این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چیزی که با طراحی یا تکنولوژی جدید بی فایده باشد

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چیزی که با طراحی یا تکنولوژی جدید بی فایده باشد را از این سایت دریافت کنید.

  دنیای تکنولوژی با خوبی ها و بدی هایش!

  زندگی در جهان امروز وابسته به تکنولوژی است. فن آوری های جدید طوری در زندگی ما نفوذ کرده اند که گاهی تاثیرات آن ها را فراموش میکنیم.

  دنیای تکنولوژی با خوبی ها و بدی هایش!

  1398-10-16

  از خصوصیات تکنولوژی بیشتر بدانید

  تکنولوژی بی شک زندگی را برای انسان آسان ساخته است، ولی نباید از تاثیرات منفی تکنولوژی نیز چشم پوشی کرد، بی شک تکنولوژی در بسیاری زمینه ها بر روی انسان ها تاثیر منفی به همراه داشته است.

  امروزه در ایالات متحده آمریکا آمار اضافه وزن روز به روز بالا می رود. یکی از دلایل اصلی اضافه وزن گوشی های هوشمند، تبلت ها، بازی های ویدئویی، تلویزیون‌ها هستند. براساس تحقیقات موسسه Milken Institute امروزه در ۱۰ کشور برتر دنیا مهم ترین عامل اضافه وزن تکنولوژی و کم تحرکی بیان شده است.

  علت اصلی این موضوع که تکنولوژی باعث اضافه وزن شده است این است که تکنولوژی به اندازه ای جذاب است که به راحتی می تواند شما را ساعت ها بر روی صندلی تان نشانده، تکنولوژی و جنبه های آن بسیار وسوسه برانگیز و جذاب بوده و انسان به خصوص کودکان و نوجوانان به راحتی به آن معتاد می شوند. با الی گشت همراه باشید:

  برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما اینجا را کلیک کنید

  تکنولوژی تاثیرگذار در کاهش آستانه صبرتان

  مطالب مرتبط:تکنولوژی چه کسانی را بیکار خواهد کرد!؟ تکنولوژی در سفر همراه با گجت های مسافرتی

  فرض کنید در اینترنت به دنبال یک ویدئوی سرگرم کننده گشته و سرانجام در سایتی آن را می یابید، توقع شما این است که این ویدئو به سرعت باز شود و شما سریع ویدئو را مشاهده و از آن لذت ببرید، ولی داستان و روال کار این گونه پیش نمی رود! بسیاری از وب سایت های ویدئویی مانند یوتیوب، معمولا دارای ویدئوهایی با حجم های بالا هستند و اگر شما بخواهید یک ویدئو را با کیفیت بسیار بالا ببینید باید کمی صبر کرده تا ویدئو بارگذاری شود. تحقیقات نشان از آن دارد که این زمان برای بسیاری از افراد عذاب آور است و نمی توانند این چند ثانیه یا چند دقیقه کوتاه را با آرامش گذرانده تا فیلم بارگذاری شود. این موضوع باعث خشم و عصبانیت در افراد می شود و همین موضوع بر روی انسان تأثیر منفی گذاشته و آستانه صبر را نیز کم می کند.

  GPS، تاثیرگذار بر روی کارکرد مغز

  GPS امروز به بخش جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده است و در بسیاری از شرایط ما ناخود آگاه از GPS به عنوان یک یاور همیشگی استفاده می کنیم. براساس تحقیقات دانشگاه مک گیل استفاده بیش از حد از GPS می توان در عملکرد حافظه بلند مدت تأثیر منفی بگذارد. علت این موضوع به دلیل وجود ناحیه ای با نام هیپو کامپ در مغز است. منطقه و یا ناحیه هیپو کامپ وظیفه GPS را در مغز ما برعهده داشته و با جایگزین کردن GPS خود به خود این قسمت از مغز ما بلااستفاده باقی مانده و تأثیر منفی بر روی ذهن ما بوجود می آورد.

  براساس تحقیقاتی در دانشگاه میشیگان حتی GPS و استفاده بیش از حد از آن می تواند شروع به زوال عقل و آلزایمر را در انسان را جلوتر انداخته و انسان در سنین پایین تر دچار آلزایمر شود.

  کاهش تمرکز با تکنولوژی

  شاید این جمله شما را متعجب کرده باشد ولی حقیقت دارد، تکنولوژی میزان دقت و تمرکز شما را کم می کند. براساس تحقیقات موسسه ‌ای در کانادا، این موضوع ثابت شده است. این گروه تحقیقاتی، پروژه خود را بر روی ۲۰۰۰ نفر انجام دادند و برای این ۲۰۰۰ نفر هر روز وظایفی مشخص می شد که این وظایف در ارتباط با تکنولوژی بود و افراد برای انجام دادن این وظایف باید در طول روز یکسره با دنیای تکنولوژی کلنجار می رفتند.

  در آخر نتیجه این تحقیقات نشان از آن داردکه قدرت تمرکز این افراد از ۸ ثانیه به ۱۲ ثانیه اضافه می شود، این به معنی است که قدرت تمرکز در ارتباط یکسره با تکنولوژی کم می شود. در این پروژه قدرت یادآوری و به خاطر سپردن را به ماهی قرمز شبیه کرده اند، این تشبیه به این دلیل است که ماهی قرمز دارای قدرت حافظه بسیار کوتاهی است. این ارتباط مستقیم با تکنولوژی در قدرت حافظه نیز تأثیر مستقیم دارد.

  پیام کوتاه کمتر شدن ارتباط اجتماعی را به دنبال دارد.

  فرستادن پیام در شبکه های اجتماعی یا به‌اصطلاح امروزی ها تکست دادن، به بخش اصلی زندگی نوجوانان و جوانان تبدیل شده است. براساس آماری بسیاری از گروه های دانش آموزی در آمریکا امروزه بیشتر از ارسال پیام استفاده می کنند تا تماس گرفتن. در واقع این جایگزینی باعث از بین رفتن احساس در این میان می شود، در فرستادن پیام بسیاری از سو تعبیرها رخ داده و همین سو تعبیر ها باعث کم شدن احساس و انتقال احساس کمتر میان انسان ها شده است.

  تنبلی با گوگل

  گوگل یکی از بهترین موتورهای جستجو است که بی شک گزینه اول بسیاری از افراد برای جست وجو است. براساس تحقیقات گروه تحقیقاتی در کمپانی گوگل، در واقع گوگل تبدیل به بانکی از اطلاعات شده است و افراد و سطح یادگیری به شدت کمتر شده  و همه گوگل را به عنوان دستیار همراه خود مدنظر قرار می دهند.

  این موضوع می تواند به شدت بر روی دانش و علم بشر تاثیرگذار باشد. شاید امروز این تأثیر ملموس نباشد ولی در آینده ای نه چندان دور این تاثیر به وضوح دیده می شود. بی شک تکنولوژی در حال تبدیل شدن به عضوی از زندگی انسان شده است که به سختی بتوان این عضو را از زندگی امروزه جدا ساخت و این موضوع زندگی انسان را به شدت تهدید می کند.

  تکنولوژی بیشتر خلاقیت شما را کمتر می کند

  بی شک تکنولوژی در بسیاری از زمینه های طراحی و هنر تاثیر داشته و کار را بسیار آسان تر کرده است، ولی در بسیاری شرایط نیز شما به برده ماشین تبدیل شده و کمپانی ها و مرکز های قدرت شما را به انجام کاری مجبور می کنند. براساس تحقیقات Johns Hopkins در دانشگاه Illinois، تکنولوژی نه تنها به بالارفتن خلاقیت کمک نکرده است بلکه قدرت خلاقیت را نیز کم کرده است. محققان به این نتیجه رسیده اند که هرچه منابع کمتری در اختیار انسان قرار بگیرد قدرت خلاقیت انسان بیشتر پرورش پیدا می کند، شاید این جمله معروف به گوش شما خورده است که در محدودیت ها انسان رشد می کند.

  منبع : www.eligasht.com

  سخن بزرگان در رابطه با تکنولوژی و سایت

  برخی فناوری را یک شر بزرگ می‌دانند که به تدریج از انسانیت ما می‌کاهد ، برخی دیگر آن را راهی برای کمک به حل برخی از بزرگترین چالش‌های ما می‌دانند.

  سخن بزرگان در رابطه با تکنولوژی و سایت

  برخی فناوری را یک شر بزرگ می‌دانند که به تدریج از انسانیت ما می‌کاهد ، برخی دیگر آن را راهی برای کمک به حل برخی از بزرگترین چالش‌های ما می‌دانند.

  نویسنده: خديجه رعیت ۱۳۹۹/۹/۲۴

  فناوری سایت کامپیوتر تکنولوژی اینترنت

  برای سفارش آنلاین طراحی سایت کافیست در سایت ثبت نام نموده و سفارش آنلاین طراحی سایت ثبت نمائید تا بلافاصله فاکتور دریافت نمائید و سپس تصمیم گیری فرمائید.

  ثبت سفارش طراحی سایت

  سخن بزرگان در رابطه با تکنولوژی و سایت

  پیشرفت تکنولوژی به طور کلی طیف وسیعی از احساسات را در افراد از همه اقشار ایجاد می کند. برخی فناوری را یک شر بزرگ میدانند که به تدریج از انسانیت ما میکاهد ، در حالی که دیگران آن را راهی برای نزدیک کردن جهان به یکدیگر و کمک به حل برخی از بزرگترین چالشهای ما میدانند. صرف نظر از دیدگاه شما ، تقریباً هر کس یکی دو جمله دلخواه درباره تأثیر فناوری بر زندگی ما دارد.

  چرا تکنولوژی مهم است؟

  استفاده از تکنولوژی در زندگی روزمره ما اجتناب ناپذیر است. این بدان دلیل است که زندگی بدون فناوری در دنیای پویای امروز بی معنی است. فناوری ، که ابزارهایی را برای ترویج توسعه ، استفاده و تبادل اطلاعات گرد هم آورده است ، هدف اصلی خود تسهیل کارها و حل بسیاری از مشکلات بشر است. وقتی فناوری پیشرفت می کند و زندگی ما را حتی راحت تر می کند ، باید تأکید کنیم که چقدر برای زندگی ما مفید است.

  زندگی بدون فناوری را تصور کنید در حال حاضر ، ما چه نوع زندگی داریم؟ فناوری بخشی از زندگی ماست و یکی از عناصر اصلی برای بقای بشر در یک جهان مرحله سریع است. توسعه فن آوری های جدید به نجات جان مردم کمک می کند. کار را بهبود می بخشد و جهان را بهتر می کند.

  در حقیقت ، فناوری نقش بسیار مهمی در نحوه زندگی ما در جهان و نحوه برقراری ارتباط در جو با همه چیز در اطراف ما بازی کرده است. تأثیر فناوری بیش از آن است که انتظار داشتیم. بنابراین ما در حال توسعه نوآوری های جدید برای زندگی در یک زندگی بهتر و استاندارد هستیم.

  همچنین میتوانید بخوانید: سخنان بزرگان درباره تبلیغ، فروش، تجارت

  سخنان بزرگان در مورد تکنولوژی

  کاملاً واضح و آشکار شده است که تکنولوژی ما از انسانیت ما فراتر رفته است. - آلبرت اینشتین (دانشمند)

  یک ماشین می تواند کار پنجاه مرد معمولی را انجام دهد. هیچ دستگاهی نمی تواند کار یک انسان خارق العاده را انجام دهد. - البرت هوبارد (نویسنده)

  بشریت به تمام دلایل غلط در حال دستیابی به تمام فناوری های مناسب است. - R. Buckminster Fuller مخترع و نویسنده

  روح انسان باید بر تکنولوژی غلبه کند. - آلبرت اینشتین (دانشمند)

  تکنولوژی خودش را تغذیه می کند. فناوری، فناوری بیشتر را ممکن می سازد.الوین تافلر

  اولین قانون هر تکنولوژی که در تجارت استفاده می شود این است که اضافه نمودن اتوماسیون به فعالیت های اجرایی اثربخش، بازدهی را افزایش خواهد داد. دومین قانون اینست که اضافه نمودن اتوماسیون به فعالیت های ناکارآمد، عدم بازدهی را افزایش خواهد داد.بیل گیتس

  فناوری فقط ابزار است. برای اینکه بتوانیم به کودکان انگیزه دهیم و آنها را به همکاری با یکدیگر تشویق کنیم، معلم از همه چیز مهمتر است. بیل گیتس

  پیشرفت تکنولوژیکی مثل یک تبر در دستان جنایتکاری روان پریش است.آلبرت اینشتین

  من همیشه خواسته ام تکنولوژی اصلی در هر کاری که انجام می دهیم را صاحب باشم و کنترل کنم.استیو جابز

  برای اینکه با استفاده از ایده های جالب و تکنولوژی های نو شرکتی بسازی که بتواند برای سال ها نوآوری کند، نیاز به نظم بسیاری داری.استیو جابز

  افسانه بزرگ دوران ما این است که فناوری ارتباطات است. - لیبی لارسن (آهنگساز)

  ما وقتی درگیر فناوری هستیم که چیزی که واقعاً می خواهیم کارهایی مفید باشد.داگلاس آدامز (نویسنده)

  فناوری جمعیت های زیادی را ممکن ساخته است. اکنون جمعیت های بزرگ ، فناوری را ضروری می کنند. - جوزف کروچ (نویسنده)

  این نکته اصلی فناوری است. از یک طرف اشتهای جاودانگی ایجاد می کند. از طرف دیگر نابودی جهانی را تهدید می کند. فناوری هوس از طبیعت برداشته شده است. - دون دیلو (نویسنده)

  خطر واقعی این نیست که کامپیوترها مانند مردان شروع به فکر می کنند ، بلکه اینکه مردان مانند کامپیوترها فکر می کنند. - سیدنی هریس (روزنامه نگار)

  اگر ما بدون خرد و تدبیر به توسعه فن آوری خود ادامه دهیم ، ممکن است بنده ما جلاد ما باشد. - عمر بردلی (ژنرال ، ارتش ایالات متحده)

  این هنر فناوری را به چالش می کشد و این فناوری الهام دهنده هنر است. - جان لاستر (کارگردان)

  علم و فناوری انقلابی در زندگی ما ایجاد می کند ، اما حافظه ، سنت و افسانه پاسخ ما را تنظیم می کند. - آرتور شلسینگر (مورخ)

  از زمان اختراع چاپخانه ، مردم همیشه در مورد پیامدهای فن آوری های جدید وحشت داشته اند. آیا در مورد ماهیت تغییر فناوری امروز مسئله نگران کننده ای وجود دارد؟ شان ایلینگ

  خوب ، این بستگی دارد که ما از کدام فناوری صحبت می کنیم. تلفن های هوشمند ، رایانه ها و اینترنت فناوری های انقلابی هستند ، اما به نظر من [تأثیر] آنها با سایر انقلاب های بزرگ در ارتباطات و حمل و نقل که طی هزار سال گذشته تجربه کرده ایم ، قابل مقایسه است. مایکل بس

  ما در جامعه ای کاملاً وابسته به علم و فناوری زندگی می کنیم که در آن به سختی کسی چیزی در مورد علم و فناوری می داند. " - کارل ساگان

  علم کلید آینده ماست ، و اگر به علم اعتقادی ندارید ، همه را عقب نگه می دارید. " - بیل نای

  "علم دانش سازمان یافته است. خرد یک زندگی سازمان یافته است. " - امانوئل کانت

  اولین مزیت فناوری اطلاعات این است که این افراد به افراد توانایی انجام کاری را که می خواهند انجام دهند ، می دهد. این اجازه می دهد تا افراد خلاق باشند. این اجازه می دهد تا مردم مثمر ثمر باشند. این اجازه می دهد تا مردم چیزهایی را یاد بگیرند که فکر نمی کردند قبلاً بتوانند یاد بگیرند ، و بنابراین به یک معنا همه چیز در مورد پتانسیل است. استیو بالمر

  منبع : rayamarketing.com

  آینده تکنولوژی و 25 فناوری برتر

  آینده تکنولوژی و ظهور فناوری ها دنیا را دگرگون می‌کند. فاصله انسان و رویاهایش در دنیای آینده تنها یک قدم است. با 25 تکنولوژی جدید آشنا شوید.

  نویسنده: مریم پور انصاری

  عظیم مدیا 8 مقالات 8 آینده پژوهی 8 ۲۵ تکنولوژی جدید که آینده جهان را متحول می‌کنند

  ۲۵ تکنولوژی جدید که آینده جهان را متحول می‌کنند

  تکنولوژی جدید یعنی واقعی شدن تمام رویاهایی که تا قبل از این تنها یک خیال شیرین بوده است. چه باور کنید چه نه، آینده جهان با تکنولوژی‌های جدید دگرگون خواهد شد. همه ما در کودکی رویای سفر به مریخ با یک سفینه فضایی را داشتیم؛ یا اینکه با ضربه یک چوب جادویی همه آرزوهایمان را برآورده کنیم. احتمالا تا چند سال آینده سفر به مریخ امکان‌پذیر خواهد بود. عجیب نیست که چوب جادویی هم یک روز به همه رویاهایمان جامه عمل بپوشاند. به هر حال این روزها خیلی هم دیر نیست و بالاخره آینده تکنولوژی از راه می‌رسد.

  مطالعه و تحقیق درباره تکنولوژی هم برای افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و هم افراد عادی که به فناوری‌های روز دنیا علاقه دارند، خیلی جذاب است. برای درک بهتر تکنولوژی‌ها و فناوری‌های آینده، با ما همراه باشید تا دنیای ۱۰-۲۰ سال آینده و انواع تکنولوژی در آن را با هم ببینیم:

  هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ

  اینترنت اشیا

  لباس‌ های هوشمند و ساخت انسان فرامرزی

  بیگ دیتا و آنالیز پیشرفته اطلاعات

  بلاکچین و تحول در تجارت آینده

  رایانش ابری و ذخیره آنلاین اطلاعات

  واقعیت مجازی دوقلوهای دیجیتالی اینترنت ۵G و ۶G

  ژنومیک و جهش ژنتیکی موجودات زنده

  همکاری انسان و ربات

  سیستم عامل های دیجیتال

  هواپیماهای بدون سرنشین

  محاسبات و رایانه های کوانتومی

  چاپ سه بعدی، چهار بعدی و ساخت مواد طبیعی

  فناوری نانو و علم مواد، خالق اجسام شگفت انگیز آینده

  رابط‌های صوتی و چت بات‌ ها

  تشخیص چهره و بینایی رایانه‌ای

  امنیت سایبری وسایل نقلیه خودران

  کشاورزی مدرن و هوشمند

  گجت‌های پوشیدنی، لنزهای هوشمند و …

  تکنولوژی هم‌جوشی هسته‌ای

  گرافن و تکنولوژی ظریف کربنی

  تکنولوژی برق بی‌سیم جمع‌بندی سوالات پرتکرار

  ۱. هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ در صدر جدول تکنولوژی آینده

  هوش مصنوعی (AI) شبیه‌سازی هوش انسان در ماشین‌ است. هوش مصنوعی باعث می‌شود که ربات‌ها و ماشین‌ها مانند انسان فکر کنند و کارهای او را تقلید کنند. مثال ساده‌ هوش مصنوعی ربات‌ها هستند که هرروز باهوش‌تر می‌شوند و هوش آن‌ها کم کم به انسان‌ها شبیه می‌شود. هوش مصنوعی در هر ماشین و تجهیزات الکترونیکی که از ویژگی‌های مرتبط با ذهن انسان مانند یادگیری و حل مسئله برخوردار باشد، استفاده می‌شود.

  ماشین لرنینگ یکی از کاربردهای هوش مصنوعی است و به عنوان پیچیده ترین تکنولوژی جهان یا حداقل یکی از پیچیده‌ترین فناوری‌های جهان امروز شناخته می‌شود. این تکنولوژی به ماشین‌ها اجازه می‌دهد به طور خودکار یاد بگیرند و مانند یک انسان هر روز به دانش و علم خود اضافه کنند، قسمت شگفت‌انگیز ماشین لرنینگ افزایش یادگیری بدون دخالت و برنامه‌ریزی انسان است. یادگیری ماشینی روی توسعه برنامه‌های رایانه‌ای تمرکز می‌کند؛ برنامه‌هایی که می‌توانند به داده‌ها دسترسی پیدا کنند. داده‌ها و اطلاعاتی که می‌تواند تصمیم‌ بگیرد، نوآوری داشته باشد و کسب و کارها و به طور کلی جهان را دگرگون کند.

  قابلیت‌های ماشین لرنینگ روز به‌ روز بیشتر می‌شود. در حقیقت هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ مانند یک کودک نوپا هرروز بیش‌تر از قبل یاد می‌گیرند. افزایش یادگیری و توانایی این تکنولوژی جدید، جهان را دگرگون می‌کند. علاوه بر این ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی مثل یک موتور محرک برای پیشرفت سایر تکنولوژی‌ها هستند.

  هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ، منبع اکثر نوآوری‌هایی است که در دهه آینده خواهیم دید. هوش مصنوعی نیروی محرکه بسیاری از تحولات و برخی از مواردی است که در ادامه این مقاله به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

  ۲. اینترنت اشیا تکنولوژی آینده را یکپارچه می‌کند

  اینترنت اشیا (IoT) به سیستمی از اشیای متصل به اینترنت گفته می‌شود که قادر به جمع آوری و انتقال داده‌ها از طریق یک شبکه بی سیم و بدون دخالت انسان هستند. امکانات شخصی، تجاری و … در اینترنت اشیا تقریبا بی نهایت است. اینترنت اشیا به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد که به هم متصل شده و با همکاری هم زندگی را آسان‌تر کنند.

  دستگاه‌های هوشمند هرروز بیشتر می‌شوند. کافی است نگاهی به اطرافتان بیاندازید. خانه‌ شما و تمام وسایل آن در آینده‌ای نه چندان دور هوشمند می‌شوند. البته خانه‌ هوشمند تنها نمونه‌ای کوچک از تکنولوژی جدید است. مزارع هوشمند، لباس‌ها و هرآنچه که فکرش را نمی‌کنید در آینده نزدیک به اینترنت متصل خواهند شد.

  دستگاه‌ها به‌طور پیوسته در حال جمع‌آوری و انتقال داده هستند و اینترنت اشیا در آینده به طرز چشم‌گیری رشد می‌کند. این موضوع علاوه بر پیشرفت اینترنت اشیا، باعث پیشرفت تکنولوژی در سایر زمینه‌ها مثل رشد هوش مصنوعی و بیگ دیتا هم می‌شود.

  شاید بپسندید:

  تأثیر تکنولوژی بر توسعه کسب و کار | تکنولوژی جدید فولکس واگن

  این فناوری در خانه، محل کار، کارخانه‌ها و صنایع مختلف کاربرد دارد. لباس‌های هوشمند، یخچال‌های هوشمند، دستیارهای دیجیتالی، سنسورها و تجهیزات متصل به اینترنت خیلی بیشتر از قبل پیشرفت کرده‌اند و احتمالا در آینده هم رشد بیشتری خواهند داشت.

  جالب است بدانید که اینترنت اشیا در سال‌های آینده به هوش اشیا تبدیل می‌شود و دستگاه‌های هوشمند می‌توانند داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنند و به طور مستقل تصمیم بگیرند. در نهایت دخالت انسان خیلی کمتر می‌شود. یکی از کاربردهای اصلی اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در خانه‌های هوشمند است.

  ۳. از لباس های هوشمند تا ساخت انسان فرامرزی، آینده تکنولوژی به همه جا نفوذ خواهد کرد

  منبع : www.azim.media

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  جواب،منسوخ

  مهدی 4 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید