند و

  باعث کم شدن هوشیاری و بی حسی و بیحالی میشوند اما پس از تمام شدن اثر آن

  روی مغز،فرد حال بسیار بدی پیدا  می کند و مجبور است دوباره به سمت آنماده برود. به عبارت دیگر فرد به آن وابستگی پیدا می کند و حاضراست برای به دست آوردن آن ماده، هر کاری بکند.

  ۱۳. علت گرایش افراد به مواد مخدّر چیست؟

  بعضی از افراد ادعا می کنند برای فرار از مشکلات به این سمت کشیده شد ه اند. برخی از نوجوانان و

  جوانان که جرأت و مهارت «نه گفتن» را ندارند، تحت تأثیر دیگران قرارمی گیرند و به خواسته های آنها پاسخ مثبت می دهند و فریب می خورند. بعضی دیگر از افراد از روی کنجکاوی یا خودنمایی و اینکهنشان دهند، دیگر بچه

  نیستند، سیگار و موادّ مخدّر را تجربه (آزمایش) می کنند.

  ۱۴. نظر قانون در ارتباط با افرادی که با مواد مخدّر سرو کار دارند چیست؟

  بر طبق قانون، نگهداری و مخفی نمودن، خرید و فروش و پخش،مصرف و واردات و

  صادرات موادّ مخدّر، جُرماست و افرادی که موادّمخدّر را در جامعه پخش یا خرید و فروش

  کنند با شدیدترین مجازات ها روبه رو می شوند

  ۹۵/۰۹/۱۷ ۰ ۰ سید موسوی

  نظرات (۱۹)

  ۰۴ بهمن ۰۰ ، ۰۱:۳۹ Aliw

  😐چیزی ک می‌زنیم نمیاره چیز دیگه میاره

  ۱۵ دی ۰۰ ، ۰۸:۲۲ پری خوب بووووؤود ۱۴ دی ۰۰ ، ۱۸:۴۴ ملیکا

  ما یه چیز دیگه میزنیم یه چیز دیگه میاره😑😒

  ۱۹ آبان ۰۰ ، ۲۰:۲۳ M.F

  Alyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

  ۱۷ آبان ۰۰ ، ۰۹:۱۱ فاطمه

  خیلی خیلی ممنون خیلی خوب سوالات داره

  ۱۶ آبان ۰۰ ، ۱۶:۵۹ ♡

  عالی بود ولی لطفا جاخالی هم بزارید

  ۰۳ خرداد ۰۰ ، ۱۴:۰۱ Mahdi

  ممنون میشم اگه جای خالی ها را هم بگذارید

  ۱۱ دی ۹۹ ، ۱۸:۰۳ ندارسولی

  عالی خیلی خوب من برای امتحاناتم از اینا کمک میگیرم

  ۱۰ دی ۹۹ ، ۱۲:۳۴ Mobin

  عالیه در این وزع کرونایی که مدرسه حضوری نیست که به ماهم زیاد نمیتونن معلمین درس بدن از این جور سایت‌ها میتونیم چیزهایی یاد بگیریم دست نویسنده درد نکنه

  ۱۰ دی ۹۹ ، ۱۲:۳۳ Mobin

  عالیه در این وزع کرونایی که مدرسه حضوری نیست که به ماهم زیاد نمیتونن معلمین درس بدن از این جور سایت‌ها میتونیم چیزهایی یاد بگیریم دست نویسنده درد نکنه

  ۱۲ آبان ۹۹ ، ۱۰:۵۷ J ممنونم عالیه ۱۱ آبان ۹۹ ، ۰۲:۴۵ لاااا عالییییی ۲۸ مهر ۹۹ ، ۰۹:۰۱ Mohamad Nice ۲۸ مهر ۹۹ ، ۰۸:۴۷ Mohammad عالی ۲۵ مهر ۹۹ ، ۱۹:۳۸ فاطمه

  سوالات بسیار عالی و خوبی بود مرررسی😊😊😊

  ۲۴ مهر ۹۹ ، ۱۲:۰۷ ناشناس

  ببین همه تمام این سوالات تو کتاب و جواباش هست  اما دستشون خیلی درد نکنه که نوشتن گه ما یه ساعت نگردیم تا پیدا کنیم واقعا خیلی منمون🤩🤩🤩🤩🤙🤙🤙

  ۲۴ مهر ۹۹ ، ۱۲:۰۶ ناشناس

  ببین همه تمام این سوالات تو کتاب و جواباش هست  اما دستشون خیلی درد نکنه که نوشتن گه ما یه ساعت نگردیم تا پیدا کنیم واقعا خیلی منمون🤩🤩🤩🤩🤙🤙🤙

  منبع : seyedmosavi.blog.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید