این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چیزی که مربوط به مرحله آخر اصلاح است و از آسیب پوست جلوگیری میکند در جدول

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  چیزی که مربوط به مرحله آخر اصلاح است و از آسیب پوست جلوگیری میکند در جدول را از این سایت دریافت کنید.

  نکاتی درباره ی یک اصلاح خوب در آقایان را برشماریم

  نکته سوم در رابطه با محل انجام اصلاح است.بهترین محل برای اصلاح کردن حمام است.حمام به دلیل داشتن رطوبت و گرما پوست را نرم و مرطوب کرده و حس لطافت و نرمی پوست را پس […]

  نکاتی درباره ی یک اصلاح خوب در آقایان را برشماریم

  نکاتی درباره ی یک اصلاح خوب در آقایان را برشماریم نکات قبل از اصلاح

  اولین نکته ای که میتوان بیان کرد این است که آقایان قبل از اصلاح آمادگی لازم را داشته باشند،بدین منظور حتما قبل از اصلاح،صورت خود را نمناک و مرطوب کنند.حتی قبل از استفاده از صابون برای اصلاح سنتی و یا کف ریش تراش برای اصلاح با ماشین صورت خود را ابتدا مرطوب و سپس خشک نمایند.حتی دز صورت تمایل میتوانند از پارچه های گرم و نمدار استفاده کنند نکته دوم این است که اصلاح حتما در جهت رویش مو انجام گیرد زیرا در صورت اصلاح در خلاف جهت احتمال فولیکوله شدن موها افزایش میابد.برای اصلاح موهای گردن با ماشین ریش تراشی حتما ماشین را در جهت بالا نگه دارند

  نکته سوم در رابطه با محل انجام اصلاح است.بهترین محل برای اصلاح کردن حمام است.حمام به دلیل داشتن رطوبت و گرما پوست را نرم و مرطوب کرده و حس لطافت و نرمی پوست را پس از اصلاح موجب میشود

  نکته چهارم در رابطه با آماده سازی پوست است. در بعضی از آقایان استفاده از کف ریش به تنهایی نمیتواند در مرطوب سازی پوست تاثیر گذار باشد؛به همین منظور باید قبل از کف ریش تراشی از نرم کننده های پوست و یا آب گرم استفاده کنند تا رطوبت در پوست به میزان مناسب برسد و قبل از اصلاح خشک و شکننده نباشد

  انتخاب روش اصلاح

  یکی از مسائل قابل توجه این است که هیچ وقت صورت را از ته نتراشند،زیرا باعث ایجاد درد و سوزش در پوست شده و در عین حال ممکن است عوارض بیشتری را تجربه کنند.

  در صورت استفاده از ریش تراش باید دقت کنند که از ماشین های ریش تراشی استفاده کنند که لبه های برنده و کشنده نداشته باشد تا مانع از ایجاد فشار مضاعف بر روی پوست و همچنین ایجاد جوش شود.در بعضی از مقالات پزشکی استفاده از دستگاه های مجهز به ویبراتور به منظور جوانسازی پوست توصیه شده است.استفاده از دستگاه های دوتیغه یا سه تیغه توصیه نمیشود،زیرا تیغ اول باعث برداشتن فولیکول مو میشود و تیغ های دوم و سوم باعث خراشیدگی و بریدن پوست میشوند.

  برای استفاده از خود تراش ها هم نوع wet یا مرطوب آن ها توصیه میشود تا مانع از خشکی و زبری پوست شود.

  آقایانی که با روش های سنتی اصلاح میکنند باید دقت داشته باشند که تیغ مورد استفاده حتما نو باشد؛تیغ هایی که قبلا استفاده شده اند ممکن تست دارای لبه های تیز بوده و سبب ایجاد بریدگی شوند و یا ممکن است از قبل آلودگی هایی بر روی آن ها باقی مانده باشد و در اثر استفاده مجدد این آلودگی ها به پوست منتقل شده و باعث بروز جوش شود

  به طور کلی ریش تراش های برقی به دلیل این که صورت را از ته نمیتراشند و آسیب کمتری به پوست میرسانند بهتر هستند

  مراقبت های بعد از اصلاح

  از جمله نکانی که باید در نظر داشت مراقبت های بعد از اصلاح است.

  حتما بعد از اصلاح باید از after shave و یا ترکیباتی که التهاب پوست را کاهش میدهند استفاده نمود.البته باید در انتخاب این ترکیبات به نوع پوست افراد توجه ویژه داشت،به طور مثال بعضی از آقایان پوست چرب و جوش زایی دارند،این افراد حتما باید بعد از اصلاح از محلول های ضد جوشی استفاده کنند که در ترکیبات آن کلیندامایسین و یا ترکیبات سالیسیلیک اسید به کار رفته باشد.این ترکیبات باعث بهبود بخشی به آکنه ها شده و مانع از بروز آن میشود.همچنین محصولاتی که دارای ترکیبات آلوئه ورا هستند به دلیل رطوبتی که دارند میتوانند به عنوان یک ضد التهاب عمل کنند

  از دیگر مراقبت های پوستی بعد از اصلاح استفاده از ضدآفتاب در هنگام بیرون رفتن است.یکی از نقش هایی که موها ایفا میکنند محافظت از پوست است،وقتی موها تراشیده میشوند پوست آسیب پذیر میشود.استفاده از کرم های ضد آفتاب هم کاهش آسیب پذیری پوست را سبب میشود و هم باعث مقاومت در برابر ابتلا به انواع سرطان های پوستی میشود.

  همچنین افراد میتوانند از داروهای تسکین دهنده استفاده کنند.لوسیون های غیر هیدروکورتیزونی از جمله این داروها هستند.این داروها حاوی ترکیبات آرامبخشی میباشند که به منظور تسکین بخشیدن به پوست استفاده میشوند و همان طور که در بالا گفته شد برای افرادی که پوست های چرب دارند استفاده از محصولات حاوی ترکیبات کلیندامایسین و یا ترکیبات سالیسیلیک اسید توصیه میشود

  نکته حائز اهمیت این است که اصلاح نباید در فواصل زمانی کوتاه انجام شود،چون این کار باعث تحریک و سوزش پوست میشود و موجب آسیب رساندن به پوست میگردد.

   عوارض اصلاح و روش های درمان آن

  از مهمترین عوارض اصلاح میتوان به بریدگی ها اشاره کرد که معمولا در اصلاح به روش سنتی اتفاق میفتد.خونریزی حاصل از این بریدگی ها به طور معمول تا 15 دقیقه ادامه دارد.برای کنترل این موضوع میتوان پودرهایی که به قابض معروف هستند را با کمک قلم رو پوست مالید تا خونریزی متوقف شود

  از دیگر عوارض اصلاح میتوان خراشیدگی یا ساییدگی پوست،سفیدک زدن و خشک شدن را نام برد.برای رفع خشکی پوست میتوان از مرطوب کننده های حاوی آلوئه ورا که به صورت ژل مانند هستند استفاده کرد تا مانع از چرب شدن و بازشدن منافذ پوست شد.ژل های مرطوب کننده و مرطوب کننده های فاقد چربی هم در کاهش خشکی پوست مؤثر هستند

  تحریک پذیری پوست بعد از اصلاح میتواند در اثر فشاری که بعد از استفاده از تیغ و یا ماشین ریش تراشی به پوست وارد میشود ایجاد گردد.برای رفع این مشکل باید نوع تیغ یا ماشین ریش تراشی را عوض کرد.

  همچنین تحریک پذیری میتواند به دلیل حساسیت به فلزی که در ماشین ها و یا تیغ های اصلاح به کار میرود ایجاد شده و خارش را سبب شود.این مشکل با کمک کرم های مرطوب کننده و کرم های repair یا ترمیم کننده میتواند بهتر شود.

  علت دیگر تحریک پذیری میتواند استفاده از تیغ های کند باشد که به آن اصلاح خشک گفته میشود.اصلاح خشک در صورت تکرار میتواند باعث بریدگی،سوزش و قرمزی در ناحیه صورت شود.این عوارض در ناحیه گردن که پوست نرم تر و موهای زبرتری دارد میتواند شدید تر باشد.ژل های آلوئه ورا و محلول های رقیق سالیسیلیک اسید از جمله راه های درمان این نوع تحریک پذیریست.

  نکته مهمی که در مورد تحریک پذیری پوست وجود دارد این است که به هیچ عنوان نباید از ادکلن یا الکل برای تسکین پوست تحریک شده استفاده کرد چون سوزش و التهاب را افزایش داده و موجب بیشتر شدن خشکی پوست میشود

  بروز فولیکولیت به دلیل برگشتن مو به داخل پوست یک عارضه مهم دیگر در اصلاح آقایان است.این عارضه باعث ایجاد قرمزی،التهاب،دردناک و چرکی شدن پوست در ناحیه مورد نظر میشود.برای رفع این عارضه از لوسیون های حاوی گلایکولیک اسید یا سالیسیلیک اسید استفاده میکنند.این ترکیبات با برداشتن سلول های مرده از روی پوست باعث خارج شدن مو از داخل پوست و بهبود عارضه فولیکولیت میشوند.

  منبع مطلب : www.nilforoushzadeh.clinic

  اصلاح صورت آقایان؛ همه چیز راجع به روش صحیح اصلاح صورت

  حذف موهای زائد و یا اصلاح صورت آقایان با ژیلت ساده ترین و سریع ترین روش ها است. اما متأسفانه می تواند باعث قرمزی و تحریک شود. اصلاح صورت

  اصلاح صورت آقایان؛ همه چیز راجع به روش صحیح اصلاح صورت

  حذف موهای زائد با ژیلت ساده ‎ترین و سریع‎ترین روش‎ است. اما متأسفانه می‎تواند باعث قرمزی و تحریک شود. آکنه‌ها و برآمدگی‌های ناشی از تیغ، هر دو شبیه به هم بوده و به آسانی با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. با این حال، با داشتن دقت کافی می‌توان این دو را از هم تمایز داد. ما راه حل‌های طبیعی برای جلوگیری از تحریک پوست پس از شیو کردن را برای شما آماده کرده‌ایم؛ در ادامه با هر آنچه باید راجع به اصلاح صورت آقایان بدانید با کیوت مگ همراه باشید.

  علت جوش بعد از اصلاح چیست؟

  افرادی که پوست حساسی دارند، بعد از هر بار اصلاح ممکن است دچار جوش‌های پوستی شوند. در واقع جوش بعد از اصلاح به دلیل ضرباتی است که در حین اصلاح به پوست صورت وارد می‌شود.

  در صورتی که افراد برای اصلاح صورت خود از روش اپیلاسیون استفاده کنند، در دفعات اول جوش‌های زیادی روی صورت مشاهده خواهند کرد. این موضوع به این دلیل اتفاق می‌افتد که موها با شدت و سرعت زیادی از جای خود بیرون کشیده می‌شوند. در نتیجه التهاب پوستی افزایش پیدا می‌کند و جوش‌ها بیرون می‌آیند.

  قبل از آنکه کار اصلاح را شروع کنید، صورت خود را با یک شوینده‌ی صورت ملایم بشویید

  درست است که التهاب یکی از عوامل اصلی در به وجود آمدن جوش‌های صورت است، ولی در پوست افراد میکروب‌هایی نیز وجود دارد که با تحریک‌ آن‌ها در اثر اصلاح، صورت را دچار التهاب و جوش‌های پوستی می‌کنند.ممکن است فکر کنید که این میکروب‌ها فقط در افرادی وجود داشته باشند که پوست آن‌ها حساس است. این تفکر کاملا اشتباه است و این میکروب‌ها در پوست همه افراد زندگی می‌کنند. به همین دلیل همه آقایان و بانوان باید برای اصلاح صورت خود اقدامات لازم برای جلوگیری و درمان جوش صورت را انجام دهند.

  فیس براش سیلیکونی آیلو یه هدیهٔ متفاوت برای یه آدم متفاوت

  راهکارهای لازم برای جلوگیری و درمان جوش بعد اصلاح صورت آقایان

  راهکارهای لازم برای جلوگیری و درمان جوش بعد اصلاح صورت آقایان چگونه می‌توان برآمدگی‌های ناشی از تیغ را برطرف کرد؟

  برای رهایی از این برآمدگی‌ها باید تیغ‌های اصلاح خود را به طور متداول عوض کرد. باکتری‌ها بر روی تیغ‌های چند بار مصرف تجمع کرده و می‌توانند با ورود به پوست سبب التهاب و تحریکی پذیری آن شوند. در اصلاح صورت آقایان جهت کسب بهترین نتایج بهتر است پس از هر ۱۰ بار اصلاح تیغ خود را عوض کرد.

   قبل از اصلاح، صورت خود را با یک شوینده بشویید

  آقایان محترم قبل از آنکه کار اصلاح را شروع کنید، صورت خود را با یک شوینده‌ی صورت ملایم بشویید. آب مو‌های ریش را نرم و زدن آن‌ها را راحت‌تر می‌کند. علاوه بر این، مالش دادن پوست با یک شوینده‌ی ملایم به بیرون آمدن مو‌های زیر پوستی کمک می‌کند و به این ترتیب کار اصلاح راحت‌تر می‌شود.

  همچنین استفاده از شوینده‌ی صورت هر گونه آلودگی و سلول مرده را از بین می‌برد و به این ترتیب تیغ روی پوست راحت‌تر حرکت می‌کند. با این حال، برای شستن صورت خود از آب خیلی داغ استفاده نکنید، چون این کار ممکن است چربی طبیعی پوست را از بین ببرد، در نتیجه، کار اصلاح سخت‌تر و پوست مستعد جوش شود.

  شستشوی صورت با آب سرد پس از اصلاح

  شستن صورت با آب گرم پس از اصلاح صورت آقایان، احتمال بروز تحریک پوستی و قرمزی را بیشتر می‌کند. استفاده از آب سرد یا ولرم منافذ پوستی را بسته و آن‌ها را تمیز نگه می‌دارد.

  شستشوی روزانه با این دستگاه باعث پاکسازی منافذ پوست از چربی‌های اضافه و آلودگی‌های روزمره شده که کاهش جوش‌های پوستی را به دنبال دارد.

  در مورد گردن روش دیگری را در پیش بگیرید

  مردانی که از مشکل سوزش جای تیغ بعد از اصلاح رنج می‌برند، ممکن است این مشکل را بیشتر از هر جای دیگری در قسمت گردن داشته باشند. علت این مسأله آن است که پوست گردن شکل بسیار متفاوتی با پوست صورت دارد. در مقایسه با پوست گونه، پوست گردن سطح متفاوتی دارد و بخش‌هایی از آن برآمدگی‌هایی دارد که ریسک بیشتری برای صدمه دیدن بر اثر تیغ دارند.

  به علاوه، مو‌های قسمت گردن معمولاً با زاویه‌ی کمتری از پوست بیرون می‌زنند و بسیاری از مردان در قسمت گردن با مشکل مو‌های زیرپوستی مواجه هستند. برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات پوستی روی گردن، در همان مرحله‌ی اول که برای آماده سازی پوست قبل از اصلاح انجام می‌شود، پوست گردن را با حرکات مدور مالش دهید تا به بیرون آمدن مو‌های زیرپوستی کمک شود.

  بیشتر بخوانید: رفع خارش ریش صورت آقایان

  آب رسانی به پوست

  پس از اصلاح صورت آقایان نباید از آب رسانی به صورت غافل شد. آب رسانی مناسب سبب نرمی و صافی پوست شده و به حفظ سد طبیعی رطوبت پوست کمک می‌کند. مرطوب کننده‌ها و ضد آفتاب‌های بدون روغن بهترین انتخاب برای استفاده پس از اصلاح هستند.

  استفاده از فوم را فراموش نکنید

  فوم‌های اصلاح یک نوع ژلی هم دارند که البته تفاوتی ندارد از کدام آن‌ها استفاده کنید، مهم آن است که پوست خود را نرم و روان کنید. مقداری فوم یا ژل اصلاح به پوست خود بمالید. با این کار یک لایه‌ی محافظ روی پوست خود به وجود می‌آورید و حرکت تیغ را نرم‌تر و راحت‌تر می‌کنید.

  علاوه بر این، فوم‌ها یا ژل‌های اصلاح، پوست و مو‌ها را مرطوب نگه می‌دانند، مسأله‌ای که کمک می‌کند راحت‌تر بتوانید قسمت بیشتری از مو‌ها را بزنید و نرمی پوست خود را حفظ کنید.ضمن آنکه استفاده از این مواد کمک می‌کند راحت‌تر متوجه شوید کدام قسمت‌ها را تیغ زده اید. اگر به‌اند ازه‌ی کافی از فوم یا ژل استفاده نکنید، ممکن است فراموش کنید کدام قسمت‌ها را اصلاح کرده اید، در نتیجه یک قسمت را چندین و چند بار تیغ بکشید، مسأله‌ای که احتمال بروز مشکل سوزش جای تیغ را بیشتر می‌کند.

  ژیلت را خیلی فشار ندهید و اجازه دهید تیغ کار خودش را انجام دهد

  ژیلت را با فشار کم روی پوست خود حرکت دهید و بیش از حد به آن فشار وارد نکنید. تولید کنندگان، تیغ‌های اصلاح صورت آقایان را با دقت نانومتری طراحی کرده‌اند، به همین دلیل تیغ‌ها هر کاری که از دستشان برمی آید را برایتان انجام می‌دهند و نیازی نیست فشار زیادی به پوست‌تان وارد کنید.

  منبع مطلب : cuteskin.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  شهرام فرهادی 1 ماه قبل
  1

  افترشیو

  مهدی 5 ماه قبل
  1

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید